Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako ne treba da izgleda ?

w194211771.jpg

w194211769.jpg
 
Btw, ako sam dobro ukapirao, potreban je wifi da bi se skidale krekovane aplikacije, ne moze preko USBa ?
 
Ne mora preko Wi-Fi, dovoljno je da skines na komp i ubacis preko iTunes-a (USB kablom).
 
Kineska maska nema one zabice da se montira, mora da se lepi. useless je...
Na mac-u kontakte syncujes direktno sistemski, OS ima podrsku za taj SE telefon, a naravno ima i za iPhone. nesto kao windows contacts, ali bolje...
sve maske se lepe, otvarao sam fon vec, originalna maska je lepljena, uvek se hrom lepi za masku ne postoje nikakve zabice, smor zivi, ja sam prso kad sam menjao... :)
 
Pa chime si lepio, silikonom ? :) I chemu mu sluze ove rupe za shrafove onda ?

Sad sam pogledao i one dzabe maskice izgledaju isto spolja, ali ispod stvarno nemaju nishta kao ova sa druge slike. A ove koshtaju 25$ i kaze prodavac da su skoro identichne originalu. Uzecu jednu dzabe i jednu ovu pa cu bash da vidim razliku.

Ne mora preko Wi-Fi, dovoljno je da skines na komp i ubacis preko iTunes-a (USB kablom).

Odlichno, hvala :)
 
Poslednja izmena:
Ili jos bolje ako imas nalog na Google Mailu, pokusaj da sinhronizujes M600 sa GMailom. Nakon toga ces vrlo lako moci da svuces to nazad na iPhone.

http://m.google.com/sync
 
Poslednja izmena:
Pa chime si lepio, silikonom ? :) I chemu mu sluze ove rupe za shrafove onda ?

Sad sam pogledao i one dzabe maskice izgledaju isto spolja, ali ispod stvarno nemaju nishta kao ova sa druge slike. A ove koshtaju 25$ i kaze prodavac da su skoro identichne originalu. Uzecu jednu dzabe i jednu ovu pa cu bash da vidim razliku.



Odlichno, hvala :)
dvokomponentnim epoxy lepkom, mora da se lepi, rupe za srafove sluze da bi tu usrafio maticnu plocu i ostale sitne delove, pogledaj ovde kako se rastura sve u koracima pa ce ti biti jasnije http://www.ifixit.com/Guide/Repair/iPhone-3G-Rear-Panel/583/1 i vedeces da je maska lepljena videce se neki zeleni lepak koji se nazire ispod hroma.... baci pogled lepo
 
da dodam jos ko menja zadnju masku ne moze samo da kupi masku i hromirani okvir potrebni su i sledeci delovi da bi operacija uspela

camera holder with lens and ring
headphone jack cover ring
volume buttons
naravno hrom
i maska

e onda se sve to sklapa zajedno... pa ubacuje ostatak u telefon...
 
Au, dobro si to rekao, mislio sam da je mnogo jednostavnije :) Imam sitne ogrebotinice na zadnjoj strani, pa sam mislio da zamenim masku, ali sad mi ne pada na pamet :)
 
driver goes 100% Apple ;)
 
Poslednja izmena:
Au, dobro si to rekao, mislio sam da je mnogo jednostavnije :) Imam sitne ogrebotinice na zadnjoj strani, pa sam mislio da zamenim masku, ali sad mi ne pada na pamet :)
deluje tesko na slikama ali je prosto kao pasulj, samo sto je sitno sve krastavac, mora da se radi mirnim rukama i preciznim alatom
 
driver goes 100% Apple ;)

Navikao je da prođe jeftino, ali sa Apple-om to ne može :). Doduše, za sada ima samo hacktivated iPhone i Hackintosh PC, ko će da daje 2000 evra za iMac 24 i nov iPhone 3G :)
 
Nisam navikao, nego nisam bot da sve placam duplo:) moj osx potpuno isto radi na 3x jeftinijoj masini, a i iphone mi je identican kao tvoj:)

btw, jel ova tastatura na iphoneu ima kursore, kako editujete tekst?
 
Poslednja izmena:
drzi prst na tekstu malo duze i pojavice ti se lupa sa kojom setas kursor okolo...
 
Nisam navikao, nego nisam bot da sve placam duplo:) moj osx potpuno isto radi na 3x jeftinijoj masini, a i iphone mi je identican kao tvoj:)

btw, jel ova tastatura na iphoneu ima kursore, kako editujete tekst?

Identičan, važi. Otvaran, izgreban, baterija ko zna kakva, duplo manje memorije, nema kutiju i sve to. A nije nešto mnogo manje ni plaćen ;). To bi bilo kao kad bi neko dovezao Accorda 2.0 iz 2006. iz Nemačke koji je prešao 250000 km i uporedio ga sa istim tim novim, kupljenim kod nas i to u jačoj i opremljenijoj Type S verziji. Skroz ista stvar, za neke... No, nećemo da se prepucavamo... :wave:
 
Poslednja izmena:
Shta bre prichash, niti je otvaran niti je izgreban vishe nego bilo koji drugi, i kako to ima duplo manje memorije, kupio si 3GS 32GB a nisi updateovao signu ? :)

Kad kazem isti kao tvoj, to znachi isti kao tvoj, samo shto si ga ti preplatio, kupio ga kada je bio neupotrebljiv, ali nisi ga zbog toga ni kupio, nego zbog fenseraja, ko i onu alfu, a sad i audija :)

drzi prst na tekstu malo duze i pojavice ti se lupa sa kojom setas kursor okolo...

To :)

Btw, namestih sinoc sve, obishao sam pola grada dok nisam nashao besplatan wifi (zaboravio da pogledam na netu neku listu :)), svuda bre pozakljuchavali, i na kraju sam ispred meka na terazijama krekovao fon sa odshtampanim uputstvom na 10 strana :d

Btw, istripovao sam se da mi ne radi wifi, ali izgleda da fon mnogo slabo "hvata", jel tako i kod vas ? PSP recimo 3x slabiji signal vidi, a tamo gde iphone ne vidi AP uopshte, ja koristim taj wifi na pspu.

Setih se josh nechega, kako "skachete" na dno strana u safariju, ako to moze :)
 
Poslednja izmena:
Btw, namestih sinoc sve, obishao sam pola grada dok nisam nashao besplatan wifi:)

Prvog dana kad sam kupio ženi iPhone, nabavio i wireless router da može da se igra s netom i instaliranjem raznih gluposti.

@t: sad sam malo bacio oko na oglase u Hr i primetno su jeftiniji 3G 16Gb modeli recimo. Star par meseci sa garancijom kod T-coma, cena od 260e, tako da sam rešio nedoumicu gde ga kupiti. 3GS 32Gb se prodaje po 700e, nov.
 
Do skoro su mi 2 wifi rutera stajala u kuci nekorishcena, i sad kad mi treba jedva nadjoh :) Uzecu onaj wifi dongle od 1500 dinara, valjda ce to da radi :)
 
Nashao sam neku wifi antenu na ebayu, samo gde se to ubada ?
 
Prošetaj do Netiksa i kupi ruter ko čovek, nije ti daleko :)
 
Ma ne treba mi to po kuci, nego kad sam napolju pa zatreba wifi, videce samo najjache signale :)

Pogledao sam za antenu i ono je izgleda unutrashnja originalna antena, kao deo za zamenu, nema eksterne ;)
 
Poslednja izmena:
e.. nemoj od IPhone-a da pravis svedski TV detektor
 
Meni se kuci desavalo sledece : signal imam pa nemam, gubi se skroz nekD a uglavnoM varira izmedju 1 i 2 crtice, a na trenutke je full....

Kako sam resio problem - rekao sam ruteru da "prica" a i b, a jok n.... Posto iphone ne podrzava n... Sad mi je signal full uvek i nema vise ispadanja iz mreze...


Inace posto sticajem okolnosti imam i stari iphone 2G - zanimljivo je da on nema problema da radi sa rutero koj je namesten da switchuje izmedju a b i n... Dakle antena nema veze sa tim....

Zanimljivo je jos i da su mi oba telefon na 3.0 sto znaci da nije do sw-a nego do hw verovatno...
 
Pazarih u Zagrebu nov 3G 16Gb za 250e. :banana:

Kad će iGO za iPhone? :eyebrows:
 
Kad kazes detaljne google mape za srbiju na sta tacno mislis? Posto ono sto ja upravo videh na guglu nesto i ne bih bas nazvao detaljno?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno