Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

AEX jeste upravo to, sredina izmedju LOS-a i RR-a.

Eto ti ParanoidAndroid. Izbacili source za PIE i Color Engine, odmah su drugi ubacili u svoje ROM-ove. Ok, open source je to, ali zna se ko je sta napravio.

Zavisi sta je za tebe savrseno :D Nekome sto bolje performanse bez puno modifikacija, ili ROM sa puno opcija kao RR.

Neko koristi goli AOSP-CAF rom, pa se ne zali :)

To sto si iskusii je do dev-a, ne do ROM-a. Ovaj lik sto radi ROM @thp1997 je po mom misljenju bolji dev i aktivniji je.

Od svih custom romova, ja sam najvise Slim koristio na Samsungu i LG-u, kao i na Nexus 4 :)

RR nikad nisam, tj probao sam, kad sam video da je tu sve sto postoji od svakog, odmah je pao fleskanje Slima :)
 
Ja isto koristim vec 2,3/dana RR dobar rom, jedino sto sam imao jedan restart ne znam zbog cega..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
2 soft reboot-a na aex-u u roku od pola h...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Od svih custom romova, ja sam najvise Slim koristio na Samsungu i LG-u, kao i na Nexus 4 :)

RR nikad nisam, tj probao sam, kad sam video da je tu sve sto postoji od svakog, odmah je pao fleskanje Slima :)

Slazem se, Slim je odlican ROM i za RN4, ali... Prestao sam da ga koristim jer mi je smetalo sto nema integrisan Volume Playback control i dt2s on status bar. I stock recents je pregledniji od slim recents-a, barem meni :)
 
@dkrstic
Sve zavisi kako koristiš telefon. To što piše 5h left ne znači ništa, možeš da ga svučeš za par desetina minuta,samo ako se zainatiš :D
Okači i History detail ss..
 
Svaki rom je dobar, a bolji je onaj koji ima bolje sredjen kernel ;)
Meni RR radi dobro, stvarno nemam zamerki...


Sent from my Redmi Note 4X
True. I second that. :)
Tamo gde je najbolji sot i stand by time i temp - taj je najbolji. Performanse i opcije... više manje.
Na drugom mestu mi je ozbiljnost deva.
Mada, posle 5 godina flashovanja najbolja iskustva imao sam sa atl4ntis - cataclysm za nexus4/5, to je bio dev, dok ga ne oteraše sa xda...:-(
 
Koja je ovo color thema?

AEX ostaje na Substratumu ili će ubaciti color engine?
 
@dkrsic
Hvala, aproximativno 97% si bio na WiFi.
Zbog toga se uvek čudim kako izvlačite toliki sot, uz svo trajanje baterije na data.
 
crDroid official evo jos ga nisam napustio cak 10 dana, fluidan, brz, stabilan, ima puno opcija meni vaznih i bitnih (sem tog PA color engine, voleo bih i to da ima). Nisam jedini koji ga hvale, pogledajte 2-3 stranice unazad [emoji6] Jedno pitanjce, da li je neko skoro probao MoKee rom, sta kaze i veli da li se nesto promenilo u skorije vreme?

Sent from my Redmi Note 4X
 
MoKee ROM je isti LOS, ali na steroidima, ispod haube optimizovan. Ne svidja mi se sto je deodexed.
CrDroid, nisam video ruzniji ROM (boot animation, system apps ikonice, sistemska resenja itd)[emoji23]

@r!sc! mislim da ostaju na substratum
 
Poslednja izmena:
Baš sam mislio da kažem da je Swift, ja ga isto koristim, ali black :)
 
Verovatno najbolja Substratum tema. PitchBlack isto nije losa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
MoKee ROM je isti LOS, ali na steroidima, ispod haube optimizovan. Ne svidja mi se sto je deodexed

Zar nije bolje kada je deodexed? Ako se dobro sećam odexed može da ima manje modifikacija, ali kao brže radi sistem dok deodexed može više modifikacija, ali slabiji rad sistema (doduše ne baš puno, niti da se oseti)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kako za koga bolje :D

Sve si lepo napisao, a na nekim romovima se ta brzina i oseti. Na HTC-u sam to osetio (slabiji I/ O throughput itd), ovde ne, jer je vecina odexed.
 
CrDroid, nisam video ruzniji ROM (boot animation, system apps ikonice, sistemska resenja itd)[emoji23]

Ih, ajde da je neko drugi to napisao [emoji1]
Sve se to da srediti, pa i boot animation (koji je meni simpatican), ovo ostalo je boza (nova launcher sa icon pakovima koje odradim u apsolutno svakom romu).

Mokee bi trebalo probati, za koji dan cu sigurno, pa se vracam na globerom da vidim sta se desava sa miui 9, a najverovatnije nakon svega toga sledi cist prelazak upravo na crDroid latest. [emoji14]

Sent from my Redmi Note 4X
 
Wifi signal prilicno bolji na aex nego na miui

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moraš otključati bootloader, flešovati twrp recovery pa onda iz njega flešovati magisk ili supersu da bi rutovao.
 
Otkljucas bootloader, ubacis tel u fastboot, flesnes twrp iz adb-a, butujes twrp, fles lazyflasher ako hoces miui da koristis, fles supersu, wipe kes i dalvik... To bi bilo to

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
samo da javim da sam se danas ponovio sa redmi note 4x 3/16 o kojem sam jučer pričao. dobio sam ga za 135evra i godinom pisane garancije, tako da mislim da je dobra kupovina. odma sam dobio OTA ažuriranje na nougat, pa me zanima treba li kod miui-a raditi fabrički restart nakog nougata i kako se to radi na 4x. voleo bih iz recovery-a to odraditi ako se moguće i ako je sigurno :).
 
Pa ja uvijek radim factory poslije apdejta na novu verziju androida.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Najverovatnije ću kupiti ovaj telefon jer su mi ga mnogi preporučili kao best buy do nekih 150e. Moji uslovi su bili da je nov, sa što boljom baterijom, uz umereno korišćenje (razgovor, poruke, malo internet - koristim jednu karticu mts postpejd), bez igrica, gledanja yt, slušanja muzike... E sad zbog različitih modela ovog telefona morao sam da napravim još neke kriterijume, a čitajući ove strane zaključio sam da je najvažnije (ispravite me ako grešim): da procesor bude snapdragon 625 (zbog dužeg veka baterije). E sad taj LTE800 (znači global verzija), da li je meni potreban zbog boljeg prijema signala (živim u unutrašnjosti, a i često idem u planinske krajeve gde je lošija pokrivenost, koristim 064)? Ako jeste potreban znači moj izbor pada na global 3/32, zar ne?
A ako nije, onda 4x (s625) ali da li sa 3/16 ili 3/32 za ovog nezahtevnog korisnika?

Kamera mi nije baš preterano bitna, ali što ne bih voleo da bude sa tim boljim senzorom (to je sony kako sam uočio u prethodnim postovima). Da li je taj senzor klasifikovan po modelima fona ili dolazi nasumično?

I da li bi trebao da imam još neki kriterijum u vezi izbora modela kod ovog telefona, ili možda imate preporuku za neku drugu marku/model? :)
 
Nazad
Vrh Dno