Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ako se izgubis na nekom planinskom vrhu po debelom minusu smart sat ti sigurno nece pomoci,
... on ce te prvi izdati.
 
U kom pogledu ne mogu da prismrde?
U pogledu dugotrajne funkcionalne upotrebljivosti.

Koji smart si nosio 5 godina da znaš kako izgleda?
Kupio - prodao, lep dok je novo...
vidim da nemaju nikakvog smisla da imam jos jednu kopiju mobilnog telefona na kome mora da se upali ekran da bi video osnovnu funkciju sata i da imas obavezu svakih nedelju dana jos jedan uredjaj sa obavezom da punis... zbog cega:unsure:

kako ce izgledati...?
lose i nikako,
niko nece zeleti tehnoloski prevazidjenu stvar bez podrske, sa losom nezamenjivom baterijom sa nepouzdanom funkcionalnoscu obicnog sata,
za 5 godina bice sve samo ne "smart", mada tesko da ce neki da doceka vise od 5 godina osim u nekoj fijoci neispravan.
 
Poslednja izmena:
Ako se izgubis, recimo u magli na nekom planinskom vrhu gledaj u svoj analogni sat i nadaj se (ako ostanes ziv) da neces izgubiti prste.
Dobra :)
Ko god se penje na planinu bez ikakvog znanja o snalazenju u prirodi i treba da se izgubi, tako ce makar nauciti.
Ako znas osnove, bukvalno ti treba samo sat koji funkcionise.
 
U pogledu dugotrajne funkcionalne upotrebljivosti.


Kupio - prodao, lep dok je novo...
vidim da nemaju nikakvog smisla da imam jos jednu kopiju mobilnog telefona na kome mora da se upali ekran da bi video osnovnu funkciju sata i da imas obavezu svakih nedelju dana jos jedan uredjaj sa obavezom da punis... zbog cega:unsure:

kako ce izgledati...?
lose i nikako,
niko nece zeleti tehnoloski prevazidjenu stvar bez podrske, sa losom nezamenjivom baterijom sa nepouzdanom funkcionalnoscu obicnog sata,
za 5 godina bice sve samo ne "smart", mada tesko da ce neki da doceka vise od 5 godina osim u nekoj fijoci neispravan.
ma da, tako je. 3310 u dzep i f91w na ruku, kakvi smart uredjaji.. gluposti, to sve zastari a ovo nikad.
 
U pogledu dugotrajne funkcionalne upotrebljivosti.
Na osnovu čega to tvrdiš?
Kineski satovi sa Alija koji koštaju kikiriki traju i traju i traju i trpe sve.

Nemam smart, nisam imao, ali primećujem da većina ljudi nosi smart satove, preko posebno,
ok, možda neće imati najnovi sw za 5 godina kao ni bilo koja potrošačka elektronika,
ali pokazivaće vreme kao i bilo koji drugi sat, dovoljno?
Ako uporedimo cene 50€ za kineski smart i 500€ za ozbiljan sat,
računica je više nego jasna.
 
Dobra :)
Ko god se penje na planinu bez ikakvog znanja o snalazenju u prirodi i treba da se izgubi, tako ce makar nauciti.
Ako znas osnove, bukvalno ti treba samo sat koji funkcionise.

Druze kada te siba -33 na 6900 m nadmorske, nemas bas nesto vremena da se igras Bear Gryllsa
 
Uriel, sada vec .... ides uz vetar.
Niko normalan nece uraditi "vid planinica od 7000m, ajmo na brzaka na nju".
To zahteva ozbiljnije pripreme, opremu i znanje i u tom slucaju je sat zadnja alatka koju ces koristiti.
 
Ako se izgubis, recimo u magli na nekom planinskom vrhu gledaj u svoj analogni sat i nadaj se (ako ostanes ziv) da neces izgubiti prste.

Druze kada te siba -33 na 6900 m nadmorske, nemas bas nesto vremena da se igras Bear Gryllsa

Tako je... Ako imaš odgovarajući sat, nećeš imati nikakve probleme sa gubljenjem zimi u planinskim predelima.
Sada samo nisam razumeo, da li ti se to ne može desiti ako imaš odgovarajući sat, ili ako ti to se ipak desi, spasiće te odgovarajući ručni časovnik?!? :p

Kako ste bre uspeli da pokrenete ovakve priče, na ovakav način, u ovakvoj temi?!? o_O
 
vala bas .. evo da presecem necim korisnijim ako neko razmislja o budget digitalnom satu i ne zeli sa lista stranice unazad... apsolutna preporuka, na kp proveren prodavac, cena 115e. Gshock, solar, radio controlled, luminacija na pokret ruke, lagan i udoban .. GW-M5610-1 ... moze i na planinu da se nosi
 

Prilozi

  • 20210821_202742.jpg
    20210821_202742.jpg
    138.8 KB · Pregleda: 223
^^ Koji je ovo model?
 
ovo je neki logicni nastavak price, i postujem odluku proizvodjaca da krene na tu stranu, ko zeli malo taj moderniji dozivljaj, verovatno pre mladja publika.. meni licno je ovo malo pretrpano, a 5610 nosi sad vec znacajno horolosko nasledje i podseca nas koji smo dovoljno matori na nekadasnje 'digitronce', tako da je bio moj izbor. taman je pametan koliko treba za te neke osnovne stvari ..
 
ovo je neki logicni nastavak price, i postujem odluku proizvodjaca da krene na tu stranu, ko zeli malo taj moderniji dozivljaj, verovatno pre mladja publika.. meni licno je ovo malo pretrpano, a 5610 nosi sad vec znacajno horolosko nasledje i podseca nas koji smo dovoljno matori na nekadasnje 'digitronce', tako da je bio moj izbor. taman je pametan koliko treba za te neke osnovne stvari ..
GW-M5610 ima modul 3159. Od polovine 2021. mislim da ga menja model GW-M5610U (modul 3495 i bolji led light).
ima i GWB5600 koji je isto klasika, al ima noviji modul 3461 u odnosu na 3159: Moze da prikaze datum kao dan.mesec, na stoperici moze da prikaze vreme u gornjem desnom uglu, world time je lakse organizovan + bluetooth. Ja imam GW-B5600BC-1B sa narukvicom :)
 
Poslednja izmena:
prelep (y)

porucivanje radi sa creation-a? nisam sigurno vise od dve god porucio nista
 
Ne znam ni ja radi li poručivanje, znam da je moralo Dhlom, sad kakva je stiuacija ne znam.
Btw, sat nije bez mana naravno, smart f-je su neupotrebljive i ne treba ga gledati kao smart,
nema dan i datum u našem formatu debili, malo je veći od starih kockica,
štoperica ne broji desetinke kome je bitno.
Ali, uživo je uber kul, ekran je fenomenalan, a guma mnogoooooo bolja nego na starim kockicama,
metalni bezel daje dozu ozbiljnosti, postoji u raznim bojama,
automatsko svetlo može se podesiti trajanje.
Od mene apsolutna preporuka.

Kada se stave stara kockia i ovaj jedan pored drugog sve je jasno, nema dileme.
 
Ima u zalataa Jokić sličnih modela za 150ak evra, najbolje ga videti uživo.
 
Zna li ko gde kupiti novu narukvicu za GW-9400 Rangeman-a?
 
Koja boja?
Uvek, na ebay-u, npr ovaj Ili ovaj
Kod nas imaš zamenske na KP. Ako ti slučajno padne na pamet da poručuješ kod navodno ovlašćenih uvoznika, bićeš aprijatno iznenađen cenom.
 
Imam 2/4 :)
 
Huawei Watch GT2, menjaš Watchfaces po potrebi.
U EU je 100ak€ nov
 
Vrh Dno