Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Verovatno sam shvatio sta je problem, telefon ima jednu primopredaju a dve kartice i nije moguce samo na jednoj kartici staviti manualni izbor mreze jer je ta opcija zajednicka za obe kartice. Moracu u Crnoj gori da iskljucim jednu karticu i tek tada da izaberem zeljenu mrezu
 
ja instaliram samo ove probne verzije. mada sam na miui 8 instalirao super su iz twrp-a, jer sam dobio obavestenje da rom nije rutovan nakon instalacije, i radi sve super.
Јеси ли 8 преко 7 или си ишао на wipe data? И треба ли цео поступак, ТВРП или не ако је већ био на седмици?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
nisam uopšte bio na miui, bio sam na cm romu. ja inače uvek radim full wipe svega, sem sd kartice kad menjam rom bilo koji.

i smorio sam se maximalno pošto mi je titanium backup napravio loše arhive pa sam igru koju sam igrao 4 godine izgubio. morao sam da ručno raspakujem arhive na kompu i zapakujem ih ponovo da bi ih titanium backup na miui 8 video, sva sreća pa sam povratio podatke -.-

navuko sam se na miui, toliko mi je bolji od svih drugih da će mi biti mučno da se prebacim na stock android ili neki drugi ui kad budem menjao fon.... :(

dve stvari me doduše nerviraju.

1. ne mogu da namestim da mi menja pozadine za lock screen random sa neta - da me iznenadi, samo može iz foldera na fonu.
2. kompas mi brljavi. doduše kompas mi je oduvek brljavio, samo na nekom miui7 romu ne sećam se tačno kom mi je radio kako treba. naravno kompas aplikacija radi perfekt, ali u google maps ludi kao da sam na severnom polu.

edit: vid ga sad, kompas radi. izgleda da je trebalo samo da se pokrene jednom nativna kompas aplikacija i on prodadi u gmaps. ostaje problem pozadine za lock screen
 
Poslednja izmena:
Kako to random menjas pozadine sa neta?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
pa bio je onaj daily lockscreen na miui7

sad ima neki wallpaper carousel al ne radi.
 
Мислим да пише негде да то не ради и да ће бити исправљено.

Иначе, ставио сам 8 као што сам и седмицу и само у ТВРП ишао на clear dalvik&cache и све ради супер.

Ок је осмица мада се не разликује од седмице колико она од претходне верзије.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
kako ne radi kad kod mene vrti samo tako :-( od update proslog global ROMa 7.3.3
 
Да, ипак ради али само за lock screen

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Користим Swiftkey тастатуру али ми се стално Гуглова укључује сама од себе и све време мора да покрећем Свифт.

Постоји ли неки начин да се то реши преко МИУИ дозвола или ћу морати да је скидам преко Титанијума после сваког ажурирања рома?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Izasao opet novi apdejt

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ја га још синоћ убацио

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ima li kakve razlike?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ма јок, неке ситнице само у небитном делу опција...

Чини ми се и да су ознаке опција мало изменили.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Molim Vas ako ima neko Igo navigaciju na tel.da mi pomogne oko instalacije.Probao sam i neznanje je teska stvar nikako ne ide.
 
Instaliras sa play stora?


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ako je tako onda instaliraj here ili sygic

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Jel' ubacio neko Miui 8 ?
Izasla je global beta...
Ja pokusavam preko fastboota I Mi flesa ali mi PC nikako ne prepoznaje telefon na taj nacin .
Probao vise puta I ne vidi ga, kada ga upaljenog spojim, prepoznaje normalno...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
pratio si uputstvo???
Unlock bootloader? 2 nema lock??
http://en.miui.com/thread-307744-1-1.html

PS
metod 3
možda da probaš 2 :-devil-:

Pratio sve, problem mi je sto Mi fles ne prepoznaje telefon...
Probao da udjem u fastboot paa prikacim na PC, prikacim prvo pa onda ugasim pa fastboot i opet isto.
Malopre sam rootovao telefon i ubacio TWRP (opet) ali tamo u uputsvu Kinezi spominju samo Mi recovery pa nisam siguran da li ce da zeza nesto.

A 8-icu hocu da stavim samo zato sto me zeza mikrofon na ovom, skoro nista se ne cuje...prebacim na spikerfon,cuje se normalno...
Pise o tome na forumima, ali ja ne nadje nijedno pametno resenje.
 
Poslednja izmena:
885e101434b11555e6d546ecf78135f6.jpg

4ca53dd6fc72c3da5a6b0f661ff6a195.jpg


Dali neko zna zasto mi ovako malo memorije ima na telefonu, i kako da je oslobodim, tj da odradim wipe, jer je nemoguce da imam ovoliko malo memorije, skoro sam stavio miu8 i odradio full wipe svega iz twpr-a?

Hvala

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
meni pao telefon sa bajsa u toku vožnje. kako je odvratno loš onaj držač što sam kupio, užas.

posledica - prso tempered glass. sad me kopka da li je stvarno zaštitilo ekran da ne pukne, ili nije, tj. šta bi bilo da nisam imao tempered glass....
 
Па пробај опет али без заштитног стакла :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
jedino tako....

sad ga nosim ovako razbijenog.... ne skida mi se ovo staklo, šta ako mi opet rokne. imam par rezervnih folija, ali one ne čuvaju ekran od ovakvog pada.
 
Сигурно га је заштитило, нема шта да размишљаш...

Ја сам купио одмах и резервно стакло, злу не требало

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ako je neko menjao ekran na RN2, može li da prosledi link do dobrog video tutoriala kako se to radi? Pogledah nekoliko klipova na YT, ali nisam siguran da sam potpuno skapirao kako ide ceo proces.

Takođe, ako znate nekog ko ovo može da uradi uz novčanu nadoknadu, može info na pp. :)
 
Prebacio se na MIUI 8 iy TWRP ali problem sa mikrofonom je i dalje ostao :mad:
Je li moguce da niko drugi nije imao problem sa tim , ili bas nik nema nikakvo resenje ?
 
U tome i jeste caka, sto nije hardwerski ...
Radi normalno kad se prebacim na spikerfon, radi na skajpu normalno...
Samo kad je obican razgovor se skoro nista ne cuje !
 
Nazad
Vrh Dno