Šta je novo?

Xperia Mini PRO

Meni nekako deluje kao igracka kad ga uzmem u ruku :/ Ali je svakako dobar telefon i vredi taj novac.

Potrazi u temi o xperia pro, imas droomlord rooting toolkit (tj link ka xda). Ako nemas poslednji update za GB, root ces odraditi veoma lako.
 
@ mat
Ja nisam neki moderator, ali cu ti ipak predloziti da sledeci put potrazis pravu temu u kojoj da postavis pitanje
Xperia Mini
Kako root-ovati Rom na Sony Ericcson mini xperi-a telefonu?
Ako treba mogu detaljno da ti objasnim rutovanje ovog telefona, ali mi je glupo da ovde objasnjavam rutovanje xperie mini. Mozda bi bilo pametno napraviti jednu temu za rutovanje svih Sony Ericsson telefona sa Androidom 2.3 jer je postupak identican za sve modele iz 2011, a verovatno ce postupak rutovanja biti isti i za sve xperie pod androidom 4.
 
+1 Razmisljao sam da ga kupim, posto za taj novac je definitivno bestbuy.

ako je moguce ispitaj ga,cak kazu da pri prvom punjenju to mozes da vidis..test pola sata,poziv ili punjenje ili gprs.
sem ovoga nemam zamerki,bio je malo nezgodan ali naviknes se i kucanje je malo neugodno paj je bolje klasicna tastatura da se postavi,sto naravno moze.
 
@ mat
Ja nisam neki moderator, ali cu ti ipak predloziti da sledeci put potrazis pravu temu u kojoj da postavis pitanje
Xperia Mini
Kako root-ovati Rom na Sony Ericcson mini xperi-a telefonu?
Ako treba mogu detaljno da ti objasnim rutovanje ovog telefona, ali mi je glupo da ovde objasnjavam rutovanje xperie mini. Mozda bi bilo pametno napraviti jednu temu za rutovanje svih Sony Ericsson telefona sa Androidom 2.3 jer je postupak identican za sve modele iz 2011, a verovatno ce postupak rutovanja biti isti i za sve xperie pod androidom 4.

skinuo sam sve(androot nece jer je do ver 2.2 pretpostavljam,sa njim sam uspesno rootovao tattoo,ovde "fu boo" noviju ver nisam nasao,onda sam probao sa xda foruma,skinuo paket i javu,instalirao jedan najnoviji android paket i google drajver,vidi mi ga komp lepo win7 x64 btw,mozda sam trebao da skinem 2.3 verziju al tamo kaze bilo koja pa ako ne znate skinite najnoviju),probao sam sve,u toku procesa kaze fail posle ubacivanja zerglinga ide nesto drugo i tu failuje i posle sve na dalje fail,reboot i nista. rucno sam probao na tattoo,mnogo je dugacko i nesto uvek zeznem,ne bih da zeznem ovaj fon,bolje mi je da koristim toolkit kad vec ima
 
p.s. hvala
probacu preko ovog foruma da vidim dal ima nesto pa ako ne kontaktiracu te.
 
Meni nekako deluje kao igracka kad ga uzmem u ruku :/ Ali je svakako dobar telefon i vredi taj novac.

Potrazi u temi o xperia pro, imas droomlord rooting toolkit (tj link ka xda). Ako nemas poslednji update za GB, root ces odraditi veoma lako.
telefon se redovno update-ovao,koji je taj koji je poslednji tj koji nece?!
 
telefon se redovno update-ovao,koji je taj koji je poslednji tj koji nece?!
sam sam nasao odgovor. moji je upravo taj .62 koji kazu na siteu da nece.. znaci odpada i xda. i znaci nista mi ne preostaje nego da menjam touch?!
 
Ako ti je na telefonu .62 softver, moras da se vratis na .42 da bi odradio root ili da otkljucas bootloader i instaliras unsecure kernel. Jednostavnije ti je da se vratis na .42 to mozes da odradis pomocu Wotanservera ili da skines .42 rom sa xda i flesujes ga pomocu flashtool utility. Pomocu flashtoola mozes da odradis i root. Nakon toga odradis OTA update na .62 i root ce ti ostati.
 
probacu tek u nedelju,ne mogu sad da stignem. pa javljam. hvala puno
 
Wotan server od pre par dana više nijr besplatan za flešovanje tako da moraš da koristiš flashtool.
 
Imam jedno pitanje/problem. Covek je od mene kupio jednu bluetooth tastaturu za ovaj telefon i ne moze da je poveze. Ista radi normalno na drugim telefonima. E sada, dobija poruku "paired but not connected". Dakle upari se ali ne moze da se konektuje. Trazio sam malo po google-u i otprilike ako sam dobro razumeo (odnosi se na wildfire), to je neko ogranicenje u software-u, koje ne dozvoljava da se telefon poveze sa uredjejima koji nisu od odredjenog proizvodjaca. Prica se da bi root i neko dalje cackanje moglo da skine to ogranicenje. Jel zna neko nesto o ovome i ako je potreban root i sta dalje, sta i kako raditi?
 
ja sam na rutovanom X10 Mini Pro, sa CM 7.1, povezao DiNovo Mini bluetooth tastaturu, ali na DHD nece (stock rom). Dakle, root...
 
Nisam u toku, posto ne koristim android telefone (koristim iPhone telefone godinama). Je l' dovoljno da se uradi root, ili treba onda nesto cackati po sistemskim fajlovima i ako treba, sta? Je l' root jednsotavan, softverski, ili mora nesto (tako mi neko rece), da se radi na samom hardveru u telefonu? I ako neko zna neki pouzdan servis u Beogradu koji bi ovo uradio, neka mi javi na pm.
 
Nisam u toku, posto ne koristim android telefone (koristim iPhone telefone godinama). Je l' dovoljno da se uradi root, ili treba onda nesto cackati po sistemskim fajlovima i ako treba, sta? Je l' root jednsotavan, softverski, ili mora nesto (tako mi neko rece), da se radi na samom hardveru u telefonu?

Root se radi softverski. Obicno iz dva klika, zavisno od modela telefona. Uglavnom, nije komplikovan.
 
Pa za ovaj model pitam.


I kad se uradi taj root, jel treba onda jos nesto da se radi, ili je onda uredjaj slobodan da se povezuje sa bilo kojim bluetooth uredjajem?
 
Poslednja izmena:
Znam da nije tema za to, ali imao sam ovaj telefon do pre godinu dana. Prodao sam ga samo zato sto vise nije mogao da isprati sve aplikacije koje su jele ram memoriju i tel se uspori do kraja. Elem, pitanje za vas ako u opste neko zna ili moze da me uputi, gde da postavim pitanje, da li ce biti mozda neka xperia mini pro 2?
Predpostavljam da vas ima jos koji ne zele ogromne telefone za svaki dan, a opet imaju i querty tastaturu i mogu da pisu bez problema, bez obzira na mali display. Eto to je moje pitanje, da li ce biti neki naslednik ovog modela ili pak neki slican tel sa tastaturom i kompaktnim dimenzijama.
 
Zasto tako kazes? Znas nesto vise o tome?
 
Mini/pro je odavno zaboravljena serija. Vidis da i Z seriju polako izbacuju.
 
Z serija se nece vise praviti to je potvrdjeno. Sada ide X serija ako se nevaram. Ali nikada nisu potvrdili da nece biti vise ovakvih modela. Zato sam pitao. Mozda neko ima neku informaciju. Hvala u svakom slucaju.
 
Imaš Compact varijantu, sa manjom dijagonalom.
 
Znam da ima ali nije to to. Najvise mi je odgovaro zbog qwerty tastature ali mehanicke, ne ove na touch. A i naravno dimenzija.
 
Znam, ali i ovo je slabo sa memorijom. Pojede se brzo. Ima oko 1gb i nesto malo preko toga sa fabrickim aplimacijama slobodno. Hvala na sugestijama. Mozda neko izbaci nesto slicno. Ako ne zivot ide dalje.
 
Nazad
Vrh Dno