Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Meni su se pojavile linije, odnosno iscrta mi se okvir ekrana kada duze stoji na beloj pozadini i vidi se samo na tamnoj. Sta to ono bese?
 
Image retention. Imam ga od prvog dana. Ako si na miui stavis boje na cool ili eye comfort, mozes na min..i nema ga vise

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Od kad sam instalirao 10.2. ne pojavljuju mi se widgeti za radio i muzicki plejer (jetaudio) na zakljucanom ekranu. Gde treba da cackam?
 
Samo da javim da sam sa boot podigao twrp, flešnuo magisk, stavio gcam i patch (hvala puno @coavasic96!). Sve radi, magisk manager se sam instalirao. A ostao na stock romu i recoveryju. Javiću kad bude update da li je prošlo ok, možda još nekome posluži (kažu da treba iz magiska uraditi unroot pa onda install updatea pa kasnije opet root).
 
Samo da javim da sam sa boot podigao twrp, flešnuo magisk, stavio gcam i patch (hvala puno @coavasic96!). Sve radi, magisk manager se sam instalirao. A ostao na stock romu i recoveryju. Javiću kad bude update da li je prošlo ok, možda još nekome posluži (kažu da treba iz magiska uraditi unroot pa onda install updatea pa kasnije opet root).
Bez obzira što ti je stock recovery možda je ipak bolje da ugasiš OTA. Nek ti neko potvrdi da li će to što si zamislio da radi, ja mislim da neće.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako ima šanse za ozbiljan brick odmah gasim :) a ako samo misliš da neće raditi (npr. bootloop) onda se isplati probati! Miflash će srediti... valjda...
 
To valjda samo 'ispari'
Stavio sam, ne znam, isti k kao bez njega manje se masti ali videcemo

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Autonomija odlicna na MiUI 10.2.1.0 stable. Uglavnom na Wi-Fi, oko 1h na 4g. Po grafiku izgleda da je nesto cak i drzalo telefon "budnim" vise nego sto treba, a rezultat i dalje odlican.
Screenshot_2019-01-16-02-32-24-501_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2019-01-16-02-32-31-314_com.miui.securitycenter.png
 
Poslednja izmena:
Nećeš pogrešiti, evo kod mene prenoćilo staklo nestali svi mehurići, izgleda odlično. A bio sam skeptičan kad sam poručio.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Je l' ti ukralo delove ekrana ili pasent paše?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Skroz paše kako treba, hvata baš ceo ekran ali nije ni preveliko da ga podigne case od telefona ko ima.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Odlično. Onda ću ga i ja poručiti. Ovo koje imam mi krade brat bratu po mm sa svake strane ako ne i jače.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Novi Havoc 2.1

https://sourceforge.net/projects/havoc-os/files/whyred/

Device Changelog -
* Added MIUI Camera
* SELinux Enforcing
* Fixed WiFi Display (Cast)
* Fixed FM Radio
* Fixed PUBG Glitches
* Added MIUI offline charging animation
* Derp Kernel v4.3

ROM Changelog -
* Updated to v2.1
* Added January security patches
* Sound search tile improvements
* Music ticker improvements
* Added ambient display visualizer
* Added Lockscreen shortcuts
* Added Proximity check for power button torch
* Added Lockscreen clock styles
* Added options to hide lockscreen clock and date
* Added support for opus file format
* Added a few optimizations
* Fixed Statusbar Clock glitches and bugs
* Fixed Signature spoofing
* Fixed navbar swipe to back glitches
* Fixed keyboard settings crash
* Removed fireworks
* Some more stuff...
 
Kako radi sto se tice fluidnosti, u odnosu na mcaosp?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Fenomenalno. Sad sam već vise od nedelju dana na Havoc-u, sa stock kernelom nema ni najmanjeg štucanja.

Sad cu da flash-nem novu verziju, verujem da moze i dirty flash

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Kako radi sto se tice fluidnosti, u odnosu na mcaosp?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ma sve ti to generalno isto ako je AOSP source, bitan je dobar kernel a mcaosp-ov je dobar.

Ajde neka netko probat taj novi Havoc pa možda ga malo flešnem :)
I da, da li normalno radi camera2api sa Aleksandrovim patchom...
 
Fenomenalno. Sad sam već vise od nedelju dana na Havoc-u, sa stock kernelom nema ni najmanjeg štucanja.

Sad cu da flash-nem novu verziju, verujem da moze i dirty flash

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk

Jel nova verzija zipaligned i da li ima lagfix u sebi? Bez toga nemoj da fleshujes.
 
Uspeo je dirty flash, evo me na havoc 2.1.

Prvi utisci u ovih 15ak minuta - popravili su 4g indikatore, sad mi prikazuje pun signal kao i kod Miui-a, iako je signal oko 90dbm, dakle nema više praznih network bar-ova da se čovek istripuje da nema signal :)

Za Google Cam sam morao u build.prop-u da dodam liniju koda da bi proradila, i radi super, prednja, portret, sve.

Za sad jedini bug je što ne uspevam da uključim night light, no videćemo.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Treba pustiti da prodju barem dva azuriranja na Resurrection Remix-u. Cisto da se malo ispegla devetka.
Ja sam ranije takodje koristio Resurrection Remix, ali Oreo. Odlican posao rade momci.
 
Mofi kod mene postade Mof [emoji16]
4cb3736e9ac1004590527cf49cd8f99c.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
10.2 хеу испеглан брука...коначно....
793901eee86f7c968000e04eaa41921f.jpg


Ево Ево
 
Samo je meni dosta lošiji sot... 3h sota a ostalo još 44%, punjen prije 17h.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Meni bilo 7 ipo sati na 32%, okej je

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno