Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ovo da se moze uzeti telefon nakon 6 meseci, bas proveri da to isto piše u ugovoru. Posto sam ja pitao za tako nešto, i rečeno mi je da ne može. Mada nisam ni insistirao na tome jer ni ne planiram da uzimam telefon kod njih, jer nisu normalni sa cenama.
Danas stigao ugovor sa popustom od 50% i potpisan.
Kontaktirao online sluzbu :-D moze daju ti tel u mom slucaju za 1din lumiu 550 ali gubis 50% popusta, tako mi je napisala ta devojka.
Imao sam jos par pitanja, zaista prijatna podrska, odlicno brzo i lako do informacija. Chat rules :-D
 
Hihihih cekas 23i mesec do tad furas 50% popusta, uzmes fon :-D i onda ubrzo zatrazis 50popusta opet na preplatu :-D
 
Pre ~nedelju dana sam zvao korisnicki servis da mi pojasne detalje oko raskida ugovora (zbog povecanja cena). Usput sam naglasio da cu sigurno preci kod drugog operatera ako ne dobijem neke dodatne pogodnosti za obnovu ugovora. Rece da ce proslediti taj moj zahtev dalje i da ocekujem poziv. Nisam slao nikakve mail-ove.

Upravo su me zvali i ponudili 25% popusta na pretplatu + telefon. Druga opcija bi bila verovatno 50% na pretplatu, ali ja sam odmah rekao da me zanima kupovina telefona tako da je prica otisla u tom pravcu.

Inace meni ugovor istice marta meseca, ali sve ovo mogu da zavrsim odmah.

Sad mi ostaje dilema meizu m2 note ili huawei p8 lite? :D A dobio sam i info da 8-og februara stizu nove kolicine telefona, ali nije mogla da potvrdi nove modele
 
Devojka juce poslala mail Telenoru. Nije prosla prica :D
Da li ima neke veze posto ona nije neko ko puno trosi?
Koristi tarifu Prenesi i Surfuj 150 koja je 600 rsd (po starom) i na to je aneksom ugovora dobila popust 20% pre godinu dana.

Sada su je na finjaka odjeb@li :D
Ima li svrhe slati im novi mail?
Sta uopste napisati? Dajte mi 50% popusta ili ja idem u MTS? Ona je to napisala ali lepo upakovano i nista :(
 
Poslednja izmena:
Devojka juce poslala mail Telenoru. Nije prosla prica :D
Da li ima neke veze posto ona nije neko ko puno trosi?
Koristi tarifu Prenesi i Surfuj 150 koja je 600 rsd (po starom) i na to je aneksom ugovora dobila popust 20% pre godinu dana.

Sada su je na finjaka odjeb@li :D
Ima li svrhe slati im novi mail?
Sta uopste napisati? Dajte mi 50% popusta ili ja idem u MTS? Ona je to napisala ali lepo upakovano i nista :(

Mislim da nju namerno odbijaju jer je na tom starom paketu. Treba da vidi da predje na novi PiS i da onda trazi.
 
Za paket od 600din mislim da je šansa nikakva da dobije bilo šta više od standardne ponude.
 
Nemoj ni pokusavati sa vise od 25% i mob kao sto rekoh trazio sam vise od toga uz Premium paket koji je daleko vise od tog tvog i uzimao iPhone 6s 64GB odbili su bilo sta vise iako imam pored toga dva broja takođe na mom imenu jedan je Play Plus Trio drugi je neki za firmu bez neta sa oko 1600 din. Gurao sam to jos jednom i trazio da mi pojasne koji je razlog da ne dobijem vise od toga.

Dobio sam vrlo logican odgovor a to je da nije isto 25% na paket od 1000 din i na paket od 7 soma. Tako da evo jos jednom pricam sta sam dobio

1. Premium 25% i iPhone 6s 64GB
2. Play + Trio 25% i Sony E4 2 meseca ranije
3. Prenesi Extra 50% 2 meseca ranije

Sve placam u roku svi brojevi na mom imenu... Sta god sam trazio od toga dobio sam iz prve i to u roku od dva dana. Popust za ovaj poslednji treci broj sam cak dobio preko poziva na 063 9000 znaci nisam cak ni mail slao. Kao gratis su mi dali neki dodatak za roming uz Premium paket, dobio sam pored tih minuta za roming i nesto da mi budu smanjene cene kada potrosim sve roming minute. Nije onaj Travel Sure sto svi imaju vec neki sledeci kao gratis.

Kad sam uzimao 6s mogao uz najveci paket mogao sam da uzmem popust na telefon od nekih 20k ali mi se vise isplatilo da uzmem 25% i doplatim za telefon 35k u 6 rata.
 
Poslednja izmena od urednika:
Fino si prosao
Lepi popusti,dobar telefon ,sasvim korektno sa njihove strane
To sto mi mislimo da je sve skupo ,nisu onI krivi vec nasi budzeti tj primanja
 
Za paket od 600din mislim da je šansa nikakva da dobije bilo šta više od standardne ponude.
Ја сам на две картице са тим пакетом 3-4 године добијао 50% а кад дође крај уговора само затражим прелазак на припејд, они позову и понуде да остане 50% и тако до последњег пута. Овог пута сам стварно хтео да пређем на припејд, то су записали (до сада су писали раскид јер није био у причи прелазак на припејд) и звали ме. Нисам чуо позив а после пар дана су пребацили на припејд. Једна картица је и даље на 50% и мислим да сам уговор обновио прошле године па имам више од годину дана до следеће прилике.
Пакет је мали, али га једва трошим па им не значи ништа та ситна разлика у цени.
 
Da podelim danasnje iskustvo sa Telenorom i obnovom ugovora:

Poslao sam im prekjuce email da mi na drugom broju istice ugovor za 3 meseca i da ne zelim opet telefon vec popust 50% kao sto vec imam na prvom broju.

Pozvali su me danas i rezultat je:
- odobren popust 50% na 2 godine
- moze da se uzme telefon posle 6 meseci ugovora
- mogu da se menjaju tarifni paketi i na manji i na veci od paketa navedenog u ugovoru
- kurir dolazi do petka, na adresu po zelji

Necu da zvucim kao neki :), ali da pomenem da su odobrili novi ugovor 3 meseca pre isteka starog. Uz reci "Iako vam ugovor istice krajem aprila, razmotrili smo vas zahtev i odobrili smo vam prevremenu obnovu".

I za kraj mozda moze nekakva logika da se izvuce iz mojih korisnickih navika: nikada ne potrosim sve iz paketa, dosta me zovu na taj broj iz MTSa, dopunjujem prepaid broj 500rsd mesecno, placam omiljeni broj i redovno placam oba racuna i to je oko 3000rsd mesecno.

edit:
zaboravih, ako imate propusten poziv sa 9000 ne morate da cekate da vas opet pozovu vec mozete da pozovete operatera na 9000 i on ce obavestiti kolegu da vas opet pozove. Cak ne mora na broj o kome je rec vec moze i na vas drugi broj ako su oba ugovora vasa.
Pozvase me za 5 minuta.
Kurir vec danas dosao, oko 14h(jurio me po gradu ali uspeo je). Ugovor je potpisan na 24 meseca od dana potpisivanja.
Oko 18h je stigla sms poruka da je servis aktiviran.
 
Fino si prosao
Lepi popusti,dobar telefon ,sasvim korektno sa njihove strane
To sto mi mislimo da je sve skupo ,nisu onI krivi vec nasi budzeti tj primanja

Kako nisu oni krivi ako su ti isti telefoni kod ovlascenih distributera jeftiniji, a dobijes sim free telefon i nisi vezan 2 godine za operatera.
Sim free telefon nikako ne moze biti jeftiniji od zakljucanog...
 
Kurir vec danas dosao, oko 14h(jurio me po gradu ali uspeo je). Ugovor je potpisan na 24 meseca od dana potpisivanja.
Oko 18h je stigla sms poruka da je servis aktiviran.

Da li si dobio aneks na kome piše 50%?
Šta piše u SMS?
 
Ukupno jedan papir: aneks na prvoj strani i dodatak aneksa na drugoj strani gde pise 50% popust tokom ugovora.

U smsu pise da je promocija aktivirana.

Da napomenem, opet pise da telefon ne moze da se uzme i prekine 50%. Izgleda da to pisu eto tako, da bi imali prostora kako im odgovara u datom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Lepo sam rekao, da to u ugovoru ne piše, već samo nude na reč.
Ovo ostalo je sve isto i kod mene.
 
Pa sta nije jasno, cim uzmes telefon ostajes bez popusta.
 
Samo treba isterati zacrtano, odobrise mi 50% popusta na pretplatu. Upravo me zvali sa 9000 broja i ljubazna gospodja sve objasnila kako ce mi kurir na kucnu adresu doneti ugovor da potpisem. Kljucna stvar je izgleda pomenuti MTS i prelazak tamo, cim to vide odmah odobravaju :D
 
Piše ti u ugovoru da ne mozes raskinuti ugovor radi kupovine telefona, pročitaj.
U ostalim ugovorima piše, da mozes nakon 6 meseci uzeti telefon, ovde to nije slučaj.
Znam sta pise u ugovoru, ali kontaktirao sam preko Online chata i devojka mi objasnila da se moze uzeti telefon posle 6meseci ali ti onda popust prestaje, to je verovatno moguce uz neki novi ugovor, a predhodni se ponistava na dobrovoljnoj bazi korisnika.
Ne znam kako bih opisao takav odnos, sem da taj ugovor izgleda vazi samo za Tebe. A ne i za Telenor :-D

Nebi bilo lose da neko skenira taj novi ugovor ako sme da se postavi, naravno neka obrise bitne podatke sa slike.
 
Poslednja izmena:
Stigao danas preko kurirske sluzbe novi ugovor, na drugoj strani aneks za 25% popusta + nov mob
 
Пих, ја им једном писао, нису одговорили и после сам одустао ;)
 
Danas u 16h poslao zahtev za otkljucavanje telefona, u 20:25 stigao mail sa kodom.
Za svaku pohvalu :)
 
А какво откључавање?
Vecina telefona uzeta preko operatera je zakljucana i moze u njega samo sim kartica tog operatera. Pri isteku ugovora uz neki mob,posaljes imei broj moba i oni ti daju kod za otkljucavanje. Ti onda ubacis sim karticu nekog drugog operatera,trazice ti taj kod,ukucas ga i onda lepo mozes u njega stavljati sim bilo kog operatera
 
Jel to mora vlasnik ugovora ili moze i neko ko je npr kupio polovan telefon zakljucan na telenor?
 
Nazad
Vrh Dno