Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Root odrađen ;). Sad bih trebao da instaliram clockworkmod recovery, ali mi procedura instalacije i funkcionisanje clockworkmod recovery nije u potpunosti jasno Skinuo sam datoteku CWMR5x_V11A_recovery.img sa stranice http://rootzwiki.com/topic/18261-recovery-cwmr-5504-for-vodafonezte-v11a/. Međutim sama instalacija i pokretanje (citajuci http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473555) nije u potpunosti jasna. Molio bih nekog da mi objasni "Sta treba?" korak po korak, da nešto ne pogrešim!!! Hvala!

Koliko sam shvatio dovoljno je datoteku CWMR5x_V11A_recovery.img staviti u direktoriji u kome se nalazi adb i kucati u cmd:

> fastboot flash recovery CWMR5x_V11A_recovery.img

Zatim restartovati uređaj i pokrenuti ga recovery mode (pritisnut taster Power + Volume).


Da li umesto datoteke CWMR5x_V11A_recovery.img treba staviti datoteku v10_recovery.img (TWRP Recovery) sa stranice http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1629630 izvrsiti komandu > fastboot flash recovery v10_recovery.img?

Ima nas vise koji cekamo dobru dusu da nam korak po korak od pocetka objasni postupak od root do instalacije CM10 Jelly Bean-a
 
o da, ja sam odavno zamolio "strucnjake" sa foruma da nam posvete malo svog vremena I da napisu korak po korak sta treba da se uradi, ali dzaba... valjda je veca fora praviti se vazan nego nekome stvarno pomoci
 
Pokusah da instaliram clockworkmod recovery, ali bezuspesno. Zna li neko gde gresim?

C:\Program Files\ZTE Handset USB Driver>adb reboot bootloader

C:\Program Files\ZTE Handset USB Driver>fastboot flash recovery CWMR5x_V11A_recovery.img
sending 'recovery' (5784 KB)... OKAY
writing 'recovery'... FAILED (remote: not support flash command)
 
Da li je iko od vas overio prvi post u ovoj temi? Tu imate uputstvo kako se root-uje tablet i kako se instalira CWM.

Linkovi za download CM9 i CM10 su u zvaničnoj temi na XDA >>> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1629630
joe.stone inače zna i dnevno da kači buildove, pa bi bilo malo teže pratiti linkove tamo i prebacivati u prvi post u ovoj temi.
 
Pokusah da instaliram clockworkmod recovery, ali bezuspesno. Zna li neko gde gresim?

C:\Program Files\ZTE Handset USB Driver>adb reboot bootloader

C:\Program Files\ZTE Handset USB Driver>fastboot flash recovery CWMR5x_V11A_recovery.img
sending 'recovery' (5784 KB)... OKAY
writing 'recovery'... FAILED (remote: not support flash command)

Moja situacija je sledeća: imam root-ovan tab bez instaliranog CWM recovery-ja, ali sam uspeo da napravim backup i instaliram CM10 (Jelly Bean), evo kako, nadam se da će moje skromno iskustvo pomoći nekom:

Root sam odradio koristeći uputstvo na:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473555

Poslednju verziju CM10 (Jelly Bean) sam skinuo sa:

http://www.4shared.com/zip/6Y0ZfNzw/cm-10-20120902-UNOFFICIAL-V11A.html

Takođe i Google apps sa linka:

Google Apps (2012.07.26)

Ova dva zip neraspakovana fajla snimio sam u internu memoriju taba npr u folder Download.

Poslednji CWM za naš tab je:

http://www.4shared.com/file/SBoIBLLc/v10_cwmrecovery.html?

Ja sam više puta bezuspešno pokušavao da instaliram CWM recovery. Uspeo sam da ga pokrenem bez instalacije, koristeći komandu fastboot boot v10_cwmrecovery.img umesto fastboot flash recovery CWMR5x_V11A_recovery.img .

Nakon toga, na tabu, u cwm-u krećući se kroz opcije koristeći +/- tipke za jačinu zvuka i dugme za uklj./isklj. išao sam na opciju backup and restore, najpre napravio backup sistema. Backup folder se snima u internu memoriju u folder clockworkmod i potrebno je 1,5 - 2 gb za to.

Nakon uspešnog backup-a izabere se ++++Go Back+++ / wipe data/factory reset /yes, nakon obavljenog wipe-a izabrao sam install zip from sdcard/choose zip from sdcard/Download/cm-1020120902-UNOFFICIAL-V11A.zip/yes. Odmah posle poruke da je instalacija uspela, bez reboot-a na isti način instalirao sam i Google Apps zip file (gapps-jb-20120726-signed.zip).

Tek tada sam izabrao reboot sistem now. Tablet se pokrenuo u CM10, tada se trebalo prijaviti na google nalog. Sve konekcije su radile, podesio sam wireless mrežu, ubrzo nakon toga je Google Play store krenuo sa serijom update-a za aplikacije koje sam prethodno instalirao preko google naloga.

Kada sam poželeo da testiram backup, tablet sam povezao na računar i na isti način sam pokrenuo cwm recovery, izabrao backup and restore/restore/2012-09-02.20.09.30 (ovo je primer mog naziva backup-a) i imao sam stanje kao pre pokušaja instalacije CM10.



Još jednom na kraju, dosta toga već piše na stranicama ovog foruma, a posebno na

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473555
i
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1629630

Potrebno je odvojiti malo vremena, koristiti search opciju i pročitati...
 
Poslednja izmena:
JB radi odlicno, po meni cak i dosta bolje od ICS :) a s obzirom da joe nastavlja da ga razvija mislim da nema smisla stavljati ICS.utucite JB i budite srecni! :D jedino jos kamerica da proradi kako treba i svi srecni :)
 
JB radi odlicno, po meni cak i dosta bolje od ICS :) a s obzirom da joe nastavlja da ga razvija mislim da nema smisla stavljati ICS.utucite JB i budite srecni! :D jedino jos kamerica da proradi kako treba i svi srecni :)

Konacno da se i vi malo usrecite. Pratio sam ovaj thread od pocetka i samo sam citao o problemima: te zapucava, te ne prepoznaje karticu, pa nosi ga na servis a ti ga tamo raskupusaju... Nadam se da ce vam sa JB raditi normalno...
 
fleshnuo i ja JB, i samo mobile data ne radi, prepoznaje je Vip Mobile, al' ni da cuje za mobilni internet ! sve ostalo ok radi, wifi, wifi tether - usb !!!
 
Ja nikako ne mogu da ubacim JB zato sto imam v03b OFFICIAL ROM a nikako ne mogu da skontam ono uputstvo na XDA za ovakvu situaciju :(
 
fleshnuo i ja JB, i samo mobile data ne radi, prepoznaje je Vip Mobile, al' ni da cuje za mobilni internet ! sve ostalo ok radi, wifi, wifi tether - usb !!!

Ja sam tek sada primetio da vip mobile data ne radi, odnosi se na zadnju verziju CM10 od 60.09. Kada sam probao sa mts karticom, sve je proradilo normalno. Ne znam da li je to bila slučajnost i trenutni prekid u mobilnoj mreži vip-a i ima li uopšte veze sa CM10, probaj sa drugom karticom
 
evo uspeo sam nemam pojma gde sam gresio :)
prvo mi je samo nadogradio softver ostale mi sve app. i radio mi je mobil data (na vip-u) i radio je super dok nisam vratio tab na fabricka podesavanja.
Tako da ni meni sad ne radi :)
 
evo uspeo sam nemam pojma gde sam gresio :)
prvo mi je samo nadogradio softver ostale mi sve app. i radio mi je mobil data (na vip-u) i radio je super dok nisam vratio tab na fabricka podesavanja.
Tako da ni meni sad ne radi :)
evo probao sam mts i radi i kada sam vratio vip i on radi :)
 
Ok, aj i ovde da kazem. Ako vam ne radi mobile data idite u setings/mobile network/ access point name i prebacite profil na internet jer po defaultu iz nekog razloga stoji na mms. Vidim da dosta vas ima taj problem a ja sam to vec prosao pa znam za foru.
 
Ok, aj i ovde da kazem. Ako vam ne radi mobile data idite u setings/mobile network/ access point name i prebacite profil na internet jer po defaultu iz nekog razloga stoji na mms. Vidim da dosta vas ima taj problem a ja sam to vec prosao pa znam za foru.

mislim , fala dobri čoveče ! iskusan matori ! :p
 
Elem ! :p
tokom koriscenja CM10 , naisao sam na dosta bagova, ali i dosta poboljsanja ( ali s' obzirom da to radi jedan covek samo ne smemo mu zameriti)

eo spisak poboljsanja : -ekran bolje reaguje, brzi reboot, usb tethering radi (kada je tab wifi na ruteru, sada moze da deli preko usb-a, to nije bilo moguce u HC 3.2), mogucnost cpu overclock-a,...

e sad ono sto ne valja : baterija se brze trosi (primetno) kao da nema deep sleep ,prilikom pustanja video zapisa dolazi do seckanja (toga nije bilo na HC 3.2), dolazi do pucanja mobilnog interneta (ponekad) ....

Ako jos ovome se nekome desava ili NE desava ili ima jos neki problem neka se javi , pa da prijavimo bagove !

Za sada sam opet na HC 3.2, dok se barem ne resi pitanje video zapisa, treba mi kao lebac :D
 
Elem ! :p
tokom koriscenja CM10 , naisao sam na dosta bagova, ali i dosta poboljsanja ( ali s' obzirom da to radi jedan covek samo ne smemo mu zameriti)

eo spisak poboljsanja : -ekran bolje reaguje, brzi reboot, usb tethering radi (kada je tab wifi na ruteru, sada moze da deli preko usb-a, to nije bilo moguce u HC 3.2), mogucnost cpu overclock-a,...

e sad ono sto ne valja : baterija se brze trosi (primetno) kao da nema deep sleep ,prilikom pustanja video zapisa dolazi do seckanja (toga nije bilo na HC 3.2), dolazi do pucanja mobilnog interneta (ponekad) ....

Ako jos ovome se nekome desava ili NE desava ili ima jos neki problem neka se javi , pa da prijavimo bagove !

Za sada sam opet na HC 3.2, dok se barem ne resi pitanje video zapisa, treba mi kao lebac :D

Koji player koristiš? Ja sam probao sa Dice player-om i imao sam problema, a kasnije sa MX playerom sve je radilo kako treba.

Što se tiče baterije, brže se praznila, ali ja sam to povezivao sa intenzivnijim korišćenjem ovih dana, baš sam ga čačkao do besvesti. Inače na xda Joe pominje postojanje deep sleep-a, http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31288976&postcount=488 , sigurno će i to dodatno dovesti u red.

Primetio sam da se ekran kod telefoniranja zatamni, tab ne reaguje, a kada se pritisne on/off, veza se prekida. Možda ja grešim ili je i to neki bug. I meni se ponekad desi da nakon duže neaktivnosti mobilni internet ne radi, rešenje je restart taba. Inače, znači mi korišćenje kartica drugih operatera tako da sam i bez obzira na neke nedostatke ostao i za sada ostajem na CM10.

Siguran sam da će uskoro sve raditi kako treba i onda neće biti dileme koja verzija više pruža.
 
Probao dice, mx player (sa i bez kodeka), mobo player, bs player!

Kod drugara na tabu isto se desavalao !

Nadam se da ce biti sledece verzije ! Baterija se brze trosi , jer u mirovanju zna da zakuca max cpu !
 
postoji update sp1 koji ja nisam primetio, ortak (sajberKURAJBER) , kaze da sad avi radi, al hd secka ! a sto se tice baterije mnogo kraće traje, nego na HC!
install sam update za HC sto je okacio (trenje) , i mogu da kazem dosta stabilnije radi tab, bolji odziv ekrana .....
 
Pricao sam sa Joe-om i on sumnja da hw acceleration ne radi kako treba, pogledace i nadam se da ce srediti brzo.
 
Kakvi sve tableti dolaze sa ics...a ovaj nas nema sanse za regullaran update. Bezveze.
 
Cekam da proradi kamera pa da zamolim neku dobru dušu u Beogradu da mi sve "opravi" kako treba
 
Super, samo čekam kameru i da nadjem dobru dušu da mi instalira :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno