Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

treba mi da izmerim neke lokacije u mm tačno, tj. najtačnije moguće.

ima konektor, pogledaj dobro. pokriven je gumicom možda.

Xiaomi-Redmi-Note-2-Unboxing-11.jpg
 
Poslednja izmena:
Gps u telefonu je namenjen za pozicioniranje a ne za merenje.
da bi merio "tacno u milimetar" treba ti uredjaj za merenje kakve koriste geometri. (cak ni oni ne mere u milimetar nego u centimetar :) )

Ako hoces da izmeris neku vecu zemljanu povrsinu mozda je bolje da koristis satelitske karte?
 
Poslednja izmena:
dobro ajde ispravljaj me. znam za šta mi treba i znam šta oću da uradim i treba mi precizniji gps od 4m koliko telefon nudi. jesi našao konektor za antenu?
 
Poslednja izmena:
Jesam, hvala

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Да ли је неко негде видео Шаоми ЕУ пуњач и постоји ли уопште тако нешто да се купи?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Za RN prve generacije postoji, to znam, verujem da je istih specifikacija kao taj za RN2
 
kakve veze ima čiji je punjač. ako već hoćeš da kupiš punjač kupi neki od onih kvalitetnijih i koristi ih za sve što imaš
 
Evo i ja da se javim posle pauze, stigao zvučnik posle 10-ak dana sa Alija.
Sinoć montirao, probao i .....
Radi :trust::D:)
 
Poslednja izmena:
Zar nije bio mikrofon?

Priznajem, kriv sam, bio si u pravu :hump::Klanjanje

Barem se nadam da je mic, za sada radi kako treba.Zbunilo me to sto se ljudi masovno zale na zvuk, ali kako god mic sa Alija od 2,29 usd resio problem !
 
Poslednja izmena:
ja rekoh odmah. samo si gubio vreme.

ako ništa barem si naučio kako se otvara i servisira ovaj fon. jel teško? recimo ako pukne ekran, koliko se teško menja?
 
ja rekoh odmah. samo si gubio vreme.

ako ništa barem si naučio kako se otvara i servisira ovaj fon. jel teško? recimo ako pukne ekran, koliko se teško menja?

Nisam gubio vreme nego zivce :)
Mikrofon sam narucio (skoro) odmah a u medjuvremenu se nervirao sa raznoraznim romovima.
Plocica sa mikrofonom je sa usb slotom i to je u donjem delu telefona, nezavisno od ostalih komponenti tako da nije uopste tesko za zamenu...
Za ostalo nisam siguran kako bi islo rasklapanje i sklapanje.

Mislim da je ovaj video vrlo koristan za razne popravke
https://www.youtube.com/watch?v=K3C4hs-XPdQ
 
zar je moguće da je xiaomi bio tako kul da je stavio da usb port ne bude deo ploče, nego da lako može da se zameni ako se polomi? pa to je extra!
 
Hmm... pa tako je uvek kada je usb konektor u dnu telefona.
nije tu nista revolucionarno, tako je i kod ostalih.
 
ma nije, kod mnogih ako ti rikne usb ili moraš da menjaš celu ploču, ili da razlemiš i zalemiš drugi, što nije mali zahvat
 
Nije tesko rasklapanje,samo malo vremena i volje ;)

nego dobijate li vi azuriranje? ja sam na 7.5.1.0 Stable i to stoji vec mesec dana
 
Izgleda da samo ja imam neke probleme sa telefonom a vi ostali kulirate;)

Ko je pratio moju problematiku sa zvucnikom zna sta sam sve isprobao, dok mi nije dosao nov zvucnik.
Sada, posle nekoliko dana koriscenja mogu da potvrdim da sa novim zvucnikom sve radi kako treba, tj. cuje se kako treba.

I sve bi to bilo lepo da se nije pojavio nov problem, sada sa mrezom !
Naime, zadnjih nekoliko dana sam primetio da sam kuci skoro uvek nedostupan, da mi puca veza ako je uopste uspostavim.
Tako sa obe kartice, u oba slota, kako god stavio. malo je bolji signal u prvom slotu ali svakako puca veza. Cim sam u kolima ili nekom zatvorenom prostoru, isti slucaj se desava...

Ne treba da napominjem da pre 7,8 dana je sve bilo ok, nisam merio kuci signal ali mi nikad nije pukla veza .
Menjao i par romova, MIUI7,8 CM12 je sada...

Sve u svemu, signal je uvek oko -100 i vise dBm a na Coolpadu koji sam dao zeni je trenutno 0dBm i 99asu ,na nekom starom Huawei je -75dBM :wall:

Ima li neko ideju sta bi sada moglo da bude ?

@Bakara
I obecavam da cu sada odmah da poslusam savet, ako ga imas :D
 
Promeni telefon taj je ocigledno neispravan :D

Mozda samo nisi dobro spojio antenu?
Otvori ponovo i pregledaj.
 
IMG_20160816_202026.jpg
IMG_20160816_202253.jpg

Ova dva zaokruzena spoja ?
Ne deluju mi labavo ali skinuo sam, spojio opet pa cu sad probati ...
 
Probao, isto je oko -100 dBm signal, probao par telefona da okrenem i uspevam, ali videcu kada bude neki razgovor...
Sumnjam da sam nesto uradio :(
 
To je konektor antene, nekad nece lepo da se ukopca.

ocigledno je "kvar" nastao nakon tvoje "popravke" :)
 
taj konektor se malo teze vraca, prilicno je tricky. dva puta proveri pre nego sto zatvoris telefon.
 
Nazad
Vrh Dno