Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Svako ima svoje neko mišljenje i način ophođenja prema svom satu.
Ja recimo moj Raymond Weil Freelancer nisam nešto pretjereno nosio zadnjih 3 godine, tipa 2-3 puta sam ga stavio na ruku u zadnjih 2 godine, i opet radi šljaka kao Švajcarac ;) Svakodnevno nosim Fitbit Ionic, noću pratim san i tokom dana HR. Tako da mi automatik leži parkiran godinama.
 
nisam strucnjak ali sto sam gledao po netu, kazu da im nista ne smeta da stoje u fijoci. Draz je u tome da kada zelis da ga koristis podesis vreme i krenes da nosis :cool:
Nemam mehanicki, znam da je matori imao Seiko 5 negde, moram da ga pronadjem da vidim u kom je stanju. A ja planiram sledeci, Hamilton automatic
H77765541_HAMILTON.jpg
 
^ Namerno obrnut raspored krunica i pušera u odnosu na uobičajen?
Ili si levoruk, pa sat nosiš na desnoj ruci?

Inače, sat je ubica, ako možeš doplati za čeličnu narukvicu, nju lako možeš posle skinuti i sat nositi na nekoj kvalitetnoj kožnoj, a obrnuto ne možeš jer orginalne čelične ili nema u prodaji, ili košta boga-oca.
 
ma da, gledao sam da je obrnut raspored, ima neko racunjanje vetra/uglovi bla bla koje niko ne koristi ali mi je bas top
inace na levoj , ne bi smetalo 😁
Znam za celicnu, video sam i njega ali mi ova kombinacija top
 
ma da, gledao sam da je obrnut raspored, ima neko racunjanje vetra/uglovi bla bla koje niko ne koristi ali mi je bas top
inace na levoj , ne bi smetalo 😁
Znam za celicnu, video sam i njega ali mi ova kombinacija top
Čelična, veruj mi, kad-tad ćeš da se pokaješ što je nisi kupio...
A ovih običnih kožnih kaiševa ima na tone na svakom koraku, verovatno i boljeg kvaliteta od orginalnog, možeš da menjaš svake nedelje drugu narukvicu jer će ti orginalna svakako propasti za godinu-dve nošenja...

Inače super je sat i estetski i mehanički, H30 mehanizam, što mu dođe apgrejdovani vremešni ETA 2836 ali umesto 50tak ima rezervu snage od čak 80 sati kad je potpuno navijen...
 
Kako neko moze da pogresi ako uzme ono sto mu se svidja? Meni je uvek bolja opcija celicna, al neki satovi stvarno lepo idu sa koznom narukvicom.
 
Poslednja izmena:
Nije stvar u tome
Sat sa čeličnom narukvicom je malo skuplji ili košta isto kao i sa kožnom. A kad naknadno kupuješ originalnu čeličnu, platićeš je boga oca. Pitanje je i dostupnosti u datom trenutku.
Može da nađe kožnu narukvicu ili više njih, ektra kvaliteta ili da mu je (ih) neko sašije, i da ga košta veoma prihvatljivo.

Dodatno što će se kožna pohabati relativno brzo, kakva god da je, poželeće čelik možda i pre toga, a onda ... setiće se ovih pisanija.

Edit - kod nas je razlika sat koža vs sat čelik u ovom slučaju 8,000din.
Pitanje je da li uopšte može da nađe zasebno originalnu čeličnu, a prilično sam siguran da košta barem duplo ako ne i više puta te razlike.

Edit 2 - samo end linkovi koštaju 80$ ... narukvice od 200 i kusur pa naviše.
 
Poslednja izmena:
Ja sam tu grešku napravio, kada sam kupovao prvi automatik, da bude još gore cena bila ista. Posle mesec dana tu koja mi se mnogo svidela na početku sam zamenio drugom handmade kožnom i nikad je više nisam vratio, a čelik žalim što nisam uzeo i dan danas.
Tako da govorim iz iskustva.
 
nisam strucnjak ali sto sam gledao po netu, kazu da im nista ne smeta da stoje u fijoci. Draz je u tome da kada zelis da ga koristis podesis vreme i krenes da nosis :cool:
Nemam mehanicki, znam da je matori imao Seiko 5 negde, moram da ga pronadjem da vidim u kom je stanju. A ja planiram sledeci, Hamilton automatic
Pogledajte prilog 331770
Hamilton je Šaomi među automatik hronografima, najbolji odnos cena dobijeno.
 
pokopa ga sad sa ovim Šaomi btre :ROFLMAO:

znam za celicnu, isto iz iskustva. Onaj citizen sto sam slikao sa metalnom, kupio ga sa koznom crnom - prelep. Kasnije bilo, hmm mozda da probam steel, boom preko 10k bila
 
Hmda, I ja sam Citizen kupio sa kožnom, odlično je izgledao. A ja tripovao, kupiću zamensku metalnu...

Kad ono cvrc. Ne postoji odgovarajuća metalna zamenska. Original zamenska je 10-ak kdin.

Original kožna je propala brzo. Pogotovo preko leta dok sam se dosta znojao. Ali zamenskih kožnih ima lepih i nisu skupe.

Kupio sam tu original metalnu. Kožne stavim ponekad. Ali eto, mogao sam proći tih 90€ jeftinije.
 
Hmda, I ja sam Citizen kupio sa kožnom, odlično je izgledao. A ja tripovao, kupiću zamensku metalnu...

Kad ono cvrc. Ne postoji odgovarajuća metalna zamenska. Original zamenska je 10-ak kdin.

Original kožna je propala brzo. Pogotovo preko leta dok sam se dosta znojao. Ali zamenskih kožnih ima lepih i nisu skupe.

Kupio sam tu original metalnu. Kožne stavim ponekad. Ali eto, mogao sam proći tih 90€ jeftinije.
Ma da, stara priča, ko se baš zezne i ne kupi orginalnu metalnu narukvicu uz sat, možda može prinudno da se snađe i da naknadno kupi neku dobru mesh narukvica (ako naravno to tip sata dozvoljava, jer ne ide mesh na svaki sat), jer se one nose bez end linkova, a sve ovo ostalo čist budž i improvizacija...

Naravno, ko ne voli metal ima kožnih, najlonskih, silikonskih/gumenih narukvica za probrati na svako ćošku.

Konkretno za ovaj postavljeni Hamilton, ja ne bih uopšte razmatrao kožnu narukvicu jer je generična najobičnija moguća i može se u bilo kom trenutku kupiti ukoliko orginal metalna narukvica dosadi.

Jedino kod tih random narukvica izluđuju Seiko satovi sa svojim 19mm lugovima pa je tu uvek neophodna neka akrobacija i sa kožnim narukvicama. Swatch sa onim urezanim lugovima je posbne priča i noćna mora.
 
Slazem se da je iz tog razloga bolje uzeti celicnu, em vise kosta posle da se kupi, em sto je dugotrajnija. Kada sam uzimao Tissot bila samo mesh narukvica. Pitao koliko je celicna, kaze 150+eur i ceka se 2 meseca. Reko, aj vi meni porucite sat sa tom narukvicom kad cu svakako da cekam, a cena ista kao i sa drugim narukvicama :)
 
Cestitam. Bas sam gledao pre neki dan video o Spiritu :)
 
 
nego, sami menjate narukvice na satovima? Pitam, posto sam uvek nosio da mi neko zameni, nekako suvise pipavo mi to delovalo
A sad gledao nesto na YT i vidim ima onaj posebni "alat" sa onom viljuskicom za pinove...neka preporuka za kupovinu?
Navikao na one pinove na smart watch-u, kliknes, zamenis.
 
Uzmeš ceo set alata na Ebayu ili AE za sitne pare
 
Pozz jel zna neko gde mogu da nadjem 23mm kožni kaiš za pcat? Msm da bi mu dobro stojao. 😱
 

Prilozi

  • YouCut_20220126_213515473.mp4
    2.5 MB
nego, sami menjate narukvice na satovima? Pitam, posto sam uvek nosio da mi neko zameni, nekako suvise pipavo mi to delovalo
A sad gledao nesto na YT i vidim ima onaj posebni "alat" sa onom viljuskicom za pinove...neka preporuka za kupovinu?
Navikao na one pinove na smart watch-u, kliknes, zamenis.
Treba da ima viljuskicu sa jedne strane za skidanje i push-pin sa druge strane za ubacivanje.
Bilo bi dobro da imas: -malo vecu viljuskicu i -malo manju viljuskicu.
Kod tih generickih alata sa ebaya/alija ili gratis alata uz narukvicu je obicno malo veca viljuska, a uz jedan sat sam dobio bas fini alat sa manjom viljuskicom, pa sam pokriven za svaku priliku.
Za one koji vole fenci stvari je Bergeon.
 
Pozz jel zna neko gde mogu da nadjem 23mm kožni kaiš za pcat? Msm da bi mu dobro stojao. 😱
Uzmi 24mm pa stisni malo...

Što se tiče alata za promenu narukvice, na Aliji se svakako dobija alat uz svaku iole bolju narukvicu, ne isplati ti se da odvojeno kupuješ alat - kad za 5-6USD (kad su one narukvice od 10-12 USD na popustu) dobiješ i narukvicu i alat.

Ima ih dva tipa mala sa plastičnim telom, i ova metalna veća:
51zX+wAACwL._AC_UL1024_.jpg


Obe rade posao samo pre prve upotrebe treba "iskaliti čelik" vrhova alatki - zagrejati do usijanja pa brzo ohladiti, i onda su praktično neuništive.
 
Poslednja izmena:
te grats sa narukvica su, koliko para toliko muzike, mogu da posluze al nisu za preporuku
 
ma da, ne trebaju mi te sa alija narukvice. Imam OG citizen celik i koznu
tako da cu posebno da nadjem na Ebay-u nesto. Dobar video taj @joojant200
 
^ isti je (ne)kvalitet i na Aliji i na Ebay, jedino što je na Ebay skuplje.

@joojant200 iskali je i služiće godinama....
 
Na eBay se i dalje može naći ista roba kao na Ali-ju, ali bez šipinga, ili sa nekim minimalnim, daleko manjim nego na Ali-ju.
 
  • Like
Reagovanja: nuk
Na eBay se i dalje može naći ista roba kao na Ali-ju, ali bez šipinga, ili sa nekim minimalnim, daleko manjim nego na Ali-ju.
Alija je dosta jeftiniji od Ebay (verovatno zbog suludih nameta koje Ebay cepa o kojima sam pisao na toj temi) i može dosta toga da se nađe bez ili sa minimalnim šipingom, ali i duže traje dostava i nije dobro uređen postupak praćenja pošiljke i refundacije u slučaju problema (manja sigurnost za kupca).

Pa ko šta voli.
 
Ma da, OK, ali ponešto se na Aliju sada uopšte ne može naći uz razuman šiping. Identični proizvodi se na eBay mogu naći uz daleko razumnije šipinge.

Ne važi za sve, ali ako nešto ne nalazite na Aliju uz razuman šiping, probajte ne eBay.
 


Ovaj zuti nije los, njega sam kupio u nekom jeftinom setu za satove i ima nastavke da se menjaju. Ovaj iznad sam dobio uz sat icodlican je.
Ove ostale sam dobio uz narukvice, vise ih ni ne otpakujem... koliko para toliko muzike.
 
Vrh Dno