Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Kada sam prvi put video lika koji daje glas Homeru od sledece epizode vise nisam video Homera vec tog lika koji mu daje glas i vise nije to to...

Isti je princip i sa igrama danas, boli me uvo da'l igra koristi AA, MLA, MLAA+, minus, trte mrte, bla bla, gde je ono vreme sprajt igara kada nisam nista znao vec samo da igram... :(

Kladim se da wolf dok/ako igra nesto ima drugi monitor koji mu to sve prikazuje u wire sistemu :D

"Vidite, ja znam kako sve to funkcionise i necete vise loviti hranu strelama i gadjati je kamenjem" :D

Kako bese ono: "Ignorance is bliss" :D
 
Jbt sta prica ovaj Wolf... sjajno :)
 
Borise, ono "lozac" ti u potpunosti pristaje
al' ajd' nadji nekog drugog, ok?
 
to je metafora...
na stranu sve, zasto ne bi malo nesto naucili o tome sta se nalazi ispod haube ps3?
toliko toga vas interesuje kad su racunari u pitanju, a kad je ps3 - prosto vam odgovara da bude blackbox... na ulazu stavis disk, na izlazu dobijes igru.. sta se desava unutra, koga briga?

zbog toga sam se tako i postavio, nista vise-nista manje

Nije baš tako, pročitaj moj prvi odgovor tebi na ovoj strani. Ima ovde solidan broj ljudi koje interesuje tehnikalije oko igara i hardvera. Tvoj stav se odnosio na to kako ljude ne interesuje detaljnije oko enkripcije fajlova i ostalih stvari vezanih za hakovanje, što je priznaćeš više nego što bi neko bio zainteresovan (ili trebalo da bude) za tehniku, posebno u vezi sa konzolama.
 
Poslednja izmena:
"Konzumentima" preporucujem da pogledaju film Idiocracy, kako se uskoro ne bi u njemu prepoznali :D.
 
Pretpostavljam da je xWolf pre nego sto je poslao svoj prvi post prvo naucio sve sto treba o rutiranju i umrezavanju ukljucujuci i sve mrezne protokole koji ce se koristiti za prenos njegove poruke... Posle toga je pregledao kod za Cisco IOS posto je razumevanje rada samog rutera i njegove konfiguracije veoma vazno zbog toga sto on odlucuje kuda ce njegova poruka otici... Zatim je seo i naucio da programira kako bi mogao da bolje razume kod za forum... Kad je to sasvim razumeo, tek onda je pristupio kucanju poruke... Naravno, podrazumeva se da je pre toga rastavio i sastavio veliki broj tastatura, miseva, monitora i svih ostalih komponenti kako bi sa razumevanjem mogao da ih koristi i da je do detalja proucio OS koji ce koristiti... Uh da... Zamalo da zaboravim... Morao je da zavrsi i ETF na smeru Energetika kako bi mogao da sa razumevanjem koristi struju koja napaja njegov komp... I posmatrao je rudare koji rade u TE i radnike na branama da bi znao kako se dobijaju sirovine za tu struju... Naravno, razumevanje hemijskih procesa i geologije se podrazumeva...

Ako je sve ovo tacno, onda mu svaka cast... Naravno, sumnjam u to...

xWolf, moras da shvatis da vecinu ljudi to ne interesuje i/ili da nemaju vremena za to... Ja programiram po ceo dan... Drugi rade svoje poslove... Kad je u pitanju PS3 on mi sluzi da se opustim i odigram neku igru... Uopste me ne interesuje da se bakcem sa crackovima i slicnim glupostima... Ta 2 sata koja bi potrosio na skidanje igrea, crackovanje i resavanje problema meni mnogo vise vrede od cene same igre... Neka se tim zabavljaju oni koji imaju visak vremena...

U ovom konkretnom slucaju, uopste nije vazno da li neko razume konkretan razlog zasto je razbijena zastita... Moje misljenje je da ni ti konkretno ne razumes celu problematiku oko enkripcije i kljuceva koja je dovela do ovoga... Najjednostavnije objasnjenje je da je to ili programerska greska ili greska u dizajnu koja je dovela do toga da se za generisanje kljuca koristi jedan fixni deo...

