Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

A ja ga izbegavam, ne ide mi nekako uz interfejs. Pre mi je bio obavezan.

Nerviraju me samo ove Google aplikacije. Sve sem Gmail i YouTube bih obrisao ali ne može, sistemske... Na kraju sam morao Xiaomi-eve duplikate da brišem, tipa Browser, Music.

Jel nekome stigao sa otključanim bootloader-om?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A ja ga izbegavam, ne ide mi nekako uz interfejs. Pre mi je bio obavezan.

Nerviraju me samo ove Google aplikacije. Sve sem Gmail i YouTube bih obrisao ali ne može, sistemske... Na kraju sam morao Xiaomi-eve duplikate da brišem, tipa Browser, Music.

Jel nekome stigao sa otključanim bootloader-om?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Otključan možda samo ako su domaći prebacivali kineza na global. Komplikovan je proces da bi se neko gnjavio unapred.
 
Meni a i po forumima spominju da 4X stize otkljucan, i nije nista menjano po pitanju SW. Originalni je.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To sam i ja pročitao. Mislim da ću ovih dana kad ugrabim vremena podneti zahtev za unlock.

Elem, ima li neko provereno staklo da lepo stoji na ovom 2.5D displeju? Da ide baš od ivice do ivice, možda čak i zaobljeno pri krajevima.

Futrole ću naručiti Cafele i MSVII frosted. Najviše su mi se svidele, a i cene su korektne. Ukupno 7$ čini mi se.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel nekome stigao sa otključanim bootloader-om?



Otključan možda samo ako su domaći prebacivali kineza na global. Komplikovan je proces da bi se neko gnjavio unapred.



Meni a i po forumima spominju da 4X stize otkljucan, i nije nista menjano po pitanju SW. Originalni je.

Pričali smo o tome na prethodnim stranama, svi 4x izgleda da dolaze sa fabrički otključanim bootloaderom. Kidence je to pomenuo, a i meni je stigao sa fabrički otključanim bootloaderom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je Boe, tj onaj NT35532 ekran i OK je.

Dosao je sa 8.1.1.5. Ono sto je zanimljivo je da je u telefonu model Note 4, a ne Note 4x. Malo sam guglao i nadjem da isprva nije postojao Global ROM, pa su ubacivali Note 4 ROM. Nadogradnju na 8.2.4.0 sam uradio preko MIUI updater, ali sam morao svuci kompletan ROM. Nadogradnja nije obrisala podatke.

Neki dan sam ga rutovao. Bootloader je vec bio otkljucan.

Neki dan sam ostavio upaljen GPS i GoogleMaps dok sam putovao. Za 1h3m je skinuo 8% baterije

Nisam dugo bio na 8.1.1.5. Na 8.2.4.0 mi ponekad ugasi WiFi i BT. WiFi u opcijama je podeseno da ostaje aktivan i kad je telefon u sleep modu. Neki savet?
 
Gasi kada pokrenes CIT(kada tapkas na kernel), pisao sam vec o tome.
Vecina 8.2.x.x update-ova za Xiaomi je povucena zbog zalbi pojedinih korisnika na pregrevanje telefona, sporo punjenje i battery drain. I dalje ispada da je 8.1.15.0 najstabilniji, zato i dalje ima samo ta verzija da se skine.Generalno prelazak na 8.2.x.x ima dosta ispravki "ispod haube" u odnosu na 8.1.x.x pa je negde zapelo.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da se javim i ja kao korisnik ovog telefona ali sa MTK verzijom..Kupio sam ga pocetkom januara,3/32,crni sa obe strane..Jedinu zamerku koju sam imao to je veca potrosnja baterije,i to me izludjivalo da mi skine bateriju za 12h 65% a nista posebno nisam koristio telefon,bez igrica,uobicajene stvari,viber,poruke,pozivi,malo interneta..Posle mesec ipo dana na predlog se prebacim sa "stable roma" na "developer rom",poiskljucujem sve googlove aplikacije sem Drive koji koristim i "voice" koju ne mogu da iskljucim..Zatim sam ukljucio restrikciju (ogranicenje) za sve aplikacije koje rade u pozadini,i tako sam uspeo da smanjim potrosnju baterije koliko toliko da bude podnosljiva,za sad sam zadovoljan mada ni sad nisam bas odusevljen jer ocigledno je MTK veci potrosac,ali je mizerija da ovako jaku bateriju jede tako brzo..Sve ostalo mi savrseno radi,apsolutno nemam nikakvih problema,ni sa pixelima,mikrofonom,nista..Zaista radi kao munja,jos ni jedan bag nisam imao..Cak sam u zadnje vreme ubacio 4-5 igrica,imam problema sa ledjima i manje sam pokretljiv pa tako ubijam slobodno vreme..Ni jednog momenta nije zabagovao..Stvarno nisam verovao da ovaj model moze ovako lepo raditi za 170 evra koliko sam ga u to vreme platio od dilera iz N.Sada preko KP...

P.S.Ako neko zna neko jos bolje resenje,odnosno podesavanje da se bateriji jos manje smanji potrosnja putem nekih podesava neka napise,mislim za MTK verziju..Kartica mi je od MTS 4g,menjao sam je..MEdjutim desi se kad pricam sa nekim da se prekine na sekundu,da me ne cuje,o cemu se radi?

Evo slika iz carnela:
Screenshot_2017-05-04-13-34-38-032_com.longcheertel.cit.png
 
Gasi kada pokrenes CIT(kada tapkas na kernel), pisao sam vec o tome.
Vecina 8.2.x.x update-ova za Xiaomi je povucena zbog zalbi pojedinih korisnika na pregrevanje telefona, sporo punjenje i battery drain. I dalje ispada da je 8.1.15.0 najstabilniji, zato i dalje ima samo ta verzija da se skine.Generalno prelazak na 8.2.x.x ima dosta ispravki "ispod haube" u odnosu na 8.1.x.x pa je negde zapelo.

Sent from my Redmi Note 4X
Nikakav battery drain niti pregrevanja. Samo danas kad je bio na suncu u kafiću, pa je izbacio obaveštenje da je na 45 stepeni. Sem toga sve kul. Ni na punjaču se ne greje. A i rom radi lepo, samo zvuk za dolazeći sms zeza.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gasi kada pokrenes CIT(kada tapkas na kernel), pisao sam vec o tome.
Vecina 8.2.x.x update-ova za Xiaomi je povucena zbog zalbi pojedinih korisnika na pregrevanje telefona, sporo punjenje i battery drain. I dalje ispada da je 8.1.15.0 najstabilniji, zato i dalje ima samo ta verzija da se skine.Generalno prelazak na 8.2.x.x ima dosta ispravki "ispod haube" u odnosu na 8.1.x.x pa je negde zapelo.

Sent from my Redmi Note 4X

Ne secam se da sam ulazio u servisni meni mada nije iskljuceno. Praticu narednih dana...
 
@Pavell
Nerealno x20 vuče struju ,sada da li je do njega ili xiaomia ,kome sva jezgra faktički stoje stalno upaljena, je veliko pitanje.
 
Da se javim i ja kao korisnik ovog telefona ali sa MTK verzijom..Kupio sam ga pocetkom januara,3/32,crni sa obe strane..Jedinu zamerku koju sam imao to je veca potrosnja baterije,i to me izludjivalo da mi skine bateriju za 12h 65% a nista posebno nisam koristio telefon,bez igrica,uobicajene stvari,viber,poruke,pozivi,malo interneta..Posle mesec ipo dana na predlog se prebacim sa "stable roma" na "developer rom",poiskljucujem sve googlove aplikacije sem Drive koji koristim i "voice" koju ne mogu da iskljucim..Zatim sam ukljucio restrikciju (ogranicenje) za sve aplikacije koje rade u pozadini,i tako sam uspeo da smanjim potrosnju baterije koliko toliko da bude podnosljiva,za sad sam zadovoljan mada ni sad nisam bas odusevljen jer ocigledno je MTK veci potrosac,ali je mizerija da ovako jaku bateriju jede tako brzo..Sve ostalo mi savrseno radi,apsolutno nemam nikakvih problema,ni sa pixelima,mikrofonom,nista..Zaista radi kao munja,jos ni jedan bag nisam imao..Cak sam u zadnje vreme ubacio 4-5 igrica,imam problema sa ledjima i manje sam pokretljiv pa tako ubijam slobodno vreme..Ni jednog momenta nije zabagovao..Stvarno nisam verovao da ovaj model moze ovako lepo raditi za 170 evra koliko sam ga u to vreme platio od dilera iz N.Sada preko KP...

P.S.Ako neko zna neko jos bolje resenje,odnosno podesavanje da se bateriji jos manje smanji potrosnja putem nekih podesava neka napise,mislim za MTK verziju..Kartica mi je od MTS 4g,menjao sam je..MEdjutim desi se kad pricam sa nekim da se prekine na sekundu,da me ne cuje,o cemu se radi?

Evo slika iz carnela:
Pogledajte prilog 228304

better battery stats i wakelock detector aplikacije pa onda provalis sta ti trosi bateriju.
E sad, u zavisnosti od toga dokle si stigao sa rootom (ako isti uopste planiras) onda razmisli o xposed zbog amplify modula. Greenify se podrazumeva kada root (radi i bez root, ali ne tako dobro).
Uz titanium backup mozes da zamrznes sve sistemske aplikacije koje ne koristis (mozda neka mi glupost vuce nesto), a imas i icebox app (mozda nije obavezan uz greenify, ali nece smetati)

za prvi put izgleda kao nesto strasno komplikovano, ali je zapravo laganica.
 
Zna li neko kako da se poboljša scroll u miui 8240? Nekako mu mnogo treba da odskroluje na dno kad je dugačka strana.
 
Probaj da aktiviras u dev.options "force gpu rendering"...pa vidi jel ima poboljšanja.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Probaj da aktiviras u dev.options "force gpu rendering"...pa vidi jel ima poboljšanja.

Sent from my Redmi Note 4X
Sad jesam. Stvarno, čini mi se malo bolje, živahnije, kad ima mnogo texta na strani. Mereno na tapatalk i b92.

Nego, stoji mi memory optimization na middle, a Turn on MIUI optimization na off. Jel da isključim i ovo middle na off?
 
Poslednja izmena:
Koristi li neko zaštitno staklo? Koje, kako stoji? Teško mi da je da zamislim nešto što izgleda iole prihvatljivo na ovom 2.5D displeju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
better battery stats i wakelock detector aplikacije pa onda provalis sta ti trosi bateriju.
E sad, u zavisnosti od toga dokle si stigao sa rootom (ako isti uopste planiras) onda razmisli o xposed zbog amplify modula. Greenify se podrazumeva kada root (radi i bez root, ali ne tako dobro).
Uz titanium backup mozes da zamrznes sve sistemske aplikacije koje ne koristis (mozda neka mi glupost vuce nesto), a imas i icebox app (mozda nije obavezan uz greenify, ali nece smetati)

za prvi put izgleda kao nesto strasno komplikovano, ali je zapravo laganica.

Drugar ne bih ga rutovao,a iskreno i nisam neki strucnjak za te stvarcice oko telefona..Pola ovih fraza sto koristite ne znam sta znaci i o cemu pricate..Ima li neko resenje a da se ne mora rutovati MTK?I ako imas predstavu sta moze da bude sto mi u toku razgovora secka na sekundu-dve,na primer jednom se dogodi dok razgovaram..pa sledeci razgovor moze da se desi a nekad i ne?Promenio sam cak i karticu,uzeo 4g,i opet mi nekad kazu da secne dok pricamo..I jos jedno pitanje,kad aktiviram poziv i ukljucim spikerfon,nekako mi se slabo cuje,a pojacano je na max..Ima li neka aplikacija ili nesto da bude glasniji zvucnik,treba mi zbog voznje da ne bi drzao telefon na uvu zbog pubova..
 
