Šta je novo?

Xperia Z1

Da nije nesto do Win10? Ne znam sta da radis,restartuj komp pa vidi ili da izbrises sve sto ima veze sa Sony pa instaliras ponovo,takodje i iz registry editora,ako ima sta...
 
Da nije nesto do Win10? Ne znam sta da radis,restartuj komp pa vidi ili da izbrises sve sto ima veze sa Sony pa instaliras ponovo,takodje i iz registry editora,ako ima sta...

Probao sve zivo, kontam da je do sistema.. videcu kad uradim clean install desetke
 
A koji režim USB veze tio je podešen u telefonu? Kao mass storage device, ili kao media device (ili kako se već zove). Prebaci to na mass storage device, pa ćeš telefon videti kao običan USB flash.

Moguće da za Win10 još nije sve sređeno da radi u tom media režimu.
 
A koji režim USB veze tio je podešen u telefonu? Kao mass storage device, ili kao media device (ili kako se već zove). Prebaci to na mass storage device, pa ćeš telefon videti kao običan USB flash.

Moguće da za Win10 još nije sve sređeno da radi u tom media režimu.

Kad je na mass storage ne vidi ga, a i tu pise da samo kad se ima MicroSD onda radi... Kad ga drzim na media device i prikopcam ponudi mi instalaciju softvera na kompu ali uvek pukne kad dodje do MTP support, skine neki fajl od 11mb i kad krene da instalira samo izbaci error
 
Imaš li negde neki Win7 da probaš?
 
Definitivno je onda nesto do tvog kompa tj Win10 ,opet bolje nego da je usb na fonu.
 
Поздрав људи, да се похвалим да сам постао поносни власник овог телефона и да се придружим клубу, ако ме примате :d

Елем, ја сам у старту у мало незгодној позицији јер ми је ово први Андроид телефон (користио 808-цу до пре недељу дана, а купио је кад је изашла), тако да ни не знам колико не знам. Па ако има нека добра душа да удели који савет за почетника, ја бих му био захвалан :D

Први утисци су позитивни, леп дизајн, лепо лежи у руци, свиђа ми се што није много лаган (за моје укус волео бих да је за нијансу дебљи, ал' ајд), уз неко нормално коришћење батерија (би могла да) траје дан и по до два, али ја га свако вече пуним. Ажурирао сам Андроид на 5.02 и истражујем телефон колико ми време дозволи, али као што рекох, почетник сам на Андроиду па ми све то споро иде.

Највише времена за сад иде на позиве, СМС, Вајбер и Скајп комуникацију. Oд других апликација сам скинуо Clean Master (вреди ли чему? Ја пар пута дневно кликћем на онај 1 tap boost, не знам има ли ефекта), AVG Antivirus (исто, не знам има ли значаја АВ на смарт телефону?), Quick Pic (много ми је бољи од default aлбума), и ћириличну тастатуру. Имате ли неку препоруку за must have апликацију, и генерално сваки савет је добро дошао :)
 
Ne treba ti ni clean master (pogotovo ne one tap bust) a ni av.

Must have apps ima puno ali sve u skladu sa tvojim potrebama, a i ima tema za to.

Android nije babaroga, sve je na dohvat ruke i prosto tako da će ti vrlo brzo sve postati poznato.
 
Narode, vredi li pazariti Z1 dobro ocuvan za 170?
Ako moze ukratko, na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine?
 
Aj sto vise nas da popuni ovo, Z1 i Z1c apsolutno mogu da rade super sa MM androidom pa treba bombardovati te sony smarace da puste apdejt kad god.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da će biti nešto od toga.
Jel neko ubacio 5.1.1 da napiše kako mu radi?
 
Nesto cudno se desava kod klinca na fonu,kada slika sa blicom,slika je belicasta a kada slika bez slika je normalna?neki predlog sta moze da bude?
 
Mislim da je to boljka tog telefona. Jer je blic u staklu i onda se dobije slika koja je izbeljena . Tako je i kod druga.
 
Da li je telefon u nekom silikonu/kucistu? Ako jeste moze da se desi da to pravi problem.

Ako nije onda probaj da prebacis u manual mod i da iso ogranicis do 400 npr i okines uz blic, ako je slika i dalje belicasta.. ko zna sta je u pitanju.

Z1c ima (je imao) flash bleed problem koji izgleda nastaje na relaciji blic-materijali kucista (plastika pozadi)/materijal okvira kamere. Veci Z1 ima drugacije materijale pa se zvanicno taj problem nije javljao..

I ovo je bitno - da li je taj problem bio prisutan i ranije ili je odjednom poceo da se desava?
 
Poslednja izmena:
Nije u silikonu,nije bio prisutan,odjednom je poceo da slika belicasto
 
Takav problem se javlja i na z. Soni ima dizajn telefona kao neki kinezi koliko je los. Ko je otvarao i video kako to izgleda unutra zna. Blic i kamera su previse blizu a ne postoji nikakav granicnik medju njima i onda se desava da blic direktno prespe svetlost u kameru i na taj nacin sjbe fotku
 
Tvdis i za z2 i ostale da su tako los dizajn primenile?
Ja sam otvarao lumie, konkretno 800, 920 i 1020 ja mogu da kazem da je to tako fino i kvalitetno odradjeno da nisam imao reci, eh a njih vise nema :-(
 
Z2 i noviji su pokupili super ''ocene'' sto se toga tice a i dzekson rece da je otvorio ko zna koliko telefona ali da nije video tako dobro ''odradjene'' kao Z2/3 :) Sto se i vidi iz onih ifixit tutoriala..

Za Z1 ne znam, sve to deluje slicno ali je sony zvanicno negde omanuo kod Z1 compacta (probijanje blica ili neki odsjaj) pa se javlja flash bleed (imaju neka resenja na xda).

Inace, nema to veze sa opstim kvalitetom vec sa propustom oko ponasanja blica na Z1c a mozda i Z1.

Xperia Z1 disassembly guide
 
Poslednja izmena:
Pa problem je sto neki generalizuju, ja samo znam za Nokiu da je uvek pravila tank modele ;-) 920 npr B-)
 
Pa dobro, to je tacno, skuplje Nokie su uvek bile tenkovi :)
 
Da se nadovezem na ovaj problem sa blicem i belilom.. Meni se to desava , mislim stalno je tako, bukvalno ne mogu sliku normalnu da napravim sa ukljucenim blicem kad je telefon u futroli jer valjda se odbija blic o ivice, nem pojma.. bez futrole je skroz dobro
 
Meni je to uvek bio problem, imao sam beli model, i sa fotrolom i bez. Problem je sto svetlost blica, blica koji je preblizu sociva u ovom slucaju, prolazi kroz staklo i sjebava sliku. To je Sonijev hardverski propust za koji sumnjam da su sredili, cak i na Z5, vidi se da je slika previse osvetljena kada se slika blicem, videh neke semplove skoro. Inace na Z3c i na M5, cini mi se i na jos jednom modelu su probali da rese, da li su resili nisam siguran, tako sto su blic odaljili od kamere.
Inace ta stvar me je jako jako iritirala jer dobijas odvratno isprane nocne slike sa blicem. Cak sam testirao i korektorom bojio deo stakla pozadi izmedju kamere i flesa i to je resavalo problem ali korektor cim se osusi spadne pa to nije resenje.
Ne znam sta se desava sa Sonijem ali neke tako ocigledne propuste nikako da rese, kao da ne slusaju kupce nakon sto prodaju telefon, kao da ih ne zanima feedback i problemi sa kojima se korisnici susrecu, takav utisak imam.
Kontrola kvaliteta im je takodje na jako niskom nivou, koliko god da volim Sony, cinjenice su cinjenice.
 
Poslednja izmena:
Meni je to uvek bio problem, imao sam beli model, i sa fotrolom i bez. Problem je sto svetlost blica, blica koji je preblizu sociva u ovom slucaju, prolazi kroz staklo i sjebava sliku. To je Sonijev hardverski propust za koji sumnjam da su sredili, cak i na Z5, vidi se da je slika previse osvetljena kada se slika blicem, videh neke semplove skoro. Inace na Z3c i na M5, cini mi se i na jos jednom modelu su probali da rese, da li su resili nisam siguran, tako sto su blic odaljili od kamere.
Inace ta stvar me je jako jako iritirala jer dobijas odvratno isprane nocne slike sa blicem. Cak sam testirao i korektorom bojio deo stakla pozadi izmedju kamere i flesa i to je resavalo problem ali korektor cim se osusi spadne pa to nije resenje.
Ne znam sta se desava sa Sonijem ali neke tako ocigledne propuste nikako da rese, kao da ne slusaju kupce nakon sto prodaju telefon, kao da ih ne zanima feedback i problemi sa kojima se korisnici susrecu, takav utisak imam.
Kontrola kvaliteta im je takodje na jako niskom nivou, koliko god da volim Sony, cinjenice su cinjenice.
Moze neko da okaci primer? Nisam primetio nesto tako do sada.
 
U pravu je ali delimicno, ume Z1 da snimi itekako isprane LL semplove, posebno u SA modu koji u tim uslovima ume da snimi katastrofalne fotke. A to je dobrim delom razlog za losu reputaciju koju imaju Z kamere.

Z1 koji ima drugarica nema flash bleed tipican za Z1c (ili bar za neke primerke, ne znam) ali naravno u SA modu moze da snimi itekako isprane fotografije (visok iso/nizak kontrast)

Z2 nema apsolutno nikakve probleme tipa flash bleed ali naravno potencijalno (u praksi cesto) ''sakat'' SA mod ostaje. Zato ja u LL uslovima obavezno koristim manual mod tj tih par osnovnih podesavanja a sve sa ciljem da bih dobio iole upotrebljive fotografije sa ili bez blica. To mi u sustini i ne treba cesto (mislim na foto. u LL uslovima) ali sam testirao jos na Z1 i skapirao sta i kako.

Osnovna mana je sto nema OIS i Xenon, pa cak i sam OIS ne znaci nista ako se ocekuje neki vrh kvalitet a telefon ima samo led blic. A ovaj led blic na celoj Z seriji je podesen da bude slab, uz modovanje sa xda moze prilicno da se pojaca.

Ipak, van SA moda jos nisam snimio ispranu fotku sa Z2, nisu nista posebno ni u kvazi-M modu ali bar nema te ispranosti i nebuloznog dizanja iso preko 1600 sto je izazov i za fotoaparate sa daleko vecim senzorima.

Evo nekoliko primera, ''glupi'' semplovi tj testiranje po dvoristu sa osnovnim M podesavanjima (mrak 90%, WB je na auto i tu Z2 radi bolji posao od Z3 koji vuce u hladno):

http://i.imgur.com/ConJc75.jpg
http://i.imgur.com/NwaNKdK.jpg
http://i.imgur.com/NSaK5JF.jpg
http://i.imgur.com/JSyKRKB.jpg
http://i.imgur.com/yfEfGYf.jpg
http://i.imgur.com/j1pzztT.jpg

Imam i neke iz kafana i sl. ali to ne kacim po netu.
 
Poslednja izmena:
Vole ove Z kamere da odvrcu ISO :)

Zato je M mod (iako je kvazi-manual) keva, za par sekundi sve podesis, SA je zlo za low light mada ne uvek.
 
Nazad
Vrh Dno