Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Flesni neki non-MIUI rom... Recimo CM 12 ili 12.1... Vidi sta vec ima za tvoj fon...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa, sve u svemu ,nisam nista pametno uradio !
Stavio sa Xiaomi.eu poslednji rom,8-icu, isto se desava.
Mozda je prvi razgovor bio za nijansu bolji, posle vec isto...

Kada snimam sa sound recorderom nista se ne cuje, samo sustanje...
Kada snimam video, isto je slab ton, ali mnogo bolji nego za razgovor. Menjam portret-lendskejp svaki cas ne bi li se nesto desilo,pa sam u jednom trenutku snimio klinku u parku sa odlicnim zvukom..
Probao odmah da pozovem nekog,isto..
Sada skidam xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip od oktobra , svi se update-uju a ja idem kontra :S:

Ako neko ima jos neki predlog, voljan sam da saslusam...
To ce ti biti i najbolji rom :) :)
 
Flesni neki non-MIUI rom... Recimo CM 12 ili 12.1... Vidi sta vec ima za tvoj fon...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nasao sam ovaj cm-12.1-20160523-UNOFFICIAL-hermes.zip na XDA...

Je li isti nacin instalacije kao i sa onim sa Xiaomi.eu ?
Wipe pre, instal i opet wipe ?
 
Da, isti nacin...wipe system, data, dalvich i cache.Install, wipe i ako to ne pomogne, ostajem bez solucija :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hvala svima u svakom slucaju.
Idem sada da pokusam ovaj stari7.0.5 pa onda CM...
 
samo to.

ali skini sa yandex drive. meni onaj fajl sa google drive nije hteo da se instalira
 
Da ne ostanem duzan odgovor...
Isprobao AOSP, isto se desava .
Stavio MIUI 7.2.2.0 i manje-vise, isto. Nekako me cuju kad pricam ali kad snimam video isto nema zvuka. Sound recorder-uzas, sustanje :mad:
Probacu jos neki sa http://www.needrom.com/category/xiaomi/redmi-note-2-xiaomi/ i ostajem bez ideja i zivaca .
Tako da ,ako vam se neko zali da vas ne cuje dobro, znate o cemu se radi :wall::crash:
 
Pa ocigledno da nije softverski problem, nego hardverski...
Da li si probao mozda ovako neko resenje...mozda popravi situaciju makar malo na bolje.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=54215

Ma kupicu nov mikrofon, svakako narucujem sa Alija sutra.
Ali puni su i prepuni forumi sa ovim problemom, i na RN2 i RN3 MI4 i ostalim....
Sada citam grcki forum i trazim resenje, i tamo nekoliko ljudi se zali !
Meni jeste ispao jednom telefon, ali nije moguce da je 500 ljudi ispalo i bas samo donji mikrofon se pokvario !
Probao sada da stavim Mic na 192 od 5-14 levela, tako rece neki Grk pa da vidimo ...
i uradio wipe dalvik-cache 5 puta !

@Kidence hvala u svakom slucaju na trudu i pomoci !
 
Moracu da proucim ona setovanja malo, mozda moze da se prebaci da glavni mikrofon bude gornji,pa ako skontam pisem ti...Ali ako ce zamena donjeg mikrofona resiti problem, odradi to i miran si...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moracu da proucim ona setovanja malo, mozda moze da se prebaci da glavni mikrofon bude gornji,pa ako skontam pisem ti...Ali ako ce zamena donjeg mikrofona resiti problem, odradi to i miran si...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

I to sam radio, negde u system-etc-audio pa se zamene mikrofoni...
Nece ni to ...
Probao sada sa ovim 192 , nista , kao off ton na starim kamerama...
 
Sada gledam ova setovanja i nesto kontam, tebi se ok cuje kada ti je ukljucen na Speakerfon...

Uzmi setovanja iz Loudspeaker moda i takva ista prekucaj u Normal mode za stavke obelezene na slici, pa vidi kako se ponasa.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    90.7 KB · Pregleda: 91
Evo mene opet.
Probao i sa ovim podesavanjima sto je Kidence predlozio, ali se u principu nije mnogo promenilo.
Ili, bude malo bolji razgovor 1-2 i opet isto.
Narucio sam i zvucnik pa cu i to probati kad dodje mada sam siguran da nece nista promeniti.

P.S. stavio sam CM 12, takodje isto
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigao jos jedan Redmi Note 2 narucen sa ebay-a. Za razliku od prethodnih, text iza baterije je na engleskom, pakovanje na engleskom, EU punjac i za divno cudo, 2 razlicita IMEI broja za sim. Cak mi se cini i da je toplina ekrana na istim podesavanjima malo drugacija.
 
Da li i gde mogu da namestim onu opciju da snimam zvuk a da se to pretoči u poruku,kao da je pišem? Na Samsung je to onaj mikrofoncic a na ovom tel ne mogu da nađem...
 
Za to bi trebalo da podrzava srpski recnik.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pozdrav, jel' imao neko problema sa auto rotacijom? Pokusao sam i kalibraciju acceleratora i kod njega mi izbaci fail.
 
Ова, не знам како да угасим, а када притиснем отвори грешка 404, не постоји страна

2c7c168dbc7d140bfd2c0b45c2389aeb.jpg


Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
meni je bila sinoc, od jutros je nema. Bas me zanima da li ce da azuriraju redovno
 
Ако мислиш да ли ће стављати медаље, неће. Узели данас Кинези две у стрељаштву и нису их уписали.

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
onaj konektor pozadi za externu antenu. jel on samo za gsm mrežu, ili pomaže i za gps?
 
Nazad
Vrh Dno