Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Baš me interesuje koja će cifra da bude kod nas. 300 neće sigurno
 
Mislio sam da uzmem Redmi Note 10 Pro ali posle svih onih testova gde je prikazano kako je lose izrade i lako puca, definitivno cu da uzmem F3.

Ovaj telefon kao da je pravljen za mene, jer su mi bitne sve stavke osim kamere. Napravim jedva par slika mesecno..

Ali zato dobar ekran, bas mocan cpu, 6GB..

Koliko vidim, jedina mana moze da bude za nijansu slabija baterija nego sto nudi konkurencija.

Jedno vreme sam se mislio da uzmem i Mi Note 10 Lite, ali ne Poco F3 ima mnogo bolji cpu.

Ako bude mogao da se nadje za 350e to je to, nemam sta dalje da gledam.
 
Mislim da ce na oglasima biti ~350e... Bas sam gledao cenu na Gearbest-u, obicno se poklope tu negde sa cenama na oglasima kod nas.

A u zvanicnoj prodaji kod nas znaju fino da napumpaju cene Xiaomi midrejndzerima u odnosu na njihove preporucene cene.
 
Ja mislim da neće biti mnogo preko 350e, kolika je preporučena globalna cena. Xiaomi je u poslednje vreme držao cene telefona u Srbiji prilično slične globalnim.
 
Koliko vidim, jedina mana moze da bude za nijansu slabija baterija nego sto nudi konkurencija.

Zapravo je baterija neverovatna po svemu sudeci... GSMA nije objavila kompletnu recenziju jos, ali su napisali da je na njihovom testu autonomije telefon ostvario skor od 114h...

To obicno izadje na laganu dvodnevnu autonomiju uz prosecnu upotrebu, i dan i po uz jaku.

A i Kris iz TechTablets je u svojoj recenziji jto potvrdio i naglasio da telefon ima neverovatnu autonomiju s obzirom na to da ima 4.500mAh uz prilican ekran sa 120Hz i "gladan" procesor...
 
To je onda super.
Jeste da amoled malo manje trosi nego ips, ali mislio sam da ce 120Hz da pojede bateriju.

Jos jedan plus onda za ovaj telefon
 
Zapravo je baterija neverovatna po svemu sudeci... GSMA nije objavila kompletnu recenziju jos, ali su napisali da je na njihovom testu autonomije telefon ostvario skor od 114h...

To obicno izadje na laganu dvodnevnu autonomiju uz prosecnu upotrebu, i dan i po uz jaku.

A i Kris iz TechTablets je u svojoj recenziji jto potvrdio i naglasio da telefon ima neverovatnu autonomiju s obzirom na to da ima 4.500mAh uz prilican ekran sa 120Hz i "gladan" procesor...

Ovo je mene bas ubunilo.
Izgleda da su power management odradili odlicno, sto u kombinaciji sa stedljivijim AMOLED ekranom, ipak izvlaci ovaj model ka Best Buy varijanti.
Cak su i od ovog, vec vremesnog Sonijevog cipa, izvukli maksimum. Nesto se ne secam da je takve slike (snimke) davao na predjasnjim modelima?!
Jos ako se uparivanjem sa Gcamom dobiju bolji rezultati, mozda konacno dobijemo koliko toliko dostojnog naslednika legendarnog F1. :)
 
Kolike ce cene biti za 8/256 verziju, koja po meni jedino ima smisla jer je i F1 matori bio 6/128.
 
A u Mi Store Spaniji i Italiji 6/128 je 300e recimo, sto je neverovatno. Ista mu je cena kao i Mi 11 Lite 6/64.

Telefon na oglasima ima da ide za 300e sto ce biti stvarno dobra kupovina.
 
Haha...
Pa ne bi bilo prvi put da Xiaomi Poco telefonom zakopa Redmi telefon. Isto je bilo i sa Poco X3 koji su izbacili sa manjom cenom u odnosu na RN9 Pro u odnosu na kojeg je po svemu bolji.
A drugi ekstrem je recimo razlika u ceni izmedju F3 i Mi 10T telefona koja iznosi skoro 200e.
 
Mislim da je F3 zamisljen kao best buy opcija... Ne bih rekao da je obican Lite konkurentan svakako, 5G mu je blizi zbog procesora, mada je on i skuplj ako se gledaju Xiaomijeve preporucene cene.

Koliko sam video jedini kompromis na F3 je kamera, i to uslovno receno kompromis u smislu da nisu stavili neki noviji i jaci 64MP senzor, mada na osnovu uporednih testova deluje da je kombinacija jaceg procesora i slabijeg senzora slicna rezultatima kombinacije slabijeg procesora i nesto jaceg senzora. ISP pravi raziliku sigurno.

Mislim da nisu nikada vise izbacili telefona u kratkom roku u toliko uskom cenovnom okviru, pa je nemoguce reci koji je najbolji. Mada striktno gledajuci cenu za hardver, rekao bih da je F3 nenadmasiv.
 
Na oglasima 355 najjeftiniji, u radnjam minimum 50k
 
Zvuci skuplje nego sto sam ocekivao... U Mi radnjama po Evropi je 300e, a 350e je cena 8/256 verzije.
 
Ocekivao sam max cenu oko 320 eur na KP. Ovako sa ovom cenom cini mi se da je Mi 10T bolja kupovina, naravno kome ne smeta IPS ekran.
 
Rano je još,ovo je cena za nestrpljive...
 
Bice mu niza cena sigurno. Za ove pare i ja smatram da je Mi 10T bolji. A inace u Mi radnjama je trenutno Mi 10T 150-200e skuplji od F3, a ovde im trenutno ista cena hah.
 
Ma ovo su se pojavila neka 2 oglasa, ne treba to uzimati kao reper cenu.

Sacekajte da poznati prodavci dobiju telefon, ocekujem bar 30e nize cene na KP..
 
S obzirom da Mi10T u MiSrbija košta 480e onda bi po toj računici PocoF3 trebalo da bude 330e.
Ja čekam Vladimira,vidim da je nabavio PocoX3pro i ceni ga 260e.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam Vladimira,nada se da će ga imati u ponudi za sledeću nedelju.Nisam pitao za cenu....
 
Javi za cenu, uskoro menjam telefon i F3 mi je definitivno prvi favorit.

Pricali smo i o bateriji, evo jos jeenog testa gde se vidi koliko je u stvari dobra :

 
I ja MiNote10lite menjam i vrlo mi je teško da u tom cenovnom rangu nađem telefon sličnih karakteristika.Mislim da mu je PocoF3 dostojan zamenik.
 
Koliko vidim RN 10 i RN 10 Pro imaju za 20ak EUR veću cenu kod nas. Po toj logici F3 bi trebalo da bude 370 EUR, što i nije strašno. Ali ko zna...
 
Nazad
Vrh Dno