A sto se samo zastite tice, zar je neko zaista mislio da ce PS3 biti jedina konzola koja nije razbijena? Samo je bilo pitanje vremena i volje... Kad su ukinuli Linux, dobili su gomilu novih ljudi koji su radili na razbijanju zastite...
 
u pravu si sve....
ali nemoj bas da preterujes...
ne, naravno da necu sve to da naucim o mrezama i ruterima i ne , naravno da ne znam sve "u sitna crevca" sto se tice ps3 security sistema... daleko od toga da razumem sve, jer je jako komplikovano i zahteva izuzetno dobro poznavanje kriptografskih tehnika koje su se koristile i koje se koriste u svim svojim mogucim implementacijama.. da znam sve to, ne bih sedeo u Srbiji, nego bih radio za NASA/CIA/NATO ili nesto u tom fazonu... takvi ljudi njima zlata vrede... razumeo sam sta se tu radi i tako to, ali kad sam video da temeljnije razumevanje zahteva mnogo vise nego sto sam spreman da pruzim, odustao sam...
ono sto sam hteo da kazem je da neko elementarno poznavanje nije na odmet, a sa druge strane mnoge ljude ne interesuje ni elementarno poznavanje materije.. cak nemaju ni onu osnovnu intelektualnu radoznalost..
 
Ne znam brate, ja bih ipak pokusao u NASI, kvalitet uvek ispliva, a tvoje znanje ti niko ne moze oduzeti...
 
To ti bas i nije validna zamerka... Buduci da je konzola izasla krajem 2006. godine, znaci pre 4 godine :) Oni tada mozda nisu ni bili svesni toga... (narocito ako se uzme u obzir to da je razvoj svega toga poceo mnogo ranije) Naravno, ako nisu ispostovali pravila generisanja kljuceva to JESTE sigurnosna rupa koja bi kad tad dovela do ovoga...

sto je najgore, jeste validna zamerka.

Most public key systems fail catastrophically if you ignore any of their requirements. You can decrypt RSA messages if the padding is not random

With DSA, the entropy of the random signature value k is critical. It is so critical that knowledge of only a few bits of k can reveal your entire private key to an attacker. Interestingly enough, the Wikipedia article on DSA doesn’t mention this concern. This is why it’s so important to get your crypto reviewed by an expert. Small, obscure flaws can cause immense damage.

ne znam koju enkripciju koristi ps3, ali ako su toliki strucnjaci da su ga zastitili 4 godine, neverovatno mi je da su napravili fail u prvom koraku :trust:
 
sto je najgore, jeste validna zamerka.

Moja izjava se odnosila na izjavu da je exploit za to bio dostupan pre 2 godine... Greska je napravljena pre bar 5 godina tako da im se nepregledanje neta ne moze uzeti kao greska... Naravno da su napravili glupost prilikom pisanja koda, ali me vise od toga interesuje zasto... Da li je to bila lenjost/previd programera ili su napravili gresku prilikom dizajna konzole koja ih je primorala da koriste ovaj nacin... U svakom slucaju neko je napravio gresku i jedina stvar koja je neverovatna je da je bilo potrebno 4 godine da se to otkrije... Verovatno zato sto do ukidanja Linuxa nije bilo dovoljno ljudi koji pokusavaju da razbiju konzolu... Sad cemo videti kako ce Sony da reaguje i da li mogu da ukinu stari i koriste novi kljuc... :)
 
pa u praksi, ane mogu tek tako da promene sistemski kljuc, jer onda nece moci da se proveri potpis i dekriptuje sve sto je do sada izaslo
morace da koriste stari kljuc za sve sto vec postoji i novi za ono sto izadje pocev od "dana D" pa nadalje..

ko ce ga znati, videcemo... ovi hakeri jos nisu ni izbacili alate koji rade sve ono sto su na konferenciji pricali..
zadnje sto sam jutros video je da se geohot, posle 6 meseci hibernacije, ponovo oglasio i pustio u javnost alat koji dekriptuje self fajlove sa sonija direktno na PC racunaru, bilo pod windowsom bilo pod linuxom, koristeci kljuceve do kojih je ko zna kako dosao...

to je moglo i do sada da se uradi, ali je bilo potrebno da se dekripcija izvrsi na samom ps3 i to koriscenjem njegovo crypto-enginea koji se izvrsava izolovan na jednom od koprocesora.

sada je sve mnogo jednostavnije...
 
pa pitanje je dal je "exploit" (navodnici jer to nije exploit vec glupost kao sto si sam rekao) bio dostupan pre 2 godine. da bi oni mogli da provale da je "random" broj ustvari konstanta, pre toga su morali da imaju pristup zabranjenom delu memorije, a do geohotovog hacka to nije bilo moguce. (tako sam bar ja razumeo :))

sto se tice sony-jevog odgovora, trenutno su im ruke vezane :)
 
"ko se maca (enkripcije) laca, od njega (nje) i pogine"
originalna poslovica je hrvatska... ali to ne umanjuje poentu
 
Borise, ono "lozac" ti u potpunosti pristaje
al' ajd' nadji nekog drugog, ok?

