Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Vi sto ste konvertovali na 6X, kako ste resili stock kameru? Ako je ukljuceno noise reduction ili beauty, crashuje mi. Isto ne mogu da nadjem gcam da radi, iako sam podesio build prop.
 
Vi sto ste konvertovali na 6X, kako ste resili stock kameru? Ako je ukljuceno noise reduction ili beauty, crashuje mi. Isto ne mogu da nadjem gcam da radi, iako sam podesio build prop.
Otvoriti root menadzer može se omogućiti i u ES file exploreru.

I uraditi sledeće

-Pronaći "System/etc/device_features"

-Preimenovati "wayne.xml" to "whyred.xml"  ili ukoliko tu ima više fajlova izbrisati ostale i ostaviti samo whyred.xml.

-Zatim otvoriti System/build.prop

-Pronaći sledeću liniju "ro.product.device=wayne"

-I promeniti u "ro.product.device=whyred" 

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Otvoriti root menadzer može se omogućiti i u ES file exploreru.

I uraditi sledeće

-Pronaći "System/etc/device_features"

-Preimenovati "wayne.xml" to "whyred.xml"  ili ukoliko tu ima više fajlova izbrisati ostale i ostaviti samo whyred.xml.

-Zatim otvoriti System/build.prop

-Pronaći sledeću liniju "ro.product.device=wayne"

-I promeniti u "ro.product.device=whyred" 

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

hvala puno!
jel mi mozes jos reci koju verziju gcam koristis? sve sto sam probao,odmah crashuju, jedna je radila mozda ali crno sve bude
 
Ја користим ову
MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4a_TlnNeun,
у комбинацији са подешавањима од bojan1974 са xda форма.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam trenutno na ovoj GCam_6.1.021_Advanced_V1.4.032219.1950.apk

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Odmah kresuje, ne razumem zasto, dodao sam u build prop normalno sta treba. Nije mi prvi put da koristim gcam, ali mi je prvi put da ne radi ovako...
 
Ljudi, posle onih reseta(kao kad se menjaju podesavanja) poceo je sad telefon sam da se restartuje... Na Havoc romu sam(poslednji build). cetirtri puta mi se danas desilo u roku od 2 sata!
Ima li neko neki predlog sta da radim?
postaje mi bas problem jer se desi i u toku poziva i prekine mi pozim. Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Ljudi, posle onih reseta(kao kad se menjaju podesavanja) poceo je sad telefon sam da se restartuje... Na Havoc romu sam(poslednji build). cetirtri puta mi se danas desilo u roku od 2 sata!
Ima li neko neki predlog sta da radim?
postaje mi bas problem jer se desi i u toku poziva i prekine mi pozim. Unapred hvala
Jesi današnji update instalirao?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Da jutros, a sad stigao jos neki update... Ti nemas takvih problema?
Nemam,nisam još ovaj današnji update instalirao,pošzo sam na poslu.Al nikad do sad na havoku nisam imao ni restart ni ti neki problem

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ako hocu drugi custom rom da instaliram sta je potrebno da wipe?
I ne znam koji da probam, ako zeza i na drugom rom-u, onda je do mog primerka nesto [emoji53]
 
Wipe sistem,data,cashe i dalvik
Ne znam probaj pixel rom mozda

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Da li se nekome desava da ekran beskonacno svetli iako je podeseno da se ugasi posle 30sec? Telefon je inace kupljen u Vipu.
 
Slab MIUI u odnosu na Havoc. Koristio sam ga čitavih sat vremena i vratio se nazad... Mislim full screen gestures rade odlično, ali jednostavno Havoc mi je bolji u svakom smislu. Ako ko bude htio probati, zadnji rom sa xiaomi.eu nece bootati bez Hex kernela...

Gesendet von meinem MI 6X mit Tapatalk
Da li u havoc-u ima ona opcija kao na miui za duple aplikacije?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Misliš na podeljen ekran sa dve aplikacije ili nešto drugo?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Вероватно мисли на дупле апликације, типа 2 налога за фејс, вајбер и слично.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Da bas na dupli nalog mislim.... najvise zbog whatsapp viber itd....
evo na ovom imam na miui
9adfd10c83403ebb000537e6e9117357.jpg


Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока
 
Desava se ponekad, da se ne ugasi, ali samo u nekim aplikacijama, ne na homescreen-u.
 
Da li je neko imao problem da mu se ne prikazuju propušteni pozivi

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Da li može da se promeni raspored navigacionih ikona? Hteo bih ikonu nazad da bude prva sa desna na levo.
 
zadrzis pa pomeris gde treba

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Da li je moguće nekako unaprediti kameru bez ruta kao što kažu instrukcije iz prvog posta na ovoj temi? Kontam da je Guglova apk kamere najbolja, može li se omogućiti nekako da radi bez ruta?
 
Ne može. Da bi uključio Api Level 3 moraš da rutuješ telefon. Nakon aktiviranja, može da se ukloni root tako da ponovo imaš OTA update.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zasto gcam nema onaj fazon u portret modu kao fabricka kamera da se fokusira na jedan predmet a da ostalo blago zamagli...?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Portret mode na telefonu treba zakonom zabraniti [emoji2]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pa imas portret za ljude i lens blur za predmete

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ocigledno ne koristimo istu kameru.... ja na gcam imam samo ovo kao na slici tajmer i blic u podesavanjima za portret evo razlike izmedju gcam i fabrickeScreenshot_20190408-162331.jpegScreenshot_20190408-162355.jpeg

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno