Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Drugari, da nema neko kupon za popust u Gigatronu prilikom kupovine u radnji? Izgleda da sam po prvi put uhvatio nešto bez ŠOK/TOP gluposti, gde sa kuponom cena može biti slična kao i kod ostalih, ali za razliku od drugih, u Gigatronu bih artikal dobio odmah?
 
Večeras sam naručio MotoroluEdge40Neo preko Yettela uz Total 40 paket i popust od 10000k za reciklažu.Preko njih nikada ne kupujem telefone ali ova računica i nije tako loša a izgleda ovako:telefon košta 24x899din=21576din a Total 40 24x2549=61176din sve ukupno 82572din.Telefon je u Gigatronu 55000 čekovima na 24 rate kao fora bez kamate a za keš 50000.Kada se oduzme ukupno plaćanje prema Yettelu 82572 i cena u gigatronu od 55000 ostaje da Total40 košta 27752din odnosno 1156din mesečno što je 500din jeftinije nego da sam dobio popust 50% na Total40.Ako sam negde pogrešio ispravite me ali sam nekoliko puta proveravao...Možda nekome koristi ova matematika...
 
Ta Motorola je nova (fiskalni iz Yettela) 320e na kp, pa bi možda tu vrednost trebalo koristiti u ovoj računici.
 
Da ali za keš i sa garancijom na dugačkom štapu.Da li si probao da reklamiraš telefon kupljen preko KP kod operatera?I sa 320e dobijam 50% popusta na paket...
 
Sve ok, samo sam rekao da možda malo više smisla ima koristiti "tržišnu" cenu telefona.
 
Naravno i potpuno se slažem.Cena na KP je malo viša a na tom jedinom oglasu od 320e kutija izgleda kao da je ispala iz kamiona a i prodaje ga preprodavac a ne vlasnik...Kalkulaciju sam dao jer možda nekome bude od koristi,
 
Pozdrav, istekao mi je ugovor pre par dana kod Yettela (total data), placao sam oko 2900 mesecno, ali posto je istekao ugovor, stanje za ovaj mesec pokazuje 4000 rsd od dana isteka (zato sto je to puna cena paketa bez ugovora). da li neko ima predlog sta je najbolje da se uradi da se dobije neki popust? u principu, meni odgovara i total 40 paket. da li je najbolje da podnesem zahtev za prenos broja u drugu mrezu ili mozda prelazak na prepaid da bih dobio neki popust na novi ugovor?
 
Najbolje je da pročitaš poslednjih 10 strana ove teme.
 
Naravno i potpuno se slažem.Cena na KP je malo viša a na tom jedinom oglasu od 320e kutija izgleda kao da je ispala iz kamiona a i prodaje ga preprodavac a ne vlasnik...Kalkulaciju sam dao jer možda nekome bude od koristi,
Pomenuti telefon se može naći i u drugim oglasima (MS) po ceni 300-350€. U pitanju su primerci koji su uzeti uz paket kod operatera.

Kalkulacija je dobra jer prikazuje jednu od mogućnosti, pa neka svako odluči koja varijanta mu najviše odgovara.
 
Da ali za keš i sa garancijom na dugačkom štapu.Da li si probao da reklamiraš telefon kupljen preko KP kod operatera?I sa 320e dobijam 50% popusta na paket...
Moze da se izvuce garancija ako se overi kod notora. Samo ako vlasnik hoce da se iscima da se to zavrsi.
 
Realno, kupovina preko bilo kog oglasa je rizik, gde ne računaš na garanciju, ali zato računaš na dosta nižu cenu.
Ako se cene gađaju u, do npr 100€, onda bi uvek trebalo uzeti sa proverenom, pisanom garancijom (u zavisnosti od cene uređaja naravno. Skuplji uređaj, veća razlika)
Svako ima svoju računicu, i mogućnost, da se razumemo.
A opcija da se kupac cima da nešto overava što je verovatno 'nelegalnim' ili polulegalnim putem došlo do njega je veoma upitna...
 
Da li razlog za odbijanje prenosa broja u drugu mrežu može da bude neplaćen račun, ako račun još nije ni formiran? Konkretno, 2. decembra podnesem zahtev, a račun za novembar se formira tek 3. ili 4. decembra?
 
Bila je situacija ovde na forumu.
 
Ja sam mislio da je to kod mene, ali nije, račun se plaća do 20tog i što se njih tiče možeš da podneseš zahtjev kad god ako je samo taj neplaćen.
 
Da li razlog za odbijanje prenosa broja u drugu mrežu može da bude neplaćen račun, ako račun još nije ni formiran? Konkretno, 2. decembra podnesem zahtev, a račun za novembar se formira tek 3. ili 4. decembra?

Ako podneseš zahtev za prenos 2.dec ( čak i da je formiran račun tog dana ), ne mogu te odbiti za prenos jer su svi računi pre tog plaćeni, a za taj tekući račun ti je rok do 20.dec.
Nakon tog računa stićiće ti i finalni račun početkom januara za nekoliko dana u decembru dok se broj ne prenese ali taj račun plaćaš do 20.jan
 
Sad vidim u pravilniku da je jedan od razloga za odbijanje:
"утврђено да постоје неиспуњена доспела дуговања претплатника"
Svakako račun za novembar dospeva tek 20. decembra, tako da ne može da bude smetnja za prenos.
 
Tako bi trebalo ali u praksi nije tako.
Svi operateri primenjuju pravilo da mora da se izmiri račun ako je završen obračunski period-mesec, bez obzira što nije prošao rok za plaćanje.
E sad, da li je to po zakonu ili nije nikad nećemo saznati jer niko neće da se tužaka po sudovima zbog toga.
Naravoučenije: da bi vama bilo lakše platite račun za prethodni mesec pa tek onda podnesite zahtev.
Nije pošteno ali ćete se manje nervirati
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi,

Istice mi ugovor sa yettelom za mesec dana, zvao sam a1 da pitam za prenos, rekao mi je operater da ne mogu to dok mi zapravo ne istekne ugovor, pa tek onda oni mogu da pokrenu tu proceduru.

Kaze i da ako ja podnesem zahtev za raskid sa yettelom, onda me prebacuju 3 meseca na pre paid. to mi nesto i nema smisla, valjda mogu sada da im posaljem da najavljujem raskid po isteku ona 24 meseca?

Jel ima neko iskustvo/savet za ovu situaciju? Jel mogu da predjem u a1 ili produzim sa yettelom, uz ove popuste, a da ne gubim vreme izmedju kraja ugovora i pocetka novog?
 
ako hoces da predjes odmah na A1, mozes u yettelu traziti raskid UGOVORNE OBAVEZE ali da ostanes na POSTAPIDU. u tom slucaju bi platio preostale pretplate u yettelu odmah i bio bi slobodan da predjes u A1. ako neces da placas unapred, mozes sacekati istek UGOVORNE OBAVEZE pa onda podneti zahtev za prelazak u A1.
 
Ako je važeći ugovor sa nekim povoljnostima/popustom onda je bolje da ga ne raskidaš, inače si u obavezi da platiš penale (popuste). Kada ti istekne ugovorna obaveza onda nije potrebno da se raskida ugovor.
Prošle godine u decembru sam sačekao istek ugovora pa zatražio prelazak kod drugog operatera (posle 2 dana).
 
Mozda bih ranije povileneo na ovo i emotivno reagovao na znacajne izmene uslova, medjutim laganica se nadje adekvatna zamena u VIPu, i to mesecni prepaid za 900 kinti bez ikakvih obligacija.

Bice podnet prenos pa ako zovu za 50% mozda ce i dobiti, a ako ne zovu opet nista ne menja jer ima alternativa.
 
Mozda bih ranije povileneo na ovo i emotivno reagovao na znacajne izmene uslova, medjutim laganica se nadje adekvatna zamena u VIPu, i to mesecni prepaid za 900 kinti bez ikakvih obligacija.

Bice podnet prenos pa ako zovu za 50% mozda ce i dobiti, a ako ne zovu opet nista ne menja jer ima alternativa.
I jos bi trebalo da je popust prvih 6 meseci ja cu morati za dva broja da pisem mail kad stignem posto pise po prenosu da je jeftiniji mesecni plan da aktiviraju to.
Pozdrav
 
Sad vidim, ekstra ponuda. Mozda ih i oduvam ako budu pozvali i predjem na mesecni prepaid kod A1.

Jel zahtev za prenos moze da se podnese tek posle datuma isteka ugovora, ono sutradan?
 
Nazad
Vrh Dno