Šta je novo?

Koje zvucnike da kupim za kompjuter

  • Začetnik teme ivanmaat
  • Datum pokretanja
I

ivanmaat

Guest
Nadam se da se ne ponavljam.

U zvucnike se zaista ne razumem, a ocu ovih dana da kupim zvucnike za komp.

Dao bih do 100 evra. Mislim da mi je bolja varijanta 2.1 nego da bude home theater, jer mi je mala soba i nisam siguran kako bi se snasao sa postavljanjem zvucnika.

Vasi saveti sta mi je najbolje da uzmem. Gledao sam na sajtu od imtela oni prodaju Logitech zvucnike samo. Evo njihovog spiska. Da li preporucujete nesto odatle ili mozda nesto drugo.

Zvučnici - stereo
Digitus DA-10280-A, 2.0, 2x 0.8W, set for MP3/MP4/iPOD, 200Hz-12KHz, 69dB, input 10kOhm/4Ohm 800 8.2
Logitech AudioHub PC multimedia speaker system, 2.1, 15W RMS, space-saving design, powered, 3-port USB hub, gar. 2 god. 6,950 71.6
Logitech S-120 ivory, 2.0, 5W RMS, 50Hz-20kHz, 3.5mm headset connector, metal grill, power/volume, OEM, gar. 2 god. 800 8.2
Logitech S-150 black, 2.0, 1.2W RMS, 90Hz-20kHz, OEM, light compact, USB2.0 (no power required), gar. 3 god. 1,450 14.9
Logitech S-220, 2.1, 17W RMS, subwoofer + 2x satellite, bass control, audio and microphone jack, OEM pack, gar. 2 god. 2,550 26.3
Logitech V-20, 2W RMS, 70Hz-20KHz, S/N 70dB, Max-X, 3" bass, notebook model, USB port (no additional power required) 4,600 47.4
Logitech X-140, 2.0, 2x 2.5W RMS, peak 10W, 80Hz-18KHz, two driver design, bass equalization, aux in, head out, gar. 2 god. nema čeka se
Logitech X-210, 25W RMS, 2.1, subwoofer + 2x satellite, garancija 2 god. nema čeka se
Logitech X-230 970123-1914, Refresh, 32W RMS, 2.1, subwoofer + 2x satellite, garancija 2 god. 5,700 58.7
Logitech X-240, 2.1, 25W RMS, peak 50W, subwoofer 15W + 2x 5W satellite, 40Hz-20Hz, control pod, MP3/iPod postolje, gar. 2 god. 5,400 55.6
Logitech Z5, 40W, 2.0, omnidirectional acoustic, wireless remote, USB digital port, black, garancija 2 god. 7,950 81.9
Zvučnici - home theater (surround)
Logitech X-530, refreshed model, 70W RMS/140W peak, 5.1, subwoofer + 5x satellite, 40Hz-20kHz, S/N >96dB, gar. 2 god. 9,750 100.4
Logitech X-540, 70W RMS (140W peak), 5.1, subwoofer (45W), 5x satellite (4x7.5W+15W), 40Hz-20kHz, control center, FSDD2, gar. 2 10,750 110.7
 
Pogledaj (poslusaj) MicroLab SOLO seriju. To je stereo sistem, nije 2.1 ali daju odlican zvuk za ulozeni novac. Ima vise modela pa vidi u sta se najbolje uklapas.
To je moj savet, ove logy bih zaobisao u svakom slucaju.
 
Nekako mi je bolji 2.1 nego 5.1 sistem, mozda navika s obzirom da se bavim produkcijom i radim na 2 monitora :D
Pogledaj ALTEC LANSING ATP3 (mislim da je najbolji odnos cena/kvalitet - oko 50ak evra su).
 
Poslednja izmena:
Pa najvise za slusanje muzike. Mada u principu moze i gaming da dodje u obzir, ne igram nesto puno igre ali nekad wow i sad cekam starcraft2 :) I filmovi isto. Ok znam da za filmove je dobro da bude 5.1 ako ocu suround efekte. Ali nije mi to toliko bitno.
 
Microlab Solo2 ili Solo6, zavisno od potreba. Ostale kutijice su smesne kad se uporede sa Solo serijom. Ako ti je muzika najbitnija, best buy ti je solo serija za male pare. Naravno, i sve ostalo dobro zvuci na njima. Nemas surround, ali sta ce ti, za te pare ionako nemas nista kvalitetno sto moze da se zove surround sistemom.
 
Poslednja izmena:
SOLO 6 su dosta veliki, samim tim i prejaki za tvoju sobu za koju si rekao da je mala. Ja licno imam solo 2 (cini mi se 2x30W) i pojacavam samo do pola. Najbolje da odes pogledas, poslusas pa kupis ono sto ti odgovara, neces pogresiti.
 
Соло серији треба вуфер као леба :), без претеривања. Ја сам себи саставио систем од Микролаба а-6201 и FC330 вуфера, додуше са малим изменама на кутијама и вуферу, дампирање, кондензатори, каблови итд, изашло ме негде око 100е за звук од кога падају гаће :D
 
Nego vidim da spominjete FC330 one koje su meni zapali za oko...U odnosu na Altec u istom cenovnom rangu kakvi su zvucnici...I generalno da li zvuce ok???
 
Nisam u fazonu nesto da odvrcem zvuk. Cisto za mene tu u sobi, ne da slusa ceo kraj :) nekako se ne osecam prijatno kad znam da nekome mozda smeta muzika sa strane, tako da nikako nisam u tom fazonu. Bitno mi je da je zvuk kvalitetan. E sad ne znam, cak i ako slusam tise pretpostavljam da se to bolje cuje na zvucnicima od 100w nego na onim od 30w. Imam i karticu audigy tako da kapiram da bi zvuk trebalo da bude dobar.
 
Ma nemoj da se zamlacujes idi poslusaj kupi ono sto ti se svidi
Sto vise razmisljas nista neces uraditi a ulazak u hi-fi ti ne predlazem to ti je skup sport i nikad necs biti zadovoljan uvek hoces nesto bolje

Ono sto nudi Mircrolab solo serija je odlican zvuk za pc
 
Haha... ako hoces dobar zvuk - kompromisa nema! HiFi je zakon a to da uvek ima bolje pa sta hoces reci da su ti komp zvucnici savrsenstvo i da tu nema bolje kad je to samo dno ponude reprodukcije zvuka??? Ko jednom cuje HiFi nece ni pomisliti na te bizuterije a osim toga zavisi sta covek zeli.
Ako zeli 5.1 surround min je Z-5500 ok komp zvucnika ali i on je oko 30k din. To je za filmove i igrice zakon, nepravazidjeno, nijedan stereo ne moze da mu parira. Ali, ako je prvo za muziku onda moze da nadje pojacalo i par finih zvucnika za taj novac i to je to. Kupi i ne misli narednih min 10 godina dok sa bizuterijom nije taj slucaj.
 
Nisam u fazonu nesto da odvrcem zvuk. Cisto za mene tu u sobi, ne da slusa ceo kraj :) nekako se ne osecam prijatno kad znam da nekome mozda smeta muzika sa strane, tako da nikako nisam u tom fazonu. Bitno mi je da je zvuk kvalitetan. E sad ne znam, cak i ako slusam tise pretpostavljam da se to bolje cuje na zvucnicima od 100w nego na onim od 30w. Imam i karticu audigy tako da kapiram da bi zvuk trebalo da bude dobar.

Ivane, posto si razuman konzument muzike, mogu da ti predlozim jednu odlicnu varijantu koja ce da zvuci mnogo vise nego sto ce da te kosta. Sad ce neki da se slogiraju, ali nisu probali verovatno, tako da nemaju razlog da se bune dok ne cuju. Prvo, prodas audigy. Drugo, dadas malo para i kupis polovnu M-Audio Audiophile 2496 karticu (nalazis je za 60-80e, zavisno od situacije) ili EMU 0404 za slicne pare. Trece, kupis Microlab Solo2.
Cetvrta faza je tjuniranje zvucnika. Zamenis zvucnicki kabl za levi zvucnik (stavis dobar precnika do 2,5mm2). Promenis interkonekt kabl kojim povezujes zvucnu sa desnom kutijom. Stavis takodje kvalitetniji RCA kabl. Otvoris kutije (odsrafis mid/bass-ove napred) i ubacis HT35 (http://www.elementa.co.yu/yu/roba_serija_list.php?id_podgrupa=22&serija=ISPUNE I OBLOGE) na bocnim stranama, dnu kutija i na zadnjoj koliko ti prostor dozvoli s obzirom da imaju precke koje ih ukrucuju po sredini i bass reflex cev. Ako si vican elektronici, mozes i na skretnicama malo da cacnes i zamenis neki kondenzator, eventualno i da zamenis unutrasnje ozicenje kutija, ali to mozes i da preskocis. Sve to zatvoris i povezes na stereo zvucnu.
Zavisi gde planiras da drzis kutije, ako si mislio na stolu, odmaknes ih bar 30cm od zadnjeg zida (ako ti je sto do zida) zbog bass-reflexa. Podignes ih obavezno od povrsine stola ne necemu sto ce maksimalno da apsorbuje i ublazava vibracije kutija (nesto u vidu mini stalaka), tako da ti visokotonci budu u visini usiju kad sedis za stolom. Razmak izmedju kutija bar metar ako imas prostora, i malo ih zaokrenes prema unutra, tj. prema sebi. Dobijes neku vrstu nearfield monitora.
Ako ih ne stavljas na sto, napravis stalke (imas ovde slike i uputstvo za pravljenje istih za 1200din http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=137910&page=4), i stavis ih na propisnu hi-fi poziciju (isto udaljis od zadnjeg zida, razmaknes na 1,5m-2,x m (zavisno od prostora, ali je bitno i da ti ne budu zalepljeni za bocen zidove, vec i da tu imaju prazno jedno pola metra bar, a pozeljno je i vise). Imas sve objasnjeno u toj temi koju sam linkovao.

Ako se odlucis za ovu varijantu, bilo na stolu ili na stalke (bolji su naravno stalci, ali su i na stolu u ovakvom setup-u iznanadjujuci), dobices zvuk koji ce kostati malo preko tvog trenutnog budzeta, ali zvucace za...:eyebrows: recicu samo mnogo vise. Ako slusas kvalitetnu muziku, trazi je vise u FLAC formatu i cuces neke stvari koje na drugim PC zvucnicima nikad neces moci.
Mozda ces se pitati zasto da menjas audigy...Veruj mi, slusao sam sve te kombinacije i audigy nije najbolje resenje za ove kutije. Sve je ovo mozda za neke zamlacivanje i blesava ideja, ali itekako vredi (zvucno). Eto, toliko od mene, cisto sumnjam da ces uraditi ovo sto sam gore napisao, ali eto, nije na odmet da znas i nesto vise od klasicne PC price. Ako te nesto jos interesuje u vezi ovoga, pitaj. Pozdrav
 
Haha... ako hoces dobar zvuk - kompromisa nema! HiFi je zakon a to da uvek ima bolje pa sta hoces reci da su ti komp zvucnici savrsenstvo i da tu nema bolje kad je to samo dno ponude reprodukcije zvuka??? Ko jednom cuje HiFi nece ni pomisliti na te bizuterije a osim toga zavisi sta covek zeli.
Ako zeli 5.1 surround min je Z-5500 ok komp zvucnika ali i on je oko 30k din. To je za filmove i igrice zakon, nepravazidjeno, nijedan stereo ne moze da mu parira. Ali, ako je prvo za muziku onda moze da nadje pojacalo i par finih zvucnika za taj novac i to je to. Kupi i ne misli narednih min 10 godina dok sa bizuterijom nije taj slucaj.

Vlado, svesni smo toga obojica, zato valjda i zarobljavamo kes u hi-fi, ali ovde pomazemo coveku da sastavi nesto najbolje za oko 100e. Nemoj da plasis coveka sa tim ciframa. :)
 
Nazad
Vrh Dno