Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

i baterija je malo losija na mtku,i graficki zaostaje,jedino sto je malo mocniji ne primecuje se u radu.
sta mislis o ovom?,narucio bih kod ujaka u cg tamo se do 150e ne placa carina i pdv,za 125e nema bolji telefon?
https://www.aliexpress.com/item/Ori..._7&btsid=e467877f-2cdf-4606-87b8-48568ffcc8ce

Pa da, za taj novac je best buy sigurno. Ja sam do sada naručivao samo od Top One prodavnice, vrlo su korektni i preko člana @Ilon možeš da dobiješ zaštitno staklo i popust od 5$. To ti je moja preporuka
 
Meni tel. počeo da gubi data, nema veze na kojoj je kartici, 63 ili 64, izgubi pa dobije, 20 sec ima, 20 nema. Nisam imao novi ROM nego sinoć resetovao na poslu tel, radio do malo pre kako treba, sada opet počeo da zeza. Dešavalo se to nekom ?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako mislis gubi data,sta se desava

 "Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!" 
 
Pa da, za taj novac je best buy sigurno. Ja sam do sada naručivao samo od Top One prodavnice, vrlo su korektni i preko člana @Ilon možeš da dobiješ zaštitno staklo i popust od 5$. To ti je moja preporuka

meni su skidali 2 dolara ne 5 placam eurima i cena stavljena na eure
 
meni su skidali 2 dolara ne 5 placam eurima i cena stavljena na eure

Popust 5$ je za slanje DHL-om u EU, tada nema ni dažbina nikakvih. Moj RN3 Pro isporučen danas u Budimpeštu, sutra stiže kod mene, plaćen na aliju prošlog petka.

piše sve u Ilionovoj temi za Top One.
 
Hocu, hocu...nego moram full backup pre toga, pa onda tek test :) Ko ce sve od pocetka da "uteze" :)

Sent from my RN3 Pro
 
Kako mislis gubi data,sta se desava

 "Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!" 
Pa jednostavno izgubi internet konekciju ali nema veze da li je na prvoj, 64 ili drugoj 63 kartici. Jednostavno izgubi h, h+, 3g, to mi je trenutno signal u stanu a gubio sam ga i na poslu i po gradu, znači nevezano od mreže i lokacije.

I Amber Weather mi pobrljavio...
5b800e5c5a2d4bf406dac5c6bc6034cd.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da nije do roma,meni se to desilo na Mokee rom,stim sto je meni gubio i mobil data i wifi na trenutak,par sekundi se izgubi internet pa dodje tako par dana dok nisam reinstalirao rom,posle je sve radilo ok... Cisto da ti napomenem...
 
Lici na problem do ROM-a ili neke app koju si instalirao u zadnje vreme...
Probaj boot u twrp, wipe cach and dalvick...pa neka opet odradi optimizaciju...

Sent from my RN3 Pro
 
To sam uradio, full wipe osim sistema pa opet. Stavio sam RR. :) Hvala na pomoći.

A noćas mi se napunio samo do 90%. Da li je do punjača ili ROM - a...

I postoji li mogućnost da Viber više ne javlja svima da imam "novi" telefon ? :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako radis full wipe, onda ide system, data, dalvick, cach..Ako ostavis system, to ti dodje kao Factory reset...ne treba posle toga full flash novog roma...Ako ide prelazak sa jednog na drugi rom, moraju ove 4 stavke...

Sent from my RN3 Pro
 
Naravno, bio sam na poslu, nisam imao drugi ROM pa sam iz TWRP uradio wipe sve osim internal storage i sistema. Sinoć back up na komp i sve iz početka.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Odradih dirty flash 5.7.4 preko 5.7.3... Sve radi ok, ne vidim neke bug-ove za sada...Mada, neki put je znala da poludi lampica za notifikacije na Radon 2.7 dok sam bio na 5.7.3...Za sada sam na 5.7.4 i Radon 2.7 i sve sljaka ok.Uglavnom su popravke "ispod haube"...vizuelno sve isto :)

Sent from my RN3 Pro
 
a sta mislis odavde da narucim? https://www.aliexpress.com/item/Ori...o-X10-Octa-Core-Smartphone/1000001524514.html
a koliko je tebi izasla carina i pdv,ja sam racunao nesto oko 40e?

ne ne, mislio sam odavde
https://www.aliexpress.com/store/pr...-5-5-3GB-RAM-32GB-ROM/342812_32597684693.html

Ja sam naručio u nemačku, nisam plaćao carinu i ostalo, samo dhl oko 20 evra, sve stiglo za nedelju dana, super upakovano i sa poklon futrolicom i staklom
 
Stigao i moj Redmi, predzadnja global beta na njemu. Prvi utisak odlican! Da li je normalno da za lokaciju mogu da odaberem samo Kinu? I dosta tesko mi ide pamcenje otiska.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nexus4 uveliko otkazuje ali ne mogu da se odlučim za naslednika, lomim se između Redmi Proa16GB i Mi5, Svaki savet je dobrodošao.
Inače pročitao sam celu temu RN3 ali nikako da prelomim.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Mi5 je svakako mnogo bolji uređaj,samo moraš da " pazis " oko falinki. Plus je sada najgore vreme da se uzme pošto 5s izlazi za 2dana
 
Mi5 je svakako mnogo bolji uređaj,samo moraš da " pazis " oko falinki. Plus je sada najgore vreme da se uzme pošto 5s izlazi za 2dana
Video sam baš na temi mi5 da si pisao o problemima sa pločom, je l' moguće uopšte izabrati telefon koji nema taj problem(određenu seriju, od određenog prodavca..) ili kako se zalomi.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Danas sam uzeo Redmi Note 3 pro 2/16... Dosao je sa kuvanim romom 7.3.5.0.0, cini mi se... Primenio sam ceo postupak iz posta #1808, i zapelo je na samom kraju... Naime, U Mi Flashu je svevuredno ucitano, prepoznao je uredjaj kao COM10, i kada sam preko Browse oznacio folder sa MIUI8, preuzet sa miui.com, i pokusao flash, izbacio mi u status baru crvenim slovima: The filnename, directory name, or volume label syntax is incorrect.(0x800700b: Open Programmer "MPRG* .hex"). Molim za pomoc, ako neko zna resenje.

Edit:
Raskacio sam mob sa kompa, upalio ga, opet zakacio i dovao u download mod, sada u Dvice Manageru umesto Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3), pise RELINK HS-UBS QDLoader 9008 (COM3). Dakle, sada je na portu 3 i pise RELINK... Nisam pokusao sada da felsujem, cekam da se javi neko sa relevantnim resenjem...

Jos jedan edit:
Sad sam proverio, verzija je MIUI Global 7.5/ Stable 7.5.18.0 (LHOMIDD).
 
Poslednja izmena:
ElementalX for CM...

https://www.androidfilehost.com/?fid=312968872162492548

Kazu da je ok, ali koliko vidim ima onaj 2% battery bug...Kome to ne smeta i voli kako radi flar2...moze da proba :) Ja se i dalje drzim Radon-a za sada :) Koliko vidim po komentarima d2tw radi na Atmel TP...

Sent from my RN3 Pro
 
Danas sam uzeo Redmi Note 3 pro 2/16... Dosao je sa kuvanim romom 7.3.5.0.0, cini mi se... Primenio sam ceo postupak iz posta #1808, i zapelo je na samom kraju... Naime, U Mi Flashu je svevuredno ucitano, prepoznao je uredjaj kao COM10, i kada sam preko Browse oznacio folder sa MIUI8, preuzet sa miui.com, i pokusao flash, izbacio mi u status baru crvenim slovima: The filnename, directory name, or volume label syntax is incorrect.(0x800700b: Open Programmer "MPRG* .hex"). Molim za pomoc, ako neko zna resenje.

Edit:
Raskacio sam mob sa kompa, upalio ga, opet zakacio i dovao u download mod, sada u Dvice Manageru umesto Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3), pise RELINK HS-UBS QDLoader 9008 (COM3). Dakle, sada je na portu 3 i pise RELINK... Nisam pokusao sada da felsujem, cekam da se javi neko sa relevantnim resenjem...

Jos jedan edit:
Sad sam proverio, verzija je MIUI Global 7.5/ Stable 7.5.18.0 (LHOMIDD).
Pozdrav, ako telefon možeš da ubaciš u fastboot pritiskom na power+vol(-), onda mislim da bi moglo da ti pomogne rešenje sa ovog linka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3398718
Peti post sa ovog linka ima video tutorial.
Za svaki slučaj skini 3-4 puta zadnji global stable (njega ćeš kasnije da flešuješ preko mi flash tool) i uporedi im md5 sum da bi bio siguran da ne flšeuješ korumpiran fajl. Možda je ovo bio problem kad si prvi put flešovao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Naleteh da RN4 PRO izlazi u oktobru ili novembru.. Iplati li se to cekati ili uzimati 3??? :)
 
Nazad
Vrh Dno