Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Pozdrav, imam Xiaomi mi box gen 2 i povezao sam ga sa hisense 55u7qf, i na oba uredjaja imam instaliran Netflix.

E sad, imam problem jer slika na netflixu koji je instaliran na televizoru ima normalne boje i kontrast dok netflix na Xiaomi boxu kontrast nekako ispran, kao da nema dovoljno svetline. Sva podesavanja slike su na oba sourca ista, i na tv i na mibox.

Naravno nebi koristio netflix ako vec imam na televizoru ali na primer isti je slucaj i sa hbo max koji imam samo na xiaomi boxu a ovo sluzi kao referenca.
Mislim da sam sve dobro povezivao, u podesavanju tv odabrao sam hdmi 2.0 i kad odem na signal info dok sam na mibox-u pokazuje mi da je 4k i 12 bita hdr kad na primer otvorim neku dolby vision seriju.

Da li je neko imao ovaj problem i dali znate sta ovo prouzrokuje?
 
Под долби висион match the source contents и source led.
 
A mozda si se ti samo navikao na prezasicene boje. Imam istu kombinaciju i isto se ponasa, samo sto je za mene hisense app preteran sa bojama. Prejake su mi boje i na home prozoru gde se biraju aplikacije. Zapravo mi se cini da tu podesavanje slike ne funkcionise, vec je ono moguce samo za eksterne izvore hdmi.
Isto mi je bilo i za druge boxove.
Jedino jos sto mi pada na pamet je da se tu forsira DV bez obzira na sadrzaj. Mozes i to da probas u box podesavanjima
 
Za domace kanale sve aplikacije od domacih provajdera. Ako imas net verovatno imas i kablovsku od nekog provajdera? Radi lepo i rts planeta za rts kanale.
Pronađoh samo RTS planet. Jel ima još koja aplikacija?
On se nada besplatnom gledanju televizije bez placanja....
Baš to
Samo KODI i dobijas besplatne kanale na izvolte. :D
Kako podesiti KODI za gledanje TV kanala ?
 
Koji internet koristis za taj box?
 
Ok,neces se nagledati kanala besplatno preko Kodija. Mucenje je to.Imas temu Kodi buildovi pa pogledaj ako hoces na taj nacin da gledas kanale.
 
A mozda si se ti samo navikao na prezasicene boje. Imam istu kombinaciju i isto se ponasa, samo sto je za mene hisense app preteran sa bojama. Prejake su mi boje i na home prozoru gde se biraju aplikacije. Zapravo mi se cini da tu podesavanje slike ne funkcionise, vec je ono moguce samo za eksterne izvore hdmi.
Isto mi je bilo i za druge boxove.
Jedino jos sto mi pada na pamet je da se tu forsira DV bez obzira na sadrzaj. Mozes i to da probas u box podesavanjima
Hmm, mislim da nije to u pitanju jer je ovo kontrast u pitanju, kao da source na kom je mibox ne moze da dosegne svetlinu koju moze aplikacija na samom tv-u. Probao sam da promenim hdmi ulaz ali opet isto...
 
Zdravo, probaj da zameniš hdmi source format (valjda se tako zove) u samom Vidaa operativnom sistemu. Možda ti to pomogne oko kontrasta.
Trebalo bi da bude u Settings > System > HDMI & CEC > Hdmi Format > Enhanced

Možda pomogne, možda ne ali eto palo mi je napamet jer je i meni menjanjem ove opcije nešto proradilo.
 
Zdravo, probaj da zameniš hdmi source format (valjda se tako zove) u samom Vidaa operativnom sistemu. Možda ti to pomogne oko kontrasta.
Trebalo bi da bude u Settings > System > HDMI & CEC > Hdmi Format > Enhanced

Možda pomogne, možda ne ali eto palo mi je napamet jer je i meni menjanjem ove opcije nešto proradilo.
vec je podeseno tako, nazalost ne znam sta je problem i mislim da se nece ni resiti tako da nema veze
 
vec je podeseno tako, nazalost ne znam sta je problem i mislim da se nece ni resiti tako da nema veze
Isti problem IMAM , koristim Hisense 58A6K i ne znam sta da radim povodom toga! Korisitm ZTE Hipernet TV andorid box , pa sam mislio da je zbog toga losa BOJA na HBO max, kao i na Apple Tv+!! Probacu danas bas Netflix da uporedim!
 
Ja sam resio oroblem,bilo je do audio codeka,sada sve super radi,slika top
 
Kako naterati eon daljinski da upali mi box s 2nd gen?
Uparen, lepo radi, gasi i box i tv (preko hdmi cec) ali ne može da upali mi box.
Da li je jedini način da se daljinski prebaci na tv mod pa da u stvari tv preko cec upali i box?
Pošto sam spektakularno promašio temu, evo ga gore moje pitanje.
 
Meni je proradilo kad sam ušao u podešavanja za daljinski i - prekinuo ih. Ako završim konfiguraciju po uputstvima onda ne radi.
 
@nidza Može malo detaljnije ovo za daljinski?
Ja imam Mi Stick 4K i eon daljinski i isto ne radi paljenje stick-a.
U podešavanjima daljinskog na stick-u nemam ništa osim dodati/ukloniti daljinski. Nikakva dodatna podešavanja nisu prisutna.
 
Meni od poslednjeg update-a ne radi dugi pritisak na power da izadje power dialog, to sam sredio sa button mapperom, ali ima drugo, posle nekog vremena, kao da izgubi mrezu (lokalnu) i ne uspeva nista da ucita sa mreznih diskova, sve ostalo radi, EON, HBO... Posle restarta sve opet radi. Mi Box S 1st gen
 
Jel bese neko imao problema da mu box ode u "duboki" sleep mode, odnosno pomaze samo da mu se oduzme napajanje i vrati, tek tada dodje sebi?
 
Kod mene je takva situacija.
 
Jesi li probao fabricki reset?
 
Nazad
Vrh Dno