Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Znam da je fastboot za mi flash tool (imam mi 9t pro sa xeu romom),ali jos nisam sretao custom rom da se flesuje preko mi flash tool.Treba mi za redmi note 9 pro.

To mi je malo cudno, obicno su fastboot romovi oficijalni mada ko ce ga znati sta vise rade i omogucavaju da ljudima bude lakse i da imaju izbor vise.

Koliko sam gledao na stranici od XEU i MIroom nema custom rom za tvoj telefon.

Ne znam mozda je jos uvek rano za custom romove od XEU i MIroom.
 
Poslednja izmena:
Primećujem minimalan ali neprijatan lag pri ukucavanju brojeva za poziv, i zašto pobogu pritiskanjem slušalice ne izlazi tastatura nego je potreban još jedan korak?
Da li može da se podesi?

Inače prvi utisak je da bi sa ovim hardverom trebalo da bude sve malo brže i fluidnije?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
Ovo u vezi biranja broja iz prve i mene interesuje...
Što se tiče brzine i odziva, odlučio sam se za pro varijantu jer sam dosta čitao da 6gb vs 4gb igra dosta ulogu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
To vam je Googlovo resenje... Kada otvoris dialer keypad je minimiziran.
Nema opcije da se postavi kao "ukljucena".

I meni je glupo. Jedino da zatrpamo Google feedbackom.
 
To mi je malo cudno, obicno su fastboot romovi oficijalni mada ko ce ga znati sta vise rade i omogucavaju da ljudima bude lakse i da imaju izbor vise.

Koliko sam gledao na stranici od XEU i MIroom nema custom rom za tvoj telefon.

Ne znam mozda je jos uvek rano za custom romove od XEU i MIroom.
Pa jel ovo rom za 9 pro i 9s? https://sourceforge.net/projects/xi...11.0.7.0.QJWMIXM_v11-10-fastboot.zip/download

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima li neka GCAM da radi sve na njoj? :D Probao sam neke dve, i neradi wide 0.6x kamera, i video sa zadnje kamere ne radi - puca kamera.
 
Urnyx05 jel si probao?
 
Meni se skoro uvek dešava dok vadim telefon iz džepa da se javim, pojavi se upozorenje ,, ne prekrivajte zonu slušalice,, to me nervira jako. Kako da ugasim tu opciju?
Xiaomi Redmi Note 9S
 
Meni se skoro uvek dešava dok vadim telefon iz džepa da se javim, pojavi se upozorenje ,, ne prekrivajte zonu slušalice,, to me nervira jako. Kako da ugasim tu opciju?
Xiaomi Redmi Note 9S
To se dvojici mojih drugara desavalo danas na RN 9 pro.Restartovali i sad se ne pojavljuje.Videcemo dokle.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ma najnoviju samo probas, meni na 9T rade sve kamere i nju trenutno koristim.

Uglavnom GCam se koristi za fotke, za video stock kamera.
 
Video mi nije potreban, ali 0.6x wide camera ne radi sa GCAM nijednom sto sam probao. :(

edit: Ne radi, moze samo da se gleda :D cim okinem fotku puca.
 
Poslednja izmena:
Pa jesam, ali jel bitno koja? Dal treba da saltam redom, pa koja radi ili najnovija ako ne radi to je to?

Uzmi par verzija gcam sa configs pa isprobaj. To moze da ti oduzme par sati testiranja ali kada nadjes dobitnu konbinaciju onda je to to.

Kako pricas ispada kao da treba da vuces dzak cementa od 50 kg na 12 sprat pa ti je tesko da instaliras kameru i sve configs fajlove ubacis u folder i menjas ih dok ne nadjes koji radi sa tvojim kamerama.
 
Fora je da nikad nisam nista podesavao, samo instalirao gcam i to je sve...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Uzeh i ja note 9 pro. Ako neko ima valjani Gcam nek podeli sa nama. I ja sam probao par ali dosta loše rade i svakoj nesto fali.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Fora je da nikad nisam nista podesavao, samo instalirao gcam i to je sve...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Tek sada vidim kada sam otisao da potrazim te xml fajlove da za redmi note 9 pro da ih nema. Ali evo ti dva linka na private pa probaj neke fore tu koje pisu i isprobaj modele kamera koje pominju. Valda ce ti neki pomognu.
 
Tek sada vidim kada sam otisao da potrazim te xml fajlove da za redmi note 9 pro da ih nema. Ali evo ti dva linka na private pa probaj neke fore tu koje pisu i isprobaj modele kamera koje pominju. Valda ce ti neki pomognu.
Hvala, pogledacu!

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Kakva je razlika u kvalitetu fotki u odnosu na Stock fotke?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Za sad ova Gcam radi dobro na RN9 Pro. Video nisam testirao.

https://drive.google.com/file/d/12z8is9hhWT0QeHOFDlzris2LJSV1J7pr/view

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Radi bolje nego stock hvala.
Blic više ne baguje, a i nije više potrebana kompenzacija ekspozicije zbog blagog preeksponiranja.

Posle hard reseta, raznih podešavanja, uklanjanja dosadnih reklama ali i privikavanja telefon se ponaša već mnogo bolje.

Iako gps test pokazuje nešto nestabilnije fiksiranje satelita od Honora 8x u praksi to radi dobro. Naplašio me ženin RN7 koje je baš loš po tom pitanju, a meni je to najvažnije na telefonu.

Ako miui 12 donese dodatna rešenja biće ovo kompletan telefon za male pare...

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Radi veoma fino ova što mi je @beosoft poslao na pm. Podelicu link, pa probajte. Mora i rucno da se napravi putanja za config xml. 2minute posla, radi super zasad.

https://forum.xda-developers.c...redmi-note-9-proindia-t4103275

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Drago mi je da je pomoglo. Ja nisam hteo da ostavljam ovde linkove ne znam kako moderatori na njih gledaju ali dobro. Pazi jos uvek je za taj telefon rano i tek ce se pojaviti dobri gcam modovi a do tada je parola snadji se.
 
Nisam stigao da editujem ipak ima problema sa blicom, hoće da blinka ekran posle slikanja sa njim.

Probaću ovaj drugi...

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Radi blic sa ovom sto sam ja instalirao. Bukvalno skoro sve sto treba prosecnom korisniku radi.
Evo google drive link https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1-AD51vnePj833Zi3ptMYvmcqjxFx6Gm7?usp=sharing

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Ovo je super.

Indijac je malo odvrnuo sharpnes za jpg pa ima malo šuma u senkama ali samo ako gledate piksele na Pc monitoru. Na telefonu izgleda odlično!

Što je najvažnije blic konačno radi skoro kako treba :)
Uw objektiv +blic sada bez ikakvog laga, makro skoro da nema, a wide i dalje ima ali sada je podnošljivo.

Edit:

Makro ima malo problema sa WB, ali treba se poigrati kada bude bilo vremena..

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Polako sivuk, jos nisu zazivele gcam za ovaj model telefona. Telefon se tek pojavio pa da se vidi koliko je ljudima interesantan ovaj model telefona pa da rade i za njega gcam modove.
 
Pozdrav. Stigao mi danas Redmi Note 9s 4/64. Medjutim ima problem sa wifi-jem. Ne radi kako treba. Povezan je, ali ne moze da ucita podatke i slicno. Kada iskljucim wifi i ukljuci mobilne podatke, instant mi stizu poruke (messenger) i otvaraju mi se sajtovi i slike. Videh da je problem bio softverske prirode pre 11.1 verzije, a ja sam na najnovijoj, koja je 11.1. Da li je imao neko problema?

UPDATE: Greska. Bio sam na 11.0.1.0, ali mi je tek sada (posle 4-5h od zadnje manuelne provere) stiglo da ima update....
 
Poslednja izmena:
Meni to deluje problem do tvog interneta a ne do telefona. Da li do provajdera ili modema, rutera...
 
Azuriranjem softvera na 11.0.8 se resava taj problem sa wifi-ijem. Pa nije bas bilo do interneta, na drugi telefon sve radilo kako treba, na laptopu takodje. Verzije pre 11.0.8 imaju problema sa wifi-ijem, bas je za update 11.0.8 highlight fix za wifi.
 
Nazad
Vrh Dno