Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

U pravu ste, na oglasu piše 4x, kada pogledam slike vidim na kutiji 4 global version, a kod 4x nema global. Ispada da su ovo isti telefoni, sem što "X" nije za naše tržište?
 
Da, da.. Mislim da je X za Indiju, mada ima ih i za Kinesko. One jače verzije ja mislim.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    91.4 KB · Pregleda: 206
Ma kakvi. Samo ako imaš nekoga ko bi ti kupio tamo lično i doneo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako da vidim koji telefon imam...sada ste me zbunili sa ovim note 4 bez X ..!?
Na kutiji pise Note 4.


Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Mtk I 4X su za kinesko tržište i podržavaju njihove mreže tj nemaju nas LTE band 20. Globalna verzija ima drugačiji modem i podrzava sve evropske mreže. Na kutiji piše redmi note 4 I sa strane global version, sve je na engleskom nema kineskih slova. Punjač je standardni evropski, ne treba mu adapter...
 
Izmasirao sam ga fino i nema više smrznutog piksela,....lele loodilo šta ću sve da radim Bože nam pomozi....
 
Da pise na kutiji 4x. Jedva sam nasao kutiju. Ima kineska slova i ima adapter dodatak za eu trziste.

Kako da znam koji je procesor?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
koliko ja znam 4X ima samo jedan procesor tako da nemaš mnogo dileme :-devil-:

stigao RN4 global :D

na kutiji nigde ne piše broj modela već na uputstvu koje stiže u kutiji
Model: 20160102IMG_20170503_122251.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, da.. Mislim da je X za Indiju, mada ima ih i za Kinesko. One jače verzije ja mislim.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Po čemu je kineski 4X jači od ostale verzije 4X? Sada to ne razumem. Mislio sam da verzije razlikuju po ROm-u, dok su performanse iste.
 
To je onda ovo...samo sto moj je napred crn a iza je siv...

The Xiaomi Redmi Note 4X is powered by 2GHz octa-core Qualcomm Snapdragon 625 processor and it comes with 3GB of RAM. 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
E pa nije sve to tako jednostavno sa Xiaomijem. Postoji Redmi Note 4X kineska varijanta koja ima 4GB rama i 64GB ROM ali MTK procesor :)
 
Da video sam da ima i taj sa 4 giga. U pravu si nije tako jednostavno...dobro se ne zeznu kad pakuju ..kad im je sve isto
 
Po čemu je kineski 4X jači od ostale verzije 4X? Sada to ne razumem. Mislio sam da verzije razlikuju po ROm-u, dok su performanse iste.
Jača verzija u smislu više memorije i rama.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa kod mene je na kineskom...i.ima 3/32

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Uzivo se moze izbrojati preko 20 zaglavljenih piksela... Poznati Vl****** sa KP nece da zameni uredjaj sa novim nego je procedura da ja telefon posaljem njemu, pa on salje dobavljacu, a onda dobavljac nosi u Madjarsku na servis... Tako da sve u svemu kupis nov telefon, pa cekas mesec dana da ti stigne sa popravke, veliki je rizik uzimati Note 4X, vidim po netu da ih gomila ima problem sa zaglavljenim pikselima. I sam prodavac kaze da je vec imao 3 reklamacije, jedna je odbijena jer je imao ''samo'' 2-3 zaglavljena piksela, a na druga dva je zamenjen ekran. Ono sto sam jos primetio je da je na jednoj polovini ekrana bela boja hladna, a na drugoj polovini topla (vuce na zuckasto).

Kamera na Redmi 3 je ******, mutne su slike ali se opet primete zelene tackice...

IMG_19710220_160223.jpg

IMG_19710220_160520.jpg

IMG_19710220_160011.jpg

IMG_19710220_160131.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je užas. Skoro nisam video ovoliko mrtvih piksela, u stvari odavno nisam video ni jedan negde.
 
Eto sta vam se desava kada kupujete od proverenih preprodavaca, a i kada mene oterate iz teme...
Problem sa mrtvim,tj. zaglavljenim pixel-ima imaju BOE ekrani, Tianma nemaju...
E sada,koliko sam ja licno proverio ,svi mat crni imaju BOE ekrane i dosta njih ima ovaj problem...
Sivi modeli su vise sa Tianama ekranima i nemaju ovakve probleme...
 
Poslednja izmena od urednika:
Prema anketi na htcmania, za ekran nema mnogo uticaja boja. Oko 50% rn4x ima tianma ekran, a globalna verzija 95% ima tianma ekran na uzorku od 140 telefona. To je još jedan plus za global. Dok na kameru ima uticaj boja sivi uglavnom Sony, a crni Samsung kameru. Nemam vremena sad da tražim link kacen je ovde na temi pre desetak dana.
 
Imaj u vidu da smo mi u SRB, ima i to odredjenog uticaja.Ja sam napisao na osnovu licnog iskustva.Do sada ni jedan crni RN4X sa Tianma ja nisam video.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno