Šta je novo?

Yettel Hipernet

U hipernet paketu M da li mogu da intaliram hipernet tv na desktopu ?
 
Koliko ja vidim na njihovom sajtu nema desktop aplikacije samo kroz pretraživač.
 
Hipernet box (zte) sa android tv 10, ide u sleep kad nema aktivnosti (nema neke video reprodukcije) i to je to. Podesavanja nema. Prvo se aktivira sistemski android screen saver, i onda ode u sleep posle nekog vremena.


Da li je neko nekako uspeo da zaobiđe njihov sleep mod? npr. sa daljinskim od TV-a kontoliše njihov ZTE, pa bar jednim klikom uključi TV i njihov ZTE... sada budiš TV... budiš ZTE? Možda je neko postavi drugi uređaj umesto njihovog? Prebaciš na Youtube, vratiš se na reprodukovanje TV-a... opet budiš njihov ZTE... na Yettelu ti prođe vreme život budeći njihov krš od ZTE-a... koji je užitak trošiš svoje vreme na buđenje ZTE uređaja?
 
Skoro sam presao na Hiper. Da li ovo znaci da nisam iza CGNATa ? :ninja:

Untitled.jpg
 
ne znaci
iza cg-nata si ako ne placas staticku ip adresu
pogledaj wan status na ruteru pisace ti 10.x IP adresa koja nije javna
 
Kad Peer ima javnu adresu onda sljaka i kad ti nemas javnu adresu. Problem je kad su obe strane cgnat.
 
Kad Peer ima javnu adresu onda sljaka i kad ti nemas javnu adresu. Problem je kad su obe strane cgnat.
Upravo tako. Nikad nisam razumeo onu netačnu i nelogičnu tvrdnju da navodno download (leech) radi ali upload (seed) ne radi kad si iza CGNAT-a.

Ono što je tačno za torrente - transfer između dva peer-a (bili oni seederi ili leecheri) radi dok god je jedan sa javnom IP adresom.

Ukratko, ako imate javnu IP adresu i ispravno forwardovane portove, moćićete da se povežete sa svim peer-ovima na torrentu, sve jedno da li oni imaju javnu IP ili ne.

Ako ste iza CGNAT-a, veza će raditi samo sa peer-ovim koji imaju javnu IP adresu.
 
Apsolutno i jedino tacno.
Problem se javlja kad recimo nema nikogog sa javnom IP vec ako su svi seederi iza nata onda od povezivanja nema nista.
 
Pre desetak dana uzeo Yettel Hipernet M (300/150), 6 meseci po dinar a posle 18 meseci po 2200.
Ostavio SBB TV, s njima sam zadovoljan što se toga tiče.
Internet radi kao munja, torenti, up/down...sve fercera (pu pu da ne ureknem).
Pre toga bio na Beotel adsl i nije bilo loše ali u zadnje vreme krenulo da glavi, kažu šum na liniji, stare bakarne parice to Telekom treba da reši itd...vidim ja da to postaje prošlost a plus toga, taj internet koštao 1090 + fiksna linija 660 što mu dođe 1750, dakle još +450 i eto prave stvari. Odjavim fiksnu liniju, telefon nisam ni imao, bacio ga još pre 5 godina :).
 
Pre desetak dana uzeo Yettel Hipernet M (300/150), 6 meseci po dinar a posle 18 meseci po 2200.
Ostavio SBB TV, s njima sam zadovoljan što se toga tiče.
Internet radi kao munja, torenti, up/down...sve fercera (pu pu da ne ureknem).
Pre toga bio na Beotel adsl i nije bilo loše ali u zadnje vreme krenulo da glavi, kažu šum na liniji, stare bakarne parice to Telekom treba da reši itd...vidim ja da to postaje prošlost a plus toga, taj internet koštao 1090 + fiksna linija 660 što mu dođe 1750, dakle još +450 i eto prave stvari. Odjavim fiksnu liniju, telefon nisam ni imao, bacio ga još pre 5 godina :).
a zar ti nije bilo bolje da si uzeo 12m po 1din + 18m pretplata ?
 
Nije mu bolje jer ovako ima ugovorenu obavezu samo 18 meseci i sve skupa posle 24 meseca je slobodan a ovde ima 30 meseci meseci da ceka dok mu ne istekne ugovor. Pritom mislim da ne bi dobio cenu koju je sada dobio a to je 2200 dinara za narednih 18 meseci.
 
a zar ti nije bilo bolje da si uzeo 12m po 1din + 18m pretplata ?
nije bilo to u povoljnijoj opciji trenutno.

Osim toga, nekako mi je ovo zvučalo primamljivo, kada "isprebijam" popust sa ukupnom cenom za 24 meseca pa uporedim sa cenom ADSL + fiksna linija ispada da bih sledeća 24 meseca plaćao ADSL opciju po istoj ceni kao i ovo :) .
 
Poslednja izmena:
a zar ti nije bilo bolje da si uzeo 12m po 1din + 18m pretplata ?
18x 2200 = 39.600 / 24 = 1650
18x 3000 = 54.000 / 30 = 1800
Pretpostavka da je 12+18 po punoj ceni od 3000 rsd za duo M.
Ako je u pitanju samo hipernet M bez tv, to je 2300 pa je u pitanju prakticno ponuda sa sajta bez daljih benefita.
 
Ponuda od 12m za 1din je i za taj paket od 2200, odnosno on je 2300 bez eracuna
 
Zdravo svima, a ova ponuda od yettela 12m po 1 din i ostatak normalno jel se pregovara ili je oficijelna ponuda?
 
Preko akvizitera dobijes ako potpisujes novi ugovor, mada meni su i u poslovnici nudili kad sam im pomenuo, a mnogima sa foruma nisu hteli da ponude tako.
 
Zdravo svima, a ova ponuda od yettela 12m po 1 din i ostatak normalno jel se pregovara ili je oficijelna ponuda?
Ako nude 12 po 1 din i onda jos 12 meseci po punoj ceni ok ali ako nude 18 meseci posle toga onda nije ok. Neka prica ko sta hoce ali to jednostavno nije ok i ne treba na takve dogovore pristajati.
 
Nude 6 + 18 meseci na 24, a ako oces na 30m dobijes jos 6m gratis, drugim recima caste te + 6m aneks ugovorom.
 
Koliko sam ja citao pre mesec dana dosta ljudi je bilo zadovoljno, a dosta i nije, kako ti se zalomi, u principu svodi se na to koliko vas je prikljuceno na isti cg-nat pa od toga zavisi kako ce da radi u tvom kraju, a ispada da bolje radi mts i kad na yettelu imas staticku jer rutiraju saobracaj preko nekih servera nemacka holandija.
Generalno ako ne ocekujes neki vrhunski net moz da posluzi, ako ti radi lose kad si iza cgnata doplatis 480din staticku ip adresu i radice solidno, za nijansu losije nego mts optika.
 
Ja sam od prvog dana uzeo staticku adresu i optika radi savrseno. Bukvalno nema resetovanja i gubljenje konkekcije, isto tako mi je radila i mts optika dok sam je imao.
 
Nemam statičku jer mi ne treba, na dve lokacije, i radi savršeno sve, baš kako što je radilo i na MTS pre toga
 
Koliko sam ja citao pre mesec dana dosta ljudi je bilo zadovoljno, a dosta i nije, kako ti se zalomi, u principu svodi se na to koliko vas je prikljuceno na isti cg-nat pa od toga zavisi kako ce da radi u tvom kraju, a ispada da bolje radi mts i kad na yettelu imas staticku jer rutiraju saobracaj preko nekih servera nemacka holandija.
Generalno ako ne ocekujes neki vrhunski net moz da posluzi, ako ti radi lose kad si iza cgnata doplatis 480din staticku ip adresu i radice solidno, za nijansu losije nego mts optika.
Pa treba mi za iptv na smart tvu i malo youtube i surf nista drugo :)
 
Surf moguce da ti trazi cesce captcha cod zato sto si iza cgnata, al opet ako te to nervira staticka ce to resiti.
 
Nazad
Vrh Dno