Pa ne, ali stvarno ne znam o cemu pricas.. po tvom sopstvenom priznanju tebe manje interesuje samo igranje vec cela ta prica oko zastite i to ti je neki hobi ili sta vec.. i u podforumu za IGRE za konzole, je tebi cudno da je nekom vise stalo do samih igara, a ne do pozadinskih procesa, zastite, krekova, leakova, lajkova i kljuceva..
 
pa dobro, tema je PS3 HACK, naravno da ce da se nalazi u sobi za konzole. koga ne zanima ovaj drugi deo imena (HACK), ne mora da ulazi :)

ps.
gt5play.jpg
 
jeste, ali tema je "hack" a ne "ajde da se igramo"

kapish? :)
 
Ako navedes primer potrosackog drustva u buducnosti, ne znaci da "imaš mišljenje da su oni koji ne zanimaju ovakve stvari d****i"...

Kada neko samoinicijativno bude popravio klupu u parku ili tu posadio drvo o svom trosku (a da nije iz gradskog zelenila), tada ce se i "konzumenti" ukljuciti u pravljenje krekova i hakova.;)
 
Smarate, ajmo malo o hacku... ;)

Sta mislite, kako bi Sony mogao da stane na put ovome? Da li bi mogao nekako da promeni tu enkripciju ili da sredi da taj broj m uvek bude RAZLICIT random broj. Kapiram da kada promene enkripciju ono sto je izaslo ne bi moglo da se dekriptuje.

Online play, kako bi mogli da provale nekoga da koristi pirate.

Doduse, jos se ne zna kako ce se ovaj hack raditi.
 
Stvar je u tome shto Sony ne mora da stane na put ovome. Sve ostale konzole (koje su nesto znachile i zaradile, da se ne uvredi shin i njegov Dreamcast, ili neki Rambo :d) su razbijene vrlo brzo i izgubile velike pare jer su ljudi kupovali konzole na kilo (na kojima se gubi), a nisu kupovali igre (koje sluze da bi se vratili ti gubici), tako da je PS3 jedina "velika" konzola koja je 4 godine prodavala iskljuchivo originalne igre, i sada kada vise ne gube na hardveru, oni mogu i da puste pirateriju jednostavno, jer ce im to prodati dodatni hardver na kome zaradjuju, pa ko nema nameru da kupuje originale opet ce Soniju dati pare, a sigurno ce pre ili kasnije kupiti original zbog online igranja. Kako okrenesh, Sony ne da nije izgubio, vec je zaradio i sada zahvaljujuci pirateriji moze da zaradi samo vise nego bez nje...
 
Poslednja izmena:
Sve je to divno. Kada ignorises da je prodaja igara bolje isla na razbijenim konzolama.
 
GeoHot strikes again! :)

http://geohot.com/

~geohot

props to fail0verflow for the asymmetric half
no donate link, just use this info wisely
i do not condone piracy

if you want your next console to be secure, get in touch with me. any of you 3.
it'd be fun to be on the other side.
 
Sve je to divno. Kada ignorises da je prodaja igara bolje isla na razbijenim konzolama.

Ne ignorishem, prodaja igara na X360 bi trebala da bude mnogo veca nego na PS3 da bi se posledice piraterije izjednacile, a da ne pricham o M$ovim suludim marketing ulaganjima, pa Sony je zaradio daleko vishe para kada se sve sabere i oduzme...
 
Da, sad su svi veliki hakeri, posle 4 godine :d:d
 
Konacno rade GT5 i NFS HP, probao sam NFS HP sa decryptovanim eboot bin-om radi odlicno.

ja mislim da ti samo lozis ljude..
bas nemas pametnija posla, ajde kickujte ga :)))

koliko ja vidim, jos nisu dekriptovali eboot.bin od tih igara..
gde si ti to nasao, u svojim snovima??? :)
 
Nazad
Vrh Dno