Koristi li neko zaštitno staklo? Koje, kako stoji? Teško mi da je da zamislim nešto što izgleda iole prihvatljivo na ovom 2.5D displeju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Milose ja kad sam u januaru kupio telefon narucim i staklo preko KP koje se prilicno lepo uklapalo ako se moze tako nazvati,mada se videlo po 2mm do ivica da ne moze pokriti zbog 2.5d zakrivljenog..I tako sam ga gledao mesec dana do pocetka februara i samo mi je to staklo naruzivalo izgled celog telefona i ja ga skinem,do dana danasnjeg se nisam pokajao jer se staklo stvarno ne moze ogrebati,imao sam prilike da se slucajno ogrebe ali nema jednu jedinu tackicu na ekranu da se izgrebalo..Ne znam sa cim su ga premazali ali su se lepo pobrinuli Kinezi za to..Imam nillkin case,koji posebno daje smek celom telefonu,postavljam sliku ispod da vidis koju nilkin fotrolu imam ali moj mob je potpuno crn,nije kao na slici..Ako se odlucis za ovu nilkin neces se pokajati ni jednog momenta,nekako mi u gumenim fotrolama izgledaju siromasno,za moj ukus..
1476242984488070.jpg
 
Upravo zato i pitam za stakla. Možda se prevarim pa naručim neko sa Aliexpressa ali sumnjam.

Što se tiče futrole, našao sam MSVII frosted, dosta slična ovoj Nillkin. Inače meni omiljena futrola upravo ta Nillkin, ali eto, nešto me teralo da probam ovu MSVII. Izgleda baš lepo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
našao sam MSVII frosted, dosta slična ovoj Nillkin. Inače meni omiljena futrola upravo ta Nillkin, ali eto, nešto me teralo da probam ovu MSVII. Izgleda baš lepo.


lepo izgleda i ova tvoja,kako lezi u ruci,nemas osecaj da ce iskliznuti?Ova moja lepo lezi u ruci,imas zbog nje osecaj sigurnosti dok drzis ceo telefon..Mada telefon bez ijedne futrole je katastrofa klizav,ispao bi mi posle 10 minuta iz ruku..
 
Mislim da je klizavija malo od Nillkin ali bolja nego go telefon. Mada ja sam veliki protivnik futrola. Kvare i izgled i osećaj u ruci. Tek mu je prvi dan pa mi je za sad u futroli, ali vremenom...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cekajte koja optika na kameri je bolja po vama samsung ili sony?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@lowlight, Isto ***nje. Optika je ista, kinesko ***no qfilm, senzori su razliciti, ali slicnog kvaliteta. Negde bolji sony, negde samsung, ali daleko do dobrih slika (matori lg g2 i dalje nedostizan za redmi), tako da zanemari. Ako te bas zanima - potrazi poredjenja slika. A i to ti jedino vredi ako mozes sam da biras koja kamera/ekran, a ne sta ti daju.
 
Meni juče stigla sa Alija Cafele futrola za 4x, prezadovoljan, odlično leži u ruci, kvalitet odličan, telefon nema veće dimenzije..

20170504_202952.jpg 20170505_080311.jpg 20170505_080320.jpg 20170505_080331.jpg 20170505_080325.jpg
 
Poslednja izmena:
^Odlično izgleda. Istu sam ja naručio za moj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel koristi neko neki drugi rom osim miui- a na 4x?

Послато са Redmi Note 4x
 
RR je brutalan...Ja sam cim je izasao official RR 5.8.2 presao, radi odlicno.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Također sam na RR od kad ga imam i prezadovoljan sam.
Jedino što me nervira je to da za Nougat još nema exposed.
bb9df6b36b1d817e74eb619087f8de3b.jpg
3e77dcdcbd6f1381cea240e2e632a2ab.jpg
 
Obozavam RR romove,probao sam juce 5.8.3 ali mi nije radio Fp pa sam se vratio na Aex v4 7.1.2 rom koji koristim vec nekih mesec dana ali mi je nesto baterija slabija. Probacu ovaj oficijalni RR...
P.S. tebe sam cekao,tvoje iskustvo i misljenje ;)

Послато са Redmi Note 4x
 
Nazad
Vrh Dno