Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Automarski je aktiviran VoLTE na podržanim telefonima,brat je uzeo nov Šljamsung kod njih i bilo je aktivirano jer on nije tražio a i ne zna o čemu se radi.Ostali moraju da traže aktivaciju.Pre par dana sam se čuo sa njima za Xiaomi telefone još nije rešen problem slanja sms poruka.Možeš da tražiš pa ako imaš problem moraš ponovo da ih kontaktiraš za deaktivaciju.Najbolje preko Twitera,tu najbrže reaguju...
 
Pitam jer je reč o Samsungu S22 Ultra, kod Yettela, u podešavanjima pod mobile networks je uključena opcija VoLTE calls eSIM 1 ali ja još uvek nemam opciju VoLTE da stoji pored ikonice 4G...
 
Poruka na TW uzima par sekundi i nema nerviranja.Ili na nekoj drugoj društvenoj mreži ako ne koristiš TW.
 
Jel na IPhone-u pokazuje volte kada je aktiviran? Ranije mi je na androidu bilo aktivirano a sad na IPhone-u ne pokazuje nigde. Ip12 mini je u pitanju.
 
Meni se na A52s aktivirao VoLTE sam čim je krenulo.
 
Pa i ja sam imao na A52 a sad na 12 mini ne vidim nigde oznaku kod dometa…
 
Jel na IPhone-u pokazuje volte kada je aktiviran? Ranije mi je na androidu bilo aktivirano a sad na IPhone-u ne pokazuje nigde. Ip12 mini je u pitanju.
Ne pokazuje, videćeš tako što kad pozovieš nekog i trebala bi mreža da ti ostane na 4G/LTE.
 
Meni prebaci odmah na 3G kada pozovem.
 
Što znači da nemaš aktivan VoLTE.
 
Sad ću da ih iscimam na TW, prošli put su mi tamo aktivirali na brzinu.
 
I pogledaj pre nego što ih cimneš jel ti je u podešavanjima od iPhone-a aktivan VoLTE. Ideš settings -> cellular -> Voice & Data -> i tu imaš switch za VoLTE samo uključi i ako ti izbaci upozorenje zanemari ga samo i to je to onda restartuješ fon i pokušaš ponovo da pozoveš nekog.
 
da li imas u opcijama na tel da aktiviras VoLTE? Cudi me da su ti deaktivirali nakon promene telefona, obzirom da je i iPhone podrzan.

dok sam ima moto g⁷ power, trazio sam da mi aktiviraju VoLTE, iako telefon nije bio na spisku podrzanih, tehnicki je podrzavao tu uslugu ali nikada nije proradilo. Skoro sam kupio A52, i VoLTE je radio cim sam ubacio karticu u telefon.

Screenshot_20220403-150720_Gallery.jpg

pisao im na twitteru da mi aktiviraju na drugom broju, koji je u Xiaomi Note 9, ali ne pojavljuje se VoLTE ikonica nigde, verovatno nije podrzan.
 
Aktivirano mi je u podešavanjima ali mi rekoše da nije kod njih, pa će sad da mi uključe…
Edit: uključili su mi…
 
Poslednja izmena:
Meni konacno proradilo normalno slanje sms poruka kad je aktivan volte na Poco f2 pro...moze li neko da potvrdi ko je imao te probleme jel i njemu reseno ili je ipak to kod mene proradilo nakon azuriranja telefona na Miui 13 i andorid 12?
Cisto da vidimo jel reseno u yettelu ili je ipak do mob softvera
 
Ja imam PocoF3 dobio sam ista ažuriranja ali ih nisam zvao da mi ponovo aktiviraju VoLTE.Sa MIUI12 i android 11 sam imao problema sa slanjem sms-a.Sutra ih zovem pa javljam da li radi...
 
Evo da javim, aktiviran VoLTE na PocoF3 i sms ide odmah bez zadrške.
 
Da li je moguce da Yettel sistem ne prepoznaje iPhone XR i ne moze da aktivira VoLTE ? Da li jos neko ima XR I ima aktiviran VoLTE ?
 
Kako mislis “sistem “ ne prepoznaje? Moras ih zvati da ti aktiviraju na broju, ne vresi samo da ti pomeris slajder na VoLTE.
 
Da li je moguce da Yettel sistem ne prepoznaje iPhone XR i ne moze da aktivira VoLTE ? Da li jos neko ima XR I ima aktiviran VoLTE ?
zovi 063 9000 i traži da ti ručno aktiviraju VoLTE.
Reci da imaš podržan VoLTE uređaj ( Galaxy A52 ).
Nakon što ti potvrdi agent da je ručno aktivirao, onda opet uključi VoLTE kod tebe u podešavanjima.
 
Onda je tako kako kažu,moraš biti strpljiv.Meni su dva puta aktivirali i deaktivirali jer nije išao sms.
 
Nemam ja problem sa cekanjem ja procitao ovde za volte pa reko ako mogu da mi aktiviraju, nije da mi je hitno, samo mi je malo smesno zato sto nije tako nov telefon a da jos uvek nemaju podrsku za njega. Samo jedno off topic pitanje jel se vama ime mreze promenilo iz telenora u yettel jer meni jos uvek stoji telenor u cosku.
 
Meni jos stoji Telenor. Probaj da ih zeznes pa ubaci karticu u neki tel koii sigurno podrzava, reci da aktiviraju pa vidi. Ne znaju ni oni gde ce raditi a gde ne.
 
Meni jos stoji Telenor. Probaj da ih zeznes pa ubaci karticu u neki tel koii sigurno podrzava, reci da aktiviraju pa vidi. Ne znaju ni oni gde ce raditi a gde ne.
Svakako mi istice ugovor za manje od dva meseca pa cu ih onda smarati u prodavnici.
 
tako je, ako imas mogucnost, prebaci karticu u neki telefon koji zvanicno podrzava VoLTE pa kad ti aktiviraju uslugu na broju, probaj vratiti u iPhone, pa ako radi-radi... inace ne vredi da km kazes da imas podrzan telefon ako nemas, jer u sistemu vide u kom modelu telefona je SIM kartica
 
Nazad
Vrh Dno