Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Aosp romovi su inače poznati da vrhunski rade na telefonima koji nisu Nexus :)
I kako izgleda to podešavanje ubijanja aplikacija?
Vidis da ne zna pa lupa kao i inace.. Ajde sto lupa nego u svom tom branjenju svog uredjaja pocinje da truje i ostale teme na forumu.

P.s. verovatno misli na onaj zram sto si ti u mi4 temi objasnjavao :)

P.s. klip sam kacio zbog par kolega sa foruma koji su stavili znak = izmedju flyme i miui.
Dva sistema su sto se tice multitaskinga nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena:
Pustite coveka, do pre godinu dana je govorio kako je 808 sasvim dovoljan kao smartphone u 2014. godini.
 
ma ne kazem ja nista za indijance, niti imam nesto protiv njih, ali brate mutavi su. isto cu da kazem za svakog mutavog, ko god bio.

dalje, jeste ovo tema o x, ali niko ne brani da se postavi i neki post o m, naprotiv, pozeljno je, jer se direktnim uporedjivanjem pokrece diskusija, a to je ono cemu forum sluzi- za diskutovanje.

jos dalje, u developer options ima podesavanja.

najdalje, nije problem u videu koji je postavljen i ko ga je snimao, problem je u tome sto je video ocigledno snimao neko ko ne zna osnovne stvari. moj xiaomi se ne ponasa tako. ja ne mogu da tvrdim nesto sto nije i sto sam rodjenim ocima video. a vi gradite vase misljenje na osnovu random yt indijaca, nemojte da verujete meni. a ja od toga da vam solim pamet i dokazujem ovde koji je telefon bolji nemam ama bas nista, ali bre ne mogu da ne reagujem na lazi i neistine, u vezi cega god one bile....
 
Slikaj podešavanje ako nije problem
 
Najgore od svega sto je taj indus fanboj xiaomija cak to i potencira :) kapiram da je zbog toga namerno osakatio multitasking na rn2
 
Меизу би требало да има своју тему па бих замолио њихове фанове да тамо пишу и не гуше нам тему.
 
Onda je razumljivo sto ti ne smeta miuijevo izbacivanje iz rama.

Nije ni flyme odlican ali je cinjenica da miui kuburi sa istim problemom vec x godina u nazad.
 
Jel' svi fanovi Meizu-a moraju imati neki klinacki avatar, koliko vidim i komentari su u tom rangu, tipa ciji je duzi :) Otvorite novu temu pa tamo merite, kao u modernom keceri fazonu "ovaj vs ovaj", ubi vas multitasking pa ne znate gde kucate :-D
 
Onda je razumljivo sto ti ne smeta miuijevo izbacivanje iz rama.

Nije ni flyme odlican ali je cinjenica da miui kuburi sa istim problemom vec x godina u nazad.
+10000

Ali bukvalno. I ogromna steta sto vec 3 god ne mogu to da srede.
Npr mi4 sa 3gb rama mi je isto drzao apk u pozadini kao galaxy s3 sa tw i 1gb.
 
Jel' svi fanovi Meizu-a moraju imati neki klinacki avatar, koliko vidim i komentari su u tom rangu, tipa ciji je duzi :) Otvorite novu temu pa tamo merite, kao u modernom keceri fazonu "ovaj vs ovaj", ubi vas multitasking pa ne znate gde kucate :-D
Кажем ја, Меизу - Шаоми као Епл - Самсунг.

Меизу је одличан и препоручујем га људима, хтео и жени да га купим, али ме АПСОЛУТНО не занима у овој теми као, верујем, ни било ког другог власника РМН2
 
Eto vi sve znate pa necete se prevariti kao mi, nas sada jedino mozete pustiti da u miru koristimo svoje krseve/miui naravno sa losim multitaskingom. Verovali ili ne.
 
ja opet kazem, meni ne izbacuje aplikacije iz rama, a ako hocete da se uverite mozete da platite gajbu piva da sednemo.
 
Puno je to ke$a ed-e, platili su vec jednu gajbusu indijcu :-D
 
"Multitasking može da bude i izuzetno štetan jer prouzrokuje stres i frustracije i ako se primenjuje na svakodnevnom nivou tokom dužeg perioda vremena, može da bude jedan od uzročnika sindroma sagorevanja (burnout sindrom). Prebacivanje fokusa sa jedne stvari na drugu je brza promena koja nam daje iluziju da simultano izvodimo zadatke, što je rezultat zablude naše percepcije jer se pri multitaskingu više umaramo, a ne moramo da budemo izuzetno efikasni." Eto Vam vas multitasking.
 
Moze li mi neko reci kako se na ovaj telefon ulazi u meni, dje prikazuje sve aplikacije, ili nema to ovaj os :D
 
"Multitasking može da bude i izuzetno štetan jer prouzrokuje stres i frustracije i ako se primenjuje na svakodnevnom nivou tokom dužeg perioda vremena, može da bude jedan od uzročnika sindroma sagorevanja (burnout sindrom). Prebacivanje fokusa sa jedne stvari na drugu je brza promena koja nam daje iluziju da simultano izvodimo zadatke, što je rezultat zablude naše percepcije jer se pri multitaskingu više umaramo, a ne moramo da budemo izuzetno efikasni." Eto Vam vas multitasking.

haha svaka ti cast!
Moze li mi neko reci kako se na ovaj telefon ulazi u meni, dje prikazuje sve aplikacije, ili nema to ovaj os :D

nazalost nema. tako je osmisljeno da sve sto ima ti je na tim skrolujucim pocetnim ekranima...
 
Poslednja izmena:
Jako duhovite opaske na prostu konstataciju da miui ima prostora za poboljsanja.

Ko je rekao da je miui ili xiaomi krs? Zasto ste butthurt?
 
Mozes nekim alternativim launcerom tipa nova ubaciti i app drawer.
 
Nemas tu sta puno razmisljati, kako rom-ram, ne pokupis "burnout sindrom" igrajuci "burnout takedown". Treba da redukujete upotrebu multitaskinga i ice stanje na bolje, zato smo mi miui korisnici uvek spremni da Vas razveslimo i pojasnimo ako Vam nesto nije dovoljno jasno.
 
ranije sam čitao ovakve priče u wp temama, sad i miui postade perpetuum mobile

kako je moguće da neki telefon ne izbacuje aplikacije?

Управо сам отворио 20 апликација, од којих две игре и Here навигацију. Много више што би ми икада заиста и требало. Телефон ради уобичајено брзо.

Тема губи сврху због троловања појединих чланова али обично је тако када нема администратора да санкционише оф топик.
 
Код мене ради као код ових Индијаца тј агресивно гаси апликације. Приказ у recent apps је баш само то, већином су апликације угашене па их поново дође ако их одаберем. Могуће да је до вресте рома, en.miui или xiaomi.eu.
Где је то подешавање за агресију гашења позадинских аппс?
 
ja te molim da ne postavljas ove indijce, muka je slusati ih. odgledao sam pocetak, dalje nisam mogao. sta si hteo da pokazes, da rn2 brze pokrece aplikacije?

ne znam da li si upoznat da na rn2 ne moras da koristis miui koji ti toliko smeta, vec mozes da koristis cist aosp. jel moze to meizu?
Custom rom-ovi su nedostatak i jednog i drugog telefona stim sto ih meizu nedozvoljava eksplicitno a xiaomi nema u startu takvu restriktivnu politiku ali je zato MTK ima. Dakle u oba slucaja "osudjeni" ste na ono sto nudi prozivodjac flyme/miui i tesko dace bilo sta drugo raditi kako treba.
Ko ima ambiciju i dosta slobodnog vremena da se igra sa "third party" rom-ovima bi trebalo da zaobilazi ovaj telefon kao i bilo koji dugi sa MTK cipom.

@ed
Kupio si budjavi kineski telefon od 200$ a ne svemirski brod i zato smanji dozivljaj. Sta god da si kupio i koliko god da imao patoloski odnos prema glupom telefonu, to ti ne daje pravo da trujes temu rasistickim ispadima.
 
Lepo me oraspolozi, "budjavi kineski telefon" kakvo izrazavanje jednog kosmopolite. Usput, znas sve o procesorima i cipovima, a "nedozvoljava" i " dace" nisu gace da se pisu sastavljeno, mora da si bio u zurbi dok si smanjivao dozivljaje :-D
 
Moje typo greske, pismenost i mutavost nisu poenta niti imaju veze sa temom. Nisi zbog toga morao da otvaras novi nalog.
Argumentacija ti nije na mestu, postalo je mucno pratiti ovu temu (ali i druge) zbog tebe.
 
Nazad
Vrh Dno