Šta je novo?

Mafia II (ps3, xbox360)

A sta, nije sangarepa? 🙁

Jos par novih wallpapera na onom istom mestu
 
Vec sada se zna igra godine na konzolama i na pc-u 🙂
 
Lozaceva glava ce da eksplodira pocetkom sledece godine, kad budemo birali igru godine, od ljubavi prema Mafiji i izlozenosti hiper intenzivnim Killzone 2 .gifovima. :d
 
A omiljeni su mi tredovi u pc igrama... pošto se tamo igre ne dele više po žanrovima, nego po tome da li rade ili ne rade. I onda ako je neka popularna igra, javljaju se ljudi kojima radi ili kojima ne (optilike fifti-fifti). Biće veselo kad se mafija pojavi.

1/3 postova će biti - evo sad sam je instalirao, podesio grafiku i sve radi, super izgleda igra, i lepo mi radi, framerate se kreće između 15-22

2/3 postova će biti - meni ne radi igra, uradio sam sve kao što je pisalo u readme i prilikom uključivanja i prvo učitavanja igra me izabcuje na desktop sa nekom error porukom - da li je to zato što koristim vistu. molim za pomoć

3/3 postova će biti - imaš ova dva patcha na onoj adresi, a skini i ovaj zip tu imaš 3 dll fajla koja ćeš da staviš u osnovni folder igre... posle toga otvori xyz.ini i tu u 54 redu zameni abc parametre za qwe, pazi na velika slova i prilikom paljenja igre gledaj da ti mineswiper bude isključen


naravno, pojaviće se tu negde i gruja da kaže kako je gow3 kewa... ako mu se dotle odmrzne ban


😀
 
E'o ja malo svratio 😀.

Odusevljava me bane svojim fenomenalnim izjavama 🙂.

Mafia 2, kao sto svi znamo, nece biti port, tako da je svako poredjenje sa problemima oko gta4, izlisno 🙂.

Nece trebati komp od soma i po evra, sto reche Lozhivoje :d, igru prave isti ljudi, a oni su majstori optimizacije, uostalom iskustva iz Mafie 1 sve govori.
Ne volim kad se neko pravi blesav, kada je jasno da je dovoljno imati C2Duo ili Athlon X2 procesor (~70e), malo klokovan (recimo do 2,8 - 3GHz), uz 2-4 GB memorije (~40e), sto je smejurija, jer kosta ko krompir 😉, dakle samo je graficka tu kljucna. A i tu svi znamo kakva je situacija, high end graficke su odavno probile
granicu od 200e, tako da je danas dovoljno odvojiti 150-200e za novu graficku za duzi period 😉.

Danas high end konfiguracija kosta malo vise od ps3-ke, batalite te price o soma evra...

Sto se tiche piraterije, pretpostavljam da ni tu nece biti problema prevelikih, zasigurno ne kao za gta4, no o ovome je jos rano suditi, hackerske su ruke pregoleme 😀.
 
Poslednja izmena:
Eto i ti nekom držiš pridike a samo zapišavaš ovde
 
Hvala na pitanju, dobro sam 🙂.
Imam wc za to, i ne vidim sta te je to posebno isfrustriralo u mom postu.

Ono tamo bio klasican flame 🙂, ovo moje je ice cold 😀.

E da, jos jedna stvar. Pa ko se usudio da banuje najkvalitetnijeg ps3 igracha na ovom forumu :d, Bane ucini nesto...
 
Poslednja izmena:
Ni ne pomisljam da se bakcem s piratom, cim se pojavi preorder narucujem
 
Postujem i razumem tvoj odluku 😉, jer ti imas izbora, da li pirata ili original 😀.
Ja jednostavno nisam u mogucnosti da finansiram to, ali ekipa koja pravi igru svakako zasluzuje ovakav tretman 🙂.
 
Poslednja izmena:
Lozaceva glava ce da eksplodira pocetkom sledece godine, kad budemo birali igru godine, od ljubavi prema Mafiji i izlozenosti hiper intenzivnim Killzone 2 .gifovima. :d

Mafia, KZ2 i Hevy Rain su po meni kandidati za ovu godinu.. ne znam da li cu moci da se odlucim samo za jednu..
 
A omiljeni su mi tredovi u pc igrama...

