Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Данас сам био у канцеларији и потписао папир за раскид уговора и изгледа да уговор о раскиду садржи опције које сте поменули, а написано је да ће исплата бити извршена на најјефтинији начин за мене.
Мислите ли да немам о чему да бринем и да треба да чекам њихов позив у року од 15 дана?
Хвала унапред.
Naravno da imaš, jer nisu smeli da ti ponude raskid sa penalima zbog propuštanja direktnog obaveštavanja o martovskim poskupljenjima na računima, a što je izvršeno tek na poslednjim. Mišljenje Ratela je da sajt ne spada u kanal direktnog obaveštavanja u skladu sa zakonom o elektronskim komunikacijama, te svi imaju pravo do 3. aprila na prevremeni raskid. Ono što možeš da tvrdiš u prijavi rada operatora Yettel upućenoj Ratelu jeste da Yettel drugačije nije hteo da sprovede zahtev za raskid, te si bio primoran da ga na taj način podneseš.
 
Danas završena i poelednja etapa priče sa Yettelom tako što mi je na TR uplaćen novac za uređaj...

Ne mogu a da ne kažem da su na kraju, po tom pitanju, ispali maksimalno korektni i da nije moralo da se apsolutno ni malo nateže sa njima...

Da su bili samo delić toga angažovani onda kada sam tražio da me neko kontaktira u vezi raskida/produžetka ugovora uz neke i bukvalno sitne benefite kakve su i ranije davali sigurno bih i dalje ostao u Yettelu ali ovakva praksa da postaju korektni/angažovani tek na samom kraju kada je nekad i kasno za to im IMHO baš i nije dobra za poslovanje.
 
Posto sam podneo zahtev za raskid ugovora prosle srede i prelazak na prepaid, a niko od gospode iz yettela se nije udostojio da pozove, danas sam opozvao zahtev i podneo novi, posto mi ugovor svakako istice 23. marta, da ostanem na postpejdu bez ugovorne obaveze. Placam februarski racun i odmah 24. idem u drugu mrezu da trazim prenos broja. Izgleda da su poceli da igraju igru macke i misa sve vise.

Da odgovorim samom sebi :)

Ipak su me preduhitrili, zvali već u subotu, službenica pitala kako možemo da nastavimo saradnju, rekoh 50% na total 40 uz e-račun, što na kraju izađe 1699 dinara, bez pogovora prihvaćeno i završeno preko SMS-a za naredne 2 godine.
 
Тог петка сам потписао документ о преласку са накнадног на авансно плаћање. Данас сам ажурирао апликацију. Изненадило ме је што ме нико није назвао и рекао ми износ казне за раскид постпејд уговора. Али нисам имао никакве попусте; платио сам пуну цену услуга. Да ли то значи да је све прошло без проблема и да оператеру ништа не дугујем?
 
Upravo tako. Moram da priznam, ovo mi je bilo najzahtevnije natezanje do sada. U decembru sam matorcima očas posla dobio za produženje ugovora kod SBBa 20% popusta na pretplatu, ubrzanje neta sa 200 na 300 i otključane sve kanale. Sad do septembra i mog SBB produženja imam prazan hod... Treba nekom pomoć? :ROFLMAO:
Ja sam uspeo u novembru ocas posla sa SBBom da dogovorim 18 meseci po dinar + 12 na regularnoj pretplati za eon ful paket sa tri eon box uredjaja za tri televizora u kući. Tako da treba ih boksovati gde god može jer su se svi zaalavili sa cenama paketa.
 
Ja sam uspeo u novembru ocas posla sa SBBom da dogovorim 18 meseci po dinar + 12 na regularnoj pretplati za eon ful paket sa tri eon box uredjaja za tri televizora u kući. Tako da treba ih boksovati gde god može jer su se svi zaalavili sa cenama paketa.
Zar nije zakonom zabranjeno odnosno da je nistavan ugovor preko 24 meseca sa provajderom?
 
Neko je postavljao yettelov ugovor, ugovor nije sastavljen na 30 meseci nego je sastavljen tako da dobiješ prvo 6 meseci besplatan period nakon koga sledi ugovor od 24 meseci: 6 meseci po 1 rsd pa puna cena 18 meseci. Tako da se to gleda 6 meseci gratis period nakon čega počinje potpisani ugovor.
 
Neko je postavljao yettelov ugovor, ugovor nije sastavljen na 30 meseci nego je sastavljen tako da dobiješ prvo 6 meseci besplatan period nakon koga sledi ugovor od 24 meseci: 6 meseci po 1 rsd pa puna cena 18 meseci. Tako da se to gleda 6 meseci gratis period nakon čega počinje potpisani ugovor.
Opet je problem jer ne smes da potpisujes ugovor sa odlozenim dejstvom početka. Od dana potpisivinja ne sme biti duze od 24 meseca... Apsolutno nema smisla. To je onda skroz neosnovan ugovor...
 
Ma kakvi crni pravnici. Ili bolje rečeno, znaju oni vrlo dobro ali idu na foru da korisnici to ne znaju ili neće da se cimaju kad su već potpisali. Tih nekoliko što će da se buni su malobrojni pa im se isplati
 
To svakako, ali opet oni tvrde da je to dodatna pogodnost na ugovor od 24 meseca. Moramo da vidimo kako bi ratel regaovao na žalbu za ovakav ugovor.
 
Zaista odlična ponuda do kraja UO:
 

Prilozi

  • Screenshot_20240320_124552_Yettel.jpg
    Screenshot_20240320_124552_Yettel.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 189
Da li neko ima problem sa Yettel aplikacijom, ne vidim sve moje brojeve i nedostaju neke stvari na aplikaciji, npr potrošnja itd
 
Ja još od petka, nisam mogao da se ulogujem ni preko maila ni broja telefona pa napravio novi nalog sa istim mailom i dodao broj telefona.
Od ponedeljka samo s mailom mogu da se ulogujem...
 
Moj problem je bio da nakon prenosa broja nisam mogao da dobijem verifikacioni sms jer su mi poruke kasnile. I još uvek mi kasne sms poruke i to prilično.
 
Preneo sam broj u ponedeljak isto sam imao problem sa kasnjenje gasio sam telefon nekoliko puta i ukljucivao flight mode, nije pomoglo tek kad sam pozvao 0639000 i drzao malo vezu "otvorenu" stigao je sms. Drugarica je imala isti problem sa tim sto je drzala vezu otvorenu dok joj nije stigao poslednji sms za aktivaciju jer je sve dobila odjednom. Pokusaj sa istim "receptom".
 
Verifikaciju sam rešio pozivom call centra. Ali sms saobraćaj i dalje kasni probao sam tada sve navedene "recepte" 😁 Takodje broj prenešen u ponedeljak.
 
Imao sam taj problem, pozvao kontakt centar ponovo, oni proverili nešto i prosledili na proveru. Nakon par sati me zvali da proverimo podešavanja telefona, sve je bilo OK. Završilo se tako što sam uradio reset network settings za njihovu karticu, ali mi je telefon pogubio i sve WiFi šifre. Nakon toga sve radi.
 
Da li je neko mozda imao problem da mu recimo uopste ne stigne OTP sms od banke prilikom placanja, ili sms od poste/kurira da moze da ocekuje posiljku?

Za OTP sms sam siguran da ga nisam dobio, a sms od poste jednostavno nisam dobio, samo me je postar nazvao da je ispred pa sam to povezao sa nedobijanjem OTP-a, ali mozda je to vec problem do poste.

Redovan sms "od osobe" stize bez problema.
 
Sinoc sam imao transakciju a tek jutros mi je stigao sms. Kod prethodnog operatera stizao odmah. Intesa je u pitanju.
 
Meni se desio kod Erste banke, s tim sto mi sms nije uopste stigao, doduse bas na dan prelaska iz MTS-a tj. prvi dan u Yettel-u, a posle toga ruku na srce nisam vise pravio transakcije.

Moguce je da se problem sam "odglavio" u medjuvremenu, ali reko' da podelim iskustvo javno.
 
Da li je neko mozda imao problem da mu recimo uopste ne stigne OTP sms od banke...

Redovan sms "od osobe" stize bez problema.
OTP (a verovatno i druge banke) ima poseban kanal za slanje SMSova vezan na SMS centar provajdera, tj. ne šalje "normalnim" putem.
Tako, po prelasku kod A1 su prestali da mi stižu SMSovi od OTP, a od svih ostalih stizali odmah.
Posle žalbe OTPu su nešto promenili pa su počeli da stižu SMSovi za logovanje, ali i dalje nisu za potvrde plaćanja.
Tek posle druge intervencije je sve leglo kako treba...
 
A da, ima i toga, pri ranijem prelasku u A1 da bi se sve ispravilo sa smsovima, morao sam Intesi da prijavim promenu operatera. Videću danas opet da to uradim.
 
Gde je ova ponuda na sajtu
pa nema je na sajtu, to je ponuda za već postojeće korisnike ako žele da pređu na određeni paket ali do kraja inicijalnog ugovora.
 
pa nema je na sajtu, to je ponuda za već postojeće korisnike ako žele da pređu na određeni paket ali do kraja inicijalnog ugovora.
a za potencijalno nove to ne vazi?
Gledam takve neke pakete koji sadrze neogranicene minute i mob net minimum 4 do 5 GB
U A1 tarifa Neo 4 bice oko 1800 dinara pa sada gledam ko ima najnizu cenu tamo da predjem
 
a za potencijalno nove to ne vazi?
Gledam takve neke pakete koji sadrze neogranicene minute i mob net minimum 4 do 5 GB
U A1 tarifa Neo 4 bice oko 1800 dinara pa sada gledam ko ima najnizu cenu tamo da predjem
Možete dobiti 50% popusta na mesečnu pretplatu u Yettelu ako prenesete broj u Yettel da bude prepaid (dopuna) registrujete/napravite Yettel nalog sa vašim brojem telefona ( i emailom/gmailom ) i posle 2-3 dana od kako ste na dopuni će vam se pojaviti 50% na mesečnu pretplatu u APLIKACIJI**. *Svaki broj koji se prenosi u Yettel kao prepaid će biti neregistrovan broj i morat ćete opet u poslovnicu otići da ga registrujete.
 
@Oswajac ne moraš registrovati svoj broj u jetelu dok je na dopuni dva dana, jer će ti se svakako trećeg dana učitati promo 50 % za prelaz na bilo koji postpejd paket.
Takođe, ne moraš registrovati broj u aplikaciji i čekati da se pojavi promocija, samo odeš u bilo koji jetel lično trećeg dana i sve odmah završiš.
 
I to je jedini nacin da se prebacim na postpejd nikako drugacije, da odem i podnesem zahtev za prelaz to ne pije vodu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno