Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

89f71143d3418e411bb702e240175a84.jpg
 
@ed
Kontam to, ali te mikro ogrebotine vidis samo pod nekim svetlom i kad je ekran crn dok ga redovno koristis nema sanse da ih skontas, jedino vece ogrebotine vidis a njih je tesko napraviti sa gg3 xD
tako je, ali meni to nije gotivno. a i sto kaze lopusina pesak moze da napravi cudo. ne znam sto se ljudi tripuju od zastite, jesi li ikad probao da koristis telefon koji ima tempered glass? veoma je prijatno, kao pravi ekran. da ne pricam o tome da se apsolutno ne primecuje da je na telefonu...
 
Iskreno one nalepnice su mi uvek ostavljale baloncice i nije mi fin osecaj pod prstom. Tempered glass jos nisam probao, kod njega mi smor da cekam mesec dana na kineze ima negde kod nas da se uzme za ovaj rn2 ?
 
Ima u BiH staklo za njega mislim da je oko 20km , ccca 10evra.... video sam na piku
 
nije isto staklo i folija.... staklo kad stavis nema mehurica i statijaznam, ima oleophobic premaz i super je...

inace, browsing preko 3g, i u pozadini internet radio, osvetljenje ekrana na max i ode 50% baterije za sat vremena... bas me zanima kako bi se drugi telefoni ponasali u ovom scenariju, ali mislim da ekran u rn2 bas mnogo trosi. a ni helio nije bas cvecka...
 
Uh pola baterije za 1h lol To mora da je do roma probaj onaj slim mui rom citam da on manje srce bateriju. A za to staklo videcu da li neko mozda ima kod nasih preprodavaca. Kontam da cu ipak uzeti ovaj fon pa sta mi bog da tebe ed cu da vijam ako me izneveri ;)
 
pa ne znam dabli je do roma... na huawei g300 takva akcija bi mi potrosila 100% baterije za sat vremena :)
 
nije isto staklo i folija.... staklo kad stavis nema mehurica i statijaznam, ima oleophobic premaz i super je...

inace, browsing preko 3g, i u pozadini internet radio, osvetljenje ekrana na max i ode 50% baterije za sat vremena... bas me zanima kako bi se drugi telefoni ponasali u ovom scenariju, ali mislim da ekran u rn2 bas mnogo trosi. a ni helio nije bas cvecka...
Јел и теби .22?
 
@ lopusina
Aha video sam ima 2-3 lika sto prodaju, nista porucicu od njih. Nadam se da cu lako staviti, ako budem imao onih vazdusnih cepica ima da razbijem telefon o zemlju xD Secam se nocne more kada sam zadnji put foliju stavljao na moj 3DS lol

Inace u cetvrtak uzimam telefon dogovorio sam vec kupovinu :)
Uzimam ipak Prime a ne obicnu verziju, ovako barem necu morati da se cimam za micro SD karicu, 32gb je za mene skroz dovoljno.
 
Poslednja izmena:
ne ostaju vazdusni cepici kad stavljas staklo. mnogo se lako stavlja. ako bas nisi siguran nadji nekog da ti stavi....
 
Valjda nisam toliki baksuz da zeznem tako prost proces xD

Sad jos da se prisetim (googlam) kako se stavlja custom recovery i flesuje rom, nisam se davno zezao stim xD

BTW odakle ste skidali USB drajvere za ovaj telefon ?
 
nista ti ne treba. samo se prekopira fajl na root kartice i flesujes iz recovery- ja...
 
A sto se zjbvate sa kineskim romovima!? Imate ove "evropske" prerutovane sa gapps, svim jezicima i bez bloata. Ne treba TWRP, samo kopirate zip u telefon i pljasnete iz rikaverija. Ne moze prostije.
 
Poslednja izmena:
Што сам се зајебао са најновијим ромом... Батерија је од 100 до 80 стигла за 40 минута а телефон сам користио петнаестак и то читајући вести . Не чека ми се петак, има неко неку идеју? Да вратим .8 преко ТВРП или шта?
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je do roma. Meni drzi sasvim ok, 5.10.22.
Видео сам по нету да се нико не жали па сам избрисао пар последње инсталираних апликација и изгледа да се ситуација поправила.
 
Jel probao neko ovaj evropski stable rom xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip

i koja je razlika u odnosu na develop verziju? Root i nema nedeljni update?

Kako ga onda rootovati, pretpostavljam da je ovo ista verzija kao ovaj globalni stable za ostale telefone...
 
[youtube]n63UB12E-QY[/youtube]

Posto su me ljudi pre par meseci napadali da flyme ima isti multitasking kao miui ostavicu ovaj klip ovde.

Zbog ovog nedostatka multitaskinga nikada vise necu kupiti xiaomi makar kostao i 50$
 
Posto su me ljudi pre par meseci napadali da flyme ima isti multitasking kao miui ostavicu ovaj klip ovde.

Zbog ovog nedostatka multitaskinga nikada vise necu kupiti xiaomi makar kostao i 50$

ali, ali, xiaomi ima 185x brži procesor, i otvara stranice i programe 265x brže :)))
 
ja te molim da ne postavljas ove indijce, muka je slusati ih. odgledao sam pocetak, dalje nisam mogao. sta si hteo da pokazes, da rn2 brze pokrece aplikacije?

ne znam da li si upoznat da na rn2 ne moras da koristis miui koji ti toliko smeta, vec mozes da koristis cist aosp. jel moze to meizu?
 
A nemoj opet ista prica :) dobro je to, neka kupi kome sto odgovara! Ja moj rn2 ni za jedan android ne bih promijenio :) kad kupim meizu mozda se to promijeni :D
 
ja te molim da ne postavljas ove indijce, muka je slusati ih. odgledao sam pocetak, dalje nisam mogao. sta si hteo da pokazes, da rn2 brze pokrece aplikacije?

ne znam da li si upoznat da na rn2 ne moras da koristis miui koji ti toliko smeta, vec mozes da koristis cist aosp. jel moze to meizu?
Možeš i da ugasiš ton, i dalje nema multitaskinga na xiaomiju
 
aaaa multitasking je problem :)

haha pa da malo znate nesto znali biste da na xiaomiju mozes da podesavas agresivnost ubijanja aplikacija u pozadini :D

po default-u je prilicno agresivan, ali ti mozes da iskljucis to.

aj ovaj nepismeni indijac, ali od ljudi na ovakvom forumu sam ocekivao vise.... mada generalno sve vise i ovde je zastupljeno da ljudi formiraju misljenje na ko zna kom osnovu, a da nesto pre toga nisu videli...

ko je raspolozen da vidi kako radi multitasking na xiaomiju, u centru sam trenutno. verujte svojim ocima, ne random nepismenim indijcima...

uostalom, ako vam i to ne valja ima aosp rom. na njemu sigurno radi multitasking onako kako vi zelite.
 
Aosp romovi su inače poznati da vrhunski rade na telefonima koji nisu Nexus :)
I kako izgleda to podešavanje ubijanja aplikacija?
 
ajd ne budi rasista, i malo se raspitaj okolo šta sve indija radi na polju visokih tehnologija...a pogledaj malo i ko su direktori najvećih svetskih it kompanija...malo su stvarno neumesne primedbe o nepismenim indijcima...misliš da mi bolje zvučimo ljudima kojima je engleski maternji jezik? ok je malo se ovde nadmudrujemo oko telefona, ali zaboga niko od nas ih nije lično pravio u krugu porodice pa da se ovoliko uzbuđujemo oko toga...

a i mali prilog o "nepismenim indijcima"...

http://www.bbc.com/news/world-asia-india-33861128
 
Poslednja izmena:
Mozda da se spomenu i Indijanci, oni nisu sami birali naziv, neko ih je tako nazvao jer je mislio da je u Indiji :-D Jel' moguce da se ovako ode od teme :-D Ne znam sta nije jasno u naslovu, jedino ako vid slabije sluzi pa se od "x" vidi "m"
 
Vrh Dno