Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Eh taj Marfi :) bese kod rn2 se samo ledja zamene, nije oklop kao kod rn3?!
 
To je sto je, nece to biti lose, sad ga maltretiram maksimalno. Koliko imas slobodnog rama, kod mene padne na oko 200 mb uz nekoliko pokrenutih aplikacija, to ok? Je l' koristis onaj Clean master?

Ne koristim nista od tih "klinera"... Po meni od toga vise stete, nego koristi...Imas Security aplikaciju i u njoj sve sto treba... a ako imas oficijalni ROM imas manje slobodnog RAM-a nego na custom....Takodje ako si na Miui 7, obavezno predji na 7.1...bolje radi i dosta je popravljen multitasking....kod custom ROM-a je bolja situacija i sa free ram i storage memory... Moja preporuka za 7.1.8 LoXaR...imas u mojim prethodnim postovima link ka njemu...

Taj built n kliner je "powered by clean master"
 
Pa ne znam da li je mislio na njega, mislio sam onaj sa GP sto ima da se skine...jer svi njega koriste.... :) ovaj je vec ubacen u Miui, smatram ga sastavnim delom sistema :) A sto se tice ostalih cleaner-a, boost-era i ostalog smeca...to ne instaliram....vece djubre ne postoji od njih....
 
Kao sto sam napisao imam RN3 32gb/3gb, flesnuo sam ga na verziju 7.1.6.0 Stabile (LHNCNCK) i prezadovoljan sam telefonom, ali ima par stvari koje me muce:
Par ljudi mi se zalilo da me cuju iseckano dok razgovaramo, a uglavnom se svi zale da mi ej glas "kao iz bureta"...ja cujem sagovornika odlicno (obe kartice su mi u MTS, tesim se da je do mreze)...kakva su vasa iskustva.
Druga stvar za koju sam mozda i umislio je da posle stavkljanja ovog ROM-a da se otkljucavanje preko otiska malo usporilo (upali se ekran sa jedno 0,5s ili 1s zakasnjenja).
 
Meni se dešavalo to sa zvukom 'kao iz bureta'. Posle restarta telefona zvuk je bio normalan. Posle mi se neko ponovo požalio. Restarujem i čujemo se ponovo i sve ok. Ja sam to nekako doveo u vezu sa korišćenjem spikerfona. Tj kad uključim spikerfon (tokom vožnje npr) i sagovornik prekine vezu pre nego što ja isključim spikerfon desi se to sa zvukom. Sad si me podsetio da eksperimentišem i proverim. U pitanju je rom sa kojim je telefon i došao, neki 7.0.19.
 
Da, da, mislio sam na taj Clean Master sto dolazi uz telefon.
 
Danas mi pukao case, pao sa stocica na plocice sa nekih 40cm visine i staklo sa zadnje strane puklo... Realno, spasio je telefon da se ne osteti, ali ko bude porucivao da zna da moze da prezivi samo jedan pad... krastavac, ipak bolje case nego ekran....[emoji12]
 
To je samo dokaz da nije neki kvalitet tih sa Alija, meni je isto naprsao case, ali nije ispao, nego od vadjenja telefona iz istog, zbog par puta menjanja kartice, napukao tamo gde je najtanji, kod otvora za usb, bukvalno posle 3-4 vadjenja talefona iz casa.... Jesu oni lepi i na oko kvalitetno uradjeni, ali izgleda da su bas osetljivi
 
Poslednja izmena:
Pa da, vise su za oko... :) zato sam i napisao ovde, da ljudi mogu da procitaju, da ne ocekuju previse...a ne da se zalim :) :) :) ja cekam jos jedan case, pa cu videti kakvog je on kvaliteta... Nadam se boljeg nego ovaj , da moze da prezivi barem par udaraca...
 
Tskni providni silikon je zakon.... Najmanje narusava izgled, a i koliko toliko stiti...
 
Imao, ali treba ubosti dobar...moj poceo da zuti posle mesec dana...
 
Vidite ima li Nilkin. Ja sam narucio za Nubiu grey transparent i cekam da mi dodje.
 
Kako to da nema više Snapdragon 650 telefona u ponudi?
Vidim na kimovil samo Redmi Note 3 i Sony Xperia Z.
 
Jel imao neko problema da nemoze da mu procita sim,tj procita u kom je slotu sim ali ne moze da nadje mrezu?
 
Jel nov telefon? Koja verzija softvera na njemu? I proveri jel imas imei broj, ako je kupljen polovan...moze svasta da bude...
 
Mala konsultacija za sve kolege, imam Alcatel Idol 3 5.5, mislim se da ga prodam i uzmem redmi note 3 :), da li vredi?

takodje, da li stvarno ima varijanta da se umesto druge kartice stavi memorijska kartica? Pitanje za one koji ga imaju :)

I dalje, ovi po oglasima koji se prodaju za 210evra 32gb novi, odakle su ti telefoni?

:)
 
Ja mislim da je samo na ovom novom redmi note 3 pro moguce ubaciti umesto drugog sima memorijsku karticu, a on kosta malo vise od 210@ 230 je u kini, ovde ce biti verovatno 300 dok dodje
 
Meni se dešavalo to sa zvukom 'kao iz bureta'. Posle restarta telefona zvuk je bio normalan. Posle mi se neko ponovo požalio. Restarujem i čujemo se ponovo i sve ok. Ja sam to nekako doveo u vezu sa korišćenjem spikerfona. Tj kad uključim spikerfon (tokom vožnje npr) i sagovornik prekine vezu pre nego što ja isključim spikerfon desi se to sa zvukom. Sad si me podsetio da eksperimentišem i proverim. U pitanju je rom sa kojim je telefon i došao, neki 7.0.19.


Bas cu probati sutra, verujem da je nesto softverski u pitanju, jer mi se povremeno ljudi zale. Koristio sam redovno spikerfon....videcemo. Ja sam mislio da nije neki problem sa mikrofonom na gornjoj strani telefona koji valjda sluzi za redukciju suma i snimanje stereo zvuka...ali nigde nema u podesavanjima opcija da ga ugasim, pa da probam. U svakom slucaju, ako je do softvera, onda imam motiv vise da pregazim ovaj rom sa nekim novijim :)
 
Ja ne znam zasto vas mrzi da fleshnete provereni ROM i uzivate... ako nije do njega, (a po svemu sudeci jeste)....onda trazis drugog krivca... a jeste uloga tog mikrofona da ukloni sum iz okoline, i verovatno se ne deaktivira posle razgovora preko spikerfona i onda pravi problem posle kada pricas normalno...mene je iskreno iznenadio zvuk i na mikrofonu i na slusalici, koliko je cist i glasan...spikerfon je malo tisi, ali nije toliko strasno.... :)
 
Nisi video u nekom predhodnom postu da sam odmah fasnuo ROM na EU stabilnu 7.1.6.0 (LHNCNCK). Ti si bio postavio link ka ovom ROM-u..izgleda da ste svi preskocili ovu verziju i stavili noviju....sada me mrzi sve da stelujem ponovo, cekam da bude neka verzija o kojoj si pisao ranije koja se instalira kao OTE
 
Poslednja izmena:
Pa fleshni samo boot i system particiju za 7.1.8 by LoxaR i sve ti ostaje...citaj malo :) vrati se par postova unazad...
 
Promaklo mi je to :)
Hvala na info. Istestiracu jos malo, cisto da znam za problem ako jos neko bude imao slicna iskustva. Definitivno posle reboot-a radi normalno, niko se vise ne zali.
 
Jel ovo od Loxara što ubacujete ne važi za snapdragon verziju?
 
Ne vazi...
 
Jel ima šta od tih romova za snapdragon? Pošto gledam, možda naručim uskoro, pa rekoh da se unapred malo informišem?
Gledam
http://s.aliexpress.com/RZF77VNj
(from AliExpress Android)
 
Jedno pitanje, posto mi je ovo prvi telefon bez sd kartice. Ako hocu da menjam rom i da prilikom instalacije istog odaberem brisanje svega, sta ce biti sa slikama i dokumentima?jel postoji neka particija kao na kompu koja se ne brise da tu prebacim? Ili mora sve na komp pa da posle vracam.
 
Sve se brise...nista ne ostaje...nema takve particije....pre menjanja ROM-a...prebacis sve na komp...pa onda posle vracas....
 
Valjda može da se ubaci rom bez brisanja interne memorije!?
 
Vrh Dno