Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Okej je ako ja postavljam, to znam. Nego kada gledam tuđe storije. ;)
Ranije nije bilo ovog problema. Mislim, ne smeta u smislu da je nefunkcionalno, ali pošto je sitnica onda baš nema razloga da ne srede to.
 
Ja mislio da se dešava kad ti postavljas. Ovako ti je razlog full screen gestures, kada su uključene ima taj problem o kome pričaš, kada nisu sve je okej...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima li nekoga da se igrao sa romovima? Imam onaj glupi eho u razgovorima. Postoji li neko permanentno rešenje ili se random flešuju magisk moduli pa šta bog da? :D

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Ja mislio da se dešava kad ti postavljas. Ovako ti je razlog full screen gestures, kada su uključene ima taj problem o kome pričaš, kada nisu sve je okej...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da da. Pretpostavio sam i ja da je zbog njih, al' reko' da vidim da li još neko ima slično iskustvo. Pre tog apdejta je bio problem npr u wa kada se otvori slika, jednom stisne na nju da se skloni gornji deo gde piše ime, da slika "poskoči". Onda je to prešlo na ovaj zoom. Uglavnom, hvala na potvrdi ;)
 
Ne, stock 10.2.2.0 build radi bez greške.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
jel ima neko problem sa wi-fi i bluetooth?
primer wi-fi: bio sam napolje na 4g nakacen,udjem u stan i ladno nece da se prebaci na wi-fi sam nego sam morao ja da povezem manualno.
primer bt: ukljucen je bt,udjem u auto i cekam ga par minuta dok ukapira da je bt od auta u blizini i da se nakaci.
p.s u pitanju je fabricki stock.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala ti, ali nažalost nije pomoglo.
Pitanje, ako i dalje koristiš custom rom, da li je aosp based, koji kernel koristi i imaš li nešto od sound modova?
Imam žarku želju da ne gledam fabrički skin ali uz ovaj nedostatak to nije moguće. Nadam se da razumeš :)
Hvala unapred.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Trenutno svi aosp imaju echo, jer koriste source iz beta kanala.
 
jel ima neko problem sa wi-fi i bluetooth?
primer wi-fi: bio sam napolje na 4g nakacen,udjem u stan i ladno nece da se prebaci na wi-fi sam nego sam morao ja da povezem manualno.
primer bt: ukljucen je bt,udjem u auto i cekam ga par minuta dok ukapira da je bt od auta u blizini i da se nakaci.
p.s u pitanju je fabricki stock.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Meni wi-fi radi korektno mada nisam posebno ni proveravao u principu manuelno palim mrezni i wi-fi internet zavisno od toga da li sam napolju ili u kuci.
Ali za bluetooth koji svakodnevno koristim u autu i zbog slusalica primetio sam neke nedoslednosti. Koliko sam skapirao npr. ako sam zadnje koristio bt. slusalice i udjem u auto, telefon prvo pokusava da se nakaci na slusalice (iako njih nema) pa tek kad utvrdi da zadnje koriscena sprava nije tu, vrsi pretagu i kaci se na sledeci bt. uredjaj. Ovo moze da potraje neki minut. Posto redovno palim i gasim bt tacno sam mogao da vidim sta radi. Mislim da je ovo neka glupa optimizacija koja polazi od postulata da vecina ljudi koristi jedan bt uredjaj retko vise.
Licno meni su sve ovo sitni nedostatci, na koje su me navikli raniji uredjaji pogotovo Samsung Note 4, koji cesto nije hteo da se prosto nakaci na bt. Rucno sam tad gasio i palio bt po 5-6 puta da bi konacno proradio.
Inace pricam za fabricki rom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako mogu da obrisem slike sa Mi Cloud? Ukljucio sam pre nekog vremena bekap na Mi Cloud za slike, i to se brzo popunilo i sada nema mesta da se uradi bekap drugih bitnijih stvari, kao poruke, pozivi, i sistem. Znaci, samo bih zeleo da obrisem slike sa Clouda, a da ostanu na telefonu. Ako udjem u galeriju i pokusam da obrisem, upozori me da ce da brise i sa telefona i sa clouda.
 
onda sam ja malo zahtevan.. [emoji16]
j** navikao sam na lg g4 gde sam koristio msm aosp tj neki cist android 8,na njemu je wi-fi radio perfektno al bt je zezao kao i ovaj,a probao sam svakakve auto bt app.

Ovaj fab. stock je ok al msm da ima neki custom rom sa kojim je ovaj tel zver.
Masiraju me notifikacije servisa koji pali zajedno sa aplikacijama u not. baru,koji opet ne prikazuje notifikacije dok ne spustim not. bar na dole itd.

Pokrenuo sam proces unlock-ovanja cekam tih 3 dana,pa cu da odradim twrp.
valjalo bi neku anketu napraviti koji custom rom favorizujete,ako moze?
Isto tako i neki kernel za predlog...

Verujem da je svima vama ovo smor jer ste vec uigrani al sta cu svaki početak je težak,vama je boranija a ja sam jos drven sto se tice ovog tel.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dok sam bio na miui-u wifi je radio normalno, nisam iskusio nijednom to što ti se dešava. Bluetooth slabo koristim, prebacim ponekad neki fajl, pa ne bih znao. Ako ne bude druge uradi fabrički reset.. a i onako prelaziš na klot android pa i ne moraš.

Ja koristim Nitrogen rom u kombinaciji sa Franco kernelom. E sad, od ankete ko/koliko njih favorizuje koji rom nećeš imati nikakve koristi, isprobaj njih par pa vidi koji ti najviše paše.
 
@poolmaker hvala na preporuci :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Opet mi je rknuo poco, ovoga puta na beton. Napuklo samo mrvicu zastitno staklo u cosku, okrnjilo se pola milimetra. Telefonu nista :d
Definitivno je daleko izdrzljiviji mnogo vise nego sto sam ocekivao od njega u pocetku.

Tapatalk from Poco loco
 
Ti si bas resio da ga maksimalno istestiras [emoji16]

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Trenutno u VIPu kosta 23900 uz Neo2 sa 4GB neta i neogranicenim minutima i porukama. Odo' ja u vip.
 
Ja naručio u sredu,čekam kurira.
 
Za sve koji zele da koriste aosp. Nitrogen OS je jedini bez problema sa ehoom trenutno. Za slucaj da krene da divlja posaljite ovo kroz terminal "mount /system/etc/acdbdata /vendor/etc/acdbdata" .

@Poolmaker, dobar izbor rom-a :D

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
^^ Molim :) To je u poslednjem buildu sredjivao. Nije što ga ja koristim već dva meseca ali zaista je stabilan i odličan rom (a i ispeglan, desetak buildova do sada). U kombinaciji sa Franco kernelom još bolji. Developer je jedan od onih koji su dobili Poco od Xiaomija direktno, dakle recognized.
 
^^ Molim :) To je u poslednjem buildu sredjivao. Nije što ga ja koristim već dva meseca ali zaista je stabilan i odličan rom (a i ispeglan, desetak buildova do sada). U kombinaciji sa Franco kernelom još bolji. Developer je jedan od onih koji su dobili Poco od Xiaomija direktno, dakle recognized.
Koristiš Franco kernel, odlično. Taman da pitam jesi li imao nekih problema sa blututom. Video sam nekog Indusa da vileni tamo za wakelock [emoji16]

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
To za bluetooth je ako sam dobro shvatio još uvek problem praktično svugde na aosp Pocou. Rešava se isključenjem blututa i restartom telefona pa onda prestaje wakelock da papa bateriju (do sledećeg uključenja blututa). Mene lično ne pogadja, blutut uključim jednom ili nijednom mesečno da prebacim nekome nešto. Mislim da su već rešili na Lineage ili su blizu toga da ispeglaju stvar.
 
Ko je na official firmware-u, najtoplije NE Preporučujem update na 10.2.2.

Dobije se lame slow motion u 960fps koji radi tako tako, night mode, od kojeg je bilo koja verzija BSG porta bolja, a minusi su:

Smanjenje trajanje baterije sa oko 10h SOT na factory romu, na oko 8h na 10.2.2.

Slabije i sporije konektovanje kako na WiFi, tako i na mobile internet.

Potpuna konfuzija auto-brightness i često smanjenje na minimum bez potrebe.

Glupa ikonica za bateriju (ili procenat, ili linija) kao i stalni prikaz 3g,4g, h simbola i kad niste konektovani na mobilni internet.

Notifikacije koje se ne mogu "swipe do dismiss" prema levo, umesto toga iskače glupa snooze/options mogućnost.

Loš dizajn aplikacije sata, sa dodatnim bespredmetnim ambijent zvucima.

Lock/unlock zvuk umesto "ping" zvuka postaje jako sličan zvuku fotoaparat sa iPhone-a, tako da svaki put kad otkljucate telefon na ulici neko se okrene jer misli da ga slikate - creepy stalker mode.

Smanjena kompatibilnost Tema u odnosu na factory ROM.

Adaptive battery mode koji funkcioniše samo u teoriji, jer je pre bio nepotreban zbog boljeg SOT-a.

Komande za audio volume iako "lepše" nego pre, manje funkcionalne iz prostog razloga što su previše sitne za brzo biranje.

Quick toggle dugmići koji iz 5-in-row prelaze u 4-in-row kad se rašire, potpuno razbijaju rutinu odabira dugmeta.


Napomena: ovo je naravno, samo moje mišljenje, i prijateljski iskren savet za nove korisnike.

Ps. Ako vas "neizdrž" tera da uradite UPDATE čim kupite telefon, uradite update na prvi zvanični MIUI10, grafički dobijate sve a ne gubite trajanje baterije. Nikako na maloumni Android Pie, i Google-ove fore da je bolji "security".


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako da iskljucim da mi se pali ekran kad mi stigne notifikacija, konkretno na viberu? Iskljuceno mi je wake lock screen for notifications i floating notifications u viberu i opet mi se pali ekran kada mi stigne poruka. To mi je bilo na RN5 iskljuceno i lepo je radilo, nije se palio ekran kod nove notifikacije
 
Isti problem kod mene. Kad upalis pa ugasis u lock screen opcijama radi kako treba, ali onda opet krene da pali ekran.

Ja imam smartwatch, ne treba mi da se pali ekran faktički nikad, ali eto pali se.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno