Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ljudi sta je ovaj Mi Pay sto mi se instalirao? Sta to Xiaomi nudi za placanje?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi sta je ovaj Mi Pay sto mi se instalirao? Sta to Xiaomi nudi za placanje?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
Besplatno plaćanje :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A meni obratno, kad imam dugmiće stalno stiskam home [emoji36]
 
Ja sam ih odbijao koristiti na RN5 (probao jednom na pola sata) a i na Pocou u prvo vreme. Onda ih ponovo uključio i nakon dan, dva korišćenja shvatio da je to to. Stock pie gestures mi nikad nisu legle, ovaj pristup jeste. Fluid Navigation je još bolji, sve se može podesiti u sitna crevca i ima dodatne gestures.
 
i ja sam na proslom telefonu redmi 5+,probao pa vracao na tastere pa opet i vise nikad nisam vratio na tastere.sad kad uzmem neciji telefon vucem po ekranu ko lud dok se ne setim za dugmice[emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kad ne koristim tastatura se spusti dole pa mašim slova kad kucam.
Ako koristiš SwiftKey, probaj u podešavanjima ubaci "arrow keys", to će ti malo podići tastaturu ili možeš "float" opciju da probaš...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li se desava nekome da kada mu zvoni telefon(samo whats app), telefon samo zvoni ili vibrira, ali ne pali ekran, ekran ostaje crn ?
 
Jel bio neko u ovom novom mi storu? Kakve su ovo cene na sajtu mi Srbija, poko je 400e! A startna cene u EU pre 8 meseci je bila 329e.
 
Pa sam si sebi odgovorio.
U istu recenicu, stavio si EU i Srbija.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Molio bih za pomoć,znam da je jednostavno ali ne mogu da rešim problem.Kako da isključim onog glupavog asistenta pri kucanju poruka,maltretira me najstrašnije?Ja kucam jedno,on u poruku ubacuje ono što se njemu svidja,na Redmi Note 4X sam se rešio toga,na ovom telefonu ne mogu da pronadjem kako.:sceptic:
 
Da kažem neku reč o Poco-u i uporedim ga sa starim RN5. Imao sam dilemu da li menjati, dobio oprečne odgovore, pa da kažem svoje mišljenje.

Što se tiče brzine, Pocophone je osetno brži i u svakodnevnom korišćenju i otvaranju aplikacija, u složenijim zadacima da ne pominjem. I RN5 je bio fluidan, ali ovde sve leti.

Ekran je mnogo bolji na Pocophone, osvetljenje na suncu je jače, sve izgleda dosta oštrije nego na RN5. Jedino što mi se ne sviđa je agresivno obaranje osvetljenja i čak i kada podesim slajder gde ja želim da ne pada ispod toga, nakon otključavanje se potamni ekran.

Baterija je tu negde, rekao bih da je bolja na Poco-u, ali male su razlike. To bih mogao reći tek nakon više korišćenja. Baterija se napuni brzo, pri korišćenju brzog punjača telefon se ne zagreva preterano, sve je isto kao i kod RN5 i punjača od 2A.

Kamera stock je osetno bolja na Poco-u, o Gcam da ne pričam. Slike sa stock kamerom su pristojne sa prosečnog korisnika, u daylight uslovima razlika između stock i Gcam nije drastična, ali u uslovima lošijeg osvetljenja Gcam gospodari.

Zvuk prilikom razgovora je na oba telefona dobar, kvalitetan lepo se čuje sve, na zvučniku rekao bih da nešto malo lepši zvuk daje Poco, glasnoća je tu negde isto. Vibracija mi se više sviđa na Poco-u.

Kvalitet izrade je za moje potrebe i viđenje stvari odličan, plastika je kvalitetna ne krcka ništa.

E sad uopšteno u Poco-u. Ekran kod mene ima skroz blago probijanje svetlosti na nekoj sivoj pozadini, jedva se primeti. Lag tastature i toucha uopšte ne primećujem, trudim se da ga nateram da pogreši ali uvek sve otkuca kako treba.
Sistem za notifikacije se meni čak i dopada. Notifikaciona lampica sija, kad otključam vidim koje notifikacije imam, nakon toga nestanu i meni je to skroz okej rešenje, nemam problema sa tim. Notch mi ne smeta, zaobljene ivice su mi malo bole oči u početku, sad ih i ne provaljujem.

Pošto je bilo nekih saveta ovde kako nema neke razlike između RN5 i Pocophona, uz dužno poštovanje to je glupost. Imao sam oba telefona i Pocophone je prilično bolji u svakom segmentu. Mislim da mi je poolmaker dao savet da ako očekujem dupli bolji telefon to neću dobiti, ako očekujem upgrade u normalnim granicama to ću i dobiti. Sa tim bih se apsolutno složio. Za ovu razliku u ceni, mislim da se dobija baš ono što treba, Pocophone je stvarno fenomenalan telefon, u ovoj cenovnoj klasi nema mu premca.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
^^ Nema na čemu, tu sam. Za ovo dole citirano @ivanbass1 će da te razapne :)

Što se tiče brzine, Pocophone je osetno brži i u svakodnevnom korišćenju i otvaranju aplikacija, u složenijim zadacima da ne pominjem. I RN5 je bio fluidan, ali ovde sve leti..

Pošto je bilo nekih saveta ovde kako nema neke razlike između RN5 i Pocophona, uz dužno poštovanje to je glupost. Imao sam oba telefona i Pocophone je prilično bolji u svakom segmentu. Mislim da mi je poolmaker dao savet da ako očekujem dupli bolji telefon to neću dobiti, ako očekujem upgrade u normalnim granicama to ću i dobiti. Sa tim bih se apsolutno složio. Za ovu razliku u ceni, mislim da se dobija baš ono što treba, Pocophone je stvarno fenomenalan telefon, u ovoj cenovnoj klasi nema mu premca.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Sad je dark mode kompletan na beti(EU Rom).
59fd10f4ffd809893f3dbb98c0bded51.jpg
Kako si aktivirao ovaj dark mode? Je l mora posebno tema ili ima negde da se čačne?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probaj ovo.
Settings> installed aps>whatsupp>other permissions>show on lock screen cekirati

Zaboravih da citiram post, a na tapatalk malo hebeno ispraviti. Odnosi se na post #5194

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako si aktivirao ovaj dark mode? Je l mora posebno tema ili ima negde da se čačne?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Settings/additional settings/developer settings/night mode - Always On
9a6636b429f54a5b975830d653a0a4b0.jpg
 
Probaj ovo.
Settings> installed aps>whatsupp>other permissions>show on lock screen cekirati

Zaboravih da citiram post, a na tapatalk malo hebeno ispraviti. Odnosi se na post #5194

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ma sve je to cekirano, svi 5 kod mene, ali caka je sto sam update eu betu poslednju i whats app sam azurirao, maltene u dan... Ne znam sta je u pitanju...
 
Zato što nisi na xiaomi.eu koji je baziran na china dev romu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Potpisujem sve sto je Rax rekao, Poco me je odusevio, odmah uradio update na Miui 10.2.3, i sve radi kako treba, doduse ostao sam na Oreo.
Kucanje se odvija bez problema, prelazak iz aplikacije u aplikaciju takodje, kamera sasvim sasvim pristojna, da ne kazem iznenadjujuce dobra, baterija takodje, okacicu slike.
Zvuk tokom poziva kristalno jasan, ekran uvek jasno citljiv, citac otiska otkljucava trenutno.
Sve u svemu nisam se pokajao sto sam uzeo ovaj telefon, posle mucenja sa Lumijom 640, ovo je pravo osvezenje.
Statistika sa baterijom je sa ukljucenim netom tokom dana (nocu u periodu od nekih 6-7 sati je ugasen), uglavnom WiFi ali i dobar deo dana (na poslu) sam na Mobile data. Ono sto bih napomenuo je da Gcam dosta skida bateriju, ali sam u principu zadovoljan baterijom.
b7f17607b1efe81ab3e1fbe6914c3ebf.jpg
9ded0a89b36f7c65cf98ef954902091a.jpg
07762a9a6802be36b905147a6f7955aa.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema poco kineski rom, samo global.

A night mode se kod mene na eu romu, aktivira i kada izaberem u N1 aplikaciji noćni mod.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;5768085]Na šta je spao ovaj forum...
pa nece dark mode,ni na n1 niti Google message,cim pokrenem settings vrati na "lite mode".i na sta je spao forum?jaka stvar sto ne znam sta je n1[emoji869]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisam mislio na tvoje pitanje,nego na odgovor i način na koji pričate o tim stvarima na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno