Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Kome treba da aktivira VoLTE nek ih pita preko Twittera, bukvalno su mi za tri minuta pustili uslugu.
 
Za pripejd kako ide. Mora da im se traži ili sami aktiviraju?
 
Tražiš i aktiviraju.
Oni jedini i daju volte na pripejdu.
 
Oni ništa ne aktiviraju osim da nas deru računima.
 
Za pripejd kako ide. Mora da im se traži ili sami aktiviraju?
Ja tražio na dva pripejd broja aktivaciju i rekoše da je VoLTE usluga omogućena na postpejd Total paketima, a na pripejdu nije.
 
Da odgovorim sam sebi:
sad ih ponovo kontaktirao na Twitteru i izvinjavaju se za pogrešnu informaciju (dobijena u nedelju), te su odmah uključili VoLTE.
 
Sta vredi, i meni su danas aktivirali VoLTE trazio sam preko Twittera ali ne radi na Realme GT 5 g. Proverio sam i preko 0639000 i devojka kaze da je aktivirano, na telefonu nema da se ukljuci ta opcija gledao sam na forumima izgleda da je do UI 3 sistema, mada devojka iz korisnickog servisa kaze da probam da zamenim karticu jer je stara telenorova, mada je 4g.
 
Nije do kartice, isto imam staru telenorovu karticu i kada sam prebacio iz oneplus telefona u motorolu pojavio se VoLte... Aktivirano jos od starog telefona, medjutim nije bilo opcije...
 
redmi note 9, danas uradio update i posle toga proradio VoLTE. od ranije je aktivirano na kartici ali telefon nije podrzavao. sada radi, ima ikonicu gore za VoLTE i u dialeru pokazuje HD pored imena kontakata koje sam pozivao.
 
Nije do kartice, isto imam staru telenorovu karticu i kada sam prebacio iz oneplus telefona u motorolu pojavio se VoLte... Aktivirano jos od starog telefona, medjutim nije bilo opcije...
Postoji nacin da se odradi video sam na XDA ali mi je malo frka bojim se da ne brickujem telefon. Ima dva nacina jedan je sa rootovanjem i taj nacin me ne zanima ali onaj drugi nacin sa ADB mi je zanimljiv i kazu ljudi da je ok.
 
Uradio ja na Realme GT Neo 2 i nista. Dobio samo u sim podesavanjima toggle opciju za volte ali ne radi. Ono sto me buni je to da i pre nego sam to odradio, u dialeru je pored svakog kontakta stajala ikonica HD. Buduci da u telefonu imam dve sim kartice yettel/mts ni na jednoj od te dve nisam imao opciju za volte i wificall a volte opcija u podesavanjima je bila zasencena. Ali, ako ubacim recimo karticu grckog provajdera momentalno se pojavi volte opcija u podesavanjima za sim. 🫤
 
Poslednja izmena:
Meni su aktivirali na Mi 11 lite 5g i radio je VoLTE, ali za sms poruke je bio očaj, večnost je trebala pa da ih konačno pošalje... Na Vivo x80 lite radi sve bez greške
 
Тако је и код мене на Xiaomi 12Х, а пре тога на 11Т ишле поруке сасвим нормално.
 
Kod mene su na PocoF3 sms poruke išle bez problema,pre neki dan pređem na Honor70 i isti problemi kao kod vas.Žalio sam se preko TW i dobio sledeću poruku
Puna funkcionalnost VoLTE usluge za sada se ostvaruje samo preko određenih modela telefona iz Samsung i Huawei ponude, pa je verovatno to razlog usporenog rada SMS poruka. Svakako, u narednom periodu očekujemo više informacija i za ostale proizvođače.
Ovu poruku su mi slali i pre godinu dana možda i više kada sam imao problema sa sms porukama na PocoF3...😁
 
Uradio ja na Realme GT Neo 2 i nista. Dobio samo u sim podesavanjima toggle opciju za volte ali ne radi. Ono sto me buni je to da i pre nego sam to odradio, u dialeru je pored svakog kontakta stajala ikonica HD. Buduci da u telefonu imam dve sim kartice yettel/mts ni na jednoj od te dve nisam imao opciju za volte i wificall a volte opcija u podesavanjima je bila zasencena. Ali, ako ubacim recimo karticu grckog provajdera momentalno se pojavi volte opcija u podesavanjima za sim. 🫤
Isto i kod mene sa mađarskom karticom.
 
Ajde da okacim i ovde, radi na Realme GT 5G
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-29-11-35-36-91_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg
    Screenshot_2023-03-29-11-35-36-91_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2023-03-29-11-31-37-68_d1b0db1ebd3628c82cb7111ee1a3df11.jpg
    Screenshot_2023-03-29-11-31-37-68_d1b0db1ebd3628c82cb7111ee1a3df11.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2023-03-29-11-31-13-62_d1b0db1ebd3628c82cb7111ee1a3df11.jpg
    Screenshot_2023-03-29-11-31-13-62_d1b0db1ebd3628c82cb7111ee1a3df11.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 34
Honor 70 još uvek problem sa slanjem sms pruka kada je VoLTE uključen.
 
Ovo je procedura koju sam uradio na mom Pixel 6 i tu nema problema sa SMS. Na prošlom telefonu Redmi Note 9 Pro, drugačiom metodom sam namestio VoLTE, ali tu je uvek bio prisutan taj problem sa zadrškom pri slanju SMS...
 
Ovo je procedura koju sam uradio na mom Pixel 6 i tu nema problema sa SMS. Na prošlom telefonu Redmi Note 9 Pro, drugačiom metodom sam namestio VoLTE, ali tu je uvek bio prisutan taj problem sa zadrškom pri slanju SMS...
Da imam tu zadršku , SMS se šalje posle minut tek
 
Jel radi volte na iphonu normalno ili kasne poruke kao na pojedinjenim Android telefonima
 
Normalno radi na iPhone-u
 
Da li je moguće aktivirati VoLTE na Xiaomi Redmi Note 8 Pro ?
 
Пробај преко кода ##86583##
@qobrex
ps. Ne znam zašto neće da umetne zvezdice imeđu, znači ide zvezdica # zvezdica # 86583 # zvezdica # zvezdica :)
 
Poslednja izmena:
Svi pripejd i postpejd brojevi imaju besplatan VoLTE i mogu dobiti e-sim
 
Da imam tu zadršku , SMS se šalje posle minut tek
Posle minut nije toliko strasno (ako je pouzdano), na RN9 i MTS bilo je kockanje da li ce uopste ikada poslati SMS kada je VoLTE ukljucen. U medjuvremenu sam promenio mrezu i telefon, na RN11S nikad nije stucnuo SMS.
 
Nazad
Vrh Dno