Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Aman ljudi, nasalio sam se... bitno da je njemu super, sta ja tu lupetam iz sale je totalno nebitno.
 
Sve OK, Duke :)
Inače jesu hipsterski oba, ali onaj manji je baš po definiciji ...
 
Sasvim ok sat.

Ja da sam hipster trazio bi led sa jednim dugmetom, ako bas mora sa dva :)
 
Poslednja izmena:
1659421302586.png

2005 Rolex 18K WG Daytona 116509 Black Racing Dial​

 
Primetih sitnu ogrebotinicukod datuma na staklu, sat star ni godinu dana :(
Ne znam kako sam uspeo, sumnjam da dok sam brisao nekom maramicom ili majicom da sam mozda izgrebao nekim zrnom prasine/peska


8EA2EF68-0984-4756-9467-EE3DC863DEE1.jpeg
 
Pasta za zube, mikro fiber krpica i ispoliras ako nije duboka
 
Jel ima ovaj sat opciju menjanja kucista?
Ako za nekoliko godina bude jos koja ogrebotina, ne mogu ja to da gledam :D
 
Jel ima ovaj sat opciju menjanja kucista?
Ako za nekoliko godina bude jos koja ogrebotina, ne mogu ja to da gledam :D
Ako je to 5600, a jeste, ima koliko hoćeš varijacija boja i materijala kućišta na Ali čak i potpuno čelično... Ne znam kakav je kvalitet... Kucaj 5600 case...

Verujem da imaju i zamenska stakla, ne zaštitnu foliju (za tebe je kasno da je stavljaš), već baš staklo...
 
Uzeo si ovakav sat a misliš da ga ni ne ogrebaš ??? Totalno sia omašio poentu .... :d
 
Kod mene se satovi dele na radne i paradne. :)
 
Neće da može nije to akrilno, već mineralno staklo...
Onda nista... Mozda casovnicara pitati, mozda imaju materijala za takve stvari.
Frend radi u proizvodnji sociva, svasta ima kod kuce za poliranje....
 
Primetih sitnu ogrebotinicukod datuma na staklu, sat star ni godinu dana :(
Ne znam kako sam uspeo, sumnjam da dok sam brisao nekom maramicom ili majicom da sam mozda izgrebao nekim zrnom prasine/peska


Pogledajte prilog 352402
Ovo se lagano ispolira kod casovnicara narocito jer je ravno, pod uslovom da moze da se izvadi sat iz oklopa.
Ja sam jedan moj Edifice (isto mineralno staklo i ravno) unakazio na nekoj proslavi, i poliranje pre par godina me izaslo cini mi se oko 1500din.
 
Ovo se lagano ispolira kod casovnicara narocito jer je ravno, pod uslovom da moze da se izvadi sat iz oklopa.
Ja sam jedan moj Edifice (isto mineralno staklo i ravno) unakazio na nekoj proslavi, i poliranje pre par godina me izaslo cini mi se oko 1500din.
Može da se izvadi sat iz oklopa to nije problem, ali retko koji časovničar ima opremu za poliranje mineralnih ili stakala, npr. u NS nema nijedan, svi šalju u BG kod Mladena iz Železnika (kod kojeg pak stakla na poliranje šalju svi ostali viđeniji časovničari iz Bg npr. Kostić-Dojčinović).
Skupa je tu oprema da bi se kupovalo za poliranje stakala za satove, to je ovim ljudima usputna delatnost kad već imaju opremu.
 
Zar ne polira onaj preko puta limanske pijace, zaboravih kako se zove? Mislim da je drug tamo nosio...
 
Jel ima ovaj sat opciju menjanja kucista?
Ako za nekoliko godina bude jos koja ogrebotina, ne mogu ja to da gledam :D
Opusti se i uživaj u satovima.
Ako Bog da, da kupiš daleko skuplje satove i ne brineš kad ih čukneš.
Ja sam par puta odvalio mojim RW freelancer-om (2-3 puta) od okvir rack ormara u data centru i jednom onako baš muški u neki aluminijski okvir od ulaznih vrata. Znaš kad sam kontao otpadoše kazaljke.
Radi i tačan je, što je najbitnije, par sitnih ogrebotina ali ako se baš zagledaš.
 
Gene, Gene, the Cinnabon machine.


Casio WV-5920220909_113844.jpg
Moj prvi digitalac. Automatik, koji sam do sad koristio je krenuo da pravi pauze u radu pa mora na servis, a treba mi radni satić pa je izbor pao na ovaj. U poređenju sa Amfibijom jako lagan i udoban za nošenje.
 
Zar ne polira onaj preko puta limanske pijace, zaboravih kako se zove? Mislim da je drug tamo nosio...
Simović?
Koliko ja znam i on šalje za Bg...
Samo se ugradi dodatno u cenu...

Kome treba mogu mu na PP poslati br. telofona čoveka iz Železnika koji je to radio za sve njih, uz ogradu da ga nisam kontaktirao od pre korone, pa ne znam 100% da li se i dalje time bavi, ali to im je bio porodični biznis u skopu većeg porodičnog biznisa, pa ne verujem da je prestajao...

Inače praksa je bila da mu se šalje samo staklo (bez ostatka sata), jer čovek nije časovničar i neće da odgovara za bilo kakvo oštećenje na satu nastalo prilikom skidanja stakla, pa ako ne znate kako da skinete i montirate staklo nakon poliranja, to ćete morati kod časovničara...

Zato sam i pisao da je ovaj poduhvat isplatljiv samo za satove koji imaju stakla neubičajenih oblika ili za skuplje satove ako se teži orginalnosti svih delova, jer je za jeftinije satove mnogo jeftinije promeniti celo staklo kod najbližeg časovničara nego slati na poliranje...
 
Da, da mislim da je Simović. E sad ne znam kako radi, moguće da šalje. :)
 
Nosim ProTrek PRG-270. Prezadovoljan sam satom (za taj novac), ali bih da menjam jer mi je malo dosadio.
Po mom mišljenju dobre strane su mu veličina i debljina (nizak profil), čitljivost i iluminacija. Tough Solar omogućava da uopšte ne razmišljaš o bateriji. ABC je prosečan, ali može ponekad da posluži.

Sledeći sat bih gledao da isto bude ABC (ponekad idem na hiking). Preferirao bih Casio, ali nisam gadljiv ni na druge brendove. Želim full digital jer nisam ljubitelj digitalno analogne kombinacije. Trajanje baterije je veliki faktor i to verovatno isključuje većinu “polu” pametnih modela sa GPSom (osim retkih koji imaju solar + GPS). Vizuelno mi se sviđaju modeli sa ekranom u negativu, ali me brine čitljivost.

Uzevši sve u obzir nisam našao skoro ništa što ispunjava zadato, a da je malo veći skok u odnosu na ovo što trenutno nosim. Ako ima ideja i predloga, rad sam da saslušam.

6909672A-E2C0-422B-B559-771FD9B792D1.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno