Šta je novo?

Xperia Mini PRO

bata87

Slavan
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruke
2,266
Poena
229
Hm... znam da je negde bila tema o ovom aparatu, ali ja je nigde ne nadjoh - moderatori ne zamerite :)

Elem za one koji zaboravise to je ovo cudo LINK

Razlog posta jeste da se telefon pojavio kod nas, sasvim slucajno sada naleteh na ovaj model u H****-u i nudi se za 12000rsd uz MTS pakete Bel200 i MixNetM. Inace cena je slicna kao i cena Wildfire-a S, tako da kazem da je potpuno odgovarajuca - jer je po meni ovaj novi SE malisa bolji od entry HTC pulena...
 
Slazem se, mnogo bolji izbor.
qwerty po meni odmah prednost, procesor, hd kamera...
 
jedino sto je ekran malo mali za danasnje pojmove, ali zato za razliku od ovih ostalih entry modela - ima veci ekran kada se kuca :) nema sw tastaturu da zauzme pola ekrana...
 
E pa sad da je ekran veci, telefon ne bi bio "mini". ;)
 
Za te pare odlican fon...jos i gingerica...ma nrma greske...ako bas trazimo dlaku u jajetu, ja bih naceo ovih 18mm debljine...

SGS II powered by Lite'ning 6.1
 
meni se bas svidja to :) jer me podseca na Ericsson T20s za koji me vezu lepe uspomene :d
Inace stvarno je SE uboo najzad sustinu, nadam se da ce im krenuti jer ne vidim trenutno u ovom segmenu neki model drugih proizvodjaca koji moze da parira Mini PRO-u.
A vidim popravio se SE sto se SW-a tice
 
Galaxy Ace mu lagano parira ;)
 
Jedino u cemu je Ace bolji jeste velicina ekrana (kome je bitno), po svemu ostalom mislim da je Ace slabiji - slabija platforma...
 
Pa pazi, nije da favorizujem samsung ali oni su se dosad pokazali bolji u svetu Androida, naravno verujem i nadam se da ce SE da se popravi, al videcemo.
 
Kada je u pitanju android ja uopste ne gledam ko se pokazao bolje. Bitan je samo hardver, sirova snaga.
Ace ne moze da mu parira jer nije hd uredjaj, ima slab procesor i nema qwerty.
Takodje mislim da je SE odradio dobar posao sa Androidom tako da meni licno vise odgovara SE ui od Samsungovog Touchwiza. Koristio sam X8 i Arc i mnogo je eye candy. Meni licno vise odgovara.
Kod GS II TW mi je jedina mana.
 
Pa pazi, nije da favorizujem samsung ali oni su se dosad pokazali bolji u svetu Androida, naravno verujem i nadam se da ce SE da se popravi, al videcemo.

Hm... samo da se oni prodaju, pa ce biti podrske na xda ;) Inace razlika u platformama je presudna ovde, jer ovaj SE ima bukvalno istu platformu kao Desire HD (da da HD, ne obican :) )
 
Ovako, danas sam se malo poigrao sa ovim modelom (kao i sa obisnim Mini) i mogu da kazem da sam bas prijatno odusevljen... Da krenemo od ekrana, iako je mali veoma je dobra slika, ali najozbiljnije :) bas sam se iznenadio... Tastatura kod PRO modela je, da kazem, bas dobra, odlicno je isprojektovana (mada bi mozda ipak trebao da bude 3,2" zbog malo vece tastature) i po meni je vrlo dobra. Obican Mini ne bih bas uzimao jer mi je ekran premali za kuckanje (nije lose, ali se gubi prostora kada zelite da vidite ono sto ste otkucali, i tu mi je PRO model daleko bolji). Performanse su odlicne, sve je radilo super ali odlicno, za telefon koji kosta kao Wildfire S (obican Mini je jeftiniji) a bolji je i to poprilicno od istog. Na sam kvalitet nemam zamerki, mozda nekom zasmeta debljina Pro modela, ali to vec zavisi od osobe do osobe.
Ovo definitivno spada medju modele u takozvanom entry segmentu, jer Mini nudi daleko vise od Galaxy mini-a po istoj ceni (cini mi se da je ista) i ako nekom ne smeta 3" ekran (koji je odlican) ovo je pravi izbor... Sta da kazem posle duzeg vremena mogu da kazem da SE ima modele koji stvarno tuku konkurenciju u toj cenovnoj klasi
 
Ovo malo cudo me je odusevilo :) Quadrant iz kutije je 1640. Sve leti bez ikakvih budzenja. Prosto pozelim da se zamenim sa zencetom.
 
Ovo malo cudo me je odusevilo :) Quadrant iz kutije je 1640. Sve leti bez ikakvih budzenja. Prosto pozelim da se zamenim sa zencetom.

I mene je odusevilo, evo i danas sam uzeo crnu verziju Pro modela, opasno sam blizu da ga pazarim (do sutra trebam da odlucim) i u konkurenciji sa Ace-om i Wildfire S-om ih je potpuno oduvao. Ovde nema nista da secne - prosto neverovatno da SE moze napraviti ovakav rom :D evo sada kucam ovo sa hw tastature, koja je izuzetno prijatna za koriscenje. Posto je meni najbitniji i to ubedljivo mail na telefonu, 90% sam siguran da cu uzeti ovog malisu (mnogo mi bolje zavrsava posao od gore nabrojanih Android modela do 200eu)
 
Pošto sam ja do skoro bio u dilemi koji telefon da kupim, čisto malo upozorenje za buduće kupce Mini Pro-a:
http://www.xperiablog.net/2011/09/14/xperia-mini-pro-plagued-by-electrostatic-noise-issue/
Ima i na xda pozamašna tema koja se bavi ovom problematikom, navodno je samo softverski problem i nisu svi telefoni pogođeni, ali može se utvrditi prilikom kupovine, pa da ne smeta perfekcionistima :d
Inače telefon je sjajan, ekran je po meni dovoljne veličine, da nema hardverskog qwerty-ja bilo bi problematično kucanje, ali hw tastatura mu je super. Ako Sony reši ovaj problem sa elektrostatičkom bukom, dobija se praktično savršen midrange android telefon, Ace i Wildfire S su niža klasa u poređenju sa njim :)
 
Uzeo masinu, bas gay beli :) vise utisaka i kraci review posle posla
 
Da li je MTS povukao telefon iz ponude poshto ga ja neshto ne vidim na njihovom sajtu?
Ili da li ima mozda na nekom drugom mestu?
 
Razmatram ovaj telefon za poklon supruzi, ali koliko vidim težina mu je poprilična. Kakvi su vam utisci po tom pitanju?
 
Tezina mozda jeste malo veca ali nista strasno, daleko je to od teskog telefona :)
Bar je to neko moje misljenje.
Moja devojka nosi e71 koji je za par grama laksi od Xperie Mini Pro i nikad se nije zalila na tezinu.
 
Ajd vi sto posedujete ovaj telefon da malo napsiete o duzine trajanja baterije pri nekom intezivnom koriscenju i pri nekom bas minimalnom. Samo me to zanima pa da uzimam telefon :D
 
To sam i mislio :D Cale bi uzimao postpaid karticu a meni telefon posto koristim neki raspali ZTE , pa njemu odgovara mix750 a ja za 11000 dobijem nov telefon :D
 
Poslednja izmena:
http://www.youtube.com/watch?v=XPC-uayx4y8

za sve one koji nisu kupili telefon. ja imam ovaj problem sa njim :/
strasno iritira,dodje mi da tresnem telefon 10x dnevno i razbijem ga u paramparchad.

vidim da na xda forumu ima objasnjenje ali universal androot program mi odbija da se rootuje. pa dalje i ne mogu,skinuo sam gscript da loadujem kalibraciju ali nece da radi dok se ne rootuje. zna li neko da mi pomogne. (imao sam tattoo pa sam njega rootovao,romovao,nisam toliko noob za to)
 
Da taj problem postoji kod xperia mini modela (mislim da se tako nesto ne desava kod Pro modela)... Mislim da je problem u onim kapactivnim dugmicima ispod ekrana - koji nekim slucajem poblesave (da li zbog zagrevanja - nemam pojma) i to se cini mi se javljalo kod prvih verzija koje su izasle na trziste, a da su kasnije verzije ispravljene i da je SE menjao felericne aparate novim - tako da ako ti je uredjaj u garanciji - znas sta ti je ciniti
 
posto nije u garanciji... da jeste ne bih se mucio.. :/
 
^Taj problem se resava zamenom touchscreen-a.
 
Koliko sam upoznat sa ovim problemom, a poprilicno sam upoznat, radi se o losoj kalibraciji touchscreena i kapacitivnih tastera. U ovlastenim servisima se ovaj problem resava bez ikakvih problema i ne zahteva nikakvu promenu hardverskih delova. Ovo je opste poznat problem i bio je prisutan kod cele jedne serije Xperie mini.
 
probao sam to,nesto nece. skinuo potreban software ali izgleda da ovi toolkitovi rade do 2.2 androida a moj je 2/3/4
sto se tice touch-a,to mi je preporuceno ovde ali sam ja po xda forumu ukapirao da ipak nije hw problem i da treba da se sredi taj sw deo,sto je linkovano u prethodnoj poruci. dobro bar znam da za 2500din imam resenje,posto je fon bas super i zalosno mi je da ga prodam kao ostecenog za neke bedne pare. u sustini ja ne mogu da rootujem telefon,to mi je problem,za resenje da izbegnem dodatan trosak od 25e..
 
Poslednja izmena:
A u cemu je problem sa root-om, jesi li pokusao sve fore i fazone sa xda?
Steta je, jer je ovaj malisan izuzetan
 
Nazad
Vrh Dno