Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Evo i ja probao Aviru posto vidim da je mnogo hvaljena. Posle full scan prijavljuje pet uljeza od
kojih za troicu ja "garantujem da nesme niko da ih bije":D. Pre Avire sam odradio skeniranje sa KIS i NIS ( trial oba ) i bio cist.
Kad bi se samo gledala detekcija razne gamadi bez cene kostanja i smaranja lincencama
KIS je Usain Bolt po tom pitanju. Imao sam ga na starom HDD dok nije vrisno mogu da kazem da mi je u nekoliko navrata spasio glavu odlicnim " live time protectionom " ali
je bila je stalna borba sa kljucevima.
Trenutno mi je na racunaru AVG 8.5 sa ugadjenim firewall-om i program djeluje interesantno i sve mi lici da cu posle trial-a morati ponovo da posegnem za "pravnim lekovima " :d
 
Ja sam stavio KIS pre nekin nedelju-dve... Instalirao ga je poprilicno... Onda sam ga 20 minuta podesavao/registrovao... I onda sam se restartovao...




I posle 15 minuta se sistem ponovo digao...
I posle skoro deset sam uspeo da pokrenem uinstall...
I onda sam rekao nikad vise :d

Je'em ti ja AV, koji mora da stoji na najlosijim podesavanjima da bi mogao sistem da radi normalno xD
 
Molio bih sve one koji hvale antiviruse tipa Norton, Kaspersky, NOD, F-secure i sl da stave i kolicinu para koju su dali za njega. Ako ne, neka stave koliko cesto menjaju "lekove" tj kljuceve. Meni je to zesci smor.

Imam NOD 32 v2.7 ....... posle instlacije, licenca traje doživotno. Redovno radi update, i upšte nema smaranja ja "ključićima i lekićima" :wave:
 
Ja sam KIS,mada je to protivno osnovnim postulatima anti virusne borbe, gasio dok sam offline jer stvarno usporava sistem.Ali zato kad sam online:-devil-:
 
Molio bih sve one koji hvale antiviruse tipa Norton, Kaspersky, NOD, F-secure i sl da stave i kolicinu para koju su dali za njega. Ako ne, neka stave koliko cesto menjaju "lekove" tj kljuceve.

Norton 2009 instaliraš verziju sa 90 dana licencom, pred istek pokreneš trial reseter, on vrati na 90 dana i tako u krug.
 
A ako zaboravim moram da ceprkam po registru :). Ne zameri, to je obicnom korisniku zesce cimanje.

Nemam šta da zameram :)
Pravo da ti kažem ne znam šta se dešava ako baš istekne, po upustvu to ne bi trebalo da ima veze, nemaš šta da prčkaš po registryju nego klikneš dugme u reseteru , on obavi svoje, uninstaliraš reseter nakon toga i ne moraš da čekaš pred istek ako hoćeš 90 dana, možeš i na 45 ili tako nešto pred istek :)
 
Imam NOD 32 v2.7 ....... posle instlacije, licenca traje doživotno. Redovno radi update, i upšte nema smaranja ja "ključićima i lekićima" :wave:

nisam siguran da se v2.7 i dalje odrzzava na update serverima.. al ako radi, c00l
samo, engine je mator, kao i heuristika, pa mozze da mu podleti svashta od ovih "modernih", tako da se ja ne bih neshto pouzdao u tu verziju vishe.. odradila je ona svoje..
pogledaj u ovu temu, uskoro ccu da okachim i config file-ove za NOD AV i NOD SS tamo, a ako ti treba "lekicc" za v4 javi se na PM:smoke:





pozdrav
 
Moji kljucevi traju barem po mesec dana, a sreca na nod321 svakog dana iskoci barem po 10 kljuceva....
 
90 dana licenca je free ili ... ? ;)

Free :)
Sa njihovog sajta ako skineš mislim da je na 30 dana ali zaguglaj ima dosta tih od 90 da se nadje , ja sam ovu stavio neki dan pa zaguglaj da ne ostavljam link : NAV2009_16.0_Build_0000001_OEM90_Microsoft.exe
 
Koji program na kraju troši manje resursa, KAV ili Avast? Koristim Avast i zadovoljan sam kako radi. Pre njega sam korstio KAV i smorio sam se od menjanja ključeva. :) Takođe, kad sam prešao na Avast činilo mi se da manje opterećuje mašinu, ali to je bilo davno pa mislim da sada više nemam pravu predstavu o tome kako sada stoje stvari...
 
vidim da to niko ne pominje pa ne znam da li je nesto novo, kad izguglam da mi neki program prevx koji mi trazi serial da bih ga ocistio... dakle u pitanju je neki valjda virus koji aktivira neki fajl koji ne mogu da obrisem PANT32.EXE, cim se konektujem na net otvori mi se neki prozorcic u command promptu... zna li neko o cemu se radi i kako da ga uklonim jer ga moj AVG ne vidi...?
hvala
 
Koji program na kraju troši manje resursa, KAV ili Avast? Koristim Avast i zadovoljan sam kako radi. Pre njega sam korstio KAV i smorio sam se od menjanja ključeva. :) Takođe, kad sam prešao na Avast činilo mi se da manje opterećuje mašinu, ali to je bilo davno pa mislim da sada više nemam pravu predstavu o tome kako sada stoje stvari...

Avast, meni na 32-bitnom koristi oko 35k memorije, a KAV je koristio oko 60k cini mi se (nisam 100% siguran, mislim da je toliko).

Ma iskreno, ova free verzija je sasvim dovoljna za svakog home usera: sve viruse prepoznaje, sam se update-uje, nemas zezanje sa licencom, malo trosi memorije itd.
 
Poslednja izmena:
Moras da ga obrises riz registra, da obrises iz System Volume information (koji je hidden, tako da ukljuci hidden da se vide), da ugasis System restore point, da ugasis na kanti da cuva fajlove... I onda ces verovatno moci da ga obrisesa a da se ne vrati.
 
ess4 sa sa svime dignutim na max, advanced heuretic itd... 13mb...
 
Mozda sa svim pogasenim servisima. ako je net ili web shield aktivan nema sanse da trosi ispod 90MB a ljudi su prijavljivali i potrosnju od 200 MB. Sto je mnogo mnogo je.

My bad, izvinjavam se. Bio mi je ugasen web shield. Ali opet i sa web shieldom, 15 tabova u brauzeru i messenger-om, nije preslo sve zajedno 90, ne znam sta bi trebao da radim da bude 200 :)
 
My bad, izvinjavam se. Bio mi je ugasen web shield. Ali opet i sa web shieldom, 15 tabova u brauzeru i messenger-om, nije preslo sve zajedno 90, ne znam sta bi trebao da radim da bude 200 :)
Meni je 90MB ipak mnogo a veruj da zna da ode i znatno preko. To su priznali i autori softvera i radi se na tome ali mislim da jednostavno nece uspeti bez temeljne prerade programa da smanje potrosnju ram-a. AVAST hoce malo da uspori masinu (svaku), dok AVIRA koje je apsolutno bolji antivirus od njega je laksa bar tri puta u smislu potrosnje resursa. AVAST, da ne trosi toliko memorije koliko trosi, bi bio sasvim dobro parce AV softvera. Detection rate mu nije bas sjajan kao Avirin (ok ima manje i false postivie alarma) pa ni proaktivna zastita ne blista ali je ipak solidno obezbedjenje u kombinaciji sa pristojnim firewallom i antispyware programom za povremeno skeniranje. Na svaki notebook i narocito netbook bih pre instalirao Aviru nego Avast. AVG od besplatnih resenja necu ni da pominjem. Od verzije 8 je to jedan najobicniji bloatware krs.
 
Od free resenja, Avast i Avira (koju nisam koristio, ali svi rivjuovi su pozitivni) su se pokazali najbolje. Prepoznaju 98% stvari, a Avast uz to ima i boot scan (koji je odlican). Meni stoji Avast jer njega koristim duze vremena, a i ne smeta mi tih 90 koje uzima :)
AVG je no comment, crap za izbegavanje. A 7.5 je radio sasvim solidno...
 
vidim da to niko ne pominje pa ne znam da li je nesto novo, kad izguglam da mi neki program prevx koji mi trazi serial da bih ga ocistio... dakle u pitanju je neki valjda virus koji aktivira neki fajl koji ne mogu da obrisem PANT32.EXE, cim se konektujem na net otvori mi se neki prozorcic u command promptu... zna li neko o cemu se radi i kako da ga uklonim jer ga moj AVG ne vidi...?
hvala
I ja imam isti problem. Da li neko zna kako da se ukloni i kojim programom jer sam probao vise njih i nijedan ga ne pronalazi? Hvala unapred na svakoj pomoci! :)
 
laptop kupljen u pakomu, prodavac ponudio windows XP za 1000din instalaciju, stavljne NOD 4 nakon par meseci konektovan net i komp pun virusa... naravno NOD nakon updata verovatno se sam ubio...
toliko o koriscenju NOD za piratske svrhe i toliko o raznim strucnjacima koji rade "profy" instalacije...
 
laptop kupljen u pakomu, prodavac ponudio windows XP za 1000din instalaciju, stavljne NOD 4 nakon par meseci konektovan net i komp pun virusa... naravno NOD nakon updata verovatno se sam ubio...
toliko o koriscenju NOD za piratske svrhe i toliko o raznim strucnjacima koji rade "profy" instalacije...

:laugh:

Budalastina! Antivirus je toliko dobar koliko je i korisnik racunara svestan nekih stvari. 50% sam te razumeo na osnovu tako napisane poruke ali je zakljucak jasan:
Ni jedan antivirus nije dovoljan da zastiti od ljudske gluposti. Licno koristim nod vec 4 (jos od verzije 2.7, trenutno v4) godine i ni jedan jedini virus u tom periodu nisam "zakacio", a da ga Nod nije pronasao. Bilo je par infekcija za koje sam ja bio (nepaznjom) zasluzan.

Pre neki dan sam slucajno sebi inficirao racunar sa keyloggerom! Cak mi je ispisao poruku "You are about to install a keylogger, are you sure?" Mahinalno sam odabrao yes! Nod nije reagovao, ni UAC win7! 5 sekundi kasnije sam bio svestan toga, lako pronasao proces u task manageru, "ubio" ga, a nodov ON DEMAND scanner (koji ima advanced heuristics upaljen, a koji po "difoltu" ne radi jer utice negativno na performanse) je ocistio napast sa 6 mesta na hdd.

Prema tome, upali advanced heuristics ako si dovoljno "mudar" da koristis NOD u "piratske svrhe", ali sumnjam da ce to biti dovoljno ako blage veze nemas o osnovnim bezbednosnim problemima.

Security task manager je takodje koristan(za identifikovanje virusa koji su aktivni), ali ga jos nisam testirao na win7.
I nikako se ne smeju zaboraviti browseri (ne Iexplorer!) i njihova bezbednosna podesavanja (pop up blocker, javascript disable, java disable, cookies itd...) koja su odlicna za "sumnjive" sajtove. ;)
 
poenta mog posta je bila da samo debil pocetniku moze instalirati krekovan NOD......., a jos kad se zna da je to uradio serviser/prodavac u pakom shopu sramota je veca, da ne pricam jos o XP SP2 bez security updeta...
a i oni sto se svako jutro pitaju jel im AV radi treba da se zapitaju da li su citavi....

PS: meni to sve lici na debilizam ili mudrost jer takvi sistemi jako brzo padaju i opet se uzima kes za reinstall...
 
Poslednja izmena:
poenta mog posta je bila da samo debil pocetniku moze instalirati krekovan NOD......., a jos kad se zna da je to uradio serviser/prodavac u pakom shopu sramota je veca, da ne pricam jos o XP SP2 bez security updeta...
a i oni sto se svako jutro pitaju jel im AV radi treba da se zapitaju da li su citavi....

PS: meni to sve lici na debilizam ili mudrost jer takvi sistemi jako brzo padaju i opet se uzima kes za reinstall...

Ali cekaj, sta si ocekivao za 1000 dinara? Original XP SP2 i original NOD32 treba mnooogo vise jevrica. Slazem se da je to pogubno za pocetnika i da je taj "strucnjak" trebao da mu objasni neke stvari, ponudi drugu opciju, a ne da sebi stavi u dzep 1000din i zaboravi da se ista desilo.
Mada plasim se da bi na kraju i taj pocetnik birao jeftiniju opciju i reinstall 5 puta ako treba samo da ne kupuje tako "skup" softver. U Srbiji smo na takve stvari navikli, u uzrok ne zalazim ali je tako, na zalost.
 
Ali cekaj, sta si ocekivao za 1000 dinara? Original XP SP2 i original NOD32 treba mnooogo vise jevrica. Slazem se da je to pogubno za pocetnika i da je taj "strucnjak" trebao da mu objasni neke stvari, ponudi drugu opciju, a ne da sebi stavi u dzep 1000din i zaboravi da se ista desilo.
Mada plasim se da bi na kraju i taj pocetnik birao jeftiniju opciju i reinstall 5 puta ako treba samo da ne kupuje tako "skup" softver. U Srbiji smo na takve stvari navikli, u uzrok ne zalazim ali je tako, na zalost.

ima Avira/Avast i naravno ko stavlja sad SP2 bez updeta?
pa ja ne naplatim vise ali se trudim da budem u toku sa vremenom a ne da stavljam NOD 2.7 ili KAV koji se nemoze updatovat i XP SP1/2...
 
I ja imam isti problem. Da li neko zna kako da se ukloni i kojim programom jer sam probao vise njih i nijedan ga ne pronalazi? Hvala unapred na svakoj pomoci! :)

tesko i ja sam to imao, pokusavao sam da ga brisem(DOS, total cmd, ni unlocker nije pomogao), ali nista, tad sam koristio pametni nod...al on nije video pola virusa koje sam imao tad na racunaru...kad sam reinstalirao sistem, jer vise nije mogao da se podigne kako treba, skinuo sam aviru i to neku personal verziju koja je besplatna...posle instalacije i dopunjavanja, avira je otkrila neku raznu gamad koju nod ranije nije primetio...avira je meni bolja...;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno