Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Kako sad aktivirati camera2api? Kod mene neće ni jedna stara metoda.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Ove dve linije dodaj u build.prop ili sacekaj da okacim magisk pec kasnije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Radi sad [emoji106]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Odradio sam i ja update na Pie ali mi sada pri ulasku u TWRP traži da ukucam password. Koji je password zna li neko?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Imaš li password za zaključan ekran? Možda je taj. Ili od mi naloga. Jel se meni čini ili su boje dosta tamnije?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo je samo da bootujem twrp za Pie.. :d Sada instalirao Magisk ali mi se stalno restartuje čim uđe u sistem.. Da li treba i poseban Magisk za Pie?
 
Kod mene je 10.3.1.0 ali i dalje Oreo...
 
Flešovao Magisk Uninstaller pa onda flešovao najnoviji Magisk i sada sve radi normalno.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel moguće da su nas uskratili za najbolju opciju na xeu. Više ne mogu da se isključe sistemska obaveštenja. Sad mora da se gleda u bespotrebna obaveštenja koja zauzimaju mesto 24h dnevno.
e349e9aa3af5eabbf614deba51c63476.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Totalno su obavještenja na Pie promjenjena...

Inače koja je trenutno najbolja verzija gcam?
Postoji li 6 da sve radi na njoj? Ako ne, može link za 5.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo je samo da bootujem twrp za Pie.. :d Sada instalirao Magisk ali mi se stalno restartuje čim uđe u sistem.. Da li treba i poseban Magisk za Pie?
Ja ubacila odmah poslednji twrp i magisk da ne dođe do problema međutim sad mi ne čita usb preko twrp-a nikako. Moram sve da pakujem u telefon. Pre nadogradnje očitavao normalno.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne radi mi mobilni internet na Pie. Kada stavim APN sa kojim bi trebao da radi perfektno nema ga uopšte, sa APN sa kojim nikad nije radio kako treba radi kao prije, samo Viber..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja ubacila 3.3.1-0 taj im je poslednji. Probaću ovaj.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne radi sa posljednjom verzijom zvaničnog twrpa. Mora biti za Pie.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nisi ubacila twrp za pie.
https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397948209

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Radi sad, hvala. [emoji4]


Ne radi mi mobilni internet na Pie. Kada stavim APN sa kojim bi trebao da radi perfektno nema ga uopšte, sa APN sa kojim nikad nije radio kako treba radi kao prije, samo Viber..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kod mene se pojavio lte od apdejta. Pomislih da mi je fon poludeo kad ono pustili novu baznu stanicu na vipu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Koji najeb,posle ažuriranja na P (redovna OTA),WI-FI poludeo.
Neće da se prikači (probao na 3 rutera),kada dođe do toga da se poveže,vrati telefon na zaključan ekran a u not.baru nestanu simboli 4G i simbol mreže a pojavi se simbol kartice sa X u sredini (kao da nema kartice).
Pozivi i dolazeći pozivi SMS ostalo aplikacije,sve rade.
Napravim brisanje podataka iz fabričkog recovery-ja i onda pičvajz.
Krene sve lepo,prijava na MI,region,jezik i,i,i ni makac,neće da se poveže na Wi-Fi.
Pošto još nema P fastboot ROM-a,flešnem zadnji V10.3.1.0.OEIMIXM (Oreo),pre je završio nego što je počeo sa porukom successful 0,0s (opet ništa).
Setih se da imam neki stariji MiFlash,ubacim ROM,izbrišem mi folder i pođe,jedino sam se zeznuo što sam ostavio na clean all and lock,opet otključavanje bootloadera.
Sad sam na opet na 8.1 i sve OK.
 
Da li možda treba drugi APN za Pie, stvarno se u to ne razumijem? Znači kad stavim APN sa kojim mi je prije radio uopšte ne pali mobilne podatke.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Vratite ga na fabricka, apdejt je nesto zabrljao.
To bi najbolje bilo
Ja koristim pie betu vec par meseci, nema takvih problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam sa bete XEU prešao na Stable Pie.
Nikakvih problema nemam.
 
Ako je za utehu,isprve sam ponovo otključao bootloader. cheers
 
Nemam stvarno vremena i živaca da ponovo podešavam sistem i aplikacije nakon fabričkog reseta. Trenutno na telefonu imam oko 120 aplikacija...

Nije mi jasno kako na default VPN mobilni internet radi a kada ukucam drugi uopšte ne pali internet...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Skineš aplikaciju migrate-custom rom migration tool, dozvoliš pristup rutu, pogledaš kako se bekapuje i vraća bekap, iz twrp-a vraćaš podatke u telefon. Ranije mi je vraćao sva podešavanja na miuiu kakva su bila, sad ne znam da li hoće jer je pie pa se podešavanja malo razlikuju, ja sam sve ostalo podesila ručno. Neke aplikacije tipa fb msg, Google slike ne može da vrati u prvobitno stanje, njih deinstaliraš pa instaliraš ponovo, nema puno tih aplikacija. Ostale aplikacije whatsapp, telegram, eon itd vrati u prvobitno stanje. Prebacim te bekap podatke na flash i brišem sve sve iz telefona.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kamera peč za rn5 na MIUI pie.

https://drive.google.com/file/d/121NJAQ77tNwSmzY1bJmDS_pVmdZnVotl/view?usp=drivesdk

Šta radi?
-Pali cam2api i dodaje ostale potrebne linije za normalno funkcionisanje gcam porta
-Upotreba drajvera sa rn6pro za zadnju kameru (slike su bar meni lepše sa ovim)
-Upotreba modifikovanih drajvera za prednju kameru pa je samim tim eliminisan lag pri slabijem osvetljenju.
-Dodat 4k na obe kamere sa gcam
-Dodata podrška za h265 snimanje sa gcam (ko hoće nek uključi u podešavanjima)
-Sređen night sight na prednjoj kameri
-1080p 120fps slowmo. Za 720p240fps treba koristiti stariju 5.1 gcam
-Otključan manuelni mod u mi kameri i uključena gomila opcija.
-Upotreba pojedinih lib-ova za obradu slike sa mi9.

U pitanju je magisk modul i potrebno je da se koristi magsik 18.1+.

Apk i podešavanja koja koristim trenutno.

https://photos.app.goo.gl/KCV9C2npoSiFmaZA7

https://drive.google.com/file/d/1b3FL7tfzgtnmZID4r_rjah3adLePdFrB/view?usp=drivesdk

Javljajte kako vam se čini, u poređenju sa kamerom bez peča, bug-ove neke ako pronađete i slično.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ne moze 19.1 magisk? Meni nesto nije hteo Magisk 18 da radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
18.1+, znači svaki noviji od tog.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo je nešto najnovije?
Do sada sam tjerao onaj tvoj patch od 30+ MB i radio je vrhunski na GCam 6, bukvalno nikada nijedna crna prednja.

Ako je ovo novi probam svakako.
 
Tačno, ovo je najnovije za sad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A koju GCam6 preporučuješ?
Edit:
Sada vidjeh. Ovo je All in one rješenje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno