Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

pitao sam nuc-a
Pa upalim MiRemote aplikaciju i probam da ga poveže sa TVom (LG nov generacija 2014) i dodjem do momenta da kad počne ton da se menja ja trebam da pritisnem "device responded" što se nije desilo ni posle 5min cekanja
Isto sam probao da ga povežem i sa dve klime ni to neće. Onda sam čitao po netu i gledao na YT da vidim da mi nešto nije promaklo međutim nije. Čak sam i video da na lock screen-u bi trebalo da postoji dole levo ikonica za MiRemote i da swipe udesno treba da aktivira aplikaciju što kod mene nije slučaj :(
Niti ima ikonice niti swipe aktivira aplikaciju.
Jedino ako sam toliki slepac pa ne vidim opciju on/off negde u settings
 
Zasto ne koristite onu drugu apk za remote ? Sa 4pda foruma. Zaboravih kako se zove.. Meni je ona na mi4 radila odlicno.
 
Ako moze neko link da postavi od te sa 4pda..ja se ne mogu snaci tamo nema sanse
 
Pozdrav narode,
Ove dva-tri dana mi stizu dva komada od 16 i 32 GB
Kao prvo me zanima koji softver je najbolje trenutno ubaciti i jeli isti softver za obje verzije.
 
Nije li malo 96% feedback-a? :S

Radi li ovo na SRB mrezu
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
TDD: TDD LTE B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz
 
Koliko vidim nisu losi.
Jos da me uputis oko mreze za SRB da li ce to raditi? iznad sam postavio
 
Takodje preporucujem top one. Uzeh najpovoljniju varijantu, dobila sam i silikonsku maskicu i foliju za ekran.stigao za 3 nedelje od slanja.
 
Moze li nekako da se namesti da mi iskoci slika kontakta kad me zove,ili kad ja zovem?
 
I ja sam se zadnjih dana zapalio da zamenim moj već dotrajali Galaxy Note, za ovog kineza, i dvoumim se i oko prodavca i oko verzije, 16 naspram 32 GB. I koliko izadju troškovi carine i poreza preko ove cene na aliju ili gearbest - u?
 
Ja sam ga preuzeo danas. Kupio sam cim je izasao i prodao ga, ne volim bele telefone. Vagao sta ima u tom rangu i opet ga narucim 11.11 samo sivi:) Bolje kupi jeftiniju verziju. Za razliku u ceni na aliju slusalice, zastitno staklo, silikon i memorijska kartica. Carina ko ti zapadne meni prvi put 3200 sad 5200
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci svima.
Jos kad bi mi neko odgovorio, zasto ima 2 verzije kod istog prodavca?
Original Xiaomi Redmi NOTE 2 TDD 4G LTE
Original Xiaomi Redmi NOTE 2 TD 4G LTE
 
Stigao juče RN2 16GB LTE varijanta sa GearBesta (poručen 9.11.)

Telefon je odličan. Stigao je sa MIUI7 punim Kineskih gluposti. Preko update aplikacije sam instalirao 5.12.3 ROM i telefon je "poleteo".
 
Razlog ces videti kad ti prvi put nesto ne bude kako treba sa pošiljkom.
Plus to sto obeca da će poslati invoice,silicon case...
 
Meni je obadva telefona poslao kako sam i narucio,upakovano maksimalno sigurno :)
 
Tako se manje vise svi ponasaju...ovde su hvalili i Fantasija kao najboljeg prodavca a ja o imam samo lose utiske...goldway mi je na primer mnogo bolji. Desava se jednostavno jer prodaju mnogo telefona i ne znaju gde su
 
Koja je razlika izmedju Stable ROM-a i Developer ROM-a moze li mi neko objasniti ?
Vidim da se pominju te dvije verzije.

Jedan tel sto mi je stigao ima
MIUI 7.00 Stable
7.00.66.00(LHMCNCI)

Jeli to kineska verzija ili EU i moram li mijenjati softver.
 
Poslednja izmena:
Ovaj thread je postao priča o softveru, ja koji nemam ovaj mob ali me interesuje kakav je znam da ima neki oficijelni i dev rom, čak i znam da petkom izlazi (mozda), sa eu sajta, bolji, nema kineski bloat i aplikacije.. Znaci svake nedelje isto, ne daj Bože neko da kaze nesto vise, snimi video, slika, vamo tamo.. Znaci, 2 vrste roma! E da, ima i tdd verzija, radi i ona, jeftinija, jeste, ako kinezi ugase, krastavac, kocka je to! Eto, skraćena tema, ne čitajte poslednjih 30 strana[emoji4]
Čitajte bre ljudi malo ako hoćete da kupite ovo, svako ko otvori stranu odmah bup pitanje, a odg 3 posta iznad
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju Stable ROM-a i Developer ROM-a moze li mi neko objasniti ?
Vidim da se pominju te dvije verzije.

Jedan tel sto mi je stigao ima
MIUI 7.00 Stable
7.00.66.00(LHMCNCI)

Jeli to kineska verzija ili EU i moram li mijenjati softver.
To je kineska L - označava lollipop 5.0 android, HM - Hermes, kodno ime za Redmi note 2, CN - oznaka za kinu
Global romovi počinju sa LHMMI..
Global ima manje bagova, kao stabilniji i update ide jednom mesečno ili jednom u dva meseca, nema rut.
Developer (kineska verzija) odnosno Global Beta (internacionalna) dolaze rutovani, imaju najnovije dodatke u update ima svake nedelje al zato se dešava da često izadje sa nekim bugom al se sredi za nedelju dana.
 
Nazad
Vrh Dno