Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Probaj pecovanu verziju vibera,na ovom standardnom ima reklama koje mogu praviti problem.
 
Da li je i na 9s i na 9 pro kamera prednja ista ? Tj. da li je ista rupa, veličina, širina ?
 
Trebalo bi da su fizički skroz identični.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
 
Razlika je u brzom punjenju 30W naspram 18W i u glavnoj kameri 64MP naspram 48MP.Sve ostalo je identično...
 
Drug ima problem na redmi note 9 pro.Kada slika sa blicom proces traje desetak sekundi.Bez blica uslika odmah.Verzija softvera je 11.0.2.0 QJZMIXM.Ima li neko slican problem?
Komsija koji ima isti telefon,samo sa verzijom softvera EU nema taj problem.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Neka proba da resetuje kameru u opcijama aplikacije i neka obrise kes... :)
 
Pokušao sam da povežem telefon sa računarom preko zvanične Mi aplikacije i nikako ne uspevam u tome.Stalno javlja da treba da ažuriram telefon na najnoviju verziju,a on je već ažuriran.
U čemu je problem?

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
 
Npr,možeš da uradiš kompletan backup telefona i naknadno povratiš preko te aplikacije sve podatke nazad u telefon.
Ja sam nekako navikao da kad povežem telefon sa pc-jem da sve radnje obavljam preko fabričke aplikacije,koji god da sam brend telefona posedovao.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Drug ima problem na redmi note 9 pro.Kada slika sa blicom proces traje desetak sekundi.Bez blica uslika odmah.Verzija softvera je 11.0.2.0 QJZMIXM.Ima li neko slican problem?
Komsija koji ima isti telefon,samo sa verzijom softvera EU nema taj problem.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
To sam prvo probao.I dalje je bilo isto.Posle je proradila sama od sebe.Radila do jutros,i sad opet isto se desava.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Mozda da pokusa fabricki reset, ako mu nije cimanje... Ne znam da li moze biti neki hardverski problem, mada sumnjam. Ili da saceka novo azuriranje.
 
Npr,možeš da uradiš kompletan backup telefona i naknadno povratiš preko te aplikacije sve podatke nazad u telefon.
Ja sam nekako navikao da kad povežem telefon sa pc-jem da sve radnje obavljam preko fabričke aplikacije,koji god da sam brend telefona posedovao.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Pa, ne znam, ja suprotno nikad nisam radio bekap na taj nacin. Prikljucim tel na PC i vidim ga kao memoriju, kliknem dva puta i sve mi je tamo, samo copiram sve sto mi je potrebno i to je to. Pa kad instaliram drugi rom, samo te copirane foldere ponovo prebacim u tel i to je to.
 
Mozda da pokusa fabricki reset, ako mu nije cimanje... Ne znam da li moze biti neki hardverski problem, mada sumnjam. Ili da saceka novo azuriranje.
Resetovao je,opet isto.Znaci,bez blica normalno slika,sa ukljucenim blicom nekad radi normalno,nekad ne.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Evo i ja imam problem sa blicom kad se slika, odradi fokus upali blic i kad treba da se slika kao da ne moze da se klikne za slikanje. Kad se slika bez blica uradi fokus, ali kad se klikne za slikanje, ceka se jedno 5-6 sakundi da slika. Telefon sam vratio na fabricka podesavanja ali bezuspesno..
 
Isti problem sa blicom kod mene na 9s

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
To vam je onda softverski problem... Cekajte naredni update, nema druge.
 
Ja malopre probao moj telefon.Odradio fotografiju sa blicom u deliću sekunde :) .

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Pa eto, uporedite medjusobno na kojoj ste verziji softvera...
Mozda nije ista kod svih.
 
Miui global 11.0.3 i imam problem sa blicom

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Sad sam probao na majinom redmi note 9 pro i ovih problema sa blicom nema
Global 11.0.3
Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Global 11.0.8 je kod mene verzija.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Primećujem minimalan ali neprijatan lag pri ukucavanju brojeva za poziv, i zašto pobogu pritiskanjem slušalice ne izlazi tastatura nego je potreban još jedan korak?
Da li može da se podesi?

Inače prvi utisak je da bi sa ovim hardverom trebalo da bude sve malo brže i fluidnije?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ovaj V11.0.3.0.QJWEUXM je evropski global i to je poslednja verzija.
Ne da mi da uradim update na poslednji obican global.

Prijavio sam se za otkljucavanje

Ispao sam iz stosa, da li postoji drugi nacin da se flesne na obican global V11.0.8.0.QJWMIXM
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio u radnji gde sam kupio Note 9s, i decko je bio skroz korektan.. Pitao me dal hocu drugi isti nov mob ili da doplatim za Pro varijantu ili da mi vrati pare.. Ja sam uzeo isti takav mob nov, i problem sa kamerom resen, sa blicom slika bez problema.. pu pu da ga ne ureknem :D
 
Jel neko instalirao XEU rom na ovaj telefon?Jel isto ide preko twrp?Pitam,zato sto u nazivu ima "fastboot",pa me buni.
 
Fastboot je za mi flash tool a ono sto tebi treba za twrp je recovery.

Za koji model telefon gledas da radis custom rom?

Znam da je fastboot za mi flash tool (imam mi 9t pro sa xeu romom),ali jos nisam sretao custom rom da se flesuje preko mi flash tool.Treba mi za redmi note 9 pro.
 
Ja sam bio u radnji gde sam kupio Note 9s, i decko je bio skroz korektan.. Pitao me dal hocu drugi isti nov mob ili da doplatim za Pro varijantu ili da mi vrati pare.. Ja sam uzeo isti takav mob nov, i problem sa kamerom resen, sa blicom slika bez problema.. pu pu da ga ne ureknem :D
Koji rom sada imaš?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno