Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Da li se jos nekom pojavljuje u kalendaru podsetnik za vremensku prognozu i kako to iskljuciti?
Kad udjem u kalendar preko web-a nema te vremenske prognoze.
 
Poslednja izmena:
Jel neko na xeu romu i izlazi li update na nedeljnom nivou ili kako? Bacite link odakle skidate. Vratio sam se na MIUI, na ROS rom, ali ne mogu da pomerim wifi ikonicu i signal na desnu stranu status bara i sat mi na centru, malo mi bode oči to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Od poslednjeg updatea se promenila boja kad spustim status bar iz bele u crnu. To mi je problem kad mi npr stigne neki mail i izadje mi u gornjem delu preview gmaila gde su slova u mailu crne boje pa ne mogu lepo da vidim, moram da udjem u mail da bih lepo video. Probao da menjam teme, sve isto...

IMG_20190530_091241.jpg
 
Uključio ti se dark mode prilikom update-a. Prvo pogledaj da li imaš u opcijama negde da ga isključiš, ako ne onda instaliraj sa Google Play prodavnice aplikaciju pod imenom Themes for Telegram i u toj aplikaciji iskljuci dark (ili night) mode. Vratiće ti se onda sve to u normalu,a tu aplikaciju posle možeš i da obrišeš...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Pozdrav.
Jel kod nas ima neka šansa za akiviranje VoLTE i VoWIFI kod operatera.
Kod za aktivaciju stavke u podešavanju:
*#*#86583#*#* za VoLTE
*#*#869434#*#* za VoWIFI
Podešavanja/Podešavanja u SIM kartici.

Screenshot_2019-05-30-11-46-01-034_com.android.phone.png
 
Pie stable izašao u Kini. Znači uskoro će i global.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Predjoh jutros na rmn 7. Hvala svima na pomoci ovih par meseci. I sve pohvale za Cou i trud za sve :)
Pa se gledamo na drugoj temi :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Verovatno jer ima Camera 2 API otkljucan po default-u :D
 
Auu @gr-44
Sto to? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hahahaha :D
Pa pazi, jedan od razloga jeste cam2api...dosadilo mi cackanje, ionako sam sve počeo bas zbog toga...

Prvi razlog je neka buva koja mi skace po mozgu da je vreme za novi telefon [emoji23]
Da imam neki jak razlog, i nemam...rmn 5 u tip top stanju bez falinke, mlad u najboljim godinama hahaha :D ali eto, mladje sladje [emoji28]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Baš me interesuje kakva je kamera Gcam vs Gcam. Okači neko poređenje ako stigneš. Cenim da razlika nije velika uopšte uprkos "48" mpx.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Baš me interesuje kakva je kamera Gcam vs Gcam. Okači neko poređenje ako stigneš. Cenim da razlika nije velika uopšte uprkos "48" mpx.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mislis njegova i gcam? Mislim i ja da nije neka. Kako sam gledao snimke na yt, razlika je sto kod 48 mozes veci zum na slici i da i dalje vidis neke detalje, u suprotnom ugl isto.

Probacu svakako, samo jos da vidim koju gcam treba da instaliram, sta i kako :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mislio sam note 5 VS note 7 oba sa Gcam :D
Ako su oba u tvom vlasništvu i dalje hah

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne moze biti velika razlika, nije tolika razlika u hardveru kamere. Svakako nije pravih 48mp kod GM1 senzora kao na IMX586.

Ne vredi prelazak sa RN5 na RN7, malo se dobija, eventualno za 30-40e doplate, cisto zbog USB-c, boljeg GPU-a i lepseg dizajna.
 
Poslednja izmena:
Preko dana sigurno nema razlike, mada i u losijim uslovima ne verujem da je neka velika razlika. Naravno mislim na Gcam-Gcam poredjenje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Preko dana sigurno nema razlike, mada i u losijim uslovima ne verujem da je neka velika razlika. Naravno mislim na Gcam-Gcam poredjenje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

razlika je zanemarljiva koliko sam gledao (recimo ovde: https://www.youtube.com/watch?v=PETD4l-vgLI ).

tek za deo nijanse se rn7 bolje snadje u vecem delu low light situacijama (cak ne u svim), a video stabilizacija videa i audio su malo bolji na rn5.
gcam ne menja stanje mnogo. poboljsava low light za oba modela, ali izgleda malo daje "zuticu" na dnevnim slikama rn7 ponekad.
pricam o zadnjoj kameri, prednja me i ne zanima. :)

ali i dalje stojim iza toga da u par klikova u stock editoru se boje srede ako su malo bledje i eto ti razlike koju gcam pravi u svim situacijama osim sa dosta slabijim svetlom.

jedino sto bih ja voleo je shutter speed da mogu da kontrolisem. bas bi leglo da ga ima u full manual mode-u, makar i do 0,5s...
razocarao sam se kad sam sa sugavog r6 presao na rn5 i video da ga tu nema... (MADA, u manual mode-u ne radi HHT, tako da ajde, nije strasan gubitak onda). :)
 
Poslednja izmena:
Ja sa Havoca prešao na Xeu, dobri stari MIUI. Iz dosade sam prelazio na Havoc i da probam, ali ko bi rekao da će jedan okoreli Nexusovac ovako da priča za neki sistem. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nemoj to da mi pricas, iako Havoc radi kao doxa i znam da ce mi faliti neke stvari, sibnuo bih neki MiUI rom, nedostaje mi MiUI :D
 
Ovo bi trebali da je pie na eu stable upravo stigao.
d099371a5727368d6a7dd161d098e198.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Xeu pise da je na pie koliko vidim.
 
Čim je oznaka "P" poslije verzije a ne "O" znači da je Pie.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jeste, ima poboljšanja u fluidnosti sistema. Za početak magisk instalira bez problema i čini mi se da je stock kamera bolja.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Krenuo je i global stable pie.
Tačnije global stable beta pie [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni je stigao na miui kad sam usao da proverim a nisam "beta tester" - 1,6 gb, jedinsa stavka je "system: android 9".
a ostala je verzija 10.3.1.0.

dark mode, simpaticno za promenu, kamera rano da bilo sta kazem. mozda i hvata vise detalja na slabom svetlu, ali je mozda losija u izuzetno slabom.
nisam siguran i ne mogu vise ni da se bavim time. sve u svemu sve po starom manje vise (ko sto smo i znali). :)
 
Poslednja izmena:
Kako sad aktivirati camera2api? Kod mene neće ni jedna stara metoda.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno