Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

flesuj preko twrp najnoviji firmver koji si imao pre toga i vratice ti na staro
 
Imao sam 10.2.2 stable. Samo njega da flesujem? Jel treba da obrisem nesto od data i tako to ako mi trazi u twrp?
 
Dirty flash 10.2.2 stable(bez ikakvog brisanja) iz TWRP bi trebalo da ti reši novonastalu situaciju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne mogu ubaciti na fon sistem, ne vidi ga.
 
Ne vidi ga računar?Prekopiraj na računaru rom na mikrosd karticu koju ćeš posle ubaciti u telefon pa probaj da instaliraš sistem sa microsd kartice...
 
Poslednja izmena:
sad cu da probam na drugom fonu da prebacim na karticu pa da karticu ubacim na moj fon, posto nije video ni karticu malopre. Nadam se da ce je posle videti.
 
Jesi li prebacio režim usb na prebacivanje podataka? Pošto je po defaultu na punjenje. Ili pokušaj da prebaciš na neki drugi USB ulaz na računaru, meni se pre neki dan desilo da nije prepoznao unutrašnju memoriju, telefon jeste ali memoriju nije, pa sam prebacio na drugi ulaz i tada je uspelo.
Srećno!
 
Nisi čitao prethodne postove gde je objasnio šta je radio i zbog čega je došlo do problema.
 
Ne mogu da menjam to uopste jer nemam pristup notifikacijama(nema gore sata,baterije,mreze...nista) a bio je namesten na charge only ranije i sad ne mogu da prebacim uopste. Probao sam drugi ulaz i nece...
 
Vidi li telefon iz twrp micosd karticu?
 
Uspeo da sredim, Kidence pomogao da namestim da mi komp vidi fon(iz developer options se podesi) i onda je sve bilo lakse, ubacio sistem i magisk i flesovao. Sve sada radi, msm da se neko vreme necu zezati sa tim nekim fajlovima za flesovanje...
 
e stigao i meno poco :)
nervira me jedna stvar,nijedna notifikacija kad stigne ili me obavesti ne vidim gore pored sata nista dok ne spustim nadole.
jel moze to kako da se ispravi?nisam nigde nasao u settings-u

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
uh nemam,tek danas ga uzeo..
a moracu lagano da se upoznajem jer ne znam nista.
znam da se ceka 72 sata da otkljucaju BL a za twrp jis nisam video kako ide.
naviknucu se :/

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisi čitao prethodne postove gde je objasnio šta je radio i zbog čega je došlo do problema.

Pročitao sam lepo šta se desilo i šta je konkretno problem, ja sam odgovorio na deo problema koji ima. Hteo sam da pomognem oko prebacivanja sistema na telefon, odnosno toga što računar ne prepoznaje. Što lepo i reče čovek posle da ne može da prebaci zbog toga što ne može da spusti notifikacije. Zaboravio sam da može i u podešavanjima da promeni taj režim, da ne mora u notifikacijama, nisam obratio pažnju da ne može da spusti notifikacije, pa nisam naglasio. Ali sad je to nebitno, lepo je rešio problem uz nečiju pomoć i drago mi je. A sledeći put molim te da ne komentarišeš nečiju nameru za pomoć, osim ako navodi na nešto što može da pogorša već postojeći problem. Ovde smo svi da pomognemo jedni drugima, a onaj koji ima problem će da odluči šta mu je od pomoći, a šta ne, a ne neko drugi da odlučuje umesto njega.
 
Sad smo svi pametni kada je problem rešio neko drugi i kao nešto smo i mi znali ali se nismo setili...Ma daj čoveče...
 
Poslednja izmena:
Kako god ti misliš druže. Ja imam druge obaveze i ne ulazim na forum svaki čas da vidim da li ima rešenja, ja sam dao svoj doprinos i hteo dobronamerno da pomognem. Moj pokušaj je bio na mestu i u vezi problema, a ti si mi rekao da ne čitam ili šta god. Uostalom, problem je rešio na drugi način od onoga koji sam ja propustio da napomenem. Nema nikakve veze developer options sa time da u podešavanjima promeni režim veze USB. Izgleda da ti sada ne čitaš. Ali dobro, nebitno je to, čovek je rešio problem i to je to, to je bitno.
 
Juče sam uzeo Poco F1 u Vip-u, prvo sam se malo razočarao zbog kamere pošto sam je testirao u low light uslovima. Tek sa GCam može da parira LeEco Le Max 2, mada mi se čini da je i dalje slabija, verovatno zbog nedostatka OIS-a.

Ali, blago rečeno sam ŠOKIRAN baterijom, drndam ga ceo dan, evo ga na 5 sati SOT i ima još 42% brate! Kako bre ovo može? Ja sam imao najviše 2.5 do 3 sati na LeMax2 i to kad ima dobar dan :)

Ekran mi se isto više sviđa od matorog LeMax2, zvuk je bolji, LeEco usb-c sluške rade super na F1...

Sve u svemu za 1000 dindži mesečno je vrh.

Jesam dobro razumeo da treba da probam otključavanje BL pa će krenuti da mi odbrojava?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dobro si razumeo, 72h se čeka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Baterija gura 7h SOT-a na 4g bez problema.
Za low light je kamera u najboljem slučaju prosečna. Stock night mod je beskoristan. Night Sight pravi bolje slike, mada dosta lošije u odnosu na Mi 8.
 
Wow extra fotke!
 
Ljudi ovaj snimac razgovora sto Poco ima u sebi jel vam radi ok,ili neke pozive snimi,a neke ne?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Juče sam uzeo Poco F1 u Vip-u, prvo sam se malo razočarao zbog kamere pošto sam je testirao u low light uslovima. Tek sa GCam može da parira LeEco Le Max 2, mada mi se čini da je i dalje slabija, verovatno zbog nedostatka OIS-a.

Le Max 2 je čudo. Žena ga ima. Vrh telefon u vreme kad se pojavio. Bukvalno što je sad Pocophone to je pre 2 godine bio Le Max 2. Toliko ga i moja žena koristi. Mana - baterija koja je i na novom užas, ali zato ima kameru sa OIS.

Neko je spomenuo kamera loša u low light uslovima...sa tripodom i manuelnim podesavanjima je sasvim druga priča.

Slike jesu xtra ali koliko nas nosi tripod? Svrha tripoda i jeste da stabilizuje aparat pri slikanju. To na flagship telefonima radi optička stabilizacija - OIS. Svaki fon sa dobrim senzorom (a bez OIS) daće dobre slike sa tripodom što je i normalno jer je aparat stabilan i nema podrhtavanja ruku.

Iskreno se nadam da će nas ove godine Xiaomi obradovati sa Poco 2 fonom koji će pored postojećih stvari imati i pristojnu kameru (naravno sa OIS). Sačekaću izlazak novog modela pa da obradujem klinca. Nisam gadljiv na kineze s obzirom da sa pomenutim Le Max 2 imam predobro iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Može ko ima stabilnu ruku - što kod mene nije slučaj:)
 
Le Max 2 je čudo. Žena ga ima. Vrh telefon u vreme kad se pojavio. Bukvalno što je sad Pocophone to je pre 2 godine bio Le Max 2. Toliko ga i moja žena koristi. Mana - baterija koja je i na novom užas, ali zato ima kameru sa OIS.



Slike jesu xtra ali koliko nas nosi tripod? Svrha tripoda i jeste da stabilizuje aparat pri slikanju. To na flagship telefonima radi optička stabilizacija - OIS. Svaki fon sa dobrim senzorom (a bez OIS) daće dobre slike sa tripodom što je i normalno jer je aparat stabilan i nema podrhtavanja ruku.

Slažem se u potpunosti za tripod, ali ko želi noćnu fotografiju je must have....
Treća fotografija iz auta je iz ruke Google camera.
Evo point and shoot u veoma mračnoj sobi, razlika između Stock vs Google camera.
IMG_20190130_232131
IMG_20190130_232138
 
Poslednja izmena:
Može ko ima stabilnu ruku - što kod mene nije slučaj:)
Radi posao gcam, night sight okidanje je trajalo oko tri sekunde, a i meni je solidno šetala ruka za to vreme. Tripod je tripod naravno, ali može i iz ruke.
Sa manuelnim postavkama to jest iole dužom ekspozicijoim i ovako iz ruke, e to već malo teže :) tu već dolazi ois do izražaja.
 
Da li je neko primetio da telefon iz nekog razloga seče storije na instagramu? Počelo je od jednog od prethodnih ažuriranja, ne znam tačno kad. Uglavnom, storiji budu "zumirani", odnosno sa strane se iseče slika. Primetio sam to nedavno i baš sam sad proverio kod burazera. Kod njega je neka slika na storiju lepo postavljena, cela, a kod mene fali deo sa obe strane, isečena je. Nisam gledao na miui forumu da li se neko žalio. Nije sad neki kritičan problem, ali je ovo softverski, bilo bi lepo da ispeglaju. Isto tako i na WhatsApp, kada se otvori slika, bude malo zumirana. Tap dva puta i vrati je na "originalnu" veličinu.
 
Valjda stavlja sliku u full screan pa zato bude secena sa strane. Ti uzmi pa je odzumiraj (prstima skupi sliku).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno