Šta je novo?

Xperia Z1

Pa znam da nije nego cim ukljucis tu neku digitalnu foto stab. a nema dovoljno svetla ode ISO u nebesa :)
 
Pa kad je shit. :D
Definitivno ko zeli point and shoot nece biti zadovoljan sa bilo kojim Sony telefonom.
 
Ja sam zadovoljan, uz minimum podesavanja jer ih i nema vise :D A opet nisam izgubio na P&S brzini ;)
 
Ma kamera na Z seriji je ekstra samo što zna da brljavi mnogo ako ne znaš da je koristiš ili ako ne želiš da se cimaš (ili ako te zaje*bava fleš kao mene), što većina korisnika ne želi pa je na mnogo mesta ocrnjena, mada rekao bih sa pravom.

Jedna realna priča dok sam ja imao Z1. Uvek me je bilo sramota da izvadim svoj Z1 dok sam u nekoj kafani/klubu ili tako nekoj mračnijoj prostoriji i da slikam jer su slike bile odvratne zbog fleša. Odvrnuti ISO i slikati bez blica bi pravilo ipak mnogo tamne slike. I tako kao sve e on ima 20 MP kameru neka slika sa njegovim biće najbolja slika, ja samo kažem ma imam neki problem sa flešom i onda slika neko drugi, uglavnom moj ortak sa Samsung S3 Mini i ukljuci fleš i slika bude vrh, kontrast ekstra, nema flesh bleeda...
Pa samo kada vidim kakve noćne slike pravi moj Xperia Mini sa blicem, pa to je svetlosnu godinu bolje od mog bivšeg Z1 koji je uvek davao slike bez kontrasta i sa flash bleed-om, šta reći a ne zaplakati.
 
Poslednja izmena:
Pazi, drugarica ima Z1 i stvarno nisam primetio flash bleed na tom telefonu. Mozda ima neke veze sa bojom, npr na Z1c su rekli da je problem bio cesci na belim primercima (verovatno lakse probija svetlo kroz to staklo).

Uglavnom taj Z1 je ok u smislu LL kvaliteta ali naravno uz izbegavanje SA moda (previsok ISO).
Mnogo veci problem je to sto nema OIS (mislim na tu ''klabing'' fotografiju) npr guras se negde u guzvi i tu OIS bas treba jer ce SS cesto biti 1/8s. Ja sam nasao resenje na Z2 - sto mirnija ruka (logicno) i koriscenje softverskog tastera, da bi se izbeglo pomeranje kada se pritiska hw kamera taster (posebno ko ima neki silikon, kuciste i sl) ali u sustini ne fotkam mnogo u tim uslovima, pre 8-10 god. i jesam, sad me sve to ne zanima, godine valjda :)
 
Poslednja izmena:
Pa kad je shit. :D
Definitivno ko zeli point and shoot nece biti zadovoljan sa bilo kojim Sony telefonom.
Ne moze drugacije, nije shit. Podiže iso da nebi bilo blura, kod digitalne s. to tako ide, vece vrednosti su izrazene nocu upravo zbog manjka svetlosti.
E da ima OIS to bi bila pesma, tu ne dize iso ;-) nema potrebe, imas full kontrolu u manual modu.
Point and shoot po danu Na Z seriji je aj da kazemo ok, noc i neke kompleksne situacije, ne nikako, lose. SW degradirao potencial gotovo svake kamere na Z modelu, eto i na z5.
Secam se imao sam Arc, nekada je SE malo bolje radio taj sw, Arc je prvi model sa Exmor senzorom.
 
Poslednja izmena:
Kako ne moze drugacije? Zasto je na Samsungu point and shoot mnogo bolje odradjen?
 
Pisem za digitalnu stabilizaciju da ne moze drugacije nego da podize iso kako nebi imao blurovanu fotku, posebno u LL uslovima, posto telefon nema ois.
O PP na Xperiama ne zelim da govorim, tu je negde za neku ocenu 3, gde bih 5 +- dao apple-u, samsungu, lgu, a ni lumie nemaju los pp, cak naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Super, samo jos da portuju Sony features i eto skoro kao da je Sony odradio fw. Ništa bez Community ;-)
 
Да ли могу било које слушалице да користим, или морам искључиво Сонијеве, и ако је одговор потврдан имате ли препоруку за неке приступачне? Покушао сам неколико слушалица да користим и ниједне моб не препознаје...
 
Ja na Z2 koristim najobicnije Samsungove i prepozna je uvek.
Mozda nisi dovoljno dobro stisnuo unutra? :D
 
Ма имам неколико пари старих Нокијиних (808 и N82) и пише not supported. Смор...
 
Nisu podrzane zato sto su stariji standard, tj ovo je problem:

30cdf39533d83424f8a152455ca982c5.jpg


Ima da se nadje za male pare, kupi se nesto kao switch i mozes sve sluske da vozas.
6e4b85ed823b095e3dc1506f4d46605f.jpg

Ja imam ovakav i koristim legendarne MH1 sve radi, cak i smart key... ;-) bilo mi jeftinije da za 10eu kupim MH1 SE verziju, nego Sony verziju za 30/e :-D iste sluske samo ta dva kontakta zamenjena, glupost al eto.
 
Poslednja izmena:
Sutra mi stize Purple verzija. :)
Ovaj prosli Z1 mi crko i prodam ga za delove.
Razmisljao sam sta da uzmem a da ima dobar hardver,dobru kameru,zvuk i bateriju a da nije ispod 5 incha i nema nista tako dobro kao Z1, a za ok sumu novca. :)
 
Instalirao sam MX ROM i za sada zadovoljan, radi brže i tečnije od 4.4.4, o bateriji posle par nedelja korišćenja.
 
Imam ga i ja par dana u Z2,stvarno je dobar :)
Cini mi se da je potrosnja baterije najbolje optimizovana na njemu od svih stock baziranih romova.
 
Baterija na MX Rom se pokazala dobro, nema razlike u odnosu na 4.4.4.
Ono što me nervira je da se sad na zvučnicima čuje zujanje kad je telefon u blizini, šta su to radili na LP sa radiom da mi je znati.
Druga stvar ne mogu da nađem gde je opcija u fabričkoj SMS aplikaciji za strip to unicode, to je u KK bilo zar ne?
 
Zujanje nestalo posle jednog restarta, izgleda da mu je trebao još jedan posle instalacije i podešavanja svega.

Baterija uvek dobra i ne da ne curi nego ni elektron da pobegne :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-01-27-23-39-16.png
    Screenshot_2016-01-27-23-39-16.png
    253.5 KB · Pregleda: 101
Kimi koliko je tebi star telefon?Racunam da nije mnogo obzirom da ti i dalje izvlaci tako dobre rezultate.
 
Kod mene je od 23.11.2014., a prvi vlasnik ga je uzeo u februaru 2014-te.
Dve godine ima makina i ne posustaje :)
 
Odlicno :) ;)
 
Z1 je kod mene svoje odslužio i da se ispišem sa teme slike su posle 23 dana rada.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-03-24-22-20-49.png
    Screenshot_2016-03-24-22-20-49.png
    117.7 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_2016-03-24-22-21-05.png
    Screenshot_2016-03-24-22-21-05.png
    101.7 KB · Pregleda: 78
  • Screenshot_2016-03-24-22-21-35.png
    Screenshot_2016-03-24-22-21-35.png
    192 KB · Pregleda: 80
  • Screenshot_2016-03-24-22-21-47.png
    Screenshot_2016-03-24-22-21-47.png
    206.5 KB · Pregleda: 80
Sta ces sad da uzmes? :)
 
Kako sta ce, pa 5X 99% :)
 
Stavrno,taj telefon je best buy trenutno uz Z2 ubedljivo,cak je i jaca kupovina od Z2 jer 16 gb verzija ima da se nadje za 280 kod divljaka,a mozda i za malo manje. :)
 
Nazad
Vrh Dno