Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Da li jos neko ima problem sa detekcijom slušalica? Jedne na rade uopšte druge povremeno

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ima li ko problem sa notifikacijama Whatsappa na xiaomi.eu 8.2.1, iako sam dozvolio autostart i makao sva ogranicenja za bateriju, ponekad se desi da poruka ne stize uopste dok ne udjem u aplikaciju?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ima i treci korak, zakljucaj app u RAM.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel se meni cini ili ovaj unofficial Cardinal nije bas brz kao official? Na njemu mi je r5 franco.

I jel moze neka preporuka za oreo rom? Nesto najblize aospu, da nije poput aex ili omnije gde ima 300 podesavanja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To i ja tražim.

PixelExperience je najbliži tome, ali ima malo više google aplikacija. Onda AOSCP pa LOS.

Probaj KudKernel. Franco i Kud su kvalitetni.
 
Poslednja izmena:
To i ja tražim.

PixelExperience je najbliži tome, ali ima malo više google aplikacija. Onda AOSCP pa LOS.

Probaj KudKernel. Franco i Kud su kvalitetni.

Zile da li ovaj fles zip sto si ti postavio nedavno sto ispravlja interaktiv governor na franko kernelu isto vazi i za verziju 5?
 
Taj zip postavlja Franco interactive vrednosti na romovima sa enforcing SELinux-om (performace governor je default). Važi, samo pogledaj da li je promenio governor 10-15s posle butovanja.
 
Sa zadnjim 9.2.2.0 može bilo gde na slajderima da se stisne. Prethodno je morao da se vuče slajder. Volume npr
 
Ima i treci korak, zakljucaj app u RAM.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Uradio i to i opet se dešava. Koliko sad vidim uglavnom se dešava dok sam na mobilnom netu, na wifiu ne, a ne znam zasto, nema nikakve restrikcije za upotrebu mobile data

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
zna li neko koja je razlika u trajanju baterije izmedju 8.2.10.0 i 9.2.1.0 (SOT)? Generalno, koji su benefiti u realnom koriscenju, ne na papiru?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uradio i to i opet se dešava. Koliko sad vidim uglavnom se dešava dok sam na mobilnom netu, na wifiu ne, a ne znam zasto, nema nikakve restrikcije za upotrebu mobile data

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Idi u developer options i ugasi miui optimization, odradi reboot pa isprati onda...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To i ja tražim.

PixelExperience je najbliži tome, ali ima malo više google aplikacija. Onda AOSCP pa LOS.

Probaj KudKernel. Franco i Kud su kvalitetni.

Meni je sve po malo lagavo osim na tom PixelExpiriance romu,mislim na osnovu los 14.1 koji je kao da je fabricki napravljen za ovaj tel.Zna li neko da li je now playing opcija na pixel expiriancu isto sto i ambient play na aoscp romu,ako jeste onda meni nesto nece?
 
zna li neko koja je razlika u trajanju baterije izmedju 8.2.10.0 i 9.2.1.0 (SOT)? Generalno, koji su benefiti u realnom koriscenju, ne na papiru?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Mene zanima kakva je ti verzija 9.2.10

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Cudno, bice da je neki drugi problem kod tebe... Ako ugasis MIUI optimization, onda MIUI ne kontrolise nista... procesi rade kako oni hoce...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je sve po malo lagavo osim na tom PixelExpiriance romu,mislim na osnovu los 14.1 koji je kao da je fabricki napravljen za ovaj tel.Zna li neko da li je now playing opcija na pixel expiriancu isto sto i ambient play na aoscp romu,ako jeste onda meni nesto nece?
Šta znam, meni nije pouzdan PE dev. PE od Adesh15 dosta bolji sa Franco kernelom. Taj ambient play mi nikako nije radio. Na AOSCP ga nisam probao.

A što se tiče kernela, kome je stalo do menjanja, Franco i Kud su dobri. StormGuard i ElectraBlue mogu da prođu.

A na LOS14.1 i nema potrebe menjati stock kernel. I dobro si napisao, kao da je fabrički. Nadamo se da će i LOS15.1 treble biti takav :)
 
Šta znam, meni nije pouzdan PE dev. PE od Adesh15 dosta bolji sa Franco kernelom. Taj ambient play mi nikako nije radio. Na AOSCP ga nisam probao.

A što se tiče kernela, kome je stalo do menjanja, Franco i Kud su dobri. StormGuard i ElectraBlue mogu da prođu.

A na LOS14.1 i nema potrebe menjati stock kernel. I dobro si napisao, kao da je fabrički. Nadamo se da će i LOS15.1 treble biti takav :)

Na ovom aoscp romu radi dobro cak i domace pjesme prepoznaje :) dok na piksel ekspiriansu nece ni stranu ni nista.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180306-184249.jpg
    Screenshot_20180306-184249.jpg
    242.4 KB · Pregleda: 173
Sa mi globe se pre izvlacio bolji sot u odnosu na xiaomi.eu ali je kod mene svaki, ali bas svaki build imao frejm drop

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
@spaxon, u skrolu kroz setings najvise... Nekako mi xiaomi.eu mnogo bolje klizio

@Dar Adal, znaci samo global developer ima nove notifikacije, je l'?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Posle duze vremena ponovo sam na mi-globe rom. Kod mene nema nikakvog frejm dropa... Super je miui, dobra promena i prijace mi posle ko zna koliko meseci. Xposed (sdk 24) modul iz magiska radi kako treba, sve je odlicno i bas mi se sve svidja na Miui...

Sent from my Redmi Note 4x
 
^Pretpostavljam da sam uvek natrcavao na takav build, losa sreca :)

Koja je fora sa onim LOS for microG sto si kacio?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Baterija odlicna
589a39c4a9e22594dd6c740f40a37948.jpg
1ae91fe0e0cda7800306e718d3abe581.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako odlicna kada ti telefon ne ide u deep sleep.Vidis punu liniju na Awake...to znaci da je budan stalno...cak i kada je ugasen ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^Pretpostavljam da sam uvek natrcavao na takav build, losa sreca :)

Koja je fora sa onim LOS for microG sto si kacio?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Dolazi sa MicroG gapps koji ti daju pristup google servisima (lokacije, GCM za notifikacije itd.). Znači nemaš google-ove servise i closed source proprietary apps itd.
 
^Hvala Zile, moracu da probam :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako odlicna kada ti telefon ne ide u deep sleep.Vidis punu liniju na Awake...to znaci da je budan stalno...cak i kada je ugasen ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Primetio sam to neka aplikacija ga budi ali sve na svemu opet je odlicna ipak 9h sot nije malo
 
Ne budi ga, drzi ga stalno budnim. Ne dozvoljava mu da ide u deep sleep.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno