Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Iz zezanja sam rutovao poslednji global miui, ukljucio camera2 api i probao ovu kameru iz posta
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=564748&st=2580#entry63839056

hdr+ radi i na stock miui znaci.

Javljaju se one svetle tackice u mracnim delovima,kao kod nekog sto je okacio primere skoro... to mi se javljalo i na nexus 5x sa onom modovanom kamerom sa pixela, secam se...ali se posle onog obradjivanja odmah posle slikanja te tackice sklone... Znaci kada bi sredili da se sklanjaju i ovamo, ne bi ih ni bilo i bilo bi ok. Ovako mi se ne svidja, za sad.
 
@Zile995

Koliko je min freq na AEX-u za GPU ?
Cini mi se da sve ispod 320 ima poprilican lag na TT i u browseru?
I dalje sam na RR-u, ali testiram ElectraBlue kernel...pa me zanima na AEX koliko je setovan...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
133MHz je min. Max 650MHz. 320MHz drzi u idle-u, tako je podesen initial-pwrlevel u sorce-u zbog boljeg scroll-a i performansi, verovatno.

Evo ss:

fb484288bf27af9d9355292677379bf8.jpg


Iskljuci adreno idler, on pravi problem na ElectraBlue, ima neki bug. Ili probaj neki drugi kernel, PriimaMido/Faust/M-Kernel.
 
Bezveze sam flesnuo ovaj, rekoh cisto malo da promenim, da vidim jel ima neki napredak...Na 133mhz skrol je uzasan... Na 320 i 400 sve lepo klizi...
Videcu, igram se malo...pa me cisto zanimalo, cenio sam da je 320 na AEX, to je sweetspot definitivno.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da, definitivno. Uz onaj adreno idler vise secka, njega uvek gasim.

Recimo, Mido Kernel test verzija ima 100MHz umesto 133MHz, u idle-u pada na 19MHz mislim, cim dodirnes ekran skace na 216 ili 320, ali je i dalje smooth. Vidim zale se na ElectraBlue.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa desavalo mi se na def.RR zakuca na nekoj freq. i nece da podigne i onda uzasno secka ... To se bas primeti prilikom otkljucavanja, na TT i u browser-u.. Procitao sam negde da AEX ima GPU boost, to je dobra fora. Poslusao sam te i ugasio sam adreno idler , pa cu ispratiti kako se sada ponasa...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ta radi i na miui sa editovanjem build.prop... Odradicu posle miui stock vs hdr+ pa cu okaciti

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ja koliko vidim kamera na miui 9 je dosta bolja od hdr kamere

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moguće. Negde ptočitah da će baciti akcenat na kameru i kvalitet snimaka u okviru MIUI9.

Btw, Lineage se već priprema za Android 8 [emoji4]
 
Koji Note 4 uzeti? U Kini sam trenutno i imam još par dana da se odlučim.
Dajte preporuku šta je po vama najbolje?
 
Redmi Note 4 Global 3/32 (sa sd625)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
+1

Bitno ti je samo da je SD625, ma da ne znam da li oni u Kini prodaju ove sa Global romom...
 
narode, pozdrav svima!

zanima me postoji li globalna verzija redmi note 4 sa 16gb interne memorije (3/16gb)? jedan pouzdan prodavac (ne bih ga imenovao) mi tvrdi da ima tu verziju, da na kutiji stoji ona oznaka "global version", ali negde sam čitao da ne postoji global verzija 3/16.

ko je u pravu?
 
Koliko sam procitao ovdje, takva verzija ne postoji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moze biti samo ovaj kao moj Note 4x valjda. Kineski verzija, samo sa globalnim romom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tu oko 9… Ako mozes uzmi 32 verziju, ako ti je bitan lte 800… uzmi Note4 global 3/32

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
znači definitivno onda to nije note 4 global verzija, nego 4x. neću čoveka da napadnem, verovatno je pogrešio. hvala vam!

recite mi ima li još problema sa mrtvim pikselima i žutim mrljama u uglovima ekrana? ili su to bile boljke prvih serija?
 
Ovaj ti telefon gazi sve u svom segmentu. Moj je sa aliexpressa i ekran je fantastican

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Iz Crne Gore sam ja, kod nas je do ima desetak dana, moglo da prođe sve ispod 150 e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vrh Dno