Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Mogao si i gore proći, video sam telefon koji je spolja bio neoštećen ali je otišao skroz, vlasniku ispao sa fotelje na parket i gotovo. Otvorili ga, iznutra vizuelno sve izgleda ok..
A ima i suprotnih situacija izubijani telefoni na kojima sve radi. Lutrija...

Da li vredi uzeti sa alija? Da li treba uzeti sa kamerama.ili samo senzor ? Tvoje misljenje ?
 
Je l neko imao iskustva sa menjanjem senzora za otkljucavanje telefona ?
 
Nije nikakva nauka. Nisam menjao senzor ali sam menjao ledja na telefonima i princip je isti. Senzor je zalepljen za ledja i samo treba da ga odlepis polako. Na isto mesto zalepis drugi i to je to. Naravno, nadas se da je sam senzor a ne nesto na ploci

Tapatalk from Poco loco
 
Je l neko imao iskustva sa menjanjem senzora za otkljucavanje telefona ?
Ja bih probao da vratim sve na početak preko mi tool-a. Flešuješ originalni firmver i zadržiš otključan bootloader. Možda je pobrljavila enkripcija, meni se desilo jednom da je fp opcija nestala iz settings-a.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Jel neko na crdroid-u? Kakva je situacija sa gcam i anx am a i generalno kakav je rom?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
ja sam trenutno na crdroidu, po meni jedan od top 2 custom roma. OTA ažuriranja. koristim ga sa BSG kamerom, ali je po meni stock kamera najkompletnija.
 
Njegova neka stock ili misliš na Miui stock?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ja ubacio sada crdroid ali na anx cameri nece da mi da u podesavanjima kod videa 60fps. Na nitrogenu he radilo bez problema...

Edit: pojavila se opcija nakon restarta telefona...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo za India region update
b89fd86549111c7240cde0352f62cf60.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Instalirao xeu preko ota update-a, deluje mi da je baterija jos losija nego ranije. Da li je neko probao evolution rom? Kakvo je stanje sto se baterije tice sa aosp 10 romovima, da li se igrao neko?
 
Isprobao skoro sve 10ka romove, trenutno sam na Havocu, trajanje baterije na svim mi je od 6 do 9h SoT-a, sve zavisi kako ga koristim tog dana, mada ga svaku noc i punim...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ja ubacio sada crdroid ali na anx cameri nece da mi da u podesavanjima kod videa 60fps. Na nitrogenu he radilo bez problema...

Edit: pojavila se opcija nakon restarta telefona...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

kada kažem stock, mislim bukvalno na stock MIUI kameru, ne na anx port :)

Isprobao skoro sve 10ka romove, trenutno sam na Havocu, trajanje baterije na svim mi je od 6 do 9h SoT-a, sve zavisi kako ga koristim tog dana, mada ga svaku noc i punim...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

ja nagurao 10:44min na crdroidu. probat ću ovaj novi xeu takođe.
 
Preko 10h sam cepao samo na Xeu, kada mi je telefon bio nov, posle toga nisam ni koristio Xeu...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ima li nekog na martovskoj verziji Nitrogena sa 11.0.4.0 fw? Flesovao sam 11.0.6.0 fw i safety net ne prolazi. Neznam da li je do martovske verzije ili do najnovijeg fw. Probao sam i da flesnem 11.0.4.0 vendor-firmware i dirty flash martovskog nitro i opet ne prolazi.
Za februarsku verziju nitra sam siguran da je prolazio safety net.
 
Ima li nekog na martovskoj verziji Nitrogena sa 11.0.4.0 fw? Flesovao sam 11.0.6.0 fw i safety net ne prolazi. Neznam da li je do martovske verzije ili do najnovijeg fw. Probao sam i da flesnem 11.0.4.0 vendor-firmware i dirty flash martovskog nitro i opet ne prolazi.
Za februarsku verziju nitra sam siguran da je prolazio safety net.

Google je zaj...o stvar....isto je na Havoc-OS.

Mada, bi trebalo da radi Google pay....

Screenshot_20200310-020131.jpg

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Juče na poslu mi je ispao telefon na beton, mogu reći pošteno je tresnuo. Naravno imam paukovu mrežu [emoji21]. Zvao sam par servisa i nude cene od 6700 so 8500 za zamenu. Naime vidim niko neće da zameni samo staklo nego ide kompletan ekran. Moje pitanje kakva su ovde iskustva i ima li neki savet da se jeftinije prođe?
 
Ali, savrsen fon za diy menjanje ekrana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima li nekog na martovskoj verziji Nitrogena sa 11.0.4.0 fw? Flesovao sam 11.0.6.0 fw i safety net ne prolazi. Neznam da li je do martovske verzije ili do najnovijeg fw. Probao sam i da flesnem 11.0.4.0 vendor-firmware i dirty flash martovskog nitro i opet ne prolazi.
Za februarsku verziju nitra sam siguran da je prolazio safety net.
https://www.xda-developers.com/magisk-no-longer-hide-bootloader-unlock-status/

https://mobile.twitter.com/topjohnwu/status/1237830555523149824
 
Juče na poslu mi je ispao telefon na beton, mogu reći pošteno je tresnuo. Naravno imam paukovu mrežu [emoji21]. Zvao sam par servisa i nude cene od 6700 so 8500 za zamenu. Naime vidim niko neće da zameni samo staklo nego ide kompletan ekran. Moje pitanje kakva su ovde iskustva i ima li neki savet da se jeftinije prođe?
Naravno. Kupis ekran na aliju. Staklo je lepljeno za ekran tako da na tu opciju ne racunaj. Ja sam ekran platio 19$ i zamenio. Igrom slucaja dok sam imao tesku migrenu tresnuo mi je fon na beton pa mi je i taj napukao... Moracu opet da menjam.
Bezi od nasih servisa. Pogledaj na YT kako se menja ekran pa vidi dali si sposoban za tako nesto ili ne. Ja sam menjao 100 komada tako da mi je ovo smejurija.

Tapatalk from Poco loco
 
Naravno. Kupis ekran na aliju. Staklo je lepljeno za ekran tako da na tu opciju ne racunaj. Ja sam ekran platio 19$ i zamenio. Igrom slucaja dok sam imao tesku migrenu tresnuo mi je fon na beton pa mi je i taj napukao... Moracu opet da menjam.
Bezi od nasih servisa. Pogledaj na YT kako se menja ekran pa vidi dali si sposoban za tako nesto ili ne. Ja sam menjao 100 komada tako da mi je ovo smejurija.

Tapatalk from Poco loco
Gledao sam na YT, međutim brine me onaj lepak koji se ide na ivice ekrana, kako si to rešio? Takođe video sam da se neki žale na Aliju da nema led lampice na novim ekranima, pa ako možeš to da potvrditš? U slučaju da imaš možeš da postaviš link gde si ti uzeo ovde ili na pm?
 
Au ljudi,kad se sad nisam slogirao nikad necu...predjem sa miroom-a na xeu stable.
i ladno mi udari encrypciju naravno pass ne znam jer ne znam ni gde je trazen i sve mi se pobrisalo iz interne.
koji me djavo terao samo da procam mrtvu xeu stable,i otkad udara enkripciju kad se ona instalira piiiip joj mater
 
Gledao sam na YT, međutim brine me onaj lepak koji se ide na ivice ekrana, kako si to rešio? Takođe video sam da se neki žale na Aliju da nema led lampice na novim ekranima, pa ako možeš to da potvrditš? U slučaju da imaš možeš da postaviš link gde si ti uzeo ovde ili na pm?
Ja koristim E8000 za lepljenje ekrana, pre toga je 3M traka godinama sasvim solidno radila posao.
Meni ima rupice za led, sve je isto kao na originalu.

Tapatalk from Poco loco
 
sad dobih na tekegram poruku sa mirum-a da miui 12 urade i za poco f1...znaci zivece nas poco f1 i dalje ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Odlična vest, valjda ce biti ispraceno i od aosp romova...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Bice MIUI 12 ali to ne znaci official android 11, tako da aosp nema veze sa miui verzijom. Inace ocekujem sigurno ce biti neki aosp android 11 port.
 
Vrh Dno