Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Nemoj tako detaljno, molim te [emoji16]
I jel ok, camera2api, gcam and stuff, sve radi?
Čini mi se sve na svom mestu :D Testiram je uz mcaosp kernel I imam osećaj da će baterija da traje. Cam2api aktiviran, gcam standardno uz peč radi mada ima naznaka da možemo dobiti prednju kameru za 6.1 uskoro. Neki Rus je napravio 5.3 kameru sa kojom radi prednja što znači da se može očekivati isto to i za 6.1 pošto su isti problemi. Neki u ruskoj grupi tvrde da nema ni crnih slika bež peča pa ko želi nek proba apk.
Pokušao sam juče da koristim miui, poslednji xeu i bruka koliko su optimizovali, radi odlično. Ali imam osećaj da su kameru ozbiljno degradirali na miui od npr miui 9 pa do sad... I gcam novi baš očajno radi u poređenju sa pie. Za sad mi je to jedini razlog što ne koristim miui.
https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/bulkin043_GoogleCamera5.3.015_4.apk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prijavljeni su neki bugovi u 2.2 Syberia verziji. Kažu ljudi da im UI crashuje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prijavljeni su neki bugovi u 2.2 Syberia verziji. Kažu ljudi da im UI crashuje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Đaba im kad tip više ne razvija, rekao i sam.
Makar sudeći po tim komentarima, pitaj boga kako oni ti flashaju. Mislim ako se pravilno flasha da nema brige.
 
Znam da više ne radi na ovom projektu. Verovatno su dirty flash radili. Je l' on sad počinje da radi na Lean OS za ovaj telefon?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam da više ne radi na ovom projektu. Verovatno su dirty flash radili. Je l' on sad počinje da radi na Lean OS za ovaj telefon?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Poprilično sam ubeđen da će raditi bar jednom mesečno. A svakako je rekao da će se vratiti i ja ovaj rom ali i raditi još neke.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovaj miui global ubija kako radi sad, nema laga nimalo, fsg odlican [emoji4]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne radi ti link, evo:
https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/bulkin043_GoogleCamera5.3.015_4.apk
Radi front portret hdr+, izgleda dobro.
Ajde, probam danas tu zadnju Syberiu 2.2...

Radi odlično ovaj gcam, prednja odlična, zadnja brza, pomislih da mi ne odradi hdr koliko je brza. Vratila sam se na xeu. Mnogo bolje rade gestovi i baterija duže traje. Presudilo je ono glupo obaveštenje o emitovanju operatera, na mcaosp i syberia ne može da se isključi, na xeu sve može. Šta koristite za merenje trajanja baterije? Ovaj miui lagi malo ili mi se čini.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Radi odlično ovaj gcam, prednja odlična, zadnja brza, pomislih da mi ne odradi hdr koliko je brza. Vratila sam se na xeu. Mnogo bolje rade gestovi i baterija duže traje. Presudilo je ono glupo obaveštenje o emitovanju operatera, na mcaosp i syberia ne može da se isključi, na xeu sve može. Šta koristite za merenje trajanja baterije? Ovaj miui lagi malo ili mi se čini.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Gsam battery stavi, free je ok.
Kakve su vam to obavjesti od operatera, mi to u HR nemamo ili ih ne dobivamo.

Da, eu ima 10.3 verzije 9.1.3 i 9.1.10, uopće nije zbunjujuće :)

Koja je razlika između Syberie 2.2 i Fan editiona 2.2? Osim navodno tih problema...
Već sam lud više od silnih ROM-ova. Jedino lošije od nedostatka opcija je previše opcija...

Šta moram backupirati u TWRP-u za kernel, Boot?
 
Poslednja izmena:
Ja nisam dobijao te obavesti od operatera gde sam na aosp romovima, jedino na miui u pocetku pa kasnije prestane.
Btw na beta romovima uskoro krece pita da se vrt
Fan se cesce apdejtuje, ima vise funkcija i camera2 je omogucena vec

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Te notifikacije stižu samo na 2g. Na Telenoru nisam to video dugo, a i kad sam zbog bat koristio 2g only našao sam nekako način da isključim. Izašao danas update za syberia official tako da bih sada ipak nju pre izabrao jer je official I dolazi sa sređenjim kernelom. Čekam da izađe xeu baziran na pie i da se vratim na miui.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gsam battery stavi, free je ok.
Kakve su vam to obavjesti od operatera, mi to u HR nemamo ili ih ne dobivamo.
Nemam pojma. Prvo mi se pojavilo jednom i prestalo. Onda krene svaki dan po 100x da stiže notifikacija, možda je do vipa. Na xeu mogu da se isključe sve te bespotrebne notifikacije. Nisam mogla da je isključim ni na global stable romu ranije.


Xeu poslednji 10.3?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Meni je najbolja ova stable verzija.
55b42a7aa289f7333cc355ddf49ec197.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Te notifikacije stižu samo na 2g. Na Telenoru nisam to video dugo, a i kad sam zbog bat koristio 2g only našao sam nekako način da isključim. Izašao danas update za syberia official tako da bih sada ipak nju pre izabrao jer je official I dolazi sa sređenjim kernelom. Čekam da izađe xeu baziran na pie i da se vratim na miui.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sad baš stavio Oficial Syberiu 2.2 :D, raspast će mi se ROM i RAM u mobu od flashanja.
Ako će mi raditi ovaj patch za Gcam koji mi radi na mcaosp-u onda ću ga pustiti par dana.

Ništa, ne radi mi proximity dobro, uopće ne gasi ekran kod razgovora...
 
Poslednja izmena:
Sad baš stavio Oficial Syberiu 2.2 :D, raspast će mi se ROM i RAM u mobu od flashanja.
AKo će mi raditi ovaj patch za Gcam koji mi radi na mcaosp-u onda ću ga pustiti par dana.
Flešni poslednji BBD 3.3 peč za kameru. Meni radi dobro, sam upali cam2api i doda sve potrebne linije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Radi bbd patch na syberia bez problema, nema bacanja crne slike na prednoj
@bojilica baci link za xeu [emoji4]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pitanje vezano za Titanium backup aplikacija.
Da li se može vračati sa jednog rom-a na drugi i da radi?
Tipa sa Syberie na mcaosp ili obrnuto?
 
Musko sam :) i na miui sam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne zameri, pogreši čovek :D

Koliko sam primetio do sada, neko nepisano pravilo je da što je veća zajednica iza rom-a (ili broj strana na xda mi je isto dobar reper), to je rom stabilniji za korišćenje. Taj syberia fan edition me je sad zaintrigirao, iako realno nema razloga da menjam Havoc koji je za sada besprekoran. Može li neko da mi potvrdi ima li na Syberia fan editionu opcija hide from recents u recents?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Ja sam na MIUI 10.2.1.0 stable, BL otključan. Pretpostavljam da ponavljam 100x postavljeno pitanje ali... najradije bih ostao za sad na ovome (i svakako ostavio stock recovery najviše zbog OTA) ali bih rootovao tel zbog npr. gcam i još ponečeg.
Je li moguće da je jedini način patch boot imagea iz magiska pa fleš istog preko fastboota?
Izgleda mi kao da ima previše rizika samo za root. I kako da budem siguran da sam skinuo pravi boot image, baš za moj tel?
 
Pozdrav svima.
Ja sam na MIUI 10.2.1.0 stable, BL otključan. Pretpostavljam da ponavljam 100x postavljeno pitanje ali... najradije bih ostao za sad na ovome (i svakako ostavio stock recovery najviše zbog OTA) ali bih rootovao tel zbog npr. gcam i još ponečeg.
Je li moguće da je jedini način patch boot imagea iz magiska pa fleš istog preko fastboota?
Izgleda mi kao da ima previše rizika samo za root. I kako da budem siguran da sam skinuo pravi boot image, baš za moj tel?
Ja mislim da ti je jednostavnije da skidaš full rom kad izađe update I flešuješ u twrp zajedno sa magiskom. A OTA isključiš. Svakako update izlazi jednom u mesec, mesec i po dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad jedno, smorilo me da ulazim u twrp svaki put preko cmd kompa-fastboot devices-fastboot recovery twrp.img sto mi nikada ne sacuva, vec kad power+vol dowm stalno ubaci u onaj njihov fastboot? A flesovao sam lazy flasher

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad jedno, smorilo me da ulazim u twrp svaki put preko cmd kompa-fastboot devices-fastboot recovery twrp.img sto mi nikada ne sacuva, vec kad power+vol dowm stalno ubaci u onaj njihov fastboot? A flesovao sam lazy flasher

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Power + vol up ti je za recovery. Da bi instalirao twrp za stalno, potrebno je prvo da butuješ twrp, pa onda da iz tog twrp-a opet flešuješ twrp.img. Ja kad hoću da uđem u recovery samo iniciram restart iz sistema i non stop držim vol up i on upadne u recovery xD

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Najgore mi je vraćanje podataka, podešavanje app, i slično. To me ubija ali pretpostavljam ako bi mi pobrisao user data flash nove verzije iz twrp-a onda bi i OTA pobrisao npr. kad izađe ver. 9.
Hvala u svakom slučaju.
 
Najgore mi je vraćanje podataka, podešavanje app, i slično. To me ubija ali pretpostavljam ako bi mi pobrisao user data flash nove verzije iz twrp-a onda bi i OTA pobrisao npr. kad izađe ver. 9.
Hvala u svakom slučaju.
Ne brišu ti se podaci dok ih ti ručno ne obrišeš iz twrp. Jedina mana u odnosu na OTA je što moraš ručno da skidaš i flešuješ.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nikad lošiji sot nisam imao..
9a032d04980c352b5a2f6129b643be8d.jpg
35a9ecdcfdb57969414115f820793f0b.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@mixi73

Izaberi neki od custom romova i kad za njega izadje update, samo iz twrp-a uradis dirty flash i sve ostaje kao sto je bilo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno