Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Koliko se sećam nema to miui Poco. Tebi je po svoj prilici i dalje prljav/blokiran iznutra, ili to ili odlazi slušalica... Pa je pitanje da li bi i koliko pomoglo..

Izašao je novi audio patch za magisk koji radi na androidu Q (barem je tako za aosp, ne znam za miui) pa možeš i to probati ako si zainteresovan.
https://forum.xda-developers.com/an...lby-digital-plus-arise-20181115-t3868192/amp/

@R1A1 to ovo? Ako je tačan tekst može ali da li može i van Malezije najbolje kontaktiraj Xiaomi support.
https://www.soyacincau.com/2018/11/16/xiaomi-esim-smartphones-malaysia/
Sudeći po donjem taj virtuelni esim će raditi samo u Maleziji, ali pitaj direktno kog treba pa vidi...
https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-esim-miui-update/
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa svajpovanjem za back sa ivice ekrana. Mnogo lošije radi posle update-a.

Danas visim na fejsu, krenem da se vratim na homescreen i završim na tabu za notifikacije. Prvi svajp mi je detektovao kao back a sve naknadne kao horizontalni svajp za promenu taba.

Navikao sam da koristim back umesto home za izlazak iz aplikacija zato što to vrati aplikaciju u "početno" stanje...

Ovo sam primetio, pogotovo kad gledam youtube u landscape modu, ponekad skoro nemoguće uraditi back sa desne (donje) ivice telefona. sa leve (gornje, tamo gde je notch) radi ok
 
Koliko se sećam nema to miui Poco. Tebi je po svoj prilici i dalje prljav/blokiran iznutra, ili to ili odlazi slušalica... Pa je pitanje da li bi i koliko pomoglo..

Izašao je novi audio patch za magisk koji radi na androidu Q (barem je tako za aosp, ne znam za miui) pa možeš i to probati ako si zainteresovan.
https://forum.xda-developers.com/an...lby-digital-plus-arise-20181115-t3868192/amp/

@R1A1 to ovo? Ako je tačan tekst može ali da li može i van Malezije najbolje kontaktiraj Xiaomi support.
https://www.soyacincau.com/2018/11/16/xiaomi-esim-smartphones-malaysia/
Sudeći po donjem taj virtuelni esim će raditi samo u Maleziji, ali pitaj direktno kog treba pa vidi...
https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-esim-miui-update/


Ne mogu preko magiska, twrp mi je zakljucan... instaliram ali me odmah izbaci dolbi.
 
Evo i meni xeu skida update ponovo. Verovatno su ispravili nesto. U pocetku na ovoj verziji mi je baterija bila kao kada sam ga kupio, sada mi deluje da je iz dana u dan sve losija.
 
i kod mene na xeu baterija nije najbolja.

ali ne javlja mi nikakav update novi da ima.
 
Jel ima neko problem sa antivirusom? Avast mi trazi da odem u accesibillity setings i da ga ukljucim. To sam i uradio, ali konstantno prijavljuje gresku i trazi da to ukljucim...
 
mislim da se uskoro bliži vreme za promenu.

očigledno je da xiaomi softverski odustaje od ovog modela, što se opet reflektuje i na custom romove, poput xeu.

ali jedna stvar koju sam naučio koristeći ovaj fon je da više neću uziami xiaomi koji nema i svoju kinesku varijantu.
 
Ne znam da li i kakvih problema imaš sa telefonom ali meni ovaj moj već skoro godinu i po radi super. Menjao sam više romova iz razloga dosade i željan neke promene i opet sam zadovoljan. Msm da Xiaomi ima dosta dobrih modela sa dobrim cenama u svojoj raznovrsnoj ponudi, pogotovu Pocophone... Naravno, svako ima neke svoje navike korišćenja ali msm da su sa ovim fonom napravili pravu stvar i verujem da ću i nakon njega ostati na Xiaomi-u.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
@kapetan_Miki

Ne odustaje Xiaomi od softwerske podrske vec je ukinuta beta za ovaj model.
Vise korisnika je koristilo betu nego stabilnu verziju. Ne znam koji proizvodjac je dopustio toliko koriscenje beta programa.
Ranije je bilo svakog petka izadje nova beta, a sada stabilna verzija izlazi na mesec i vise.
 
Poslednja izmena:
Da se pridruzim zalbama na xeu - instalirao kad Q izasao, baterija fenomenalna, 8h sot sto nikad nisam imao, i onda progresivno baterija sve gora i gora dok u jednom trenutku nisam imao bukvalno 3 ipo sata screentime-a a nista u pozadini nije rovarilo, isto se koristio telefon. Sad updateovao ovo sto su pustili pre 2-3 dana, videcemo kako se ponasa, opet odlicno drzi..ali tako je i iz prve. Svakako ga updateovati vise necu, a i meni se desilo ono da nece gesture sa desne strane.
 
Da se pridruzim zalbama na xeu - instalirao kad Q izasao, baterija fenomenalna, 8h sot sto nikad nisam imao, i onda progresivno baterija sve gora i gora dok u jednom trenutku nisam imao bukvalno 3 ipo sata screentime-a a nista u pozadini nije rovarilo, isto se koristio telefon. Sad updateovao ovo sto su pustili pre 2-3 dana, videcemo kako se ponasa, opet odlicno drzi..ali tako je i iz prve. Svakako ga updateovati vise necu, a i meni se desilo ono da nece gesture sa desne strane.

ama šta su pustili pre 2-3 dana?

na zvaničnom sourceforge sajtu od xeu je ista verzija od 2. februrara, 11.04.
 
Prilepio jastuce na grill spolja i odlepio. Nema poboljšanja.

Ako ti se i malo cuje ne zuri sa promenom zvucnika, ja sam skoro pa resio tako sto sam otvorio telefon, i cistio gril lagano nekih 10-15 minuta... Ja sam koristio iglu, vrstu trake lepljive i lagano skidao prljavstinu, probaj tako. Inace stavio sam zamenski zvucnik, nije ni glasan ni tako dobar kao fabricki, cisto da znas da ne zuris sa zamenom
 
Ako ti se i malo cuje ne zuri sa promenom zvucnika, ja sam skoro pa resio tako sto sam otvorio telefon, i cistio gril lagano nekih 10-15 minuta... Ja sam koristio iglu, vrstu trake lepljive i lagano skidao prljavstinu, probaj tako. Inace stavio sam zamenski zvucnik, nije ni glasan ni tako dobar kao fabricki, cisto da znas da ne zuris sa zamenom

Probacu da se igram hirurga. Ljudi sa sličnim problemom pisu da su menjali region da bi pojacali zvuk u slusalici jer EU zemlje imaju propisanu jačinu.

Secam se da je na početku poco imao mnogo jak zvuk u slusalici, i da sam ga smanjivao u toku razgovora. Sada je to naglo opalo i stalno pokusavam da pojacam dok pricam :(
 
Prilepio jastuce na grill spolja i odlepio. Nema poboljšanja.
To nije ciscenje. Kod mene je toliko bilo stroke na grilu da je iznutra izgledalo kao mleveno meso, napravili se rezanci.. jastucici tu ne pomazu nista.. Moja sreca u nesreci je sto sam menjao ekran pa sam rasturao fon. Bez rasturanja ne znam kako bih ocistio.

Tapatalk from Poco loco
 
ne radi mi otisao prsta, nema ga ni u podesavanjima, proverio kabal citav, proverio konekciju otiska, sve u redu, sta moze da bude ?
 
upiši čisto 11.0.5.0 global sa miflash/xiaomitoolsv2 pa ako bude problema odradi apdejt na poslednji stable pa reset.tako eliminišeš svaku mogućnost da je do softvera.
 
ne znam,nisam skidao ili imao problem sa FP senzorom pa čisto stavljao softver,ne bih rekao da bi trebalo da nema opcija...
 
Garant si negde prekinuo neki vod na flet kablu. Imas i to da narucis na aliju, nije skupo.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno