Šta je novo?

Yettel Hipernet

Pitao sam ih, situacija je sledeća: Kada ih pozovem kažu da nema nikakvih troškova u koliko odustanem u roku od 14 dana, već da to plaćam samo ako odustanem nakon 14 dana, na fejsu su mi odgovorili da plaćam instalaciju, ali da nisu sigurni za iznos, dok na tviteru kažu da će proveriti. Tako da sam saznao jedno veliko ništa, sada sam još više u nedoumici. Pitao sam ih i ovde pa čekam odgovor.
 
Da, to su protivurečni odgovori. Jel ima yettel/Hipernet opciju kao i za mobilnu telefoniju- službu za brigu o korisnicima, tj servis@....? Ja njih doživljavam kao specijalce koji rešavaju probleme.
 
Moguće je doplatiti statičku javnu IP adresu, cena je 480 RSD mesečno.
 
Instalacioni radovi Član 3.

Ako pre isteka minimalnog perioda trajanja pretplatničkog odnosa Pretplatnik otkaže ovaj Ugovor ili to učini Operator usled krivice Pretplatnika, Pretplatnik je dužan da Operatoru plati iznos na ime razlike između pune i promotivne cene Instalacionih radova definisane ovim Ugovorom.
1653483232997.png
 
Poslednja izmena:
Tako je to na MTS kablu sa upload. A zašto su ovi preuzeli tu glupost, ne znam
 
Upravo završena instalacija hiperneta, međutim ping je previsok za optiku, a upload brzina je znatno niža od one koja treba da bude. 15Mbps manje, što mislim da je za optiku neprihvatljivo. Na orion Gpon lite tehnologiji imam ping 2ms, ovo je previše. https://www.speedtest.net/my-result/d/2ce14c47-5027-4c8b-8b41-9e085706ae18 ,
Prva stvar koju moras da znas je STA pingujes. Ne mozes da ocekujes ping od 2MS ka operateru druge mreze. 12ms je sve OK, nek ti ostane uvek takav i na konju si.
Rezultat od 2MS mozes da dobijes ako sa Yettel-a pingujes isto Yettel, na primer, a 1MS ako si u lokalnoj mrezi...
Sto se tice uploada koji ti fali, proveri prilikom merenja da li ti nesto vec "vuce" upload, pa ti oduzme tih 15mbit/s, mada ne verujem.
Imas njihovu podrsku koja je barem brza, ako ne mnogo strucna, pa ih pozovi i trazi da ti rese jos tih 15, ako su ti bas neophodni.
Ne znam da li mozes da raskidas ugovor zbog OVAKVE situacije, jer svi oni imaju ono pokrivanje sa onim "internet DO ....."
 
Prva stvar koju moras da znas je STA pingujes. Ne mozes da ocekujes ping od 2MS ka operateru druge mreze. 12ms je sve OK, nek ti ostane uvek takav i na konju si.
Rezultat od 2MS mozes da dobijes ako sa Yettel-a pingujes isto Yettel, na primer, a 1MS ako si u lokalnoj mrezi...
Sto se tice uploada koji ti fali, proveri prilikom merenja da li ti nesto vec "vuce" upload, pa ti oduzme tih 15mbit/s, mada ne verujem.
Imas njihovu podrsku koja je barem brza, ako ne mnogo strucna, pa ih pozovi i trazi da ti rese jos tih 15, ako su ti bas neophodni.
Ne znam da li mozes da raskidas ugovor zbog OVAKVE situacije, jer svi oni imaju ono pokrivanje sa onim "internet DO ....."
Znam kako radi mts optika, kada radim speedtest ping ka domaćim serverima bude 2ms, takođe orion Gpon lite preko antene po najvećem pljusku ping 2ms, telekom vdsl preko bakarne parice ping 4ms, sbb koaksijalni kabal ping 8ms, a yettel optika ping 12ms. Užasno zaista.
 
Znam kako radi mts optika, kada radim speedtest ping ka domaćim serverima bude 2ms, takođe orion Gpon lite preko antene po najvećem pljusku ping 2ms, telekom vdsl preko bakarne parice ping 4ms, sbb koaksijalni kabal ping 8ms, a yettel optika ping 12ms. Užasno zaista.
Taj PING na speedtest serveru ume itekako netačan da bude (na SBB coaxialu ume da prikaže i 5ms, taj rezultat nije ostvariv na Docsis tehnologiji). Rezultat od 12ms je možda za taj trenutni ping bio, izvuci IP adresu servera pa uradi 100-200 pingova pa ćeš videti ralnije stanje.
 
Da li mogu da navedem telefon clana porodice i da na osnovu tog broja dobijem pravo na popust na ugovor koji bih sklopio na svoje ime?
 
Ne mozes, jer u tom slucaju ta osoba na koju se vodi broj telefona morala bi da potpise ugovor. Znam posto je i meni tako nesto palo na pamet. Ovako ili da uzmes broj kod njih ili da uzmes hipernet bez toga ali onda nista od popusta ali manje vise popust jer je zanemarljiv ali dupla brzina neta nije nesto sto se ispusta tako lako.
 
Upravo, obavestili o tome, potvrdio da uzimam Hipernet. Sutra bi trebalo da bude instalacija, javljam :)
 
Zdravo svima, drug hoće da sklopi ugovor za Hipernet optički internet. Da li i dalje važi da ti ne bi imao sve SBB kanale kao na MTS (N1 i Nova S, ali i mnoge druge)? (Jedno vreme je to bilo aktuelno.)

Uzeo bi Amazonov Firestick koji podržava EON app (i koristio user/pass od drugara sa SBB). Pitanje je da li bi mu neki kanali bili zaključani. Hvala!
 
Uzeo bi Amazonov Firestick koji podržava EON app (i koristio user/pass od drugara sa SBB). Pitanje je da li bi mu neki kanali bili zaključani. Hvala!
Za SK paket van mreže mi je bilo dovoljno da instaliram eon app na Yettel STB i to je radilo bez problema.
 
Zdravo svima, drug hoće da sklopi ugovor za Hipernet optički internet. Da li i dalje važi da ti ne bi imao sve SBB kanale kao na MTS (N1 i Nova S, ali i mnoge druge)? (Jedno vreme je to bilo aktuelno.)

Uzeo bi Amazonov Firestick koji podržava EON app (i koristio user/pass od drugara sa SBB). Pitanje je da li bi mu neki kanali bili zaključani. Hvala!
Kada je OTT tv usluga odnosno EON van mreže rade svi kanali na bilo kom internetu, bilo kog provajdera.
 
Za SK paket van mreže mi je bilo dovoljno da instaliram eon app na Yettel STB i to je radilo bez problema.
I kod mene svi sk kanali rade bez problema na eon aplikaciji preko hiperneta. Ne radi mi HBO npr ...
To možda i zavisi od paketa koji vlasnik SBB naloga ima?
 
Kada je OTT tv usluga odnosno EON van mreže rade svi kanali na bilo kom internetu, bilo kog provajdera.
Kada koristiš šifru kolege van sbb mreže biće ti blokirani N1, Nova i Sk kanali. Kod mene je tako. Ja sam na mts i gledam eon sa šifrom kolege. Ako želiš te kanale moraš da uzmeš eon u sbb.
 
Kada koristiš šifru kolege van sbb mreže biće ti blokirani N1, Nova i Sk kanali. Kod mene je tako. Ja sam na mts i gledam eon sa šifrom kolege. Ako želiš te kanale moraš da uzmeš eon u sbb.
Nemoguće. Ti si prvi slučaj za koji sam tako nešto čuo.
A kolega čiju si šifru uzeo preko čijeg interneta gleda EON van mreže?
Ne radi mi HBO npr ...
To možda i zavisi od paketa koji vlasnik SBB naloga ima?
Da verovatno vlasnik naloga ne plaća HBO kanale zato nemaš ni ti
 
pa kaže čovek da je na mts, ne na yettelu
 
Kolega je sbb korisnik.
Da to je to, on je korisnik u mreži tako da i ti koji koristiš njegov nalog za logovanje računaš se kao i on da si u mreži bez obzira što koristiš na MTS internetu.
Ti nalozi i imaju zabranu emitovanja UM kanala preko MTS interneta.
 
treba da se uselim u novi stan kao podstanar, medjutim plan je da tamo budem manje od 2 godine
trenutno u stanu nema interneta.. meni je potreban internet i eventualno televizija, fixni telefon me ne zanima

razmatram da uzmem neki od yettelovih hipernet paketa, koristim i njihov postpaid tako da bih imala neke pogodnosti

kako ste zadovoljni internetom? trenutno koristim SBB i nemam nekih problema, sve radi glatko..

zanima me jos par stvari:
1. u zgradi postoji sproveden SBB i MTS, da li yettel koristi njihovu infrastrukturu ili neku svoju? (proveravala sam dostupnost na adresi i pise da je moguce da se uvede)
2. da li je moguce potpisati ugovor na godinu dana?
3. ako ne moze na godinu dana, sta bi sve od penala trebalo da placam ako raskinem npr nakon 1.5god ugovor?
4. ili da li postoji mogucnost da se ugovor prenese na neku drugu adresu ako se npr posle 1.5god preselim iz tog stana

i poslednje, da li je potrebno da vlasnik stana bude tu da potpise ugovor ili ga potpisujem ja?
 
Poslednja izmena:
1. Yettel koristi MTS infrastrukturu, ali ne uslovljava uvođenjem fiksnog telefona.
2. Koliko znam, nije.
3. Prilikom prevremenog raskida ugovora, plaća se za korisnika povoljnija opcija razlike u iskorišćenim pogodnostima korišćenih meseci ili preostalih do kraja ugovorne obaveze. Mislim da u tvom slučaju treba da isplatiš 6 meseci dodatne pretplate po punoj ceni kako bi prevremeno raskinula ugovornu obavezu (pošto daju 12 meseci za po dinar). Takođe, moguće je da ti naplate instalacionu taksu i korišćenje opreme, ali nisam siguran da li to rade u praksi.
4. Verovatno da postoji mogućnost, ali se to mora proveriti sa Yettel-om.
5. Za Yettel nisam siguran, ali znam da SBB daje podstanarima da potpišu ugovor na svoje ime.
 
Krajem jula mi ističe ugovor sa MTS-om i prešao bih u Yettel. Kakvi su utisci, generalno, vas korisnika Yettel interneta, TV-a?
U poslednje vreme sve više problema imam sa MTS-ovim ADSL-om, plus SVE emisije koje vraćam unazad seckaju i koče sa vremena na vreme. IRIS mi je očajan, neintuitivan do maksimuma. Imam i EON, sportski+porodični paket, ali i tu mi, u vizuelnom smislu, aplikacija nije bog zna šta.

Kakva su konkretno iskustva sa montiranjem opreme? Živim u zgradi i mislim na fleksibilnost montera u pogledu mojih želja gde provući kablove, bušenje rupa u zidu (prim.aut. komšiji su iz Telekoma pre neki dan uvodili opiku - pola zida oko vrata su mu razvalili).

Oprema Hiperneta je i dalje ZTE? Da li se zna nešto u vezi sa aplikacijom za TV za telefone. Vidim da Mađari već imaju.

I sad, jedno, možda glupo, pitanje. Da li na daljinskom, STB-u... i dalje stoji Telenor logotip? Iskreno, brand manijak 🙃 sam, pogotovu za Telenor (pa mi je ova promena u Yettel baš teško pala) i sad mi je žao što nisam uzeo Hipernet pre 1. marta :)

Hvala unapred na svim odgovorima :)
 
I dalje je ZTE oprema
Yettel logotip je na daljincu
Monteri hoće da saslušaju, i da urade kako ti želiš
 
I mene zanima kakavi su utisci za yettel internet? danas sam dobio idp broj iz mts-a, nikakvu mi ponudu nisu dali za zadrzavanje klijenata... Tako da bih definitivno presao u yettel... MTS mi je bio ekstra radio (net). Pa me zanima da li neko moze iz prve ruke da mi kaze utiske?
 
I mene zanima kakavi su utisci za yettel internet? danas sam dobio idp broj iz mts-a, nikakvu mi ponudu nisu dali za zadrzavanje klijenata... Tako da bih definitivno presao u yettel... MTS mi je bio ekstra radio (net). Pa me zanima da li neko moze iz prve ruke da mi kaze utiske?
Sto se tice neta ocekuj isto posto yettel koristi mts optiku i infrastrukturu, tako da tu nema greske e sada dobra stvar je sto si kod mts-a imao javnu adresu dok si kod yettel-a iza cg-nat i to je problem ako ti treba pristup kamerama u kuci ili dizes server prilikom igranja online igara ili prilikom seedovanja na torrentima, drugih problema nema a i cg-nat moze da se izbegne dokupljivanjem javne ip adrese koja ako se ne varam kosta 450 dinara mesecno.

Ja isto cekam idp broj i prelazim u yettel cim dobijem kod. Moj komsija u dvoristu ima njihov net i par puta sam ga pitao jel ima nekih problema kaze da nema da sve radi kako je zamisljeno.
 
Nazad
Vrh Dno