Lepo si to srocio 🙂. Ja nikako nisam PC hejter, naprotiv, ali tredovi u PC sekciji stvarno izgledaju bas tako kako si rekao, skoro da ne izgleda iskarikirano (i ne samo ovde, nego i na svakom drugom pc hardver forumu). Deo pc gaming fazona jeste i prica o svemu tome i kapiram da ljudima objektivno vrlo cesto treba pomoc, ali vise ne mogu da zamislim da ispratim takvu temu ako me interesuje neka igra. Nekad sam imao vise zivaca za to, sad - nema sanse. Aj da su sve neki hard-core kompjuterasi koji znaju sta pricaju i da im je cool taj fazon, pa da i to iz nekog ugla razumem 🙂, nego je stvarno najveci deo "Radi mi u 15 fps, izlazi mi error". Jos kad pocnu da se pojavljuju postovi tipa "Isprobao nove drajvere 188.33, rade odlicno, 3 frejma ubrzanja." Sledeci: "Meni 188.33 lose rade, nece da se pokrene igra i formatirao mi se hard!" 🙂

Zamislite kakva bi situacija bila da u nekoj drugoj oblasti stvari tako funkcionisu, na primer kod gledanja filma. Igranje igre ne bi trebalo da bude preterano razlicito iskustvo od toga, samo sto i ti aktivno ucestvujes. Svaki covek na ovom svetu moze da pogleda film na nekom od danasnjih uredjaja i da ne bude nista manje vredan gledalac od nekoga ko zna da napravi kameru, dvd player i disk. Zamislite da na filmu mogu da se iskljuce neki detalji, pa da neki ljudi vide nesto, a neki drugi ne. Ili da o filmovima pricas samo sa ljudima koji se najbolje razumeju u tehniku snimanja, opremu itd. (a upravo je tako u PC gamingu - pricas o igrama samo sa takvim ljudima, a ostali tu i ne mogu da se pojave). Mislim da konzole pruzaju jedno sasvim drugacije iskustvo i da publiku sire na sve ljude: one koje npr. tehnika interesuje i, mozda jos vaznije, one koje tehnika ni malo ne interesuje. Konzole su omogucile da o igrama mozes da pricas sa hiljadama pametnih ili manje pametnih ljudi koji imaju i neka sasvim druga interesovanja ili profesije. Sta, neki pametan covek, uz to i lekar npr, kao ne moze da zna sta je dobar film? Zasto ne bi bilo isto i sa igrama? Zasto bismo bili osudjeni na pricu samo sa "kompjuterasima"? Stvari ce postati zanimljivije i dublje upravo onda kad se publika prosiri na nivo publike koja recimo gleda filmove (a to su svi ljudi). Dok se fokusira na klince, kompjuterase, ove ili one, nije to to. Nikad necemo videti ozbiljnije igre sa najrazlicitijim i ozbiljnim pristupima, dubljim pricama, idejama i likovima (koje i drugi mogu da svare, a ne samo computer geekovi 🙂).
 
Poslednja izmena:
Ivane, right on the spot 🙂 ajd sad da se iskuliramo malo od ovakvih prica u ama bas svakoj temi, umara, i neke ljude sigurno odbija da dolaze na bench, jer kad god bi da procitaju nesto o nekoj igri samo mogu natrcati na beskrajne prepirke. Otvorite neku posebnu temu, ocigledno smo svi zeljni takvih rasprava, niko ovo na silu ne pise, to je izgleda nezaustavljivo i trebalo bi imati neku temu za na *ebi si ma*er 😀 Mada nije to to, ako ne dodje spontano, ali ne znam sta je resenje 🙂 volim to da citam i da nesto napisem iz svog ugla, ali verujem da zesce nervira neke moderatore i neke normalne ljude zeljne normalnih informacija..
 
Lepo si to srocio 🙂. Ja nikako nisam PC hejter, naprotiv, ali tredovi u PC sekciji stvarno izgledaju bas tako kako si rekao, skoro da ne izgleda iskarikirano (i ne samo ovde, nego i na svakom drugom pc hardver forumu). Deo pc gaming fazona jeste i prica o svemu tome i kapiram da ljudima objektivno vrlo cesto treba pomoc, ali vise ne mogu da zamislim da ispratim takvu temu ako me interesuje neka igra. Nekad sam imao vise zivaca za to, sad - nema sanse. Aj da su sve neki hard-core kompjuterasi koji znaju sta pricaju i da im je cool taj fazon, pa da i to iz nekog ugla razumem 🙂, nego je stvarno najveci deo "Radi mi u 15 fps, izlazi mi error". Jos kad pocnu da se pojavljuju postovi tipa "Isprobao nove drajvere 188.33, rade odlicno, 3 frejma ubrzanja." Sledeci: "Meni 188.33 lose rade, nece da se pokrene igra i formatirao mi se hard!" 🙂

Zamislite kakva bi situacija bila da u nekoj drugoj oblasti stvari tako funkcionisu, na primer kod gledanja filma. Igranje igre ne bi trebalo da bude preterano razlicito iskustvo od toga, samo sto i ti aktivno ucestvujes. Svaki covek na ovom svetu moze da pogleda film na nekom od danasnjih uredjaja i da ne bude nista manje vredan gledalac od nekoga ko zna da napravi kameru, dvd player i disk. Zamislite da na filmu mogu da se iskljuce neki detalji, pa da neki ljudi vide nesto, a neki drugi ne. Ili da o filmovima pricas samo sa ljudima koji se najbolje razumeju u tehniku snimanja, opremu itd. (a upravo je tako u PC gamingu - pricas o igrama samo sa takvim ljudima, a ostali tu i ne mogu da se pojave). Mislim da konzole pruzaju jedno sasvim drugacije iskustvo i da publiku sire na sve ljude: one koje npr. tehnika interesuje i, mozda jos vaznije, one koje tehnika ni malo ne interesuje. Konzole su omogucile da o igrama mozes da pricas sa hiljadama pametnih ili manje pametnih ljudi koji imaju i neka sasvim druga interesovanja ili profesije. Sta, neki pametan covek, uz to i lekar npr, kao ne moze da zna sta je dobar film? Zasto ne bi bilo isto i sa igrama? Zasto bismo bili osudjeni na pricu samo sa "kompjuterasima"? Stvari ce postati zanimljivije i dublje upravo onda kad se publika prosiri na nivo publike koja recimo gleda filmove (a to su svi ljudi). Dok se fokusira na klince, kompjuterase, ove ili one, nije to to. Nikad necemo videti ozbiljnije igre sa najrazlicitijim i ozbiljnim pristupima, dubljim pricama, idejama i likovima (koje i drugi mogu da svare, a ne samo computer geekovi 🙂).

Lepo si to srocio 🙂. Uglavnom, umesto da ovi koji imaju plug and play sisteme diskutuju o kvalitetu igara, samo se prepucavaju o tome koja je konzola bolja, iako 99.9% za 99.9% normalnih ljudi koji nisu teške picajzle, sve radi isto na obe platforme.
 
Lepo si to srocio 🙂. Uglavnom, umesto da ovi koji imaju plug and play sisteme diskutuju o kvalitetu igara, samo se prepucavaju o tome koja je konzola bolja, iako 99.9% za 99.9% normalnih ljudi koji nisu teške picajzle, sve radi isto na obe platforme.

Upravo...i sto je najbolja fora, ovde u rajskome podforumu gde nema takvih PC-zaludjujucih postova o hardveru, drajverima i trangefrange, sve cveta...

Cetvorica-petorica juzera, jedan VIP i jedan mod se preskacu porukama, slicicama i gifovima do beskonacnosti...i usput pricaju iskljucivo o (ne)kvalitetu druge konzole i desavanjima u PC sobi😀😀...

Dovoljna je bilo kakva tema o igri koja ne pripada rajskome taboru i eto tih ljudi kako pljuckaju...Halo Wars- ma bice sr*nje i FAIL...KZ2 erotika, sex, porn...

A onda Haze- ma bice ekstra, Rezistans Vr' .....STA?POREDIS KZ2 sa CoD???kako se usudjujes???Nemas ti pojma, itd itd...Tema o AfriKi je vise zagadjena ostrascenim "branilackim" postovima negoli onim drugim...i ova tema je postala smejurija upravo zato sto se bavi necim levim, a pogotovo onim podforumom iznad vise nego samom igrom...
Tema o PS3, kao sto vec jednom rekoh- lici na grupnu terapiju...a onu o X360, je jedan VIP pretvorio u servisni centar😀

Ako nekome toliko smetaju hardveraski komentari i gluposti oko drajvera, cemu dolazak na ovaj forum uopste...imate PS Homo za sastanak ili emulacionu galaksiju gde se ocigledno prica samo o uzivanju u igrama i gde price o hardveru i flejma nema ..:smoke:
 
Poslednja izmena:
Upravo...i sto je najbolja fora, ovde u rajskome podforumu gde nema takvih PC-zaludjujucih postova o hardveru, drajverima i trangefrange, sve cveta...

Ma moja poenta je u tome da ćemo uvek naći nešto oko čega ćemo da se raspravljamo. To nam je svima u prirodi. 🙂
 
Mislim da se dosta toga ispucalo u topic-u o Africi 🙂 A i realno, zadrzali samo "divlji" duh u celom topicu 😀 😀 😀

Enivej, PC verzija ce imati dodatni faktor uzbudjenja a to je taj fenomenalni deo tweekovanja pre igranja 😀 "dal' ce da radi ili ce da mi uz**** ceo sistem?" 😀
 
i pojavice se GoW koji se da kaze: sektasi nazad u svoju rupu 🙂

Nisam ja, zdravko je kriv shto vi imate svoju temu i shto nasha zvrlji prazna 🙁.

I niste vi nikakvi sektashi, davno ste prerasli taj status. Od sad cemo morati da vas zovemo mafijashi poshto ste uspeli da on obichne rupice napravite citavo podzemlje.

Tu tvdnju mogu potkrepiti cinjenicama:

- dva klana koji se bore za prevlast (PS3 i XBOX360)

- tri glavna godfather-a: Don byMax (piratski klan- ocigledno su Rusi u pitanju 😛), Don filipenko i Don BaneR (Jakuze - zna se zashto, mada mi filipenko vishe lichi na Tonija Soprana 😀)

- bivshi Don driver, sada consigliere Don BaneR-a (mada se ne zna ko je tu glavni)

- Jakuze zastupaju stav da drogu (pirateriju) treba prodavati samo crncima (PC igrachima) dok ne pocrkaju od iste dok Rusi malo prodaju malo se bodu u venu :-devil-:

- klan PS3 je jachi od dva klana i deluje na podruchju chitavog grada (gde god neko pomene PS3 u negativnom smislu)

- taj prljavi posao obavljaju hitmeni klana kao i citave bande (ppredrag, Ragnarok, Ranko_SD, kimi, goran.a, Caesar...), vozach Lozac kao i bivshi glavni hitmen klana PS3 gruja33 koji biva utepan na kraju oba dela filma PS3: Jel ima ko jaći??? (sumnja da iza obe likvidacije stoji Don filipenko lichno :zgran🙂

- kao shlag na ovu mafijashku tortu dolazi cinjenica da jedan chlan radi za obe bande istovremeno kao i da se sumnja da je on u stvari ubacheni tajni agent koji ima za cilj da raskrinka oba klana. Iako svoj posao obavlja besprekorno, chesto se desi da zbog velikog pritiska undercover rada izjavi kako su obe konzole ****** 😉

Mafia II: Fan Fiction by G@W​

P.S. Bilo mi je dosadno 🙂
 
Poslednja izmena:

n_klanja.gif
n_klanja.gif
n_klanja.gif


Legendo, znaci, ovo je strasno. :d
Svaka ti cast kako si sve ispricao, cepao sam se dok sam citao ovo. 😀
 
Nisam ja, zdravko je kriv shto vi imate svoju temu i shto nasha zvrlji prazna 🙁.

I niste vi nikakvi sektashi, davno ste prerasli taj status. Od sad cemo morati da vas zovemo mafijashi poshto ste uspeli da on obichne rupice napravite citavo podzemlje.

Tu tvdnju mogu potkrepiti cinjenicama:

- dva klana koji se bore za prevlast (PS3 i XBOX360)

- tri glavna godfather-a: Don byMax (piratski klan- ocigledno su Rusi u pitanju 😛), Don filipenko i Don BaneR (Jakuze - zna se zashto, mada mi filipenko vishe lichi na Tonija Soprana 😀)

- bivshi Don driver, sada consigliere Don BaneR-a (mada se ne zna ko je tu glavni)

- Jakuze zastupaju stav da drogu (pirateriju) treba prodavati samo crncima (PC igrachima) dok ne pocrkaju od iste dok Rusi malo prodaju malo se bodu u venu :-devil-:

- klan PS3 je jachi od dva klana i deluje na podruchju chitavog grada (gde god neko pomene PS3 u negativnom smislu)

- taj prljavi posao obavljaju hitmeni klana kao i citave bande (ppredrag, Ragnarok, Ranko_SD, kimi, goran.a, Caesar...), vozach Lozac kao i bivshi glavni hitmen klana PS3 gruja33 koji biva utepan na kraju oba dela filma PS3: Jel ima ko jaći??? (sumnja da iza obe likvidacije stoji Don filipenko lichno :zgran🙂

- kao shlag na ovu mafijashku tortu dolazi cinjenica da jedan chlan radi za obe bande istovremeno kao i da se sumnja da je on u stvari ubacheni tajni agent koji ima za cilj da raskrinka oba klana. Iako svoj posao obavlja besprekorno, chesto se desi da zbog velikog pritiska undercover rada izjavi kako su obe konzole ****** 😉

Mafia II: Fan Fiction by G@W​

P.S. Bilo mi je dosadno 🙂

Ovo je neverovatno, slatko sam se ismejao...

P.S. Svaka cast za trud cheers
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno