Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Istekao mi je ugovor (yettel) u avgustu,cekao sam da izadje i15 Pro da potpisem nov.Zna li neko koliko se ceka na uredjaj,na call centru nemaju info... :(
 
Ističe mi ugovorna obaveza za kućni net 200 u A1 a video sam u Yettel da imaju neki paket od 300gb za 1700rsd ali bih uzeo i Galaxy tab s6 lite pa bi me zajedno izaslo sve nekih 2600. Zanima me kakav im je taj net pa ako može neko da mi kaže da li je to dobar dil?
 
Mislim da sam video u A1 400gb 1900.
 
Pozdrav ljudi.Imam jedno pitanje.U procesu sam prelaska iz Yettela u A1,i sve je bilo ok dok mi danas nisu odbili prelazak iz razloga sto sam skoro preuzeo vlasnistvo nad ugovorom koji je ranije bio na moju mamu.Oni sad zahtevaju da budem kod njih 3 meseca i onda kao mogu da predjem gde hocu.Sta mogu sada ja da uradim da bih taj proces ubrzao,da li je neko mozda imao ovakvo iskustvo?
 
Pozdrav ljudi.Imam jedno pitanje.U procesu sam prelaska iz Yettela u A1,i sve je bilo ok dok mi danas nisu odbili prelazak iz razloga sto sam skoro preuzeo vlasnistvo nad ugovorom koji je ranije bio na moju mamu.Oni sad zahtevaju da budem kod njih 3 meseca i onda kao mogu da predjem gde hocu.Sta mogu sada ja da uradim da bih taj proces ubrzao,da li je neko mozda imao ovakvo iskustvo?
Da, takav je zakon za sad. Nije baš dobro definisano to oko promene vlasništva i oko prelaska na prepaid jer u oba slučaja moraš da čekaš još 3 meseca da bih mogao da prebaciš broj u drugu mrežu.
 
Zar nije skraćeno na 2 meseca?
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje na koje u poslovnici juce nisu znali da mi odgovore..elem radi se o tome da u total data paketu imam 2gb interneta za roming, i sledece nedelje idem u Hr pa me zanima dal postoji neki posebni operater na ciju bih mrezu morao da se zakacim ili je to nebitno? Posto sam do pre koji mesec bio u a1 kod kog je bila fora da se zakacim na hr a1 i tu vazi njihov paket
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje na koje u poslovnici juce nisu znali da mi odgovore..elem radi se o tome da u total data paketu imam 2gb interneta za roming, i sledece nedelje idem u Hr pa me zanima dal postoji neki posebni operater na ciju bih mrezu morao da se zakacim ili je to nebitno? Posto sam do pre koji mesec bio u a1 kod kog je bila fora da se zakacim na hr a1 i tu vazi njihov paket
Nebitno je...na koju god
 
Ja sam im pisao proletos i na Tviteru su mi poslali partnerske mreže, ali sam posle na putu video da se telefon konektovao na razne mreže i da je sve radilo, tako da, može bilo koja.
 
Verovatno da moze ali ako uzmes dodatak,mislim da i pise za koje se mreze odnosi.
 
Ako neko kupuje 1-2 komada Gorenje blender B 800 ORAW imam 2 x eKupi.rs promo kod - 30% popusta.
 
Tako je to sa svim tim "povoljnostima"... Kao kad daju "500 dinara popusta na dodatnu opremu", a dodatna oprema najskuplja na planeti, i s tim popustom jedno duplo skuplja nego što vrijedi...

Elem, moja odiseja se nastavlja - ispostavlja se da nije dovoljno da se unese pravi JMBG u zahtjev, već sam morao da u Yettelu prvo promijenim JMBG (lični broj) na trenutni, pa tek onda da po treći put ponovim zahtjev. Naravno, promjena JMBG će biti unešena "tokom dana", i za to, kao i bukvalno za sve ostalo, ne dobija se nikakvo obavještenje. Znači, ako odem prerano u A1, može opet da bude stari broj u evidenciji, pa da moram i ČETVRTI put da podnosim zahtjev...
 
Ističe mi ugovorna obaveza za kućni net 200 u A1 a video sam u Yettel da imaju neki paket od 300gb za 1700rsd ali bih uzeo i Galaxy tab s6 lite pa bi me zajedno izaslo sve nekih 2600. Zanima me kakav im je taj net pa ako može neko da mi kaže da li je to dobar dil?
Imas u Lidl + app kod za popust od 25% za kucni net (u A1) ali vazi samo za nove korisnike.
 
Evo i mene, sa svežim 50% :)

Dakle ove godine, za razliku od svih pređašnjih, tj više od decenije, servis@ se nije pokazao funkcionalnim (ni za ponudu, ni za prosleđivanje ka operaterima sa višim ingerencijama).

Nakon podnošenja za prelazak na prepaid, sve smo se dogovorili u doslovno minut :) ja zadovoljna, ako izuzmemo što sam morala da idem do poslovnice i raspravljam se oko popunjavanja obrasca 😂

Vidimo se za dve godine na temi ;)
I ja treba da podnesem zahtev.Samo što cu ja da predjem u A1. Dosta mi ih je...
 
A1 ti je u raspadu poslednjih nedelja. Ne znam koliko ti je to trenutno pametan izboir... MTS je opet preskup...
Da ali A1 je u raspadu sa aplikacijom i prikazom informacija i tamo vamo sa nekom uslugom... Tako da ne vidim bas kao neki argument... Ok Treba napomenuti da nije sve u vinklu trenutno. Ali nije bas neki razlog to da bude sprečavajući faktor dugoročno gledano.
 
Ugovor mi ističe u decembru za dva postpejd broja. Bio danas do poslovnice u Knez Mihajlovoj. Kažu da se zahtev za prebacivanje na druge mreže radi u poslovnicama mreže gde želim da pređem, da oni nemaju ništa sa tim više. Zahteve za prenos broja ne primaju niti ih rade. Isto tako kada sam im spomenuo prelazak na pri paid rekli su mi da ako želim da pređem da ću tek nakon trećeg meseca moći da biram post pejd.

Inače dali su mi ponude za pakete, sa smešnim popustom
 
Prelazak u drugu mrežu se uvek i inicirao u poslovnici nove mreže tj one u koju želiš da predješ.
 
Ugovor mi ističe u decembru za dva postpejd broja. Bio danas do poslovnice u Knez Mihajlovoj. Kažu da se zahtev za prebacivanje na druge mreže radi u poslovnicama mreže gde želim da pređem, da oni nemaju ništa sa tim više. Zahteve za prenos broja ne primaju niti ih rade. Isto tako kada sam im spomenuo prelazak na pri paid rekli su mi da ako želim da pređem da ću tek nakon trećeg meseca moći da biram post pejd.

Inače dali su mi ponude za pakete, sa smešnim popustom
Mislim da ti nisu dobro rekli prelazak na postpejd bi mogao posle 2 a ne tri meseca po novom
 
2 meseca kad se prelazi kod drugog operatora, kod istog može s prepaida na postpaid u bilo kom trenutku?
 
Sinoć predao pravi zahtjev za prenos broja, upravo me ZVAO predstavnik službe za korisnike one koja više ne postoji da ponudi 50% na paket. Uzeo sam Total 10 s 50%.
 
I mene zvao ja ih otkacio. Prethodno im pisao na tviteru da me kontaktiraju. Naravno nisu. Još bolje ispalo: NeoNeo za 1250d

Imam jos jedan broj. U decem bru mi ističe pa cu isto da uradim.
 
Meni je ovo bio cilj. Ne treba mi neograničen internet, bukvalno nema razlike u mom korišćenju paketa na NeoNeo u odnosu na Total 10, jedino gubim HBO.
 
Koliko dana u proseku prođe od podnošenja zahteva za prelazak sa postpaida na prepaid do realizacije zahteva? Ne mogu da nađem gde je definisan rok za realizaciju zahteva, čini mi se da je 15 dana.
 
I ja sam juče podneo zahtev za prenos u A1. Zvali i nude 50% ali na total 20, 1475 mesečno sa aktivnim e-računom. Trenutno imam total 5 sa 50% koji plaćam 1125. Nisam prihvatio jer suštinski ne dobijam ništa, zato što sam i u total 5 imamo svega dovoljno. Zašto bih plaćao 350 dinara više pa još da se vezujem na 2 godine. Odoh malo u A1 na pripejd, očekujem da krenu da zivkaju njihovi akviziteri sa ponudama za prelazak na postpejd. A možda bude i neki povoljan uređaj tamo pred novu godinu, mada sumnjam. Telefoni kod operatera papreni, a Yettel tu prednjači.
P. S. Broj koji prenosim je u Mobtel /Telenor/Yettel mreži već punih 24 godine, ali sitna je to njima para 10€ mesečno da se sa mnom zaje*@vaju.
 
@East46
Imaš opciju da uzmeš NEO NEO za 1250 dinara mesečno u A1.
  • Možeš i da ostaneš na moćnom planu.
  • A posle do 3 meseca na pripejdu, dobiješ SMS sa ponudom da pređeš na NEO 4 sa 50% popusta (725 RSD) ili NEO Surf sa 50% popusta, za prvih 12 meseci (725 RSD).
Možeš i da se vratiš u Yettel (pa 50% da dobiješ iz aplikacije, sa prepaid-a), ali mislim da ne može odmah već moraš da ostaneš u A1 bar 2-3 meseca.
 
Vrh Dno