Imam telefon Prestigio 5044 Duo, sa android verzijom 4.2.1, što je moj prvi Android telefon (koji sam kupio nakon pročitanog testa na Benchmarku), tako da i pored sveg truda nisam u stanju da rešim moj problem, a on se ogleda u sledećem:
Prebacio sam u tefon micro SD karticu od 2 GB koju sam koristio bez problema 2 godine u starom telefonu, međutim njeno ponašanje u android telefonu me bas zbunjuje. Spojio sam telefon sa računarom i prebacio jedan fim od 700 Mb na micro SD karticu, i sada više uopšte ne uspevam da ga izbrišem. Na kartici sam imao od ranije neke slike i muziku koju takođe ne mogu nikako da izbrišem. U stvari u fajl menadžeru telefona izbrišem pomenute fajlove i pokazuje mi da je za toliko MB oslobodio memoriju kartice, međutim kada isključim telefon i ponovo uključim svi izbrisani fajlovi su ponovo tu, kao da ih nisam brisao.
Drugi prolem koji je takođe povezan sa micro SD karticom se ogleda u tome što mi se nakon isključivanja i ponovnog uključivanja telefona same od sebe izbrišu sve fotografije koje sam slikao telefonom (po difoltu) se smeštaju u folder SD card/DCIM/Camera medjutim same od sebe se obrišu, pored toga mi se obrišu i aplikacije koje instaliram i prebacim na micro SD karticu, aplikacije koje su instalirane na memoriji telefona su sve tu.
Karticu sam probao da formatiram u računaru (bio mi je telefon spojen na računar, a ne preko adaptera) i nije mogla da se formatira, pokušao sam da je formatiram u drugom telefonu takodje bezuspešno.
Da li je rešenje problema u kupovini nove kartice ili u nekim podešavanjima telefona?
Prebacio sam u tefon micro SD karticu od 2 GB koju sam koristio bez problema 2 godine u starom telefonu, međutim njeno ponašanje u android telefonu me bas zbunjuje. Spojio sam telefon sa računarom i prebacio jedan fim od 700 Mb na micro SD karticu, i sada više uopšte ne uspevam da ga izbrišem. Na kartici sam imao od ranije neke slike i muziku koju takođe ne mogu nikako da izbrišem. U stvari u fajl menadžeru telefona izbrišem pomenute fajlove i pokazuje mi da je za toliko MB oslobodio memoriju kartice, međutim kada isključim telefon i ponovo uključim svi izbrisani fajlovi su ponovo tu, kao da ih nisam brisao.
Drugi prolem koji je takođe povezan sa micro SD karticom se ogleda u tome što mi se nakon isključivanja i ponovnog uključivanja telefona same od sebe izbrišu sve fotografije koje sam slikao telefonom (po difoltu) se smeštaju u folder SD card/DCIM/Camera medjutim same od sebe se obrišu, pored toga mi se obrišu i aplikacije koje instaliram i prebacim na micro SD karticu, aplikacije koje su instalirane na memoriji telefona su sve tu.
Karticu sam probao da formatiram u računaru (bio mi je telefon spojen na računar, a ne preko adaptera) i nije mogla da se formatira, pokušao sam da je formatiram u drugom telefonu takodje bezuspešno.
Da li je rešenje problema u kupovini nove kartice ili u nekim podešavanjima telefona?
Poslednja izmena: