Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Telefon mi posle duzeg vremena napunio RAM memoriju slobodno 400-500 mb te ja resetujem fon i oslobodi se memorija na ''standardnih'' koliko mi cesto stoji 1 GB slobodno od ukupno 2 GB. E sad posle reseta imenik mi pokazuje sve kontakte sa sim kartice + iste pokazuje i na telefonu(iako ih nisam ni ubacio na fon a kontakte cuvam na kartici) stim da sam podesio da mi samo prikazuje sa sim kartice kontakte tako da sve kontakte imam duple. Sta sam propustio ovde necu da mi pokazuje sa fona kontakte jer ih tu i ne snimam?
To je normalno da ima toliko rama slobodno posle instaliranja par aplikacija. Ortak ima Samsung note4 sa 3gb rama, potpuno iste aplikacije ko ja i imamo skoro podjednako rama slobodnog. To ne smeta ništa za normalno funkcionisanje telefona. Ako mi ne veruješ onda guglaj kako Android funkcioniše.
Kontakte ti prikazuje duplo jer ih je verovatno dodao na cloud tj na account koji koristiš na telefonu.
Contacts > display preferences > Configure contact list
 
Aj opet da ponovim onu staru dobru: unused ram is wasted ram :) on je naoravljen da bude iskoriscen
 
Aj opet da ponovim onu staru dobru: unused ram is wasted ram :) on je naoravljen da bude iskoriscen

Ha dobra stara ma ne onako mi bode oci da android toliko uzima. Elem resenje problema iznad sto sam imao je da VIBER sve moje kontakte ponovo snima na fon(koristeci sim). Nov sam na androidu pa zato sva konfuzija. Takodje hvala @Vop sad mi je sve potaman nasao sam to !!
 
još jedno pitanje da vidim da li je kod vas ista situacija ili ja imam problem

ako za mobile data izaberem u podešavanjima da je prefered network LTE internet imam samo ponekad

a ako izaberem 3G onda je net dostuoan skoro uvek

zar ne bi trebalo da kad nema mogućnost kačenja na 4G da se automatski "spusti" na 3G a ne da ja moram da ulazim u opcije pa da mu nacrtam da koristi 3G ... ili samo ja to tako kapiram
c414fdc05a25ec6dc4893762ee07a9f8.jpg
 
još jedno pitanje da vidim da li je kod vas ista situacija ili ja imam problem

ako za mobile data izaberem u podešavanjima da je prefered network LTE internet imam samo ponekad

a ako izaberem 3G onda je net dostuoan skoro uvek

zar ne bi trebalo da kad nema mogućnost kačenja na 4G da se automatski "spusti" na 3G a ne da ja moram da ulazim u opcije pa da mu nacrtam da koristi 3G ... ili samo ja to tako kapiram
c414fdc05a25ec6dc4893762ee07a9f8.jpg
Kod mene isto prefer lte al posto sam u mestu gde nema lte uvek je 3g automatski
 
mene uzasno nervira sto nema da se podesi "3g only" pa mi se desava da kad je 3g signal slab on me spusti na 2g. izludjuje me.
 
Jeli možeš da instaliraš "MTK Engineer Mode" (link), pa da odatle uključiš kako ti odgovara? Trebalo bi da ima i opcija "4G/3G".
Ili pak "Network mode"
 
Poslednja izmena:
Global dev mada ne znam dal je do roma tebi ili do kartice
pa probaću rom da promenim prvo ... to je lakše
vidim da je većina zadovoljna DEV 5.11.26 romom a videh da su se pre neki dan pojavili stable 7.0.11.0 i 7.0.12.0

šta predlažete?
 
Poslednja izmena:
pa probaću rom da promenim prvo ... to je lakše
vidim da je većina zadovoljna DEV 5.11.26 romom a videh da su se pre neki dan pojavili stable 7.0.11.0 i 7.0.12.0

šta predlažete?
Za rn2 još nema global stable al bi trebalo da izađe u januaru. Sutra izlazi nov global dev. Ako umeš da flesujes global dev onda taj ili onaj sa xiaomi.eu
 
Meni je neki dan ponudio Stable 7.0.8.0 I za sada je OK, nemam zamerki...
 
Kineski verovatno LHMCNCL
u čemu je suštinska razlika između kineskog i ovog sa xiaomi.eu?

i kako da namestim sledeće...
setovao sam telefon da bude sve na engleskom i dodao sam serbian latin tastaturu pa sad hoću da dodam i ćiriličnu tastaturu a da ne moram da "prebacim" telefon da bude na srpskom već da ostane na engleskom i da imam latiničnu i ćiriličnu tastaturu
 
Skineš SwiftKey npr tastaturu sa PlayStore i imaš tu da izabereš koje hoćeš jezike. Ja tu koristim ima i autocorrect pa ne moram da kucam š, č, ć, ž, đ sam ubacuje u reči u kojima treba.
Što se tiče MIUI u samom softveru između kineskog i sa xiaomi.eu nema razlike. Kineski officialni ima samo engleski i kineski jezik i nema Google aplikacije tako da ovi sa xiaomi.eu samo ubace jezike i Google aplikacije a sistem je isti. Ako kineski ima neki bug imaju ga i ti sa xiaomi.eu.
Uostalom registruj sa na miui forum pa čitaj i tamo. Možeš svašta nešto da naučiš ;-)
 
Skineš SwiftKey npr tastaturu sa PlayStore i imaš tu da izabereš koje hoćeš jezike. Ja tu koristim ima i autocorrect pa ne moram da kucam š, č, ć, ž, đ sam ubacuje u reči u kojima treba.
Što se tiče MIUI u samom softveru između kineskog i sa xiaomi.eu nema razlike. Kineski officialni ima samo engleski i kineski jezik i nema Google aplikacije tako da ovi sa xiaomi.eu samo ubace jezike i Google aplikacije a sistem je isti. Ako kineski ima neki bug imaju ga i ti sa xiaomi.eu.
Uostalom registruj sa na miui forum pa čitaj i tamo. Možeš svašta nešto da naučiš ;-)
Ево послушао сам те сад ради ћирилица, latinica

Скапирао сам да сам ја имао Google keyboard која за дивно чудо није имала ћирилицу или ја нисам умео да наместим

А и autocorect ради боље тј ради :)

Хвала [emoji16]

Једино ово обавештење да SwiftKey памти све живо... шифре, картице...
 
Poslednja izmena:
Nije, nego LHMMICI...
Ozbiljno? Nisam uopšte video da ima ta. Koji rom ti bio pre toga?
Ево послушао сам те сад ради ћирилица, latinica

Скапирао сам да сам ја имао Google keyboard која за дивно чудо није имала ћирилицу или ја нисам умео да наместим

А и autocorect ради боље тј ради :)

Хвала [emoji16]

Једино ово обавештење да SwiftKey памти све живо... шифре, картице...
Ne pamti. To će te sistem obavestiti bilo koju tastaturu da instaliraš.
 
Ozbiljno? Nisam uopšte video da ima ta. Koji rom ti bio pre toga?

Ne pamti. To će te sistem obavestiti bilo koju tastaturu da instaliraš.

Pravo da ti kažem,više se ne sećam, da li 7.0.6.0...
U svakom slučaju,sve radi, baterija je OK.

Nemam problema sa notifikacijama,viberom, to me zezalo na Coolpadu, nikako nisam mogao da nađem sta je...
Zato i nisam puno menjao, a ovaj update mi je ponudio pre 2 dana pa rekoh,ajde da probam...
 
Јел неко провалио како, ако уопште може, да се угаси у дајлеру она глупост да показује место/локацију броја (у смислу позивног броја) уместо врсте броја (типа, посао, кућа, главни...)!?
 
Одрадио сам апдејт кроз Update апликацију... скинуо 7.0.12.0 stable
817c39a4ae20a3f4aea81a921dc5dcf0.jpg
68bb83923a33ccfaf5eefb51c64e60bf.jpg

Е сад, козметичке промене у претходном рому 7.00.66.00 први ред SMS поруке је био одсечен на пола тако да је тај баг сређен.

Ром је донео и све Google апликације тако да их сада имам све а у претходном рому је био само Google Play
989af6075f126620f5eca0d4a036ca9a.jpg


Други проблем је био са MobileData јер се на 4G качио само где га има а где га нема није се спуштао на 3G док га ја ручно не наместим сам у подешавањима. Да ли је то решено реално знаћу за дан, два кад га будем мало користио по граду, али резултати на гајби су чудни!?
6e5fffecef492b9dff71dfa762440c3e.jpg

Гледајући резултате одоздо на горе
*WiFi на гајби стари Ром
*3G стари ром
*WiFi на гајби нови ром
*3G на гајби нови ром
*4G на гајби нови ром (најслабији резултат)
*вратим 3G на гајби нови ром и добијем најбољи резултат

Можда је случајно али ај шта ме брига како је подешен мој ако ми нет ради добро.

На крају сам се разочарао мало јер је Antutu показао слабији скор са новим ромом у односу на стари
19b479b037a3063c61be043b8620d00c.jpg
0a44d2d4a0d8311e9b8f673c49c2186f.jpg

Реално телефон лети али резултат није ни близу 50000+ бодова колико пријављују остали са PRIME моделом
 
Poslednja izmena:
U zdravlje da te sluzi ma hebes Antutu ako sve radi kako treba i sve fluidno sta se time opterecujes !
 
Ono što nije proradilo sa novim 7.0.12.0 romom je MiRemote. E tu sam se već smirio :(
 
kako ti ne radi mi remote? mislim kako se manifestuje? mozda samo ne podrzava tvoj tv...
 
Uopšte mi nije jasno na koju foru imate stable koji uopšte nije izašao.
Ja koristim neki Peel remote sa marketa i radi na mom tvu. Nemam uopšte Mi Remote aplikaciju
 
Vrh Dno